Reishi Mantarı

Kırmızı Reishi Mantarı Faydaları. Reishi Nedir? Latincede Ganoderma Lucidium, Japoncada Reishi Amerika da Mushroom of Immortality olarak bilinen bu mantara uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenin kaynağı olarak bitkilerin kraliçesi ünvanı verilmiştir. Eskiden bu mantarın suyunun Çin’de sadece hanedan mensuplarının kullanılmasına izin verildiği ile ilgili söylentiler vardır.

Batı’da altmışlı yıllardan sonra tanınmaya başladı. Japonyada bir araştırmacının yıllar süren çalışmalarından sonra bu mantarın kültürünü üretmeyi başarmasıyla reishi mantarına olan ilgi giderek artmıştır.

Kırmızı Reishi Mantarı Faydaları

• Reishi mantarının tıbbi etkisi içeriğindeki  triterpenoid ve bazı polisakaritlerden kaynaklanmaktadır. Bu polisakaritler bağışıklık sistemini güçlendirici,  yüksek kan basıncını düşürücü ve kandaki yağların miktarını azaltıcı etkilere sahiptir.

• Reishi mantarında bulunan Polysakkaridler hücrelerin kendini hızlı bir biçimde yenilemesini sağlar ve de bağışıklık sistemini uyarır.

• Birçok çalışmada Nk hücreleri, T ve B lenfositlerinin aktivitesini artırdığı tespit edilmiştir.

• Akyuvarlar hastalıklara karşı vücudun ilk savunma gücünü oluşturur, ancak kronik ve kötü huylu hastalıklara karşı etkisiz kalırlar. Bu durumda lenfositler ikinci savunma mekanizması olarak ortaya çıkar, fakat lenfositler de etkisiz kalırsa, son olarak makrofajlar harekete geçer. Makrofajlar aktive olduklarında kanser hücreleri ve diğer tüm yabancı organizmaları ortadan kaldırırlar. Ancak makrofajları aktive etmek oldukça zordur. Araştırmalar reishinin makrofajların aktif duruma gelmelerinde rol oynadıklarını göstermektedir.

• Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda reishide tümörlerin büyümesini inhibe edici maddelerin olduğu tespit edilmiştir.

• Amerikadaki İndianapolis Kanser Araştırma laboratuarında yapılan bilimsel çalışmalarda kırmızı reishi mantarının özellikle hızlı yayılma eğilimi olan meme kanserinde ve metastatik meme kanserlerinde koruyucu ve tedaviyi destekleyici etkileri saptanmıştır.

• 2010′da yayınlanan bir bilimsel araştırmada, insan mide kanseri hücre kültüründe reishi mantar ekstresinin kanserli hücrelerin intihar etmesi anlamına gelen apoptosis sürecini başlattığını göstermiştir.

• Karaciğer için koruyucu özellikte olduğu ve kullanımının karaciğer hücrelerinin hayati fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlayıcı nitelikte olduğu belirtiliyor.

• 2010′da yayınlanan bir bilimsel çalışmada farelerin karaciğerinde hasar meydana getirilmiş ve reishi mantarının karaciğerdeki hasarı azalttığı tespit edilmiştir.

• Bağışıklık sistemini desteklemesi nedeniyle hepatit ve AIDS gibi hastalıklara karşı mücadele etmeye de yardımcı olmaktadır.

• Tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürücü etkinliktedir.

• Çin’de yapılan bir çalışmada astımlı kişiler için rahatlatıcı etkiler taşıdığı tespit edilmiştir.

• Reishi hastalıklarda yararlı etkilere sahip olduğu gibi aynı zamanda sağlıklı bir insanın kullanması halinde de sağlığın korunmasını sağlayıcı etkilere sahiptir.

Reishi mantarı üretimi ülkemizde de yapılmaktadır. Prof.Dr. Ömer Çolak mantarı Türkiye’ de yetiştirmiş ve de mantar hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştur.

Tablet şeklinde satıldığı gibi çay olarak da tüketime sunuluyor. Ancak dikkat edilmesi gereken konu her doğal ya da bitkisel ürün kullanımında olduğu gibi burada da kullanılan ürünün gerçek olduğundan emin olmaktır. Yapılan bazı denetimlerde bitkisel ürünlerin bir kısmının sahte ya da yetersiz olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmek gerekir.

Kırmızı Reishi Mantarı Çayı

Herhangi bir sağlık sorunu olmayanlar için kullanım miktarı 1-2 gram, bir sağlık sorunu olanlarınsa günde 5 gram civarında tüketimi öneriliyor. Mantar dilimler halinde kesildikten sonra kaynatılılır. 2 gram mantar bir litre suya atılır. Su kaynamaya başladıktan sonra altı kısılır. Hafifçe kaynatıldıktan sonra metal süzgeç kullanmaksızın süzülür. Kaynatma işleminin cam bir kapta yapılması gerekiyor zira mantarda bulunan Germanyum metale yapışarak niteliğini kaybediyor.

Kırmızı Reishi Mantarı Nasıl Kullanılır?

Reishi ürünleri tablet, kapsül veya granül şeklinde bulunmaktadır.

%10-12,5 polisakkarit ya da %4 triterpen içeriği olan standartize ürünler kullanılmalıdır. Günlük olarak 250 mg’lık kapsül 4 defa alınır.

Japon Doktor Fukumi Morishige reishi mantarının C vitaminiyle birlikte kullanılması gerektiğini belirtiyor. Polissakkaritler milyona yakın atomun birleşmesinden oluşan ve vücudda emilmesi oldukça zor olan organik yapılardır. C vitamini reishi’deki emilimi zor olan polisakkaritleri küçültür ve emilimlerini kolaylaştırır. C vitamini sayesinde polisakkaritler daha az sayıda atom içeren oligoglukon’a dönüşür ve kolay bir şekilde emilir. Emilen oligoglukonlar bağışıklık sisteminindeki makrofajları uyarır.

Kırmızı Reishi Mantarı Zararları

• Hafif sindirim rahatsızlığı, burun kaşıntısı, ağız ve boğaz kuruluğu olabilir. Herhangi bir reçeteli ilaç alan kişiler doktor onayıyla kullanmalıdır.

• Tansiyonu düşürücü etkisi olduğu için tansiyon ilacı kullananlar doktor önerisi olmadan kullanmamalıdır.

• Pıhtılaşmayı önleyici ilaçlarla beraber kullanılması kanama riskini artırır.

• Organ nakli yapılan ve immünsupresif ilaçlar kullanan hastalar doktor onayı olmaksızın hiçbir ürün kullanmamalıdır.

• Doktor izni olmadıkça hamile, emziren kadınlara ve de çocuklara verilmemelidir.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. fulya aşkın says

  Reishi mantarının Türkiye’de üretimini yapan ve bu mantarın içindeki etken maddeleri uygun koşullarda ekstrakte ederek (özünü çıkararak) , hiçbir kimyasal katkı olmaksızın hazır ekstrakt halinde tüketime sunan Erkel Gıda firması da var. Doktorumun önerisi ile bu ürünü kullanıyrum- çayının hazırlanmasında bazı zorlıklar var, haplarında ise koruyucu kimyasallar kullanılıyormuş, bu nedenle sıvı haldeki bu ekstraktı şurup gibi kullanmak hem çok kolay, hem de katkısız. Artık kemoterapi dönemlerim çok rahat geçtiği gibi kan değerlerin de düşmüyor. Ödemi de engellediği için kullanmaktan son derece memnunum. Tereddüt geçirenlere ışık tutması için yazdım- ben de çok tereddüt yaşamıştım ama doktorm da bu ürünü onaylayınca kullandım ve boşuna endişelendiğimi gördüm.

 2. Nafiye Goktepe says

  Fulya Hanim, ben de oral kemoterapi goruyorum. Maranki`nin sitesinden tabletini siparis verdim. Acaba kac yasindasiniz merak ettim. Ben de oral kemoterapi yuzunden notropeni yasiyorum. Notrofillerim sifira yakin dusuyor. Acaba sizin gibi fayda gorur muyum?

 3. Fulya Aşkın says

  mailinizi yeni gördüm , ben 42 yaşındayım ve söylediğim gibi çok yararlandım . Ama hapından çok mantarın kendisini veya sıvı özünü öneriyorlar çünkü haplarında koruyucu kimyasallar varmış.

 4. bitkisel ürünler says

  Bitkisel ürünlerle ilgili ön yargılarımı reishi mantari ile atmış durumdayım ürünün gerçekten ölümsüzlük mantarını hak edercesine yorumlar görüyorum web sitelerinde.

 5. Ahmet says

  Doğada bulunan en nadir ve en faydalı mantar olarak kabul edilen Reishi mantarı özel ve kontrollü koşullar altında üretildiği takdirde ancak doğadaki mantar ile eşdeğer özelliklerde olabilir.Maksimum etkilerinin sağlanması ancak çok özel yetiştirme koşullarıyla mümkündür.Yağmur ormanlarında ayrı ayrı plantasyonlarda üretim yapan ve Sağlık Endüstrisinde lider olan şirketin bağımsız bayisi olarak size yardımcı olmak isteriz. Mail adresi: ahmetyol@hotmail.com
  Saygılarımla.

 6. Ceyhun Buyuk says

  Reishi mantarı, kanser tedavisi için önemli bir alternatif olduğunu bilimsel araştırma sonuçları ile kanıtlamış bir mantar. Reishi ve kanser tedavisi hakkında kapsamlı bilgi almak için sifalimantarlar.info adresini, reishi mantarı satın almak için sifalimantarlar.com adresini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Sağlıklı günler.

 7. taşdemir says

  arkadaşlar ben gano excel in ürettiği reishi matarı ürünlerini kullanıyor ve satıyorum elhamdülillah bir sağlık sorunum yok ama bunu sağlıklı insanlarda kullanarak sağlıklarının sigortasını yapmaları lazım hastalıklar vücuda girmeden önce önlem almak lazım yoksa hastalığın vucuttan atılması çok zor gano excel firması araştırarak bu ürünü yağmur ormanı olan malezyada % 100 organik sera sisteminde yüksek teknolojiyle ultra dediğimiz teknoloji ile insan sağlığına en faydalı ola 6 çeşidini nüretip patentini almış dünya pazarına liderlik yapma konumunda tek firma lütfen araştırın…. gano excel.com

 8. hatice says

  ben de kullanıorum romatiz ma hastasıyım ama hiç bir faydasını görmedim benim mantara bişi dediğim yok fakat o mantar üretilip kapsul haline getirilene kadar ne aşamalardan geçiordur içinede mutlaka kimyasal giriyordur imkanımız olsada mantarın kendisini alıp doğal hali ile kullanabilsek fayda görmememim nedeni yani demek istediğim bana ulaşana kadar tüm doğalığı gidior mantarın şirketlerde bunu fırsat bilip insanların çaresizliğinden ve saflığından faydalanıor.

 9. nuri bucak says

  arkafaşlar bende GANO EXCEL ürünlerini kullanmakta ve ürünlerini satmaktayım evet benimde sağlık sorunum yok ama sağlıklı kalmak uzun yaşamak uzun yaşarken kaliteli yaşayarak yaşlanmak benim için önemli eyer bugün saglığınıza ayıracak vaktiniz yoksa yarın hastalığınıza ayıracak hem para hem çok zaman ayırmak zorunda kalacaksınız.evet GANO EXCEL bir çok kalite ve sağlık belgesini bünyesinde barındıran dünyanın en önemli kuruluşlarından olan malezyalı bir şirket.mantarı tamamrn doğal koşullarda üretim sahasının hava sahasının bile satın alındığı her hangi bir ucak geçişi yasak olan tamamen doğal koşullarda 12 yıl gibi çok uzun bir süre arge çalışmalarının sonucunda dünyaca ünlü nobel ödüllü bir bilim insanının yaptığı araştırmalar sonucunda bilinen 200 çeşit reishi mantarından sadece 6 çeşidinin bir insan sağlığı için kombinasyon haline getirip insanların hizmetine sunun çok önemli bir şirket.ve bunun ürettiği tamen bitkisel ürünlerdir ve mükemmel sonuçlar almaktayız sağlık sorunu olanlarda kullanım lar sonunda.isteyenler sağlık sorunu olanlar bana yaza bilir.ben gerekli yardımı elimden geldiği kadar yapmaya hazırım.inandığım birşey varki bir kul duası almak hiç birşeye deyişilmeyecek kadar önemlidir benim için heleki sağlıktan dolayı birilerine yardımım dokunuyorsa

 10. seval says

  Allah hepinize acil şifalar versin inşallah.Bende yeni başladım ganoexcel haına dişmacunumu kahvemi de burdan alıyorum kimyasallardan ne kadar uzak dursak o kadar faydalı.ve lütfen gano türk markasıyla yada başka satılanları almayın direk kendi üretimleri olan ve malezyadan ithal edileni alın dspritörleriyle görüşün.hatta kendiniz dspritörü olup evinize kendiniz istetin.bana yada bir başkasına ulaşabilirsiniz hiç fark etmez.ama herşei kullanmayın.sağlık bakanlığından onaylı olan sadace ganoexceldir diğer gano adıyla imal edilenler tarımbakanlığından onaylıdır. MAİL ADRESİM soylenmemis@hotmail.com YADA ganoexcel.org a girip altdan kaydolu tıkladıktan sonra dspritör kısmına TR9242742 YAZIP KAYT OLUN BEN SİZİ HEMEN ARARIM.

 11. ali says

  arkadaşlar hiç faydasını görmedim diyen kullanmamıştır yada yanlış kullanmıştır şeker tansiyon mantar sedef hastalarında kullanıyoruz ve faydasını görüyoruz .orta yaşlılar içnde ne olduğunu bilmediğimiz bir sürü bitkisel yada kimyasal viagra türü maddeleri hemde pahalı pahalı almıyormuyuz? nerden biliyosun ne zararı var.en azından bu ürünlerin bi zararı yok ve işede yarıyor. 05306077626 denemeden karar vermeyin lütfen iki kapsülü bir fincana koyup bi kahvesiyle için şekerinizi ölçün bakalım kaç çıkacak?

 12. ali says

  TR8471655 disbribitör için kayıt yaparsanız yardımcı olabilirim .kullanmadan önce sperm sayınızı ölçtürün sonra bir ay kullanın bi daha ölçtürün şeker içinde aynı şeyi deneyin sonucunu paylaşın .asırlarca çin ve uzak doğu insanlarının kullandığı bi ürün reishi mantarı denemeden karar vermeyin

 13. saliha kavas says

  Arkadaslar bende ürünleri yeni kullanmaya başladım çok memnunum aynı zamanda satışında yapıyorum . Tabiki insanları ikna etmek biraz zaman alıyor çünki piyasada o kadar yalan yanlış ürün varki insanlarda haklı ama tek kelimeyle şunu söyleyebilirim para için sağlık riske atilmaz ben şuan sabun ve kahvesinin,dismacununu kullanıyorum herkeze tavsiye ederim .Zamanında sağlığın kıymetini bilmek yeri geldiğinde ne paramiz nede zamanımız yeterli olur 05558656785

 14. Saliha Kavas says

  Arkadaslar bende yeni distributor ,lük yapıyor ve aynı zamanda kullanıyorum çok memnunum sağlığın ertelemesi olmaz olmaz suyun başını baştan tutacaksin hiçbir şekilde yanetkisi yok herkeze tavsiye ederim sağlığınız için arayın deneyin görün başka birşey söylemiyorum 05558656785

 15. B says

  Sakın G Excel kullanmayın. Ahmet Maranki Hoca nın adını kullanıp bana ürünlerini sattı bir satış temsilcisi… Sonra Ahmet Maranki Hoca ile bir fuarda biraraya geldiğimde sahtekarlık ortaya çıktı. Hala ismini kullanıyorlar. Kullanmaya devam ederlerse uyarabildiğim kadar insanı uyaracağım. Günahtır. Ürünlerine çok güveniyorlarsa kendilerini destekleyen kaynaklar versinler. Ürünler hala elimde kullanmadım, geri vermenin peşine de düşmedim analizlerini yaptırmayı düşünüyorum.

 16. Volkan Verdi says

  Adını yayınlayamayan “B” isimli arkadaş! Bir şeyleri, birilerini eleştirirken önce kimliğinizi açık hale getirmeniz fitne ve fesatçı olmadığınızın göstergesi olacaktır. İletişim insanlar içindir.

  Prof. Dr. Ahmet Maranki, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset Bölümünde ‘master’ını, 1990 yılında aynı bölümün Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında doktorasını tamamlamış, bazı alanlarda başarılı olmuş, kendi adına PR yatırımları yapmış, bildiğimiz aktarlık mesleğini yapan kişilerden biridir.

  Gano Excel bayisi arkadaş ne dedi bilemiyorum, ancak ilgili kişi örnek vermek istemiş olabilir. Gano Excel şirketinin ürünlerini tanıtırken Sn. Maranki’nin adının kullanılması söz konusu olmamakla beraber, Sn. Maranki’nin kendisi de zaten Kırmızı Reishi Mantarının faydalarından internet sitesinde söz etmektedir.

  maranki.com/tr/foto-galeri/44/reishi/1

 17. Kadir Uysal says

  Reishi mantarının saf tozu ile hastalığa göre doz ayarı yapmak mümkün ve çok daha hızlı sonuç veriyor.Ayrıntılı bilgi için lütfen 05326235850 nolu telefonumdan temas kurunuz.

 18. arif says

  arkadaşlar siz çokbiliyorsunuzgaliba her önüne gelen ilac içilirmi saglik Bakanligindan onaylımı onaylı olsa profosör ler basbas söylemez ler tehlikeli diye ve bir arkadaşım 3gün kullanılandı burun kanamasından hastaneye zor yetişti sakın kullanılan mayın

 19. ümit ercan says

  sedef hastasıyım gano exel firmasının kapsülünü ve sabunlarını 4 gündür kullanmaktayım kullandığımdan beri tansiyonum çok yükseldi 16-9 civarlarında bazen dahada artıyor günde 3 tablet alıyorum 1 tablete düşürecem bakalım. ilk zamanlar böyle etkisi olabilir diye düşünüyom devam ederse tabletleri almayı bırakacam. vucudum aşırı tepki veriyor sanırım.

 20. hakan says

  Volkan bey Gano Excel midir nedir bu firmayı kötü söyleyen çok oldu bana da ayrıca sertifikalı mıdır sisteme kayıtlı firma mıdır acaba bilgi verirseniz

 21. sema says

  bende beyin tümörü var bir yıldır ilaç tedavisi gördüm geçti ancak 3 ay önce tekrar nüksetti. bu mantarı hastalıgı ilk öğrendiğimden beri arastırmaya calısıyorum cevrede düzenli kullanan birebir tanıdıklarımın tamamından olumlu sonuclar duydum. benimle aynı dertte olan bir yakınım hatta aynı ben gibi tıpın artık ameliyattan baska care yok dediği noktada bu mantarı kullanmaya baslamıs ve su an tümörden eser olmadıgını söylüyor. yani hiçbir cıkarı olmayan insanları sectim ben yorumları duymak için takdir edersiniz ki durumum hafife alınacak birşey değil. sonuc olarak 10 gün önce ürünleri kullanmaya başladım yaklasık 20 gün sonra tekrar mr cektirecegim bütün tahlillerimi yaptırdım karaciğer enzimlerime kadar ölçtürdüm. bir ayın sonunda aynı testleri tekrar yaptıracagım. acıkcası korkmuyorum değil korkuyorum ama birebir tanıdıgım ve cıkarı olmayan insanlardan duydum için girdim bu işede gano excel ürünü kullanmıs tanıdıgım iki kişide bende onu tercih ettim. sürekli arastırıyorum haala bir yandan kullanıyorum bir yandan gece gündüz arastırma peşindeyim. 10 gün oldu baslayalı ilk 4 gün ciddi agrılarım oldu ancak 5 6 gündür kendime inanamıyorum ben gibi günde iki agrı kesici en az tüketen bir insan 6 gündür basımda agrı yok. bu neticeyi görünce acıkcası cok umutlandım ama kötü yorum gördükce de korkuyorum. o yüzden ne kadar cok paylasırsak hepimiz için o kadar iyi olacaktır. benim için acıkcası 20 gün sonra hersey netlesecek ama dediğim gibi su an agrımın olmaması bile benim içiin bi mucize. Rabbim tüm hastalara şifasını versin inşallah, bizi kötü düşünceli insanlardan korusun iinşallah. Allah a emanet olun

 22. Ayşe says

  Fatih İstanbul da gano excel hakkinda merak ettikleriniz siparis vermek istedikleriniz ve uye olup gano excelin faydalarindan yararlanmak icin IRTIBAT NUMARASI: 0542 374 43 71……

 23. Yurdanur says

  Emziren.annelere.hangi ürünleri tavsiye ediyorsunuz kullanmamalari gereken Ürün varmı

 24. bircan says

  Sema Hanım öncelikle çok geçmiş olsun. 16 Nisan tarihli yorumunuzda belirtmiş olduğunuz beyin tümörü sonuçlarınızı merak ediyorum. Aynı sorundan muzdarip bir yakınım için ürünleri önerebilir miyim?

 25. Mustafa eris says

  Merhaba benim oglum otistik bi arkadasin tavsiyesiyle gano cafe aldim ama cesaret edip iciremiyorum bilgi verirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir