Adet Belirtileri Nedir?

Adet Görme Belirtileri. Adet Belirtileri ve Regl Nedir? Adet kanaması (menstruasyon) ‘nın en sıradan belirtisi, karın ağrısıdır. Bir çok vakada ağrı, karının alt, ya da arka bölgesinde görülür.

Adet gören kadınların yaklaşık olarak %70 ila %90 kadarında bir tür premenstruel sendrom olmaktadır. Ancak bu belirtilerin görülmesine rağmen bunların yalnızca % 2.5’lik bir bölümü gerçekten adet öncesi sendromudur.

PMS’nin sebebi tam olarak bilinmemektedir. PMS’nin belirtileri hormonlardaki dalgalanmalarla değiştiği için hormonlardaki dönemsel değişiklikler önemli bir etken olarak gözükmektedir.

Bazı belirtilerin vitamin ve mineral eksikliğiyle ilgili olduğu düşünülmektedir.

Sıvı toplanmasına yol açan fazla tuzlu yemek, ruh halinde sorunlara sebep olabilen alkol ve kafeinli içeceklerin adet öncesi sendromuna katkıda bulunduğu da belirtiliyor. Kafein ayrıca göğüslerin hassaslığını artırabilir.

Bazı araştırmalar sigara kullanımı ve kilo fazlalığının adet öncesi gerginlik riskini artırdığını göstermektedir. Sigara kullanan kadınlarda PMS belirtilerinin şiddetli olarak görülmesi sigara içmeyenlere göre 2 kat daha fazladır. Fazla kilolu kadınlarda PMS görülme riski diğerlerine göre 3 kat fazladır.

Kaltısal geçiş, endorfin, serotonin, GABA düzeyinde azalma, düşük progesteron, yüksek östrojen, yüksek prolaktin seviyelerinin de nedenler arasında olduğu belirtiliyor.

Adet Sancısı Neden Olur?

Adet sancısının ilk beş gün boyunca oluşmasının sebebi, rahmin, içeriğindekileri akıtabilmek için spazmlarla büzülmesidir. Sancı, doğum sancısından çok çok daha hafiftir. Aynı zamanda gerilip büzülmeler de sancıya sebebiyet verir. Buradaki kas büzülmeleri, prostaglandin denen kimyasal madde yüzündedir. Bu hormon, rahmin kaslarının bazen oksijensiz kalıncaya kadar uzun süre büzülmesine neden olabilir. Bu durum, menstrual krampların çıkış noktasıdır.

14 günden sonra, hormonal düzen değişerek, bir sonraki yumurta için kendini hazırlar. östrojen ve progesteron hormonlarının düzeyleri bir sonraki periyottan 4 gün önceye kadar yükselmeye devam eder ve sonra eğer döllenme yoksa, dışarı atılırlar. Bu ani değişiklik, kadında daha fazla rahatsızlık ve duygusal dengesizliğe neden olur. İnsanlar bu rahatsızlığı “aybaşı hali” diye tanımlarlar.

Ağrılı regl belirtileri 25 ila 35 yaş arası kadınlarda daha şiddetli görülmektedir. Ağrılı regl, ergenlikte başlar, belirtiler giderek fazlalaşır ve daha sonra  menopoza yaklaşıldıkça belirtilerde azalma olur.

Ağrılı adet görmede ağrı şiddetiyle ilgili birçok faktör vardır. Kişinin psikolojisi, beslenme tarzı, aşırı yorgunluk, aşırı stres gibi altta yatan öbür rahatsızlıklar da etkili olmaktadır.

Doğum yapan kadınlarda organik sebebi bulunmayan ağrıda azalma olur. Fakat altta yatan organik bir sebep mevcutsa tedavi edilmediği müddetçe ağrı geçmez.

Adet Belirtileri

Çok sayıda belirtinin PMS ile ilişkili olduğu belirtilmesine karşın en önemli 3 belirti şişkinlik-gerginlik, huzursuzluk ve mutsuzluktur. Ovulasyon döneminde, sırtta ve karında ağrı oluşur, hatta baş dönmesine bile rastlanır.

* Ruh halinde değişkenlik

* Sinirlilik, alınganlık, nedensiz öfke

* Yorgunluk

* Dikkat ve hafızada zayıflık

* Cinsel ilgide değişim

* Karında şişlik

* Kol ve bacaklarda şişkinlik

* Göğüslerde duyarlılık ve şişme

* Sıvı toplanması sebebiyle kilo artışı

* İştahta değişiklik, iştah artışı

* Baş ağrısı

* Karın ağrısı

* Eklem ya da adale ağrısı

* Mide bulantısı

* Uykusuzluk

* Ağrılı adet

* Ateş basması ve soğuk terleme

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. zeynep says

  merhaba ben 12 yaşındayım biliyorum biraz küçüğüm ama :)) benim karnım çok ağrıyo bir anda sıcak basıyo ve iştahım çok açıldı çok çabuk acıkıyorum ve susuyorum daha adet olmadım sizce ne zamamn olurum??

 2. Derya says

  bnde 12 yasındayım 1 haftadan beri karnım ağrıyo ve birde mide bulantısı çok fazla yemek yeme çok terliyorum geceleri uyuyamıyorum en az 1 30 da uyuya biliyorum sizce bn ne zmn olurum ?..

 3. nalan says

  bn yaşındayım adet olmadım olursan kilo verirmiyim kilolarım gidermi

 4. melis says

  bende 12 yaşınayım sürekli başım ağrıyo ateş basıyo bir anda da kilo aldım ve iştağım çok açıldım acaba ben ne zaman olurum ?

 5. fatma says

  ben 15 yaşındayım hala adet olmadım adet olmazsam çocuğum olmaz mı?çok korkuyorummmmmmmmmmmmm:(

 6. açelya says

  canlarım siz daha çok küçüksünüz. ama çok yakında olacaksınız merak etmeyin. ben 18 yaşındayım ve yaklaşık 13 yaşından beri adet oluyorum. kilodan bahsetmişsiniz; siz daha gelişme çağındasınız eğer kiloluysanız onları mutlaka atarsınız ilerde. sadece biraz sabır. ben o yaştayken 68 kiloydum şimdi ise 49 kiloyum. ayrıca 16- 17 yaşlarında bile olan var mutlaka olursunuz merak etmeyin ;;)

 7. serap says

  karnım ağrıyor iştahım açılmış ve hemen susuyorum 11 yaşındayım

 8. selin says

  ben 11 yaşındayım kasığım ağrıyor başım ağrıyor karnım şiş cabuk acıkıyorum adet ne zaman olurum

 9. selin says

  BEN NE ZAMAN ADET OLURUM ŞİMDİ MİDEM DE BULANMAYA BAŞLADI

 10. sevda says

  bence özelinizi buraya yazmamalısınız o size kalmalı

 11. DEFNE says

  bn 12 yaşındayımdedikleri oluyo bitek ateşim yok ama ara sıra ellerim cok üşüyo sizçe bu nedemek

 12. selin says

  ben hala olmadım amma ağaclarda nar acıyor ya ozaman bir dahaki sene olucakmışım bencede sevda çok doğru söylüyor bencee özelimizi buraya yazmamalıyız

 13. Nil Melis TURANLI says

  Arkadaşlar ben 12 yaşındayım. Bu gün çamaşırımda kahverengimsi biraz genişçe bir leke gördüm. Bundan önce de seyaz akıntım vardı. Sizce bu adet midir?

 14. ecesucuk says

  Kızlar çok merak etmeyin berbat birşey ve hayyattan soğuyorsunuz resmen :(

 15. Ferda says

  Arkadaşlar ben ecesucuk’un yorumuna katılmıyorum bu durum bizim elimizde değil her kadın bu olayı yaşıyor ve kimse bu durumdan dolayı hayattan soğumuyor.Şu duruma da açıklık getirmek istiyorum regl(adet)12-16 yaşları arasında gerçekleşir genelde fakat her insan farklıdır kimisi 11 yaşında regl oluyor.Ayrıca regl bir ‘hastalık ‘değildir arkadaşlar çoğu arkadaşım regl olduklarını belirtirken ‘hastayım’ kelimesini kullanıyorlar dediğim gibi bu bir hastalık değil…Umarım yardımcı olmuşumdur.

 16. selda says

  arkadaşlar bnm cinsel bölgemden sümüksü birşey geliyor ndn acaba

 17. Su says

  yardım edin lüütfen … 2 kere regl oldum 3. reglim hala olmadı ve bir kaç gün önce çok kötü bir ağrı yaşadım hala regl değilim sizce ne olacak …

 18. Anonim says

  12 yaşındayım. Adet olmadım ama olan arkadaşlarım var. Göğüslerim büyüdü, kıllanmalarım başladı, kısacası sadece adet kaldı. Arkadaşlarımla konuştukça, adet olma isteğim artıyor. Son zamanlarda ( bir-iki gündür ) aşırı tatlı yiyorum ki ben tatlıdan nefret eden, ağzına sürmeyen biriydim. Sürekli bacaklarım titriyor, sinirleniyorum. Karnıma bir şeyler saplanıyormuş gibi oluyorum. Ama ne bir kan var, ne de başka bir şey. Sadece birkaç gündür, beyaz gibi bir sıvı var. Ne yapmalıyım?

 19. sümeye says

  sümüksü ve beyaz sıvı vajinanızın ıslak kalması için salgılanan bir sıvıymış bendede var. o kötü kokulu ve yesil renkli olursa idrar yollarında enfeksiyon var demektir…

 20. sevil says

  aşırı şekilde sıkıntı nefes darlığı oluyor bende sıkıntı basıyor nefes alamıyorum çok sinirli oluyorumm nefesim çıkmıyor erkek arkadaşımdan da uzaklaşıyorum

 21. Büşra says

  bende de sümüksü gibi sıvı birşey geliyor afedersiniz ama insanın iç çamaşırına da bulaşıyo ama idrarımda koyu gelio ben enfeksiyon mu var yoksa hasta olmaya yaklaşmış mıyım anlamadım söyler misiniz.

 22. aleyna says

  ben 12 yaşıma girdim hala adet olmadım sizce bende bi sorunmu var

 23. melisa says

  adet belirtilerinde yazan her şey bende oluyor yoksa ben adet mi olacağım çok korkuyorum.

 24. tuana says

  Aleyna’cım 14 yaşına gelince eğer meme gelişmesi,kıllanma vb. gibi gelişmelerin yoksa sende bir sorun vardır fakat henüz 12 yaşındasın o yüzden takma kafana :)
  ya benimde adet belirtilerim var tam şu sıralar göğüslerimde gelişme var arkadaşlar kıllanma da önceden başladı zaten ama korkmayın hatta sevinin çünkü genç kız olacaz hepimiz :)

 25. Dila says

  bir şey merak ediyorum.geçenlerde bir haber okudum.13 yaşında bir kız hamile kalmış.sizce bu gerçekten olabilirmi kızlar

 26. ümmügülsüm says

  ben 13 yaşındayım ve bu aralar karnım ağrıyor başım ağrıyor ateşten kavruluyorum sizce yaklaşmışmıyım?

 27. Yezdan says

  sıvı sümüksü bir şey geliyo vajinamdan ve iç çamaşırıma bulaşmasından iğreniyorum. Bu sümüksü şey ne olabilir?

 28. beyza says

  adet olma blirtilernde cinsel ilgide değişim diyor ya bu olumlu olark bi değişim demi :D

 29. ayşe says

  ben ayşe 13 yaşındayım ve hala çocuk gibiyim ya ama bugün krnm çok ağrıdı galiba yaklaştıı :D

 30. asdasd says

  13 yaşındayım adet olmadım ama beyaz bir akıntım vardı dün pembemsi bügün hafif kahverengi geldi yaklaşmımıdır lütfen acil cevap istiyorum

 31. sevil says

  Arkadaşlar benim de vajinamdan sümüksü bi şey çıkıyo karnım ağrıyo,uyuyamıyorum ve sürekli ağlıyorum ama ben daha 10 yaşımdayım yaaa :( sizce olabilir miyim??

 32. edim says

  Kizlar bnm bunlarin hepsii vr sadece iki tanesi fazla degil acaba ne zaman adet olurum 13yasindayim

 33. ece says

  ya benim de vajinamdan sümüksü bi şey çıkıyo. Çok iğreniyorum. Karın ağrım, baş ağrım, eklem ağrım ve göğüslerimde duyarlılık ve şişme var ama iştahım yok bugünlerde. Anlayamadım acaba yaklaşmış mı?

 34. bilinmeyen says

  Arkadaşlar ben seda 12 yaşındayım . . Ve tuvalletteyken küçük kan lekeleri gördüm onlar kesin adet olduğumumu gösteriyor ütfen acil cevap verin . Eğer ben kesin adet olduysam peki NEDEN KARNIM AĞRIMIYOR . VE BACAK KOLLARIMDA Bİ ŞİŞLİK GÖRÜNMÜYOR. CEVAP VERİN Nolur.

 35. büşra says

  Arkadaslar ben doktorum o gelen sumuksu yapi adet gormenizin yakin oldugunu gosteren bir sividir yumurtaniz yumurtlikta gelisiyor

 36. bilinmez says

  Arkadaşlar sizin o beyaz,sümüksü dediğiniz sıvı ”akıntı” diye adlandırılıyor.Adet olmadan önce artıyor ve adet olmadan bir kaç gün önce kahverengi ya da pembe olarak gelmeye başlıyor.

 37. melisa says

  arkadaşlar kollarım şişmiyor ama diğer her şey var adet olurken canınız yanıyormu ben çok korkuyorum lütfen cevap verin

  ve o sümüksü yapı iç çamaşırlarında da varsa bende oluyyooo

  10 yaşındayım

 38. anonim says

  arkadaşlar bazı kişiler regl olurken hiçbi arı hissetmezler sadece biraz sırt ağrısı bu kişilerden biride bnm

 39. elif says

  benim de bugün çok koyu kahverengi akıntı geldi arkasından da adet ama bende karın ağrısı ya da sancılanma olmuyor

 40. merve says

  ben 12 yaşındayım.yukarıdaki belirtilerin hepsi var.ama adet olmadım sizce bende bi sorun mu var?

 41. anonim says

  ya kankalar benim 10 gün sürdü bir defa anlamadım. bazen çok ağrılı bazen iyi oluyor. adetin ilk günü iyi oluyorum ama her geçen gün dahada kötü oluyorum yaaa :(((

 42. Tuba Keleş says

  Kizlar kormayin herkes abartir bende sizin yasnizdayken korkuyodum oldugumu bile anlamadim ilk gun agriya grlirsenizde agri olmamasi icin ayaginzi üşüymemniz gerekir siki giyinin kndnzi sicak tutun normal bisey gibi

 43. Güneş Demir says

  Ya arkadaslar 11 yasindayim ve sarı-beyaz bir akıntım var. Çok şiddetli karnım ve başım ağrıyor hafif ateşim oluyor ara sıra. Karnımda şişme var ve inanılmaz yorgun oluyorum. Adet olmam çok yakın mıdır? (Umarım Değildir) Annemle daha akıntımı ve bu belirtileri paylasamadım cesaret edemiyorum. Adet olunca nasil paylasacagim :(((

 44. ftma says

  Ya ben 4ay önce hasta oldum normalde 4gün sürüyordu bu ay 7gün sürdü neden acaba

 45. seda nur says

  arkadaşlar bendede 3 gündür baş dönmesi karın ve bel ağrısı var sizce olucakmıyım

 46. Melisa says

  Arkadaşlar ben anneme sordum. Hiç korkma olan bir şey dedi. Rahatladım. Çok mutluyum…..! Göğüslerim de büyümeye başladı. Artık genç kız oluyorum sanırım… Sizde annenize bilmiyorsunuz gibi yapın anneniz açıklıyor zaten….

 47. pelin says

  Kizlar ya bende soyle bi sorun var , kendi kanimdan igreniyorum abartili bir sekilde hemde. Yuruyemiyorum allttan pede bastirarak tutarak yuruyorum tenime kan de gmesin diye ya elimde olan bisey degil psikolojikmen etkileniyorum resmen tek igrenen ben miyim boyle Ne yapmam lazim :((

 48. sevgi says

  arkadaşlar bende adet olmaya yakın 1 hafta once gogus şişmesi karın şişmesi başlıyor sinirleniyorum , yorgunlukta var üstümde sizde de oluyor mu böle ya

 49. buse says

  arkadaşlar arkadaşım bana masaj aleti kullan hemen adet olursun dedi bende kullanıyorum fakat adet olmadım sürekli akıntı geliyor napmalıyım bi yardim eder misiniz ??

 50. Tuğba says

  Arkadaslar ben Tuğba 11 yaşındayım bu belirtilerin tümü var ama adet olmAdım :/ neden acaba? Bi cevap verin lütfenn

 51. ceren yeditepe says

  alt kısımdan beyaz jel akıntım var ama daha adet olmadım (hiç) 13 yaşındayım

 52. buse says

  arkadaşlar benim 2 . olusum ama bana göre böyle dışkımı atarken küçük böbrek parçası gibi bişi gledi ve çok kanadı dış çaması-rıma da geçmiş hemen banyo yaprtm sızce adet mi oluyorum

 53. Tuğba says

  Ceren yakinda olucaksin.. Akintinin gelmesinden 1-2 yil sonra )) bende 1 defa kan geldi.. Kan gelmesinden 2 hafta once de kahveremgi akinti.. Adet mi bu acaba?

 54. beyzanur says

  arkadaşlar bende yorgunluk ateş basması birazda sinirlilik oluyor şu an kuran kursuna gidiyorum orda felan olursam diye çok korkuyorum 12 yaşındayım… :(

 55. sibel says

  13 yaşındym ama daha adet olmadım byaz akıntlr var adet olmam tüm belirtileri gösteriyorum CVP BKLYOM KISA ZMANDA arkadaşlar…….

 56. misafir says

  arkadaşlar ben hiç olmadım 11 yaşındayım annem bana daha hiçbir şey anlatmadı eğer olursam anneme ne diyecem acil cevap

 57. efsa says

  kizlar hepinizde en gec ondort yasinda hasta olursunuz merak etmeyin cicisler

 58. arkadas says

  tuba daha cok kucuksun adet olman icin 1 yil falan gerwk ben 14 yasindayim daha gecen ay adet oldum ilk defa sende olursun 1 2 yila

 59. selen says

  arkadaşlar kilotuumda sarı lekeler var adet olurmuyum çoh korkuyorum 13 yaşındayım

 60. Melisa says

  sedanur yasımı sormustun 11. ama bu konunun annemın kaç yasında adet olduğuyla ılgısı varsa ondan korkuyorum. ama annemle ılgısı yoksa cok ıyı.

 61. anonim says

  bende 12 yaşında beyaz akıntı geliyor okulda adet olursam diye korkuyorum eğer okulda olursam ne yapmalıyım hemen CVP bekliyorum

 62. esra says

  mrb arkadaşlar bende ilk adetimi cok sancılı şekilde oldum anneme söyleyememiştim biraz korkmuştum ama genç kızlıga adım atmıştım sonrasında bir büyüdümki sormayın cok güzel bi genc kız olacaksınız hiç korkmayın sakın.

 63. Tuğçe says

  yaa :D bn adet olmadımdaa beyaz akıntılar geliyo 3 Aydır napmam lazım :( korkuyorumm

 64. Yağmur kulaç says

  Ya arkadaşlar ben 11 yaşındayım 12 yaşında adet olucam kesin akıntılarım var bugün bi aktı adet oldum sandım

 65. sude says

  Ben 12 yasindayim yakinda 13e giricem 7. siniftayim arkadaslarimin cogu oldu ancak ben hala regl olmadim.Erken olmayi tabi ki kimse istemez ancak ben onlarin yaninda arada sirada korkuyorum insallah kotu birsey olmaz.Bu belirtilerin %80i bende aylardir var ancak hicbir sey olmadi.Bunun iyi ve ya bir kotu anlami var midir? Cevaplarsaniz sevinirim..

 66. sude says

  Tugbacim korkma benimde 11 yasindan beri anlattiklarin yasanmisliklarim vardi yakinda 13 yasima girecegim hala birsey olmadi. Ve maalesef bunu bilin ki annenizle ve ablanizla vs. cok ilgisi var. Benim 2 ablamda 7.sinifin 2. Doneminde olmus bu gidisle bende oyle olacagim. Ancak sivilceleriniz sistiyse ve aciyorsa buda bir belirti. Reglyi ertelemenin bir yolu da fast food tuketmeyin. Benim 1 yil sivilceden alnim gozukmuyordu ama suan hicbiri yok nasik olduysa sivilceden cok korkmayin o kadar da ilgisi yok canlar..

 67. melek says

  selam arkadaslar. ya ben 1998 doğumluyum 16 yasımın içindeim yasımı doldurmadım daha. ancak adet görmedim henüz. bu bende sıkıntı yapıyor. ağrılarım var özellikle bel ve sırt bölgemde. acaba adet mi olacağım_??

 68. Merve says

  Arkadaslar 13 yasındayım 7 ye gıdıyorum bazen ustte yazılanlar oluyo sarı-beyaz akıntı gelıyor hep yanı sureklı degıl ama gelıyor yapış yapış sizce ne zaman olurum ?

 69. betülll says

  kızlar ben 12 yaşındayım belirtileri ilk önce koltuk altı gibi yerlerde tüyler çıkar sivilce çıkar beyaz akıntı başlar bu akıntıdan yaklaşık 9 ay sonra kahverengi ve pembe oluyor bu aşamadan sonra ise adet (regl) olunuyor bu kou hakkında en iyi çözüm annenizden yardım almanızdır :) :) :) hala olmadıysaanız sakınn korkmayın yaş aralığı türklerde 9-15 tir

 70. duygu says

  ben 14 yaşındayım hala olmadım arkadaşlar 11 yaşındaysan hiç korkmana gerek yok 15 yaşına kadar süren var ;) bu belirtilerin hepsi bende var hemde .

 71. MERVE says

  arkadaşlar ben 7. sınıf öğrencisiyim 1 seneden beri akıntım geliyor ama olmadım 3 günden berde karnıma krap geliyor birde miğdem bulanıyo acama adetim yaklaştımı kızlar

 72. iamimi vermek istemiyorum says

  Merhaba arkadaşlar bn 13 yasindayim ancak âdet olmadim bu cok kiskandirici bi durum yaklaşık bir bucuk yildir gögülerim cikiyor kasik tuylenmeside var beyaz akinti bi yildir var ne yapmalaiyim olmak icinn!

 73. melekk says

  Ya arkadaslar 22 yasindayim ailede tum kuzenlerim adet oldu bi ben olmadim erken olmam icin ne yapmam lazim ??

 74. melekk says

  Pardon 11 yasindayim ben daha adt olmadim erken olmam icin ne yapmaliyim ???

 75. ceren says

  kizlar merak etmeyin eğer akıntınız varsa hatırlayın ne zaman başladı .sonra eğer bir seneyi geçtiyse ve dudaklarınızın kenarında hiç olmadığı kadar sivilce varsa 1-2 aya olursunuz .yanlız dediklerim varsa yanınızda ped taşıyın heran olabilirsiniz .mervecim 1aya kalmaz olursun hazırlıklı ol…

 76. ceren says

  kızlar bu arada ben daha yeni oldum ordan biliyorum 8.sınıfa gidiyorum

 77. asdfghjk says

  Ya arkadaşlar 11 yaşındayım benim 1yıldan beri sarı ve beyaz akıntı geliyr acaba adet mi olucam ? Bunu anneme soliyince annem normal bişey olduğunu ve ‘goz yaşı nasıl gözden gelen bir salgıdır o da ole doğal bır sey’ dedi.Noluyo yaa :( Açıkcası korkym biri açıklasınn hemeeen

 78. Anonim E says

  Arkaddaşlar ben 11 yasındayım. 12 ye girmeme az kaldı. Sürekli renksiz ve beyaz bi akıntı geliyor. Koltuk altlarım ve özel bölgemde tüy çıkmaya başladı. Herkeze nedensiz öfkelniyorum. Sürekli nedensiz krizlere girip ağlıyorum. Küçük şeylere ağlıyorum. Göğüslerim bayağı büyüdü. arkadaşlarım çok belli oluyor falan diyor. Su aralar çok yorgunum. tekvandoya gidiyorum. ama artık gitmek istemiyorum. kendimi halsiz hissediyorum. Çok iştahım açıldı ve kilo artışı oldu. Çok korkuyoruum adet mi oluccam cevap verin. Okulda olursam ne yapacağımı bilmiyorum

 79. kumru says

  kızlar ben 12. yaşıma 25.9.2013 te girdim ne beyaz ne de kahverengi akıntım var benim arkadaşlarım arasın da 5. sınıftan bile girenler oldu . napçam

 80. kumru says

  yorumlarınızı bekliyorum ark lar arasında napçam bilmiyorum yardım ve biran önce olmak istiyorum

 81. ilayda zaa asdf says

  Yaa ben çok korkuyom genital bölge ve koltuk altInda tüyler var ama bi belirtim yok çok korkuyom

 82. mısra says

  13 yaşındayım ve bn daha adet olmadım ara sıra ağrılarım tutyor acaba yaklaştımı adetim

 83. Melisa says

  Arkadaşlar 11 yaşındayım. 12 yaşında olurmuyum. Korkuyorum. Lütfen cevap verin

 84. ayse says

  Arkadaslar bn 13yasindayim kilotumda yapisr yapis bisey var genlde aglayip sinirleniyorum unutkanligim oluyo yorgun oluyom ACABA OLCAKMİİİİ

 85. şaşkın says

  arkadaşlar ben 2 gün önce oldum.ilk başta beyaz akıntı geldi ondan sonra kahverengi ve sonuç regl.
  çok utanıyorum sınıfta ilk olan kız benim galiba annemede söyliyemedim offff ne yapıcam

 86. off says

  Ya once beyaz bise geldi sonra hatta simdi kanio bu sabah fark ettim
  Cok korkuhorum adet olmak istemiorum beyaz akinti bi kac hafta oncede vardi…

 87. melisa says

  Arkadaslar ben yedi gun sonra on bir yasina girecegim. Su an gogus uclarikin rengi biraz da olsa belli olmaya on uyasinda basladi. Sacim acik renk oldugu icin genital bolgemde killar belli olmuyor. Cildim kuru oldugu icin sivilcede cikmiyor. Gogus uclarim bepirginlesti. Ama zayif oldugum icin goguslerim belli olmuyor. Ben biraz da olsa adet olmaktan korkuyorum. Ama annem daha kucuksun olmazsin diyo. Ben sitelerden edindigim bilgilere gore on bir yirmi bir yas araliginde olyormussun. Ben olurmuyum. Acil cevap…

 88. ayşenur says

  bende ilik önce peyaz geldi 1 kac haftadan sonra kahferengi geldi şuan kahferengi geliyo daha bugün başladı kahferengi gelmeye utanıyorum bide kimseye söyliyemiyorum napıcam bilmiyorum bide 13 yaşımdayım ama korkuyorum

 89. ayşenur says

  ilk önce beyaz geldi sonra kahferengi zaten daha bugün gekdi kahferengi napıcam bilmiyorum

 90. ayşegül says

  bn 11 yaşındayım ama akıntım yok ama sinirlilik karın ağrısı baş ağrm var arkadaşlarımın yarısı adet görüyo bnimki normalmi

 91. pelin says

  Beyaz akintim geliyo 12 yasindayim acaba olur muyum acil cevap

 92. elif says

  ben bugün oldum ilk önce ağladım 12 yaşındayım ama bu herkezde olucak şaşkın bnce annene söyle

 93. Esra says

  Ya arkadaşlar hiç acele etmeyin birazcık geç olmak iyidir daha fazla boyunuz uzar.Bu arada 11 yaşında olanlar acele etmesin daha 1-2 seneleri vardır.

 94. Gamze Yorulmaz says

  Ben adet oldum 13 yaşondayım ama daha ilk geldi bir hafta sürdü sonra gelmedi ne yapacağıö

 95. Aslı says

  Meraba arkadaşlar.Ben 12 yaşıma girdim.Benim 1-2 yıldır sarı ve beyaz akıntılarım geliyor.Biraz yapışkan oluyor.Lütfen bana yardımcı olur musunuz.Ve son yıllarda acayip derecede çikolata tüketiyorum.

 96. Aslı says

  Meraba arkadaşlar.Ben 12 yaşıma girdim.Ve 1-2 seneden beri beyaz sarı akıntılarım geliyor.Şu son yıllarda acayip derecede çikolata tüketiyorum.Yardımcı olabilir misiniz ?

 97. feyza says

  bence hiç korkma melisa cım bu hastalığı olmaz sak daha kötü olur ben 12 yaşındayım ve hala olmadım ama yazın olabilirim akıntılarım geliyor bu hastalık içimizdeki kirli kanı dışarı atar hiç korkma

 98. Deniz says

  Arkadaşlar ben 14 yaşındayım ve hala olmadımbu neden olabilir?

 99. endişeli says

  Benim akıntım var kıllanmada var göğüslerim büyümeye başladı her belirti bar ama daha adet olmadım yaşım 12 7. Sınıfa gidiyorum sınıfta neredeyse herkes oldu ben ve birkaç kişi hariç ve ayşenur bence annene söylemelisin o da senin gibi gençliğini yaşadı o da adet oldu bu yolda en büyük yardımcı annen olucaktır 9-10-11 yaşındakiler adet olmadım diye kendinizi yerden yere vurmayın çünkü sizden büyüklerde adet olmamış olabiliyor

 100. endişeli says

  Bide 3 gündür ağrılarım var hatta dün okula gidemedin sizce adet mi olacağım annem heveslenme diyo ama ben olmak istiyorummmm

 101. kübra says

  adet oldum hatta beşinciyi olmam geekiyo düzenli oluyorum ama 5. yi olmadım

 102. adsız says

  arkadaşlar ben 13, yasıma girdim ama hala adet olamadım arkadsım oldu benden 1 yıldan beri sarı ve beyaz bir akıntı geliyor karnım çok ağrıyo hergun halsız düşüyorum herseye kuçuk seylere hemn ağlıyorum herşeye çok sinirlenniyorum kasıklarımda ağrıyo acaba adetmı olacam cewap verrirmisiniz ??

 103. irem says

  11 yaşındayım vebende belirtilerin hepsi var ama olamıyorum

 104. seda23 says

  Hepinize guluyorum kizlar daha cok kucuksunuz biz szin yasinizda boyle seylerii konusmsya utanirdik siz baya rahatsiniz korkmayin en sonu olucak her ay sanci cekmeye mi heveslisiniz :)

 105. yeliz says

  14 yaşındayım ama hala adet olmadım karnım ağrıodu 2 gün kan geldi ondn sonra gelmedi

 106. yardıım says

  yaa 12 yaşındayım bende beyaz bir sıvı akıyor bu ne anlama gelmektedir yardım edin lütfeen

 107. yardıım says

  bu arada seda sen bu konuda konuşmaya utanıyorsan bu sitede ne arıyorsunki

 108. korkulu says

  arkadaşlar benden 1 hafta önce sadece 1 damla kan geldi ve taa 1 hafta sonra tekrar 1 damla geldı bu ne demek anlamadm lutfen yardım edermısınız ? lutfen ve ben daha önce hayatımda hiç adet olmadm

 109. zeren says

  Arkadaslar ben 10 yasindayim ama adet gormek istiyorum sizce neden

 110. nalan says

  arkadaslar ben 14 yasimdayim uzun zamandir beyaz akintim var 2 gun once kahverengi akinti geldi ama bugn gelmiyo akinti filan yarim saattir de kasilmalar oluyo karnimda yardimci olabilecek varmi

 111. miray says

  Arkadaşlar okuduysanız yardımcı olun, ben 12,5 yaşındayım göğüslerim buyuyor kıllanma oldu sarımsı akıntı geliyor bazen bileklerim ağrıyor midem bulanıyor gereksiz yere sinirli oluyorum annem de benim yaşımın civarlarında olmuş ben ne zaman olabilirim ya da bu gecikme midir???

 112. miray says

  Arkadaşlar nolur ama nolur yardım edin! Ben 12,5 yaşındayım göğüslerim buyuyor, kıllanmalar oluyor, bazen midem bulanıyor ve eklemlerim acıyor, gereksiz yere sininli olabiliyorum akıntım sarımsı olarak geliyor annem de 13 yaşlarında olmuş ben ne zaman olurum, benimki gecikmemidir? Nolur yardım edin çeraklanıyorum

 113. Noname says

  Arkadaşlar benim adet düzenimde bir soruny yok ama adetim yaklaştıkça aşırı derecdde bi ateş basması oluyo gün içinde düzensiz bi şekilde olur olmadık zamanlarda oluyo bunu nasıl engelleyebilirim adetim asla agrılı olmaz ama bu ateş beni bitiriyor yada adetle alakadar olmayıp farklı bi hastalık olabilir mi yaşım 14

 114. seda says

  arkadaşlarr sakin olunn ben 1 sene önce oldumm hiçç korkulcakk bişeyy yokk evet sancınız olucak ama çok normall buu ve sizzz 9-10-11 yaşındakilerr bu kadar acelecii olamayın ben 12 yaşımdaa oldumm yani bunda korkulcak bişey yokk emin olabilirsinizzz :) kafayada bu kadar takmayın :)

 115. acaba ne says

  Ben 8.sinifa geciyorum ve daha adet olmadim sizce bu normal mi ? Lütfen cevap yazin.

 116. Aslı says

  arkadaşlar ben 11 yaşındayım 12 yaşıma girmeme de az kaldı 2 aydan fazla benim midem ve kasıklarım ağrıyor iştahım artmaya başladı normalde 1 tabak yemek yerken artık 2 3 tabak yiyorum bazen beyaz bir sıvı geliyor bu adet olacağım anlamına mı gelir?

 117. bakiniz says

  Merhaba arkadaslar ben 13 yasindayim 8e gectim goguslerim buyudu akinti ve killanmada var fakat adetim olmadi sizce olacakmi bilmiyorum bunun icin endiseliyim arkadaslsrim oldu b olmadim bana yardim edermiisniz nolur

 118. lorın. says

  Benim göğüslerimde büyüme var ve kıllanmam gecen sene basladı 3 aydır da vajinal beyaz akıntım var ve sol yumurtalıgımda agrım var belime vuruyor 13 yasımdayım.ama endıseenmeyın eger 16 yasına kadar olmazsanız adet gorememe hastalıgı sayılıyor.

 119. gizem says

  ben 10 yaşındayım fakat çoğu sayfada yaşının normal olduğu yazıyor.son bir haftadır ara sıra baş ağrısı ve yine arasıra midem bulanıyor.ayrıca son günlerde normalden fazla yemek yiyorum. Bu günde sadece bir göğsümde bir ağrı ve uyuşma oldu bir internet sayfasında genelde benim yaşımda bu belirtiler ergenlik belirtisi olduğu yazıyor. Yaşımda normalmiş 6 ay sonra 11 ime gireceğim 5 e geçtim sizce olurmuyum olmak istemiyorum

 120. anonim says

  13 yaşındayım hala regl olmadım belirtilerin çoğu yok bende sorun mu var çoğu arkadaşımın regli geldi benim ki yokkkkkkk yardım edin aciillll anneme birşey anlatamıyorum açıkcası ççok korkuyorum yakında 14 düme gircem acil cevap

 121. nurgül says

  arkadaşlar benim göğüslerim gelişti akıntım oluyor sivilcelerim çıktı mide karın baş ağrısı hepsi var ama daha olmadı sizce olurmu ceyap yazın

 122. melike says

  ben 13 yaşındayım kanama geldi az ama pek oldummu bilmiyorum vede midem bulanıyo karnım ağarıyor çok hizlı yoruluyorum =(

 123. Irem says

  Bn 12yaşındayıö adet oldum adet belirtilerinde baş dönmesi ama böyle etraf dönmüyor dönürmüş gibi bi şe var Buda belirtilerindenmidir acaba

 124. Aylin says

  YA BENİM İKİ GÜNDEN BERİ KARNIM ŞİŞİK VE RAHİM BÖLGEMDE ÇK AĞRIM VAR KRAMP GİBİ EĞİLİP KALKAMIYORUM Bİ DE UYUYAMIYORUM VE DE KABIZIM GALİBA ZAMANI GELDİ AMA NE ZAMAN OLURUM BİLGİ VERİN LÜTFEN. 13 YAŞINDAYIM BU ARADA.

 125. seyda says

  Arkadaşlar bende hepsi oluyo beyaz akintida geliyo adet ne zaman olurum olur söyleyin acil lütfen

 126. Esmanur says

  slm arkadaşlar bnde 12 yaşımı bitiricem az kaldı bnde ihtaşlık var afedersiniz kilodumda sümüksü yapı var kiloduma kan bulaşıyo ne zaman olurum :) dediklerim için üzgünüm ama merak ediyorum nedensiz sinirliğimde var bazen de beyaz akıntı oluyor

 127. Feride says

  Meraba ben bu sene 7. Sınıfa başladım aniden sinirleniyorum karnım ağrıyo ama karın aşağıdından değil bide kabızım buda bi belirti mi aynı zamanda su gibi bi şeylerin aktığını hissediyorum be zaman adet olurum bunlar be demek kütfen cevaplayın

 128. deren says

  Arkadaslar 12 yasindayim 7.sinifa gidiyorum tuvaletimi yaparken gobegimin biraz altindasertlik gibi bisey hissediyorumyaklasik 8 aydan beri akintim var koltuk altim da yeni yeni tuyler cikio acaba adet mi olcagim anneme soylemekten cekiniyorum

 129. ebru says

  arkadaşlar ben 14 yaşındayım yaklaşıık 2 yıldır akıntım var bir kere kahverengi oldu ama dahada olmadı benim bütün arkadaşkarım oldu ben olmadım lütfen bana bir tavsiye verin çok endişeliyim

 130. Doğa says

  Arkadaşlar 14 yaşıma girdim hala regl olmadım. Çoğu arkadaşım oldu. Beyaz akıntımda var ama olmadım :/ Sizce ne zaman olabilirim ?

 131. mutlu says

  Bn 14 yasindayim..35 kiloyum cok zayifim yani…boyum da 1,61 olmasina ragmen..bnde sadece beyaz bi akinti geliyo baska bisede yok..gogusler var desteksiz sutyen takiyorum..lcw satilan atletle birlesik..oda yarim atlet taktigimda uclari belli oluyo diye onu aldim..ayrica bnde nedensiz yere ofkeleniyorum..en sevdigim arkadasimdan nedensiz yere nefret ediyorum..bide bn zayif oldugum icin balik hapi iciyirum kilo almak icin bu adeti erken olmasini saglarmi ? Cunku regl olmak istemiyorum..korktugumdan degil..

 132. Nihal sys says

  Ben 13 yaşımdayım eklemlerim çok ağrıyo aşırı tepki ve başımda yani ne zaman olurummmmm …..

 133. mavi says

  Arkadaşlar bende 12 yaşındayım en büyük korkum da okulda adet olmak geçen gün arkadaşım okulda oldu ama koridorda ağlarken gördüm çok kötü ağlıyordu noldu dediğimde adet olucam çok Karnım ağrıyo demişti sonra idareye gidip annesini çağırmıştı herkeste aynı ağrı olmaz ama bu kadar ağriyabilirmi ?

 134. Mira says

  Merhaba canlarım ben 11 yaşındayım ben adet olmuyorum fakat sınıfında 2 arkadaşım oluyor onlar bana bu süreci ve belirtilerini anlattıktan sonra bende de olacak diye çok korkmuştum çünkü benimde göğüslerim büyümüştü ve erkeklere karşı cinsel isteğim artmıştı ama vajinamdan akıntı gelmiyordu bu nedenle korkum bir nevi azalmıştı o sırada arkadaşlarımdan şunu duydum şu An adet olmayanlar bol süt ürünleri tüketsin ve yüzmeye gitsin çünkü adet olduktan sonra yani ergenliğe girdikten sonra ergenlik sonuna kadar boy uzamıyormuş bu da beni korkuttu ama internetten araştırdığımda bunun doğru olmadığını öğrendim ve Son araştırmalarıma göre korkulacak birşey olmadığını öğrendim şimdi adet olmayabilir ama her An olabilir ve ben ergenliğe yani hayata atılma çağına hazırım unutmayın adet bir hastalık değildir hayatın bir evresidir emin olun ki ilk adet tarihimi memnuniyet ile yazacağım herkese by Bye üzülmeyin…

 135. nehir says

  Arkadaşlar ben nehir 11 yaşındayım daha adet olmadım ama bir yıldır iç çamaşırımda beyaz bir sıvı görüyorum tüm belirtiler uyuyor sizce ne zaman adet olurum?

 136. Zeynep says

  Merhaba arkadaşlar ben Zeynep 12 yâşında sayılırım belirtilerin çoğunu gösteriyorum.Dün bir bugün iki iç çamaşırımda beyaz bir sıvı görüyorüm bunu annemle paylaştım.Koltuk altı be bikini bölgesinden bu yıl ağda olmaya başladım.Olmayanlar için hiç korkmayın fakat beyaz sıvı geliyorsa ya en ince pedlerden yada kağıt havluyu katlayıp koyun.Benim bir korkum var o da okulda olmak onun dışında benim hiç bir sorunum yok.Bu 2015 başlarında olacağımı düşünüyorum.Göğüslerim büyüyor içlik takıyordum.Artık mini sütyen üstüne içlik giymeye başladım.Sormak istediğin bir şet varsa sorabilirsiniz.☺☺Ve dip not: Asla utanmayın.

 137. elif nur says

  ya arkadaşlar benim beyaz bi akıntım var akıntım taa 12 yaşımdan beri var iştağım baya artıyor sebepsiz yere sinirlenip ağlıyorum her şeyi istiyorum çevremdeki herkes adet oldu ben ne yapacağım

 138. news says

  Ya benimde herseyim var olmak cok istiyorum bir an once tum arkadaslarim oldu ben olmadim bu arada kan geliyorsa yaklasmistir ben sadece sinirlenme falan yasamiyorum ciglik atiyorum :D ne zamana kadar adet olabilirim yaa ablam felan 8. Sinifin ortasinda olmus ben 7. Siniftayim annenizden korkmayin iyimisinizz soyle yapin anne galiba hasta oluyorum diyin ne kotuluk yapicak ki..

 139. Burçak says

  Ben 13 yasindayim gecen sene yaklasik nisan mayis ayindan beri vajinamdan beyaz sumuksu bir sivi geliyor son 1 aydir bu akinti fazlalasti ve 3 gundur karnimin alt bolgesinde agri var ayni zamanda basimda agriyor.zaten killanma var on bolgemi 3 defa aldirdim koltuk altimda cok olmasada cikti goguslerimde buyudu anlasilan yaklasti ama me zaman olurum onu merak ediyorum yardim eder misiniz :)

 140. nisbah says

  arkadaşlar herkese selamlar ben 12 yaşındayım 11 yaşındayken akıntım vardı. sarı değil ama kahve rengi bir sıvı gelmeye başladı. ama 1 -2 hafta önce bu akıntım şeffaf oldu ve yapışkan bir hale geldi göğüslerim büyümeye başladı koltuk altlarımda kıl yok ama vajınamda kıl var adet olurmuyum sizce? :(

 141. elanur says

  Ya benden az bi kan geliyo çok az ama hiçbir ağrı falanda yok 12 yasındayım sızce bu adetmı baska bısymı ?

 142. fatma güngor says

  ben 13 yasındayım adet olmadım bende bütün hepsi var ama adet olmadım sümüksü bir sıvı geliyo acaba nedir

 143. yaren gündüzz says

  arkadaşlar ya benim çok korktuğum bi olay gerçekmi oluyo bilmiyorum ama ben 14 yaşındyım ve yaklaşık 5 ay önce adetim kesildi ve giddikçe karnım şişiyo mide bulantılarım falan oluyo içemdede bi kıpırtı falan oluyo ya cevap verin lütfennn :(

 144. sıla says

  Ya arkadaşlar ben 11 yaşındayım şubatta 11 buçuk olucam yaklaşık 2 gündür çok az beyaz akıntı geliyo annem daha 1-2 senin var dedi.Özel bölgemde tüylenme var ama koltuk altımda yok sivilcede yok.Boyum 1.48 sizce ne zaman olurum.

 145. isim yok says

  Ya ben 13 yaşındayim 23 kasın 2014 de kanamam başladı 27 sinde bitti ve bidaha olmadı korkuyorum ne yapacağım?

 146. zeynep says

  Merhabalar ben 12 yaşındayım henüz adet olmadım fakat karın ağrısı hariç tüm belirtiler var ayrıca rahim akıntısı da galiba belirtiymiş oda var.

 147. zeynep says

  Yani ben 12 yaşındayim rahim akintisi,cinsel bolgede baya bi baya tuylenme,koltuk altlarimda tuylenme,hafif bas agrisi ve ayrica bendeki bu rahim akintisi 2014′un ortalarindan beri var fakat bugun cok fazla geldi sizce ben nezaman adet olacagim

 148. zeynep says

  Burcak biliorum senden bir yas kucugum ama eger cinsel bolge tuylerini aldirmasaydin adet olurdun cunku en cok onunla ilgisi var

 149. eda says

  Ben bu sene 12ye girecem adet olmak istiyorum tum belirtiler var:(

 150. Zeynep says

  Kasım 2014 de 6-7 gün kanamam oldu sonra birdaha olmadı ne yapacağım????

 151. ayse says

  arkadaşlar ben 15 yaşındayım ve haa adet olmadım ailemdekiler de geç olmuş akıntım var ve tüylenmelerim geçwn yıl başlaık koltuk almda tüylenme çok az göğüslerim gelişiyor ve banyo sonraları kaşınıyor vajinal akıntımda var ne zaman olurum bi yardım

 152. ismimi verrmek istemiyorum says

  Kızlar benim akıntım oluyo du 3gundenberi arsıra kan geliyor adetmi oldum bilmiyorum pispis kokuyo lorkuyorum13yaşındayım yardımcı olun

 153. ismimi verrmek istemiyorum says

  Arkadaşlar ben6aydan beri akıntım oluyor 3gun önde 2…3damla kan gördüm ve haala ole az az kan geliyo hissediyorum sizce adetmi oluyorum

 154. Esmanur says

  Konum hem adet hemde göğüsle ilgili.Kardeşlerim bilmeden göğüslerime çok yaslanıyorlar ama fakında değiller.Bilmeden yapsalar göğüslerim büyürmü?Benim koltuk altlarımda henüz kıllanma başlamadı ama çok sinirleniyorum.Çok acıkyorum.Bazen de karnıma ağrı giriyor bişey saplanıyormuş gibi yerimden kalkamıyorum.Eskiden yemekte çok iştahlıydım şimdide iştahlıyım ama o kadar deil.Bu belirtilerden 3-4 tanesi tam olarak olmadı.NE ZAMN OLURUM.13 YAŞINDAYIM.BİRDE ÖYLESİNE SÖYLÜYORUM.ADET OLMAYI FAZLA İSTEMEYİN BN ÇOK KORKUYORUM OYSA HER KIZ OLACAKTIR AMA BAZILARINIZ ÇOK İSTİYOR.Allah ne zaman isterse o gün olursunuz.Ben göğüslerimden çok şüpheliyim annemyaşına uygun diyor.Adet günü süresi 28 GÜNDÜR OLUPTA ŞÜPHELENEN VARSA 28 GÜN SONRA TEKRAR BAŞLAR

 155. Esmanur says

  Bazılarınız arkadaşlarınızdan duymuşluğunuzdan psikolojik olarak öyle görüyor olabilirsiniz.Benim sınıf arkadaşlarımda olsu her zaman bna söylüyolar.Sümüksü yapı günlük pedime bulaşıyor.Heran her şey olabilir.Arkadaşlar belirtileriniz çoksa günlük ped takmayanlar için söylüyorum mutlaka günlük pes taksınlar.

 156. Esmanur says

  Sadece beyaz ve kırmızı akıntı belirtidir.Kahverengi yeşil enfeksiyonla alakalıdır.Ben 13 yaşındayım annem bna bu konularda çok bilgi verir.Göğüslerim yaşıma uygunmu bilmiyorum.Adette olmadım.Bi aralar 6 öğün yemek yemiştim

 157. endişeli says

  arkadaşlar korkmayın ilk adet başladığında düzensiz olur bir olur bi olmazsınız bi uzun sürer bi kısa sürer bie benim bi sorum var 13 yaşındayım sarı beyaz akıntım var yumurtalıklarım şiş ve ağrıyo ne olur?

 158. melek says

  arkadaşlar ben her lavaboya gittiğimde beyaz sıvı bir şey görüyorum göğüslerimde ağrıyor ve biraz büyümüş adet olurmuyum sizce

 159. soylemem says

  Ben martta 14 ume giricem ama hala regl olmadim bnm halam da 18 yasinda olmus ve cocugu yok bn de onun gibi olurmuyum korkuyorum belirti olarakta alt bolgemden beyaz akinti gecen seneden beri geliyo yardimci olunnnn :-(

 160. Simay says

  Merhaba ben 12 yaşındayım ve külodumda beyaz akıntım oluyor.Daha adet olmadım.Karın ağrım oluyor.2 gündür uyuyamıyorum.İştahım baya arttı.Sizce ne olabilir?

 161. gamze says

  arkadaşlar bende saydıkları var akıntım baya var ben bittim

 162. güzide says

  arkadaşlar bende saydıkları var akıntım baya var ben bittim .

 163. elif sude says

  ben adet olmadım saydıklarının hepsi var akıntı geliyor ben ne yapabilirim.

 164. deniz says

  Ben 12 yasimdayim belirtilerin cogu var ama hala olmadim dogum tarihim 30 agustos 2003

 165. fatma says

  arkadaşlar bende de çoğu belirtiler var olmak hem istiyorum hemde hiç istemiyorm adet olma korkum yüksek ama bu elinde sonunda olucak ha bugün yada yarın hiç bir farkı yok elinde sonunda olmuyacakmıyız . bu konuda annem de benim yakında olacağımı söylüyor yaşım daha 12

 166. Anonim says

  Ya ben 12,5 yaşındayım.Annem ve ablam ikisi de 12,5 yaşında olmuşlar.Ya okulda olursam ne yaparım.Annem anlatmadı+çantamı karıştırırlar diye ped de götüremiyorum.Ne yapmalıyım?

 167. Gökçe says

  Arkadaşlar bende neredeyse bütün belirtiler var. 12 yaşındayım Ağustos 2003 doğumluyum . 6 aydır akıntım var . Beyazdı ama bu aralar sarılaştı . Ne zaman adet olurum ? Okula giderken her ihtimale karşı yanıma ped alıyorum . Galiba akıntı adet olacağımın bir belirtisi . Cevap verirseniz çok mutlu olurum. Sevgilerimle… :)

 168. anomim says

  kızlar merak etmeyin bende 14 yaşında oldum nerdeyse 1.5 sene 2 sene oldu ilk adet olduğumda karnım ağrımamıştı bu arada kızlar birşey diyicem 1haftadan beri karnım ağrıyo ama hala olmadım sizce ne * ??

 169. helin says

  arkadaşlar ben 13 yaşına pazar günü girdim. yaklaşık 1.5- aydır benden beyaz akıntı geliyor ateşim çıkıyor.ve 7-8 ay önce bazı yerlerim kıllanmaya başladı. bügünlerde göğüsüm büyüdü boyum uzadı ve cuma günü okuldan eve geldiğimde tuvalete gittim iç çamaşırıma baktığımda bir akıntı gördüm iç çamaşırımın rengi kırmızı ooldugundn far edemedim beyaz akıntı zannettim peçetei le sildiğimde peçeteye kan geldi ve 1-2 saat boyunca hep kontrol ettim pecete ile silfigimde küçücük nokta kadar kan geliyordu peçeteye sonra ped taktım ve saat 7-8 gig oldu kontrol etmek için gittim ama kan lekesi yoktu sonra annem bana yarını beklememi soyledi yani bugünü . sabah kaltığımda belim fena ağrıdı ve hala ağrımaya devam ediyor ayrıca adet felan olmadım arkadaşlar lütfen biriniz cevap yzsın acil cevaba ihtiyacım var kaç gün sonra regl olurum lütfen bir cevap.acil!!!

 170. ece says

  arkadaşlar 14 yaşındayım ve sürekli taf hisler yaşıyorum şaka değil yemin ederim akıntım oluyo sonra azgınlık dedi annem çok korktum adet olacak mıyım ? :( :( :’(

 171. ismini vermek istemeyen BİR KIZ says

  arkadaşlar ben 12 yaşındayım beyaz akıntım sivlcelerim tüylerim göğüs büyümem kaın şişliğim ve mide bulntım var sizc olur muym korkuyorum

 172. sahragünal says

  Merhaba , 13 yaşındayım regl gecikmesi var aşırı iştah açıklığı ve aşırı karın şişmesi var bu yüzden nefes alamıyorum açıklar mısınız ?

 173. Ceren says

  ben 13 yaşındayım ve daha adet olmadım. Bundan 3 yıl önce vajinamdan kanama gelmeye başladı ve baya bi karnım ağrıdı. Fakat annemler bunun bi hastalık olabileceğini savundular.Ama benim vücudumda kıllanmalar var (baya).Ve şu sıralar çok başım ağrıyor,midem bulanıyor.Bana yardım edebilir misiniz?

 174. Helin says

  Arkadaslar lutfen bana bir cevap verin sorunum 21 martta helin ismi ile yazilan mesajda yaziyor lutfen biriniz cevap versin

 175. anonim says

  Ben galiba bugün oldum fakat kırmızı jelimsi sıvı geldi sizce oldum mu

 176. edanur says

  kızlar bn 13 yasındayım hala olmadım. ama 4aydır akıntım geliyor. bir site var orada okudum akıntın geldikten 6 ay sonra veya 12/18ay sonra gliyormus … bende surekli n zaman olcam dıye düşünüyorum… ama arkadaslarım bir site onerdı oraya uye oldum ve her sorduğum soruyo bir bilge tarafından cevap verılıyo.. site kizlararasinda.com uye olun ve her sorduğunuz soruya bır bılge tarafından cevap al.

 177. Fatima says

  Arkadaslar bende hasislik, ates, bas ,agrisi ,sislik ,istah artmasi, var ve durup dururken morelim bozuluyor yardim edin 12 yasima giricem

 178. ayşenur says

  Meraba ben 12 yaşındayım 2 haftadan beri başım, sırtım kasıklarım çok ağrıyordu. Bugün adet oldum ve çok korktum annem de evde yoktu ama kendimi çok mutlu hissediyorum.

 179. Aleyna says says

  Merhaba ben 11 yaşındayım ben reglimi 2.kez oldum bu sıralar karnım şişiyor sürekli duygusalım ve karnım ve belim ağrıyor kiloduma pembe akıntı geliyor bunlar adet belirtisi mi?

 180. cerensu says

  Ben 12 yaşındayım iç çamaşırıma sarı ve beyazımsı lekeler geliyor ayrıca bugünlerde çok huysuz davranıyorum hemen alınıyorum karın ağrım da var sık sık terliyorum sizce adet olurmuyum

 181. şeker kız says says

  Ben 11 yaşındayım ağustos ayında 12 yaşına gireceğim ve 2 kez adet geçirdim 1.adetim hafif ve 3 gün sürdü 2.adetim ise 8 gün sürdü 1ay oldu hala adet olmuyorum idrarımdan pembe akıntı geliyor belirtileri de var başım ağrıyor karnım ağrıyor belim ağrıyor cinsel yerimde tüylenme oluyor koltuk altımda kıllanma oluyor canım tatlı istiyor ve çabuk acıkıyorum yoksa ben 3. Adetimimi olacağım korkuyorum (acil)

 182. Sinem says

  Merhaba arkadaşlar benimde dün kırmızı biraz pembeye dönük bi akıntım geldi korkuyorum sizce adet olmaya yaklaştım mı ?? Bugün de azar azar devam ediyor

 183. ümide says

  ben 14 yaşındayım ama hâlâ adet olmadım. Iç çamaşırımda beyaz alıntılar var uf bir hafta olmadan kasik kıllarimi alıyorum. Sizce ne kadar kaldı adet olmama???

 184. derin says

  Kızlar hiç korkmaniza gerek yok ben size ipuçları vereyim 1 =göğüsleri büyür 2=vücutta kıllanma başlar 3= beyaz sarımsı akıntı gelerek ve bu akıntıdan 1-2 sene sonra kesin adet olunur merak etmeyin önemli olan akinti

 185. derin says

  Umarım yardımcı oluşumdur kızlar hiç korkmaniza gerek yok beyaz akıntı adet habercisi zaten o oldumu adet 1-2 seneye kesin oluyor korkmayın çanların♥

 186. derin says

  Ümide merak eğer beyaz akıntı varsa sorun yok 1-2 seneye adet oluyosun önemli olan akinti zaten o oldumu kadından hormonların çalıştı demek zaten merak etmeyin siz daha kucuksunuzuz gene sormak istedikleriniz varsa yazabilirsiniz hemen cevaplari♥

 187. lütfiye says

  bende nedensiz sinirlilik iştak ve miyde bulabtısı baş ağrısı var

 188. İrem says

  Kızlar o sümüksü şey bendede var ama beyaz pembe veya kahverengi olması zaman alır mı ben 13,5 yaşındayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir