Gilaburu Suyu

Latince adı viburnum opulus olan ve üzüm meyvesine benzeyen gilaburu Kayseri ve çevresinde yetişmektedir. Gilaburu bitkisi ‘nin gövde, kabuk ve meyvelerinin farmakolojide kullanım alanı bulunmaktadır.

Gilaburu Faydaları Nelerdir ?

Böbrek kum ve taşlarını eritici etkinliktedir. Diğer yöntemlerin aksine fiziksel parçalama ile değil kimyasal çözünmeyle böbrek taşını erittiği için kişinin ağrı duymayacağı belirtilmektedir.

Gilaburu suyunda vücuttan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı antioksidanlar yer alır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Pastörize edilmeden üretilen gilaburu suyunda 21 tane probiyotik bulunduğu tespit edilmiştir.

Gilaburu suyunda vücuttaki zararlı bakterilerin çoğalmasını önleyen laktobasiller vardır.

Kolesterolün düşürülmesine yardımcıdır.

Gilaburu suyunda bulunan asitler antikanserojen niteliktedir.

Mutasyonu engelleyici, kanseri durdurucu özellikleri olduğu belirtilmektedir.

Gilaburu kullanımı idrar yolu hastalıklarında tedaviye yardımcıdır.

Adet düzensizliği ve zorluğu gibi sorunlarda rahatlatıcıdır.

Yüksek oranda C vitamini içerir.

Gilaburu ağaç kabuğunun kramplar ve kas gerginlikleri için rahatlatıcı etkileri bulunduğu belirtilmektedir.

Gilaburunun kabuk ve gövdesinden elde edilen sıvı astım, doğum sonrası spazm, uyku sorunları, romatizma gibi sorunlarda kullanılmaktadır. Egzama gibi cilt sorunlarında dışardan kullanılır.

Gilaburunun Yan Etkileri Varmıdır?

Asitli bir yapıya sahip olduğu için gilaburu suyunu mide ve bağırsaklarında ülser sorunu olan kişiler içmemelidir.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. ilker says

  babam diyaliz hastası bu bitkisel ilacını kullansa ne gibi faydası olur.şimdiden teşekkürler.

 2. Esin says

  Bu bitkinin kullanım dozu ne kadardır? Zararları var mı?

 3. cihan says

  Gilaboru suyundan sabah ve akşam iki su bardağı olmak üzere, yemekten yarım saat önce veya yemekten 1.5 – 2 saat sonra tüketmeniz tavsiye edilir.

 4. Burak ÇETİNER says

  Bende böbrek taşı mevcut. ve Gilaburu’yu içince çok rahatlıyorum. Tadı aynı kırmızı şarap gibi ama çok faydalı bi bitkinin suyu bu. Taşı olan olmayan herkese tavsiye ederim rahatlatıcı etkiside mevcut

 5. musa özen says

  benım böbreğimde 10×10 taş var gilaburu içtim rahatladım bu taşi eritebilirmi teşekkürler

 6. seyda says

  ben 33 haftalık hamileyim böbreğimle mesane arasında 8mm taş var hamile olduğum için hiçbirşey içemiyorum dayanılmaz ağrılar çekiyorum.gilaburuyu içsem bebeğime zararı olurmu?

 7. müge says

  annem böbrek nakilli kreatini ve üresi aradabir yükseliyor ve hep idrar kültüründe basil gibi vs.virüsler çıkıyor. tam idrar testinde de eritrosit ve lokösit çıkıyor.gilaburu içse takılan böbreğe zararı varmıdır.teşekkürler.

 8. müge says

  ayrıca ben de kum döküyorum eritrositim 13 adet.peki gilaburu içsem o kumu eritip atabilirmiyim ve ne kadar içmem gerekli. teşekkürler.

 9. tuba says

  kaç gündür acil – hastane arası mekik dokudum. 6mm taşım var ve IVP çekilecek 21inde ama her gün agrım oluyor ilaçlar fayda etmiyor ve ben agrı kesici iğne yaptırıyorum. bu suyu kuzenim önerdi yarın alıcam ama ben yinede araştırmak istedim gerçekten iyi geliyormu?? umarım iyi gelir çünkü bu ağrıyla başa çıkmak çooook zor..

 10. filiz says

  slm nasıl baslasma bılmıyorum konuya 96 yılında sag yumurtalık tamamen alındı tanısı dısgermınom konuldu bır yılık tadavı gördum ALLAHA HAMDOLSUNKI BITTI.tekrardan 2005 solda gozukuken kıstıkten amalıyat oldum.netıcesınde kanamalı kıstık cıktı. böbreklerımde taslar olusmaya basladı yaklasık 2002den buyana mmlerı 7mm 5mm 4mm 3mm her ıkı böbreklerımde bunları dusurdum. suan ıcın tekrar her ıkı böbrekte tas vemcut mmlerı solda 5mm sagda 9mm bunun ıcın nsızden yardım ıstıyorum lutfen

 11. halıl says

  03.10.2010 da yaptırmıs oldugum tetkıklerde sol bobrekte 10mm çaplı böbrek iç çeperinde taş olduğu ve düşmesinin mümkün olmadığı söylendi.Galiburu kullanmanın faydası olurmu. Böbrekteki taşı eritir mi ?

 12. ebru says

  BÖBREK VE BÖBREKTEN CIKMIS TAS MEVCUT BÖBREKTEN CIKAN TAS BIYERDE KALDI LAZE YAPILDI KIRILMIYOR AMELIYAT OLMAK ISTEMIYORUM GİLABURU COK TAVSIYE ETTILER DÜŞÜRÜRMÜ TASIN EBATI 3.5 ARTIK HASTANEYE GIDIP IGNE OLMKTAN BIKTIM VE NEZAMN KADR SÜRER BU BÖYLE
  LÜTFEN YARDIMCI OLUN GİLABURU SUYUNU MET ETTILER DÜŞÜREBILIRMI BU BUYUKLUKTEKİ Bİ TASII :(( ŞİMDİDEN TŞKELR

 13. ibrahim says

  12 yaşındaki kızmda 6cm boyunda bir taş tespit etdildi.doktorlar taşın düşme ihtimalinin çok düşük olduğunu söylediler.çünkü taş böbreğin alt kısımlarındaydı.bana taşı kırdırmamı söylediler.daha sonra kayserili bir arkadaşım bana on kilo kadar gilaburu getirdi.kızıma hergün sabah akşam meyvelerini ezip içirdim hiç su katmadım.on beş gün sonra kızım sancılandı acilde bir iğne yaptırdım.ertesi gün röntgen ve ultrason filimlerinde taştan eser kalmamıştı.

 14. hasan says

  benim sol böbreyimde 12 mm taş var cildaltında oldugundan dolayı lazerle kırılamıyor bir arkadaşım gileburu tavsiye etti ama bizim buralarda meyvesi yok konsantre olarak aldım 5 gündür içiyorum acaba konsantreside aynı etkiyi gösterirmi kullanan varmı cevaplarsanız memnun olurum

 15. gönül says

  bende böbrek yetmezsizliği varherhangi bir sorun çıkarmı gılaburayı kulansam

 16. tuncer says

  sağ böbreğimde 1,7cm büyüklüğünde kist var acaba bana bir faydası olurmu

 17. hasan kandıra bursa says

  slmnaleykum
  benim bünyem kum,taş,iltihap üretiyor
  gilaburu ile ilgileniyorum.inşallah faydalı olur…

 18. caner says

  annemin 6 mm taşı vardı.yaklaşık 1 ay önce tespit edildi.ayrıca annemin diğer böbreği taş yüzünden alınmıştı.annem bu gilaburu suyundan ara vermek suretiyle toplam 2 litre gilaburu suyu içti.ve dün tekrar kontrole gitti.ultrason ve röntgen çekilip film sonuçlarına bakılmıştır.ve doktorun son sözü;geçmiş olsun.taş yok :) :) dünden beri evde bir bayram havası.pek bir umudumuz yoktu bu gilaburu suyundan ama şimdi inancım çok yükseldi :) :)

 19. MUSTAFA TEKER says

  Şeyda hanım, aşırı olmamak şartı ile sabah akşam 1 bardak içebilirsiniz. Hafif şeker katıp karıştırın. Geçmiş olsun.

  Kayseri

 20. hamza yalçınkaya says

  ben 8 yıldır tası cekıyordum ıgneyle hapla ugrasıyordum asgerde kırdırmaya basladım geldıkten sonrada 800 tl verıp senede kırdırıyordum 3 sene kırdırdım bır gun bır yerde konusulurken duydum arastırdım kayserıde yetısıyormus bır arkadasım var orda aradım 10 ayda cıkıyor cıksın yapalım gondrelım dedı geldı 10lt sbları bır bardak ac karnına ıctım 2sene sonra kontorole gıtım ultra sonla baktı dr hıc bırsey yok dedı ogunden sonra bırsey olmadı kulanacaklara saf bulsunlar atarlarda satılan fayda etmıyor ben denedım

 21. hamza yalçınkaya says

  2gun once 15 kg getıtirdım gunluk sıkıyorum ıcıyorum

 22. teoman says

  Çok büyük bir sancıyla acile gittim, şimdiye kadar böyle bir sancı hiç yaşamamıştım. Allah böbrek ağrısı çekene yardım etsin gerçekten.
  Tahlil, film vs sonrasında ultrason da çekildi. 1.5 mm taş ve kum var dediler. Bir de muhtemelen daha büyük bir taş varmış onu göremedik belki mesaneye inmiştir dediler. Bol su için ve ağrıdıkça ağrı kesici için dediler. Ne yapsam diye kara kara düşünüp araştırırken bir yakınımdan bu bitkiyi duydum.
  - ‘Böbrek taşı vucuttaki fazla kalsiyumdan oluşan ve suda erimediği için orada kalan kalsiyum tuzu kütleleriymiş’ -
  İşte Gilaburu meyvesi suyu bu kalsiyum tuzu topaklarını, yani böbrek taşlarını eritiyormuş.
  Hemen bende alıp kullanmaya başladım, bir süzekte iyice eziyorsunuz, posası üstte kalıyor, suyu lttaki kaba akıyor. Sonra suyuna birebir su ekliyorsunuz. Günde 2-3 bardak içilebiliyormuş, hatta günde bir litreye kadar içilebilir dedi aktarda görevli satıcı. Sanırım normal ölçüsü günde 1-2 bardak falan olmalı.
  Çok kısa sürede etkisini görürsünüz, faydasını görürsünüz, ağrı sızı yapmadan taşları eritir dediler.
  Ben kullanıyorum inşallah faydasını görürüm, Allah kimseye böyle ağrı vermesin. Herkese geçmiş olsun.
  Teoman/İstanbul.

 23. Rıza says

  konsantresinin aynı etkiyi göstermediği söyleniyor. bence sipariş ver getirt, hemde daha ucuza malolur.

 24. gülşah says

  arkadaşlar hiç bir zararı yok. bizim burada yetişiyor biz suyunu içeriz sürekli çok kullanımında zarar değil fayda verir sadece merak etmeyin. bundan başka bir sürü faydası da var.

 25. soner tural says

  şuan kayseriden taze taze getirdigim gilaborunun suyunu sıktım pet şişeye doldurdum içiyorum aklıma geldi sizinlede paylaşmak istedim herkese tavsye ederim böbrek yetmezligi olan arkadaşlar doktorlarına sormadan kullanmasınlar herkese acil şifalar…

 26. hatice says

  bütün hastalara acil şifalar diliyorum benim annemin böbreginde taş vardı ve doktor bu taş kırılmaz ve düşmeside imkansız dedi belli bir müddet sonra böbrek iflas olacak kendini buna hazırla demişti fakat ben bu ilacı bir arkadaştan duydum anneme ısrarla kullanmasını söyledim annem kullandı ama hiç ihtimal vermiyordu kurtulacagına çok agrıları oldu 1 ay çekti en sonun da artık bende kötü bişeyler var diyordu doktora gittik ultrosona girdi taş görünmedi inanmadık tekrar ultroson istedik ondada çıkmadı yine annem inanmadı renkli film e girdi doktor artık buna inan sende taş felan yok dedi şaşırdık doktor bizden çok şaşırdı çünki düşmesi mümkün olmayan taş erimişti ne olur mide ve bagırsaklarınızda sorun yoksa deneyin annem geçen hafta yine ultrosona girdi böbrekleri temiz çıktı birde şunu söyleyeyim 1 ay agrı çekmesinin sebebi midesi rahatsızdı ondanmış ama deydi Allah şifa versin herkese

 27. sinan says

  kesinliklefaydası olur çünkü ben de ah nce taş düşürmüştüm
  3 sene önce kadardı 7mm bi taşm vadı 3 haftada dşürdüm ama onu içtikten sonra bolca da su içeceksiniz gerçi taşı düşürürken gilaburuyu içtikten sonra bi ağrı pek yapmıyor

 28. Hüseyin says

  Bende bugün kullanmaya başladım sol böbrekte 5mm bir taş mevcut sonucu bende merak ediyorum Dr tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım .ilk bir bardağı içtiğimde zonklama şeklinde şiddetli bir ağrı hissettim yarım saat sonra ağrım kesildi .Bence denemekte fayda var daha sonra sonucu sizlerle paylaşacağım . Allah kimseye böyle acı vermesin .

 29. ERHAN says

  slm bu böbrek acısını iyi bilirim böbreğimde 14mm mesane yolunda 23mm lık tasım var bu gıla buru suyunu tafsıye ettiler ve aldım 4 gündür kulanıyorum ama aktarlardan aldım faydası olurmu olmazmı

 30. pınar says

  bugün anneme doktor böbreklerinde taş olduğunu söyledibugünden intibaren annemde kullanmaya başladı inşallah annemde sizler gibi faydasını görür

 31. pınar says

  BeNiM AnNeMdE KuLlAnIyO GiLaBuRu iNşAlLaH fAyDaSıNı GÖrCEk AlLaH hErKeZe ŞiFa vErSiN

 32. kaplan koçak says

  @hasan: slm .bende,de sol böbreğimde 18 mm,3adet 8 mm,1adette 7 mm taş mevcut.allah yardımcımız olsun çok acı çekiyorum..benim size tavsiyem gilaborunun meyvesini ezip direk suyunu iç..konsantire fazla fayda etmiyor..meyvesi daha etkili tavsiye ederim arkadaşım geçmiş olsun sanada.tüm böbrek taşı acısı çeken arkadaşlarada allah yardımcısı olsun.çoook zor yaa çk zooorr.

 33. kaplan koçak says

  slm yorumların çoğunu okudum..bişey dikkatimi çekti..arkadaşımın tavsiyesi üzrine kullanmaya başladım 2 gündür..ama mide ve bağırsak ülseri olnlar kullanmamalı denmiş..bende 12 parmak barsağında ülser var..ama böbreğimdede yoğun taşlar var en büyüğü 18 mm.en küçüğü 7 mm. ama kullanmak zorundayım..bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar.cümleten geçmiş olsun..

 34. Ercan Demir says

  Bende de sık sık taş oluşuyordu ve düşürmekte sıkıntı çekiyordum. 2 yıl ara ara kullandım. Kullandığım zamanlar taşı anca düşerken farkettim. ağrı sızı yok. Kullanmadığım zamanlarda baya acı çektirdi ve kırdırmak zorunda kaldım. Kullanmaya başlayınca hemen fark ediyor. rahatlama hissi veriyor. Ürolojü doktorumun dediği ‘Şu ana kadar tıbben faydası tespit edilen tek bitki.’

 35. Murat ÇETİN says

  Arkadaşlar bendede hem polikistik böbrek var hemde taş var Ben bu suyu Ankara aldım bir amcada kullanmış böbrek kistlerini düşürüyormuş hatta kendi arkadaşlarından 7 tanesi Gilaburu suyuyla iyileşmiş su gerçekten böbrek taşlarına birebir etkili ağrısız olarak eritip düşürmesini sağlıyor kullanım şeklide günde 3 bardak yarım su bardağına bardağın yarısı kadar gilaburu suyundan koyuyorsunuz yarısınada su karıştırıp yemeklerden 1 saat önce içiyorsunuz ama nektarını değilde meyvesinin posasını yanı suyunu çıkarıpta içmeniz tafsiye dilir Allahım herkese şifalar versin arkadaşlar

 36. Teoman says

  Arkadaşlar merhaba,
  Ben daha önce de yazmıştım (yukarıda). Tavsiye üzerine kullanmaya başlıyorum, inşallah yararını görürüm demiştim. Şimdi tekrar yazıyorum.
  Gilaburu’yu kullandım ve hakikaten faydasını gördüm. Midemde biraz ağrı yaptı bir de bazen midemin bozulmasına sebep oldu. Böyle yan etki gördüm ama kabullenilir şeylerdi. Olumlu etkilerini çok gördüm. Böbrek ağrılarım gitti, taşı eritti mi bilemiyorum ama sonraki aşamalarda çektirdiğim tomografide taş görünmedi. İnşallah eritmiştir. Bir müddet ara verdim, şimdi tekrar alıp kullanacağım. Ben de bir aktardan alıp kullanmıştım, Kayseri’den getirme imkanım yoktu. Yine de faydasını gördüm. Aktar konsantresini önermemişti. 5-10 litre arası (tam hatırlayamadım şimdi) bir bidonda satılıyordu. Fiyatı da gayet uygun.
  Belki birilerine faydası olur diye paylaşmayı istedim.
  Allah hiç kimseye hastalık, dert tasa vermesin. Allah hiç kimseye çaresiz dert vermesin.
  Teoaman/İstanbul.

 37. ayla says

  Benim 2 böbreğimde taş var gilaburu yu tavsiye ettiler aktardan aldım sabahları 1 er çay bardağı içiyorum nektar olarak faydası olur mu merak ediyorum.

 38. zeynep says

  Merhaba,bende taş hastasıyım.sağ böbreğimde 1,5 cm taş var.ve bu taş tam böbreğin ağız kısmında,gilaburu salamuru şu anda elimde var.nasıl kullanırsam bu taşım ameliyat olmadan erir.selamlar.ALLAH’a emanet olun.

 39. nurşen özpınar says

  babamın 15*15 lik böbrek taşını eritti. tahmini on iki 1 litrelik cam şişede olanlarından aldık. Sabah aç bir çay bardağı gece yatmadan bir çay bardağı içtik. Ulturasanı çeken doktor dahi şaşırdı.sorduğunda gilaburu kullandığımızı söyledik.Yalnız midede sorunu olanların içmesini tavsiye etmiyorlar.babam asla ağrı bile duymadı.

 40. nuh says

  slm benim böbreğimde taş vardı iki böbrekte5mm birde idrarımda yanma vardı.glaburu kullandım .yanma geçti.tekrar alıp bir şişe daha kullanacam.sonra ultrasona girip taşın düşüp düşmediğini kontrol edeceğim.kullanmaya devam.

 41. recep says

  ben bugün aldım günde kaç bardak içmem gerekiyo ve su bardağıylamı yoksa çay bardağıylamı içmem gerekiyor

 42. muhammet hanifi eser says

  selamun aleykumm arkadaslar ben de de zatı muhterem doktorlar dedıkı sol bobrek te 7.7 mm taş var sag bobrek te de gırede 3 swvıye de buyume var dedı ve ben de basladımm allahın yaratdıgı ve ıcıne bir şifa verdıgı gilibaru meyve suyunu ıcmeye ınsallah ıyı gelır ve ben de burdan sızlere yazarım ve bıldıgım duydugum kardeslerıme tavsıye ederımm ınsallah tum ınsanlar allah cc hz den şifa buluruz selam ve dualarla

 43. sedat says

  SELAMUN ALEYKÜM,Bende 2006 yılında 0,8-0,5 böbrektaşı tespit edildi.Doktor raporlarından sonra 1ay sonraya taşı kırmak için gün verildi.bu süre içinde ben 3şişe kullandım ağrılarım geçti,gün gelincede ultrasona girdim.orda doktor göremedi ve bana “sende taş yok kalka bilirsin” diyerek odadan çıkardı.ben ALLAHIN izni ile şifabuldum bundan,herkese tavsiye ederim.

 44. Ali Yıldırım says

  hepsimeshur.com adresinden gilaburu ile ilgili bilgi bulabilirsiniz. İsteyen olursa bu siteden temin de edebilir. Tüm hastalara geçmiş olsun…

 45. murat says

  merhabalar eşim 6 aylık hamile bizede tavsiye ettiler fakat hamileliğini etkilermi acaba içmesinde bi sakınca varmıdır?

 46. Halil says

  merhabalar Ben gileboru faydalarini cok iyi biliyorum ve denedim sürekli gileborunun suyunu iciyorum bayagi faydasini gördüm gile boru bizim civarda bu mevsimlerde sürekli bulunuyor imkaniniz varsa sizler trde yasiyorsaniz sürekli gileboru suyunu icin
  Hepinize gecmis olsun diyorum ve saygilar

 47. sevil says

  ben de 6 aylık hamileyim,gilaburu içmemde sakınca var mı?

 48. ahmet akgün says

  slm benım 5.5mm taş var 25 gündur kullanıyom inşallah taş erir 5 gün sonra utrasona gırcem

 49. abbas says

  Allah herkese şifa versin… iDRAR YOLU DARALMASI İÇİN KULLANAN VAR MI? BEN İKİ KEZ ÜRETRA DARLIĞI AMELİYATI OLDUM. İDRAR YOLLARINI GENİŞLETİYORMUŞ… BU AMAÇLA KULLANAN VAR MI ACABA? KULLANAN VARSA YAZARSA İYİ OLUR… ALLAH hepimizin yardımcısı olsun…

 50. ramazan güdül says

  s.aleyküm arkadaşlar tüm hastalara geçmiş olsun benimde safra kesesinde 8 mm taş vardı gleburuyu tavsiye ettiler kayserili komşum var komşum bidonda meyvesini getirdi meyvesini aç karna yedim ama çekirdekleriyle beraber yenecekmiş ben çekirdeklerini yememiştm ona rağmen 2 milim küçülttü tekrar ikinci defa getirdim bunu çekirdekleriyle beraber sabahları aç karna yiyorm inşllah bu defa bitirir taşları tüm hastalara acil şifalar diiliyorum meyvesini getirtebi,lrseniz sakın çekirdeklerini atmayasınız çekirdekleriyle birlikte yenmesi lazımmmış buda bitince ultraona gireceğim eritirse burdan yazarım inşallah.

 51. pınar says

  selam arkadaşlar.bende de 5 mm büyüklüğünde taş vardı,inanılmaz sancılı, kıvrandırıcı anlar yaşarken gilaburu suyunun sancılarıma iyi geleceğini öğrendim ve sabah akşam bir su bardağı içmeye başladım,taş 2 gün içinde düştü ve kendini çok fazla hissettirmeden…gerçekten mucize bir bitki.Allahım hiçkimseye bu acıyı vermesin..

 52. Selin says

  Çok yararlı bir bitki bnde bu siteden buldum istanbula hatta tüm Türkiye e gönderiyorlarmış.

 53. şaban says

  merhaba arkadaşlar bende iyi bilirim böbrek taşının ağrısını ararsanız yardımcı olurum:02165661396 veya 05075325282

 54. elvan şeyhmus says

  SELAMUN ALEYKÜM MUHTEREM ZAT VE ZATİYELERİM ben muştayım da yardım edebilcek var mı? böbreğimde 17 mm taş var kum da var gilaburu yollayabilcek varsa 05365942586 numarasına ulaşsın. ALLAH razı olsun.

 55. HASAN KAPLAN says

  selamın aleyküm arkadaşlar EĞER GİLABORU ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR VARSA KARGO DAHİL 100 TL 10 KG LİK BİDON İÇERİSİNDE YOLLANIR NUMARAM 05530356794 PARA HESABIMA YATIRILIR BENDE O GÜN İÇERİSİNDE YOLLARIM MAHSÜLÜ ŞİMDİDEN BÜTÜN ARKADAŞLARA GEÇMİŞ OLSUN BENDE AYRICA KULLANIYORUM ismim: hasan kaplan kayseride yani yerinde yaşıyorum gilaborunun

 56. bağdat says

  gilaburuyu nasıl kullanarak börek taşını küçülttünüz onu da yazar mısınız

 57. halit says

  burda verılen fiyatlar cok pahalı ve ben bu ticaretini yapıyorum kendim yetiştiryorum sizlere kiloluk bidonlarla kargo ile gonderiyoruz odeme nakıt kargo odemesi kac kilo almak ısterseniz 05414978289 teslimatta odeme kargo görevlesine yada pastanede nakıt odeme

 58. Sebahattin Kumpınar says

  Merhaba arkadaşlar.
  Biz Kayseri’de köyümüzde bu meyvenin üretimini yapıyoruz. İsteyen olursa toplandıktan sonra taze bir şekilde adresinize gönderebiliriz. Kapıda ödeme yaparsınız, riskiniz olmaz. aramanız ya da mesaj atmanız yeterli. 0 555 696 93 15
  Ayrıntılı bilgi için

 59. fehmi says

  Arkadaşlar,
  Doktor önerisiyle bir ay sabahları bir bardak içtim bir ayın sonunda sol böbreğimde 5mm taş var eridi. bununla beraber idrar yolları enfeksiyonu giderdi. Karaciğer yağlanmasına iyi geliyor. Mutlaka bu suyu içtikten sonra bol su içiniz. Sabahları içiniz. Yatmaya yakın içmenizi pek tavsiye etmem. çünkü böbrekleri çalıştırdığı için vücudu yorar.

 60. MEHMET EMİN says

  4 gün önce akşam rahatsızlandım 3 saat ınanılmaz acı çektim ve dayanamayıp acile gittim bir kaç test ve tahlilden sonra sol böbrekte büyüme ve taşlar olduğunu ve bu taşların cerrahi operasyonla acilen alınması gerektiğini söyleyerek 1 ay sonrasınına gün verdi bir haftadır ağrı kesici ile duruyorum.burdaki yorumların hepsini okudum bir kişi bile memnun olmadım yazmamış.Şimdi bende sipariş verdim kullanınca faydasını görürsem gene burdan sizlerle paylaşacağım.Rabbim herkese acil şifalar versin bu ağrıları ancak çeken bilir.

 61. emin says

  bu gün 5 kg aldım ve hemen yapıp içtim bakalım zaman ne gösterecek burdan paylaşacağım

 62. mahmut says

  selamın aleyküm.benimde sağ böbreğimde var 4 gün oldu 2 gün önce gilaboru suyunu tavsiye ettiler içince rahatlıyorum.aktarcılarda mevcut.çabuk eritme özelliğiyle 8 mm taşı bir haftada beritiyormuş.bende 4 mm var kullanıyorum inşallah iyleştiğimde sonucunu yazacam.kolum serum yemekten iğne izleri mosmor oldu.allah herkeze acil şifalar sabır versin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir