Keçiboynuzu Nasıl Yenir

Keçiboynuzu kullanım alanları nelerdir ve keçiboynuzu nasıl yenir? Nefes darlığı, astım, balgam söktürücü, akciğer ödemini tedavi edici, hareketli sperm sayısını artırıcı, akciğer kanserine karşı koruyucu ve iktidarsızlığa karşı doğal destek oluşuyla bilinen keçiboynuzu sağlığımız için oldukça yararlı bir besindir.

Keçiboynuzu Nasıl Yenir ?

Keçiboynuzu Pekmezi : Keçiboyunuzu meyvesinden üretilir. Keçiboynuzu pekmezinin tüketimi sade şekilde olabileceği gibi yoğurtla karıştırak da alınabilir

Keçiboynuzu Unu : Öğütülerek un haline getirilmiş ve de hazır şekilde satılan keçiboynuzu unu da vardır. Çekirdeklerinin çıkarılıp kurutulup toz hale getirilmesiyle üretilir.

Keçiboynuzu unu süt yada suyla karıştırılıp alınabilir.

Ancak gerek keçiboynuzu pekmezi gerekse de keçiboynuzu unu kullanımı ile ilgili uyarılar da vardır.

Keçiboynuzu unu öğütülme sırasında etkin maddeler oksijen ile reaksiyona girmeleri sonucu yararlı etkilerini yitirebilirler.

Yine keçiboynuzu pekmez yapılırken kaynatıldığı için tedavi edici etkin maddeler etkinliklerini kaybederler. Keçiboynuzu pekmezinin yararlı olabilmesi için üretim sırasında bazı kurallara uyulmuş olması gerekir.

Keçiboynuzunu doğal halde kullanmak daha doğru olur. Doğal ürün satan yerlerden bütün halde (kırılmamış, parçalanmamış, ezilmemiş) koyu kahverengi keçiboynuzu almak ve kullanmak daha etkili olacaktır.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. KARTAL says

  S.A arkadaslar keciboynuzu icindeki cekirdekler haric tabi olarak citir citiiir yenir iNSAALLAH sifa bulacaksiniz …

 2. hadise says

  arkadaşlar bazıları yıkayıp tüm şekilde 1.5 su bardagı suyla düdüklüde haşlayıp öylece yiyolarmış ama vitaMİNİ SUYA ÇIKTIYSA HEM SUYUNU HEM POSASINI YİYİN BENCE…AMA BİLEN VARMI HAŞLAYINCA VİTAMİNİ GİDERMİ ACABAAAAAAA

 3. meral says

  arkadaşlar keçi boynuzu pekmezi daha yaralıdır 4 bardak süte bedelmiş. okadar sağlıklı daha çok hastalara şifa bulur…

 4. bilal says

  ben keçiboynuzunu un haline getirdim 3 öğün 1 tatlı kaşığı yiyorum doğru mu acaba

 5. Fatma says

  Merhaba arkadaşlar keçi boynuzu karaciyer yetmezliyinede faydası varmıdır acaba? Ben karaciyer hastasıyım nakil bekleyen bir hastayım eyer karaciyere faydası varsa sizden rica etsem nasıl kullanacağımıda yazarmısınız acaba cevap için şimdiden teşekür ederim size.Allah hepinize sağlık ve sihat versin…

 6. Muhammet says

  [B]Arkadaşlar nacizane sizler için aradım belki cevaplarınızı aralarından bulabilirsiniz[/B]

  Keçi boynuzunun faydaları konusunda Ömer Coşkun çok faydalı bilgiler veriyor. Bu yazıda sperm sayısını arttırıcı, sperm kalitesini yükseltici ve iktidarsızlık sorunu için faydalı keçi boynuzu küründen bahsedeceğiz. ( Keçi boynuzunun nefes darlığı, akciğer ödemi, toksin atıcı, kabızlık veya ishal tedavisi gibi faydalarını öğrenmek için tıklayın: Keçi boynuzunun faydaları nelerdir? . Keçi boynuzu zayıflama konusunda faydalı mıdır? Keçi boynuzu ile zayıflama konulu yazımız için tıklayın: Keçi boynuzu ile zayıflama)

 7. Muhammet says

  Keçi Boynuzunun Faydaları: Sperm sayısını arttırma yolları
  Keçiboynuzu aynı zamanda hareketli sperm sayısını arttıran özelliğe de sahiptir. Aktif sperm sayısı az olan ve az sperm sayısından dolayı çocuğu olmama riski yüksek baba adaylarının kullanmasında çok büyük fayda vardır. Kısaca, sperm sayısı az olanlar için ideal bir bitkisel çözümdür. Bugüne kadar hareketli (aktif) sperm sayısının azlığından dolayı baba olamayan onlarca insan tanıdım, hemen hemen hepsi de keçiboynuzu kürünü uyguladıktan 4-5 ay sonra baba olacaklarının heyecanı ile beni aramışlardır. İsviçreli çok yakın bir aile dostum aynı sorunla karşı karşıya idi. Kendisi uzun yıllar bu konuda çok değişik tedaviler görmüş ve sonuç hep başarısızlıkla neticelenmişti. Kendisine keçiboynuzu kürünü önerdiğim zaman bana tereddütle bakarak “şaka yapıyorsun herhalde” demişti. Ne de olsa 13 yılın verdiği başarısızlık ve ümitsizlikte vardı. Ama bu konuda çok ciddi araştırma sonuçlarımın olduğunu söyledim. Bunun üzerine derhal uygulamaya karar verdi. Türkiye’den keçiboynuzu getirttim ve kullanmaya başladı. Kullanmaya başladıktan 5 ay sonra baba olabileceğini öğrendiğinde mutluluğunu ilk benimle paylaştı. Bir kaç ay sonra bana keçiboynuzunun içerdiği ilgili etkin maddenin ne olduğunu sordu ve bunu hemen ilaç sanayine kazandırabileceğimi ve ticari olarak da iyi para kazanabileceğimi söylemişti. Ben de bitkiler üzerine yaptığım tüm çalışma ve araştırmalarımı insanlığın hizmetine karşılıksız olarak sunduğumu ve herhangi bir beklentimin olmadığını söyledim. Meslektaşım üç çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

 8. Muhammet says

  Keçi Boynuzu Faydaları Nelerdir?

  Herbalist bitki uzmanı Ömer Coşkun, keçi boynuzunun faydaları hakkında şunları söylüyor:

  Keçi Boynuzunun Faydaları: İshal Kesici

  Çocukların ve yetişkinlerin ishallerinin durdurulmasında keçiboynuzu ideal bir destekleyicidir. ( İshal nasıl kesilir? İshal tedavisi konulu tüm yazılar için tıklayın )

  Keçi Boynuzu Toksin Atıcı

  Keçiboynuzunun içeriğindeki lignin ve pectin miktarları öylesine ilginç bir dengeyle kuruludur ki, mesleği gereği veya çalışma ortamlarından dolayı ağır-metal ya DA radyoaktif madde alımına maruz kalanlara veya ağır sanayi bölgesinde yaşayanlara keçiboynuzu tüketimine önem vermelerini tavsiye ederim. Çünkü, vücuttan ağır-metallerin atılmasında oldukça etkilidir. Televizyonun karşısında bir kaç tane yavaş yavaş tüketeceğiniz keçiboynuzunun keyfini çıkarın. Birkaç zaman sonra vücudunuzda olumlu etkilerini hissetmeye başlayabilirsiniz.

  Keçi boynuzu kan şekeri yükseltmez

  Eğer, şeker hastası iseniz, hiç çekinmeden günde birkaç tane çiğ olarak keçiboynuzu tüketebilirsiniz. Kan şekeriniz yükselmiyecektir. Çiğ olarak tüketilen harnubun, kan şekerini yükseltemeyeceğini bulduğumda hiç şaşırmadım diyebilirim. Çünkü, bu özelliğinin, içerebileceği bazı etkin maddelerde saklı olduğu şüphesini uzun zamandan beri taşıyordum.

  Keçi Boynuzu Kürü Kabızlık için de ideal

  Harnup’un, sağlıklı ve dengeli beslenmede çok önemli bir yeri vardır. Çok düşük oranda yağ içermektedir. Düşük kalorilidir. Yenildiği zaman insanı uzun zaman tok tutar. Eskiden beri bilinen olumlu yönleri vardır. İshale karşı mükemmel takviyedir. Kabızlık şikâyeti olanların da tüketmesi gereken bir meyvedir. Belirli bir dönem keçiboynuzu tüketenler, sindirim sistemlerinin nasıl harekete geçtiğini ve kabızlık problemlerinin de yavaş yavaş ve düzenli bir şekilde nasıl ortadan kalktığını hayretle görebileceklerdir. Kısaca, hem ishal hem de kabızlık şikâyetlerine karşı kullanılır. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin bilincinde olan bir çok bilim adamı tanıyorum ve bu kişiler çikolata, kek veya kremalı pasta yerine harnup’u tercih etmektedirler.

  Keçi Boynuzu Faydası: Nefes darlığı ve Guatr

  Keçiboynuzunun en özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidirki, kullanmaya başladıktan hemen sonra sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik nefes darlığı çeken bir çok insan tanıdım, bu insanlar yılın belli mevsimlerinde kortizon tedavisinden başka çare bulamıyorlardı. Öksürük krizlerinin nedenli şiddetli olduğunu anlatıyorlardı. Keçiboynuzunu önerdiğim bu insanların çoğu daha hemen ertesi gün rahatlamaya başladıklarını söylediler. Çocuklarda, keçiboynuzu (harnup) kürünü uygularken dikkat edeceğiniz en önemli nokta, günde bir defa ve sadece sabah kahvaltısı arasında tüketilmesidir. Öğle veya akşam uygulanmaması gerekir. Guatr rahatsızlığından dolayı nefes darlığı çekenler de bu kürden olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmişlerdir.

  Keçi Boynuzunun Faydaları: Balgam söktürücü, astım için faydalı

  Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkandır. Balgam söktürücü ve astıma karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır.

  Sigara içenler keçiboynuzu kürüne başladıktan bir kaç gün sonra nasıl balgam çıkardıklarını hayretle gözleyebileceklerdir. Keçiboynuzunun, insanlığın korkulu rüyası olan akciğer kanserini önlediğini gördüğüm zaman, heyacanımdan günlerce uyku uyumadığımın farkına bile varmamıştım. Keçiboynuzu, akciğer kanserini önleyen mükemmel bir meyvedir. Bu özellik aynı zamanda taze sıkılmış havuç küründe de bulunmaktadır. Sigara içenlerin zaman zaman keçiboynuzu kürünü uygulamalarında, akciğer kanserine karşı önleyici gücünden dolayı büyük faydalar sağlamış olacaklardır. OGG1 enziminin diğer bir özelliğide DNA’ yı tamir etme özelliğinin olmasıdır.

 9. Muhammet says

  KEÇİBOYNUZU NEDİR?

  Anadolu’da bazı yörelerde harnup olarak da bilinir. Yeryüzünün en eski bitkilerindendir, anavatanı Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir, Filistin ve Libya olup memleketimizde Antalya, Mersin, Silifke, Datça dolaylarında yaklaşık 1500 km2lik sahil şeridinde doğal olarak yetişmektedir. Keçiboynuzu, yetişmeye başladığı ilk 15 yıl meyve vermeyen bir bitkidir. Meyveleri ilk başlarda yeşil olup olgunlaştıkça kahverengileşen ve tam olgunlaşınca parlak kahverengi renk alan bir bitkidir…

  Keçiboynuzunun en büyük özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki derhal sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik nefes darlığı çeken insanlar yılın belli mevsimlerinde kortizon tedavisi olan ve bundan başka çare bulamayanlardı. Öksürük krizlerinin ne denli şiddetli olduğunu anlatıyorlardı. Keçiboynuzu önerilen bu insanların çoğu daha hemen ertesi gün rahatlamaya başladıklarını anlatıyorlardı. Guatr rahatsızlığından dolayı nefes darlığı çekenler de olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmişlerdir. Keçi boynuzunda bulunan bazı etkin maddelerin (gallik asit) faydaları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

  Analgesic Ağrı kesici
  Antiallergenic Alerjiye karşı
  Antiasthmatic Astıma karşı
  Antibacterial Bakteri yok edici
  Antibronchitic Bronşite karşı
  Anticancer Kansere karşı
  Antihepatotoxic Karaciğeri toksinden arındırıcı
  Antioksidant Serbest radikalleri yok edici
  Immunostimulant Bağışıklık sistemini güçlendirici
  Antiviral Mikroplara karşı
  Antiseptic Antiseptik
  Cancer-preventive Kansere karşı koruyucu
  Antinitrosaminic Nitrozamin yok edici
  Bronchodilator Bronş genişletici
  Antipolio Çocuk felçine karşı

  Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi gallik asit çok yönlü bir maddedir. Bu maddenin belirtilen özelliklerini artıran ve takviye edense keçiboynuzunda bulunan promotor maddelerdir.

  Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkan. Balgam söktürücü gücü ve astıma karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır. Sigara içenler keçiboynuzuna başladıktan bir iki gün sonra nasıl balgam çıkardıklarını hayretle gözleyeceklerdir. Keçiboynuzu, insanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini % 90 oranında önleme gücüne sahiptir. Özellikle sigara içen insanlarda akciğer kanserine yakalanma riskinin ne kadar yüksek olduğu, bu konuyla ilgili hemen her klinik deneyde ortaya konmaktadır.

  Bir insanın kendi kendine (sağlığı açısından) verebileceği en büyük zarar; sigara içmesidir. Sigara içmek sadece akciğer kanserine yakalanma riskini artırmıyor, genel olarak insan sağlığını olumsuz etkileyen zararlı bir alışkanlıktır.

  Keçiboynuzu akciğer kanserini önleyen mükemmel bir meyvedir. Ancak, akciğer kanserine yakalanmış olanlar için tedavi etme gücü çok zayıftır. Ancak bir bitkinin hastalığı önleyici özelliği ile hastalığı tedavi etme özellikleri birbirlerinden farklı şeylerdir. İşte keçiboynuzunun akciğer kanserini tedavi etmekteki gücünü artırıcı farklı etkin maddeler içeren ikinci bir bitkiye ihtiyaç vardır. Bu ikinci takviye bitki kırmızı turptur.

  Keçiboynuzunda kolestrol bulunmaması ayrı bir avantajdır. Kaffein ve theobromine içermediği içinde tansiyon problemi olanların rahatlıkla kullanabilecekleri bir bitkidir. Fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir. Bu nedenle osteoporoz rahatsızlığı olanlara kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanmasında çok iyi bir destekleyicidir.

  KEÇİBOYNUZUNUN FAYDALARI

  Kolesterolü düşürür.

  Cinsel gücü artırır. (afrodizyaktır) Viagra’dan üstün ve kalıcı etkileri vardır.

  Nefes darlığına, astım ve bronşite iyi gelir, öksürüğü önler

  Kalp damarlarını açar, kalbi rahatlatır.

  Vücuda kuvvet ve enerji verir.

  Yüksek miktarda fosfor, potasyum ve kalsiyum içerdiğinden çocukların kemik ve zeka gelişiminde önemli rol oynar

  Karaciğeri takviye eder, sarılığı geçirir

  İçerdiği aminoasit miktarında kayıp olmadığından kan yapıcı özelliği çok fazladır.

  Hafıza ve dikkati güçlendirir, zihni açar

  Sinirleri gevşeterek stressi önler

  Göğsü yumuşatıp akciğeri temizler

  Diş ve dişeti hastalıklarını, el ve ayak titremelerini önler

  Yaşlılıktan ileri gelen bir çok sorunu çözer

 10. Muhammet says

  İbrahim Saraçoğlu Astım Kürü:Nefes Darlığı, Astım ve Alerjik Astım İçin Keçiboynuzu Kürü

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, astım, bronşit, nefes darlığı ve soğuk alerjisi için keçiboynuzu kürü öneriyor.

  Keçiboynuzunun özellikle nefes darlığına karşı oldukça etkili olduğunu belirten İbrahim Saraçoğlu, bu kürü uygulayan alerjik astım, alerjiye bağlı nefes darlığı, guatra bağlı nefes darlığı gibi rahatsızlıkları olanlara faydalı olduğunu gözlemlemiş.
  Kür: Genel nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda uygulanacak kür
  Kür için 6-7 adet orta boy keçiboynuzu gerekiyor. Koyu kahve rengi olanlar tercih edilmeli, çünkü açık renklilerin tedavi gücü çok azdır.
  Orta büyüklükteki altı yedi tane keçiboynuzu önce soğuk su altında yıkanır. Sonra küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreye yakın suyun içine atılır. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatın ve ateşten indirip soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzerek, sadece suyunu cam şişeye doldurunuz. Buzdolabında bu kaçiboynuzu suyunu en fazla üç gün bekletebilirsiniz.
  Kürün Uygulanışı:
  Büyüklerde hergün sabah kahvaltısı arasında ve akşam yemeğinden önce bir bu kürden çay bardağı içilir. (5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı veya allerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise, bu taktirde sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilecektir. Akşam yemeklerinde içilmeyecektir)
  Yaklaşık yarım litre su ile hazırlanan keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında saklanabilir. Her üç günde bir, taze olarak keçiboynuzu kürünü hazırlamanız gerekecektir.
  Kür 20+15 gün şeklinde uygulanır
  Bu kürü hiç ara vermeden 20 gün boyunca uygulayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün devam ediniz. Onbeş günlük kürü uygularken bir çay bardağı keçiboynuzu kürü içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız ( kuvvetli olsun diye sakın daha fazla bal karıştırmayınız), sabah kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

 11. Muhammet says

  Yukarıda nacizane araştırıp Keçiboynuzu hakkında yazdığım bilgilerden eksik olanları veya merak ettikleriniz varsa sorun cevaplayayım arkadaşlar inşallah hayırlısıyla acil şifalar bulursunuz.

 12. Muhammet says

  Cevaplayayım derken araştırıp da bulabildiğim kadarıyla cevaplarım inşallah arkadaşlar Allah acil şifalar versin cümlemize.

 13. A.KARAPİNAR says

  Çocukluğumda rahmetli anneannem bize keçiboynzu alırdı yiyelim diye.O zamanlardan beri çıtır çıtır yemeye bayılırım.Ama ne yalan söyleyeyim bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum.Geçen sene 7,5 yaşındaki kızımla (bende ona aşılamaya çalışıyorum keçiboynuzunu yedirmeyi) yerken çekirdeklerini pamuk içinde çimlendirip saksıya ektik.Şimdi Yaklaşık 20- 25 cm boyundalar.Yalnız Ankara da ikamet ettiğim için yetiştirmeye nasıl devam edeceğim hususunda bilgim yok.Bana yardımcı olur musunuz? Ayrıca keçiboynuzunu ben yıkadıktan sonra 1 gece ılık suda bekletirim.Ertesi gün suyunu içer kendisinide yerim. Tavsiye ederim içindeki balı lezzetinden ağızda damak çatlatıyor…

 14. gül says

  mrb arkadaşlar keçiboynuzu kurtlanır mı acaba yardımcı olur musunuz?

 15. salim says

  @Muhammet: benim de oyle problemim var benim de cocuklarimiz olmuyor keci boynuzu buldum ama nasil iyiniyor

 16. idris says

  @Fatma: Slm arkadaşlar.Öncelikle rahatsızlığı olan hastalarımıza ALLAH TAN acil şifalar diliyorum.Özellikle karaciğer dostu bir bitki olduğu konusunda bilgi sahibiyim.Ancak hastalık sürecinde ne şekilde etkili olacağı,kullanım aralıkları,bu ve benzeri konularda kapsamlı araştırma yapılması gerekir diye düşünmekteyim.Aynı zaman da sabah aç karnına bir bardak suya bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi ilave ederek içmenin insan sağlığına bir çok faydası vardır.Bu gibi konularda danışmak isterseniz bana mail adresimden ulaşabilirsiniz.saygılar

 17. azer says

  200 ml suya 1 xorek qashiqi keciboynozunu(uyutulmush)qaristirib iciniz gunde 3 defa yemekden evvel

 18. elmas şahin says

  ben elmas 4 yaşında kızım var alerjik astım ilaçlarıda var ama eşim geçiboynuzu pekmezini yedir diye almış yadiriyorum ama doktoruma sormadım ilaçlarla nasıl olur diye bişey olurmu yada geçermi mi pıronşiti cevab yazarmısınız

 19. muhammet says

  eselamunaleykum arkadaşlar 6 yıldır evliyim cocugum yok sperm sayısı yetersiz keciboynuzu aldım nasıl yeniliyor varsa başka yöntemleride yazarmısınız çok zor durumdayım yüce allah hepinizden razı olsun

 20. muratsadioğlu says

  Keçiboynuzu,diğer yüzlerce bitkisel ilaç gibi,kuşkusuz şifa kaynağı.
  Raslantı sonucu aldım bu günlerde.İnternetin inanılır kaynaklarına göre,bir mucize mübarek.
  Ne varki,farmakolojik ilaçlar gibi,bunun da ölçülü ve yerinde kullanılması şarttır.
  Şahsen,çiğneyerek kullanıyorum..Daha doğal oluyor.Bahsedildiği gibi:kimyasal ve fiziksel işlemler,Keçiboynuzunun özelliklerini bozabilir
  Herkese sağlık ve mutluluklar dilerim.

 21. bülent duva says

  ufak bir parça kırıp ağzınızda yavaş yavaş yumuşatarak çiğneyin. yavaş yavaş yumuşayacaktır sonrası kolay olur.hergün 2-3adetfaydası var selamlar.

 22. mert mutlu says

  slm arkadalr bende de sprm sayısı azlğı var keci boynuzu oneriyorlar varmı fayda sı faydasını goren varmı lutfen yardım allah hepimize yardım etsin aminnn

 23. MALKOÇ says

  ben her gece yoğurtla bir tatlı kaşığı dolusu yiyorum.tavsiye ederim…

 24. sakaryam-54_@hotmail.com says

  arkadaşlar çoçuğu olmayan arkadaşlar pekmezi sabah akşam iki tatlı kaşığı yemeniz gerekli sabah aç karnına akşam yatarken deneyin

 25. SiNA BAHARATCi VE ŞİFALI BİTKİLER says

  sperm artırma 100 100 başarımız var 05364297315

 26. kadir says

  selam arkadaşlar sperm sayısını artırmak ve hareketlendirmek için keçi boynuzu nasıl tüketilir suyumu pekmezimi kendisimi yardımcı olursanız memnun olurum

 27. Tolga says

  Beyler Cinsel Hayatta Sıkıntınız Varsa Tavsiye Ediyorum Direk Gidip ALın Keciboynuzunu Kullanma Olayına Dikkat Edin Yıkamadan Yemeyiniz Ve Biliyorsunuzki Keciboynuzu Kuru Ve Oldukca Serttir Yıkadıktan Sonra Ilık Bir Suya Koyunuz Elinizi Suya Soktugunuz Zaman Serbetsi Bir His Vericektir Yapış Yapış Baktınız Yumusamış Yavaş Yavaş Yiyiniz Ondan Sonra Geceler At Kendini Disko Bara Sperm Sayısında Artmaların Farkına Varacaksınız TAbiki Düzenli Kullanırsanız…

 28. Hazinem says

  Mrb keciboynuzu nasil yapilir kaynatip suyumu icilir yoksa kendisimi yeniyo yardim ltf tskler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir