Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür?

Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür? Böbrek taşı için bir doğal bir çözüm mü arıyorsunuz ? Eğer öyleyse, bu sayfada tanımlanmış olan bitkiler size yardımcı olabilir. Böbrek taşları modern Batı toplumunda sıklıkla karşılaşılan bir vakadır.

Ne yazık ki ortalama bir diyet ve yaşam tarzı, böbrek taşlarının toplanmasının meydana gelişinde ve böbreklerin kristalleşmesinde etkilidir.

Bazı gıdalar böbrek taşına neden olabilmektedir. Tuzlu besinler, kuruyemiş, çiğ sebzenin çok tüketilmesi, protein alımının fazla olması, çay ve kahvenin fazla içilmesi böbrek taşı riskini artırır.

Sıcak havalarda vücuttaki suyun terleme yoluyla daha çok dışarı atılması idrarı azalttır bu da böbrekte taşın oluşmasını kolaylaştırır.

Suyun az miktarda içilmesi de böbrek taşına zemin hazırlayabilir. Uzmanlar yaz mevsiminde böbrek taşı riskini azaltabilmek için günün büyük bir kısmını  kapalı yerlerde geçiren kişilerin günde 2 litre, güneşli ortamlarda olanların ise 3 ya da 4 litreden fazla su içmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Geceleri sık sık  idrara kalkma, bulantı, kusma ve idrarın hafif kanlı olması gibi durumlar böbrek taşının belirtileri olabilir.

Böbrek Taşı Bitkisel Tedavi

Ardıç Meyveleri (Taneleri): Ardıç taneleri böbrekleri daha fazla harekete geçirir ve böbreklerdeki,idrar kesesindeki ve safra kesesindeki bakterileri yok eder. Böbreklerindeki taşları, kristalleşmeyi ve atıkları bir araya getirerek toplayan herhangi birinde aynı zamanda bakteri ve muhtemelen iltihap bulunur. Ardıç taneleri  böbrek temizleme ve böbrek taşları sorununda katkı sağlayabilecek bir bitkidir.

Mısır Püskülü: Mısır püskülünden yapılan çay  böbrek iltihaplarına ve taş yapıcı idrar yolları rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.

Limonata: Araştırmalarda limon suyunun bazı taşların meydana gelmesini engellediği tespit edilmiştir. California Üniversitesince yapılan araştırmaya göre limonatadaki sitrat böbrek taşına karşı etkili olmaktadır. Bu yüzden sıvı gereksiniminin bir bölümü limonata şeklinde alınabilir.

Kalsiyum taşları oluşturan kişilerin  (oksalat ve fosfat) sadece idrar ve böbreklerinde fazla kalsiyum bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda, sitrat düzeyleri de düşük görünüyor. (kalsiyum taş oluşumunu engelleyen bir sitrik asit formu) Sitrat düzeyi suya limon suyu eklenerek yükseltebilir. University of California’daki araştırmacılar, sulandırılmış 120 ml. limon suyu içmenin böbrek taşlarını büyük ölçüde azalttığını bulgulamıştır.

Limon suyu bazı ilaçların emilimini artırabildiği için ilaçlarla aynı anda içilmemeli. İlaç içildikten 2 saat önce yada sonra limonatanın içilmesi öneriliyor.

Ayı Üzümü Bitkisi (Uva Ursi): Ayı üzümü bitkisi böbreklerin zehrini dışarı atmaları ve böbreklerin çalışmalarını hızlandırması için etkili olan bitkilerden biridir. Kullanılan bölümler yapraklardır.

Kara Hindiba Yaprağı: Birçok etkili bitki ile birlikte, karahindiba da dünyanın çoğu ülkesinde yaygın bir yabani ottur. Karahindibanın yaprakları böbrekleri hızlı çalıştırmakta mükemmeldir. Yaprakları olgunlaşmalarının zirvesindeyken kullanılır, çünkü bu, phyto-kimyasalların çoğunun yapraklarda bulunduğu zamandır.

Böbrek kumu bir araya geldiklerinde taş olacak küçük kristallerin geçişidir. Böbrek taşı olanlar ya da böbrek taşı olmayan insanlar da belli oranlarda kristal dökerler. Kristallerin geçişi yoğunsa bazen taş düşürme ağrısına neden olabilirler.

Rafine karbonhidrat ve hayvansal protein açısından zengin ama lif bakımından yetersiz bir beslenmenin kalsiyum oksalat adlı böbrek taşının oluşumunda etkisinin olduğu ifade ediliyor. Yine B vitamini ve magnezyum eksikliği kalsiyum oksalata neden olabilir. Siyah çay, kahve, çikolata, yer fıstığı ve ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler yüksek miktarda oksalat içerirler.

Chanca Piedra

Güney Amerika’nın yağmur ormanlarında yetişen bir bitki olan Chanca Piedra’nın İspanyolca anlamı “taş kıran”dır. Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde, “quebra-pedra” veya  “arranca-pedras” adlarıyla bilinir. Her ikisi de “taşları kırmak” anlamına gelir. 1960’lı yıllardan itibaren, Chanca Piedra’yla ilgili çok sayıda çalışma yayınlanmıştır.

Brezilya’da yapılan bir çalışmaya göre, chanca piedra’nın terapötik etkisi, taşların biçimini ve dokusunu, daha kırılgan bir hale sokabilme özelliğinden kaynaklanmaktadır. 1999 yılında yapılan bir çalışmada, araştırmacılar, bitkinin kalsiyum oksalat kristalleri üzerindeki engelleyici etkisinin güçlü olduğunu ve mevcut taşların boyutlarını küçültebildiğini onaylamışlardır.

Almanya’da Dr. Wolfram Wiemann, çalışmalarında chanca piedra kullanmıştır. Hastalarındaki safra kesesi taşı ve böbrek taşlarının, bir-iki hafta içerisinde, %94 oranında tümüyle ortadan kalktığını rapor etmiştir. Journal of Urology’de 2006 yılında yayınlanan bir çalışma, şok dalga terapisine katılan 150 böbrek taşı hastasını değerlendirmiştir. Bu tedavinin bitiminden sonra, hastaların yarısına, 30 gün boyunca, her gün 2 gr. chanca piedra verildi. Taşların temizlenmesi, mide röntgeni ve ultrason taraması ile, 30, 60, 90 ve 180 gün sonra analiz edildi. Chanca piedra alan hastalarda, kontrol gruba oranla, %10-23 oranında taş temizlenmesi görülmüştür.

Magnezyum ve B6 Vitamini

Magnezyum takviyeleri, böbrek taşı oluşumunu engelleme yeteneği ile bağlantılıdır. Sağlıklı böbreklere sahip bireylerde, magnezyumun, idrarda kalsiyum oksalat kristallerin formasyonuna engel olacak bir alkalik ortam yaratarak taş oluşumunu azalttığı rapor edilmiştir. Aynı zamanda, çalışmalar da magnezyum eksikliği yaşayan hayvanların, böbreklerinde normalden daha fazla kalsiyum oksalat biriktirdiklerini göstermiştir.

1997 yılında yapılan bir çalışmanın sonuçları, magnezyum takviyelerinin böbrek taşlarından korunma konusunda etkin olduğunu göstermiştir. Araştırmacılar, böbrek taşından muzdarip hastalara potasyum-magnezyum sitrat vermenin yeni taş oluşumunun önüne geçtiğine tanık olmuşlardır. “Journal of Urology”de rapor edilen çift kör bir çalışmada, 64 hastaya ya plasebo ya da, üç yıl boyunca potasyum-magnezyum sitrat bileşimi verilmiştir. Plasebo alan hastaların %63.62sında yeni böbrek taşları görülmüş, ama potasyum-magnezyum sitrat bileşimi alanların sadece 12.9’unda taşa
rastlanmıştır.

Bir başka çalışmada, tekrarlayan böbrek taşı olan 55 hastaya 4 yıl boyunca magnezyum (magnezyum hidroksit) verilmiştir. İdrar ile magnezyum atılımı derhal artmış, ve tüm çalışma boyunca yüksek düzeylerde seyretmiştir. Ortalama taş oluşumu %90 düşmüş, ve hastaların %85’i taş oluşturmamıştır. (%41 oranında magnezyum kullanmayanlara oranla.)

B6 vitamini de böbrek taşı oluşumunu azaltma becerisi ile ilgilidir. Raporlara göre, oksalat metabolizmasını etkileyerek idrardaki miktarı azaltır. Klinik bir çalışmada, böbrek taşına sahip hastalara 18 ay boyunca 250-500 mg. günlük B6 vitamini verilmiştir. Bu tedavi idrarla oksalik asit atılımını büyük ölçüde azaltmıştır. Çalışmanın sonunda, hastaların %75’inde hiçbir aktif böbrek taşı belirtisi göstermemiştir.

“Journal of Urology”de 1974 yılında yayınlanmış bir çalışma, B6 vitamini ve magnezyumun birlikte kullanımında olumlu sonuçlar ortaya koymuştur. Uzun süreli tekrarlayan idiopatik kalsiyum oksalat ve karışık kalsiyum oksalat/kalsiyum fosfat böbrek taşına sahip 149 hasta, 4.6-6 yıl boyunca günde 3 kez 100 mg. maagnezyum oksit ve günde 1 kez 10 mg. piridoksin aldılar. Her bir hastada, taş oluşumu oranı %92.3 oranında, yıl başına 1.3 taştan 0.10 taşa kadar düşmüştü. Çalışmada kullanılan günlük 300 mg magnezyum oksit, günlük 180 mg. elemental magnezyuma eşittir.

Dr. Gershoff’un çalışmalarında, magnezyum takviyesi alan kişilerin idrarı, almayanlarınkine oranla iki kat daha fazla kalsiyum oksalat muhafaza ediyordu. “Magnezyum, kalsiyum oksalatı kristalize olmasına engel oluyor, nasıl oluyor bilinmiyor daha.” Diyor Dr. Gershoff. “Bir teoriye göre, magnezyum, oksalata bağlanmak için kalsiyumla yarış ediyor ve çözünebilir bir bileşik oluşturarak vücuttan idrarla dışarı atılıyor. Ama daha kanıtlanmış değil..”

Böbrek taşları her zaman ağrıya yol açmazlar. Nadiren de olsa idrar yollarını tıkayıp uzun süre belirti vermeden kalabilirler. Tıkanmış olan kanallar üst sistemin iltihaplanmasına, şişmesine, böbreğin idrar yapamayacak duruma gelmesine yol açabilirler. Böyle bir durum, böbreğin alınmasına sebep olabileceği gibi yaşamı tehdit edebilecek kadar önemli sonuçlara da neden olabilirler.

Böbrek taşlarının ilaçlar kullanılarak eritilmesi sadece sistin ve ürik asit taşlarda kısıtlı oranlarda olabiliyor. Taşların önemli bir çoğunluğu kalsiyum oksalattır. Bu taşlar oral yolla alınacak hiçbir ilaçla eritilemez.  Esas tedaviler vücut dışından taş kırma, kapalı ya da açık taş ameliyatlarıyla gerçekleştirilir.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. Böbrek Taşı says

  Merhabalar, bende sol ve sağ böbreğimde olmak üzere 2 mm ve 8 mm lik taş vardı. Sürekli de taş dküyordum. Bobkor die bi ürün aldım google da arama yaparsınız ve 10 günde bütün taşlarımı döktü yaklaşık 1 yıl geçti ve daha böbrek taşı oluşmadı. Doktoruma gittim ve böbreğiniz temizlenmiş ne kullandıysanız devam edin dedi. herkese tavsiye edebilirim.

 2. Böbrek Taşı says

  böbrek taşından türkiyede en çok sıkıntı çekenlerden biri benimdir. 2 kere böbrek taşı kırdırdım fakat artık seanslara gitmedim sürekli böbrek taşı oluşuyor böbreğimde bütün ürünleri kullandım birtek geriboru die bi ürün ağrılarımı azalttı ama taşlarımı düşürmedi en sonunda akrabamın tavsiyesi üzerine böbkor die bir üürn kullandım 4 tane taşımı düşürdü ve tekrar taş oluşmasınıda engelledi şimdi idrarımıda rahatça yapabiliyorum ve ağrılarım yüzünden artık yatmıyorum. böbrek taşı olan herkese bu ürünü tavsiye ederim. herkese geçmiş olsun.

 3. nadir özsoy says

  hangihastanede kırdırdınız. hasteneyi bildir bende görüşeyim.
  reklam mı yoksa gerçekmi. böbkor reklamı mı yapıyorsunuz.

 4. mesut cavusoğlu says

  Bobkor denen icad çok pahalı daha etkili ve yarı fiyatına bitkiseller var ayrıca mısır püskülü ve ardıçı öneririm.Faiş fiyatlalarla mücadele edelim,fakir var zengin var dimi kardeşim.Her zengin bir fakire yardım etse herşey kolay çözülür,böbrek taşlarıda dökülür..Üretici kardeşlerim Fiyat belirlerken makul kar hedefleyin lütfen böylece sürümdende kazanırsınız.Herkese sağlık ve esenlikler dilerim..

 5. özlem says

  maydanozu kaynat iç hemen taşlar dışarı atılır 2kişi denedik gerçekten süper bana dua edeceksinizbayanlarda iç çamşırına sıcak maydanozu tutunsun atmayın sakın

 6. m.necipgezkaya says

  bende 4mmtaşvarfilimlerdengörünen kadarıyla tamçıkışta doktorlara göre ameliyat amaben çalışmassam sıkıntıolacak vedeameliyattanda korkuyorum bunun banafaydası olacakmı cevabınızıbekleyecegim mutlu günler

 7. rabia says

  ya özlem hanım< maydonozla düşürmüşsünüz bende taş yok kum var ama agrısı .çok feci hiç bişey yapamıyorum kullandıgım ilaçların da yan etkisi çook fazla iç çamaşıra tutunsun demek isterken ne istedniz anlamadım cewaplarsanız ve agrılarınızı basıl azaltınızı söylerseniz sewinirim. Teşekkürler

 8. derya says

  slm ben 4 gündür böbrek sancısı çekiyorum fakat taş düşüremedim ağrısı inanılmaz çok feci ama düşüremedim bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim…

 9. sln says

  hangi siteye girsem bu konuyla ilgili böbrek taşı adlı kulanıcının farklı senaryoarla yazdığı reklamlarla böbkor adlı ürünü tanıttığını okuyorum.enterasan bir pazarlama taktiği…
  özlem hanım maydanoz inş. işe yarar.günde en fazla kaç bardak içilmesi gerekiyor.bilgilendiriseniz sevinirim.

 10. ismet says

  1 cm büyüklüğündeki kanala düşmüş taşınasıl düşürebilirim

 11. tuncay says

  burda millet acı çekiyor bazı satıcılarda para derdinde bunların dini imanı para

 12. Yavuz says

  Bende ırsi böbrek sorunu var hayatım boyunca tam 6 kere kum döktüm ve şu günlerdede sol böbrekde 6mm çapında taş var Taş ve kum çoook farklıdır arkadaşlar Kum dökme işlemi maksimum 2 gün sürmüştür(her ikisininde kriz ağrısı hemen hemen aynıdır) prinol isimli tüm doktorların reçetenize yazacağı bir ilaç var o kumları kolaylıkta dökmenizi sağllıyor…ve aynı ilacı sürekli ısrarla ve doktorunuzun belirttiği şekilde kullanırsanız (ki bu ilaç idrardaki asit oranını yükselterek asidin taşı eritmesine yarıyor) ve hergün bol bol su içerseniz taşdan kurtulma süreniz taşın büyüklüğü ve bünyenizin sağlamlığı ile bağlantılı olarak 15 gün ila 6 ay içerisinde tamamen eriyerek idrar yollarından kum olarak dökülebilir…bu güne kadar hiç doğal yöntemler denemedim… Denemeyi de isterim…

 13. a.k says

  arkadaşlar bu böbkor denilen maddeyi nerden temin edebiliriz yazmamışsınız bilgi verirseniz sevinirim

 14. funda says

  1 haftadır böbrek taşı düşürmeye çalışıyrum sürekli ağrılarım oluyor hayatım artık bi felç gibi geçmeye başladı ne yaptıysam fayda alamadım düşmüyor

  bunun kesin çözümü nedir burada herkes böbkor denılen maddeden bahsediyor bu kesin bi çözümmüdür ve bunu nerelerde bulabiliriz

 15. cem ünsal says

  Sevgili arkadaşım ben antalya’da ikamet ediyorum bu güne kadar 12 taş kırdırdım tabiki kolay olmadı ama son kırdırdığım 2 taş ta hiç zorluk çekmedim neden diye sorarsan taş kırmmaya başlamadan önce bir iğne yaptılar 20 dak sonra operasyonu başlattılar inan hiç acı duymadım desem yeridir birde taş kırma merkezlerinde suyun içine yarırarak kırıyorlar aman diyorum sakın bu yolu deneme çok acı veriyor bahsettiğim operasyon eski bir operasyon çeşidi şimdiki teknoloji çok daha iyi ben anadolu hastahanesinde böyle bir operasyon geçirdim fiatı’da taşın büyüklüğüne göre değişiyor yami mm hesabı yapıyorlar geçmiş olsun der sağlıklı günler dilerim.

 16. büşra says

  benim 55 mm böbrek taşım var doktor düşüre bilecegimi söyledi düşürmem icin ne yapmam lazım ? cevabını yazarsınız sevinrim

 17. emin bozdağ says

  Benim böbrek taşım neden düşmüyor.İğne ve ilaç kullanıyorum ama bir türlü düşmüyor.hangi bitkileri kullanırsam düşer.bilgi verirmisiniz.A.Q.

 18. mustafa lütfi says

  bunların hepsi hikaye küçkyaştan beri taşla uğraşıyorum denemediğim kalmadı açık amaliyat oldum üç ay sonra yine taşlarla karşılaştım kapalı amaliyat oldum 15 taştan sadece altı tanesini alabildiler 7 taşımla mucadile veriyorum ege dekırdırdım bitmedi şimdi aydın devlet hastanesinde kırdırıyorum ama bitmedi ne iç dedilerse yaptım mısır püskülü maydonoz hepsi hikaye ,izmir torbalıda :(dağtekke köyünde şifalı su var öneririm:).acil şifalar.

 19. kaan ğürbüz says

  arkadaşlar bende 2 gün önce böbrek taşı düşürdügümü ögrendim ve inanılmaz bel agrılarım var sabaha kadar yatamıyorum hayatım alt üst oldu agrılarımdan kurtulmam için bana ne önerirsiniz herkeze acil şifalar….

 20. emine says

  girebolu için bendede çok fazla ne zamn içsem düşüryorumm şimdi yine var ama içmye cesaret ister sancısına dayanmıyom girebolu içsem düüşüryorum benm çok fazla iki böbrektede 7 mm en büyügü 5mm 3 mm 4 mm baya bi var işte. gireboluyu genelde iç anadolu bölgesnde bulrsunzzz özellkle kayseri

 21. berna says

  arkadaşlar lütfen cevap yazın böbrek taşını düşürmek için ne yapabilirim nolur yardımcı olun allah rızası için :(

 22. nefize says

  merhaba eşiminde böbrek taşı sorunu var ilaçlı film istediler taşı dökmek için kesin birşey bilen varmı

 23. ezana says

  arkadaslar-meraba-ben-canadadan-yaziyorum-3-hafta-once-agrilarla-basladi-borektasim-oldugunu-oyle-anladim-hemen-lazer-ameliyatla-aldilar-tas9milimetreydi-simdi-az-agrim-var-kucuk-tasi-almadilar-idrar-yoluyla-atabilcigemi-soylediler-arkadasimin-biri-bana-dediki-1-tane-greyfurt-1-tanelimonu-sık-1-su-bardagi-has-zeytignyagini-karistir-sabah-ac-karnina-ic-sag-tarafina-yat-yarim-saat-bekle-bobrekte-ne-varsa-temizliyomus-kum-tas-ne-varsa-ben-denemedim-daga-biraz-iyi-oliym-deniycem-simdi-ameliyatliyim-diye-korkuyorum-ama-yapicam-tavsiye-ederim-arkadasla-esi-dokmusler-tas-kum-ne-varsa-acil-sifalar-dilerim-herkeze

 24. zafer says

  Arkadaşlar ben 38 yaşındayım.yaklaşık 20 senedir 2 senede bir böbrek taşı düşürüyorum.
  Taşlar mercimek tanesi büyüklügünde ve her defasında 3-4 tane düşürüyorum.
  Sizlere yamin ederim en ufak bir ağrım olmuyor.sadece ….ucunda bi yanma oluyor.tuvalet taşına oturduğumda taşların düştüğünü görüyorum ve toplayıp biriktiriyorum:)
  ÖNERİM şu arkadaşlar 2 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşıgı tarçın ı su bardağına koyup ılık su ile doldurun karıştırın bal hemen eriyor ve için .sabah akşam aç karınla bunu tekrarlayın 2-3 gün içinde taşlar düşmeye başlıyor.
  Arkadaşlar bu önerim inşahlah işinize yarar
  Sizlere ağrısız günler dilerim Allah a emanet olun.

 25. HASAN YILMAZ says

  Yalan söyleyip milleti sömürme.Bu ilaçları doktorlar da önermiyor.Yazık milletin parasına.Sen ve senin gibileri insanların yardım beklentilerinden faydalanarak paralarını sömürüyorsunuz.Biraz vicdan sahibi olun.Ben de kullandım dediğiniz ilacı ve taş aynı yerinde duruyor. Olan parama oldu.İnsani değer yargılarımızı yitirmeyelim lütfen…

 26. ömür ayvaz says

  arkadaşlar 22 mm taşım var şimdi kaç oldu bilmem 6 sefer taş kırdırdım hala taşım duruyor ben anlayamadım varsa bilen bana anlatsın

 27. ömür ayvaz says

  22 mm taşım var 6 seans taş kırmaya girdim hala aynı duruyor bir bilen varsa bana anlatsın selamlar

 28. baki says

  arkadaşlar ben geçen sene bu zamanlar 1 tane taş düşürdüm böyle acı hayatımda görmedim.
  bir kaç gün önce kontrole gideyim dedim idrar yollarımda yanma vardı film çektik idrar tahlili felan ne yazıkki yine 1 tane taş gözüküyo daha önceki doktorum kanalı genişleten hap vermişti prostatlar kullanıyormuş carduraXXL Diye bir ilaç 10 gün kullan dedi 10cuyu attığımda ALLAHA Şükür düşürdüm…
  şimdiki doktorumda başka bir ilaç verdi oda kanal genişleten yan etkisi çok fazla kullanmıyorum..
  tavsiyem bol bol ılık su içerek bildiğimiz 6-7 adet hurmayı kuşbaşı gibi doğrayıp çekirdekleriyle beraber 8 10 dakka kaynatın günde 2 kez tekrarlayın Mübarek Meyve Şifasını Verecektir inşALLAH…
  Not: Bu Böbkor yok şu ilaç bu ilaç inanmayın sahtekarlara mantıklı olalım bunun labaratuar ilacı olsa doktor neden vermesin? ALLAHA Emanet olun…

 29. eyüp says

  arkadaşlar şunu sölim 28.04.2011de bi sancı tuttu beni inanılmaz bişeydi derhal hastaneye gittim tahlil yaptırdım ordaki doktor kum şükhesi var dedi ilaç yazdı bol bol su içmemi söyledi ve sıcak duş almamı önerdi günde 2 kere bunlar eksiksiz uyguladım özelikle ilk 3 4gün sabaha karşı 6da inanızmaz sancılar çekiyodum tekrar kontrole gittim 2.5.2011 de ultrasona girdim böbreğimde meğer 6mm bi taş varmış ve bu taş çıkma noktasındaymış bol bol günde en az 4litre su içmemi sölediler doktorlar bol bol hoplayı zıplamı söledi doktor şuanda tarih 5mayıs 2011 sanki taş düşme kanalında ağrısı çok azaldı bol su içiyom zorluyom hopluyom zıplıyom umarım 1 2 günde düşer

 30. Erdi says

  benimde öyle 5 gün agrı çektim sonra numune hastanesıne gititk ultrason tomografi fln çektirdik idrar testi fln taş döküyomuşum
  2 litre serum bide igne verdi rahatladım biraz
  günde 2 3 litre su iş basketboll oyna hopla zıpla dedi

  eyüp bende senin gibiyim inş düşer
  10 gün sonra düşmesse ameliyat ediceklermiş herkese geçmiş olsun herkes önerilerini yazsın

 31. aydın says

  Merhaba Arkadaşlar hic ilaca ihtiyac duymadan 5 günde 5mm veya 8mm Taşı Düşürmek Mümkün Hiç Boşa 300 tl felan Odemeyin Arayın Bilgi vereyeyim
  Açılarınızı bende yaşadım daha yeni benim buldugum yontem 5 gunde kesin çözüm Sanki Çocuk daguruyormuş misali bir Agrı Allah kimseye vermesin bu hastalıgı ( amin ) arayın kesin çözümü size kargo ile göndereyim 0 5334506632

 32. antafan says

  Arkadaşlar piyasada mucizeler vaad eden ilaçlara lütfen inanıp paranızı kaptırmayın bu ilaçlardan şifa görmüş gibi forumlara yazan kişiler muhtemelen bu işin pazarlamacıları bilimsel gerçeklere dayanan ilaçlar zaten doktorlar tarafından veriliyor bitkisel kürlerin de işe yarayabileceğini düşünüyorum avokado bitkisinin yaprağının işe yaradığını söylediler kaynatıp suyunu içmek gerekiyor arıca yoğurt suyunu da duymuştum ben bu ikisini şu an deniyorum daha etkil bir yöntem bulursam burada paylaşırım hepimize acil şifalar diliyorum..

 33. önemsiz says

  arkadaşlar bu konu hakkında çok ticari reklam yapan var anladığım kadarıyla ben size bi bitki söylüyüm bi araştırın; gilaboru. bu meyvenin suyu çok faydalı, her türlü hastalığa özellikle böbrek taşı sorununa çok iyi geldiğini birebir duydum. türkiyede en çok yetiştiği şehirde yaşıyorum ne de olsa =)

 34. melek says

  inanmayın böbkor denen uyduruk şeye. 190 tl boşa gitti. tüm taşlar yerinde duruyor.

 35. emine says

  kesinlkle girebolu diyorum deneyin düşürüyo ben çok kez denedim çok kez düşrdm benm bünyem sürekli olustryo ama ben girebolu içmeye korkuyom sancıları çok fazla oluyo o sancıları çekmek çok zor ALLAH düşmanımn başına vermesinnn taşlar kesnlkle düşcek dio doktor ama gireboluyu içmeye korkuyorm offffffffff napca bu taşları.iç anadolu bölgesi özellikle burda bulunuyo (kayseri) kesnlkle deneyin

 36. figen says

  29 haftalık hamileyim ve sol böbreğimde taş var 1HAFTADIR ÇOK SANCI ÇEKİYORUM.DOKTORLARDA HİÇ BİŞEY YAPAMIYORLAR NE YEMEK YEDİRİYO NE DE SU İÇEBİLİYORUM ŞU 2 AYI ATLATSAM BAŞKA HİÇ İSTEMİYORUM ERKEN DOĞUMUDA TETİKLEYEBİLİYORMUŞ ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

 37. burhan says

  geliboru yu nereden bulabilirim acaba cevaplar sanız çok sevinirim

 38. ahmet says

  arkadaşlar öncelikle hepinize acil şifalar dilerim…
  ben de 8mm boyudunda taş var.bu taşın düşmesi mümkün mü acaba?
  düşmesi için ne yapabilirim.doktor iki ilaç verip gonderdi ama benim içim hiiç rahat değil…

 39. EsÖz says

  Meraba ben 15 Yaşındaım Böbreimde Taş var canım cok yanıo çok agrı cekıorm . bu nedenle şekermde yükselmiş kaç haftadır ölüyorum oo bobkor nerden sparş verebilirim.

 40. 3kartal says

  merhaba bende daha önce 3 kez taş düşürdüm 2 defa sağ 1 dafa sol taraftan şimdi yine her iki taraftada var 6-mm olduğunu söyledi doktor şimdi düşünüyom bunları nasıl düşürürüm diye araştırıyom bu konuda bilgisi olan var yazsın.
  cevap bekliyom

 41. ayhan says

  arkadaşlar tas dusrmek ıstıyorsanız,
  1 sıcak su dolu kuvete gırın
  2 bol su ıcn
  3 hoplayıp zıplayın
  grrısı hıkaye

 42. seyit-aydin says

  @özlem:
  maydonoz kürün hakkında detaylı bilgi verirsen sevinirim.şimdiden teşekkür ederim….

 43. furkan says

  Ben de yaklaşık 3 senedir böbrek taşı sıkıntısı yaşıyorum. 3-4 ayda bir sancı oluyor. Şu ana kadar 3 tane taş düşürdüm. Tavsiyelerim:
  Bol bol su için.Bitkilerin sularını içmenizi tavsiye etmem. Böbrek taşından kurtulayım derken midenizi bozarsınız.Sancı olduğunda ya da taş düşürürken mümkünse sıcak su dolu küvete girin. Ya da ütüyle bir havluyu ısıtıp sancı olan yere koyun.

 44. cem says

  Arkadaşlar Aktarcıya gidin ALTIN ÇİÇEK otu alın 10 dakika sıcak suda demlensin ılık bir şekilde sabah akşam aç karnına için bakın nasıl fayda edecek.fiyatıda uygun 2 tl Allah şifalar versin çümlemize

 45. yılmaz says

  Arkadaşlar Merhaba ;
  her yıl bir defa taş düşürerek yaklaşık 20 yılımı geçirdim. 37 yaşındayım. Öğrendiklerim ve tecrübelerim doğrultusunda diyeceklerim şunlar : Böbrek taşının oluşmasında bazı sebepler var ki bunları internetten bulabilirsiniz. kendinizi hangi sebeplerin sonucuna koyacağınızı siz belirleyin. Örneğin Bendeki taşların oluşma sebebi büyük bir ihtimalle “Polikistik” böbrek rahatsızı olmam diye düşünüyorum. Tabi bunun yanında böbreklerdeki kalsiyum emilimi ile alakalı böbrek işlevinin zayıf olmasıda etkendir. Sonuçta Dünya tıp literatüründe taş oluşumuna engel olucu bir tedavi bulunamamıştır. Şu veya bu şekilde insan vücudu taş üretmektedir. Önemli olan şu ki bunun etkilerini aza indirgemek gerekir. Bu konuda da en büyük yardımcınız kesinlikle şudur ; bol su, bol hareket ve sıcak uygulama..Hepinize Selamlar…

 46. Gökhan says

  düşürdüğünüz taşları atmayın, doktorunuza götürün ve tahlil ettirin, en azından neden böbreklerinizin taş yaptığını bulabilir ve ona göre tedbir alırdınız.

 47. demet gürsoy says

  en süper çözüm kuşburnu kompostosunu sabahları aç karnına büyük bir bardakta omak üzere en az 2 hafta düzenli içmektir saçma sapan doktor izni olmadan ilaç almayın faydasını göreceğinizin garantisini veriyorum tabiki önce allahın izniyle

 48. Tahir Berk says

  Böbrek taşı düşürmede en etkili yöntem Altın otu bitkisini kaynatıp sabah-akşam 2 ay boyunca büyük bardakla toplam 4-5 bardak içmektir.Tabii bu yöntem uygulanırken hergün bol su içmek de gerekmektedir.Belli bir süre sonra idrarı yapmakta zorlanmaya başladığınızı farkettiğiniz an derhal sıcak bir banyoya girin çünkü sıcak banyo idrar kanallarını genişletecek ve taşın düşmesini kolaylaştıracaktır.Bu bitkiyi aktarlardan temin edebilirsiniz rengi adındanda anlaşılacağı gibi sarı renkte olup kaynatıldığı zaman bardaktaki rengi altın rengini almaktadır.Tıpkı ıhlamuru içer gibi bu bitkiyi de aynı şekilde demleyebilirsiniz.Hatta şeker attığınızda tadı biraz adaçayını andırıyor yani sözün kısası içilmeyecek bir şey değil.Böbrek ağrılarınada faydalı gelen bu şifalı bitkiyi ben ve bu rahatsızlıktan muzdarip olan bazı arkadaşlarım denedi ve şifa buldular İnşallah sizinde bulacağınızı umuyorum. Hatta şu an bende yine taş var.Yarın hemen ben de bu tedaviye başlıyorum. Allahın izniyle tekrar düşüreceğim, herkese acil şifalar dilerim..Geçmiş olsun…

 49. yılmaz uğurlu says

  değerli arkadaşlar;
  3 gündenden bu yana böbrek taşı ile meşgulum bu akşam internetin en dip sayfalarına kadar araştırdım 17mm taş var bende kırılması gerekli diyorlar.taş kırımı için randevu 1,5 ay sonra eylül 7 ama ben nasıl beklerim veyada çözüm nedir böbrekteki taşı kıran bir tavsiye varmı ltf.

 50. ege says

  ben 2 aydır bobrek tası ıle urasıyorum 8mm capında tas var. kıralım dedıler ama kırınca tekrar olusuyomus bu dogrumu dogal yolla dusurmye calısıyorum ama cok acı cekıyorum sancı olunca kırkdugum otu dıyerbırıyle kırkkılıt otu ıle dusuebılecegımı soluyolar ne kadar dogru bılmıyorum her solenene ınanır oldum artık napıcamı sasırdım

 51. murat says

  slm arkadaşlar bendede 5mm taş varmış bir arkadaşımın taysiyesille eşkina denilen bir balık duydum balıgın beynınde taş var mış o taş suda eritilip içildikten sonra 2 gün içerisinde taşı döküyormuş bende balıgı bulmaya çalışıyorum herkese tavsiye ederim allah razı olsun demeniz yeterli

 52. grand özgül termal tatil köyü says

  kesin çözüm olarak
  bol su için
  sıcak su küvetine girin
  ve hareket edin hoplayıp zıplayın.

 53. YAVUZ says

  SLM ÖNCELİLKLE HERKESE ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN BENDEDE BÖBREK TAŞI VAR VE MUHTEŞEM SANCILAR CEKİM BEN (BÖGÜRTLEN)DİKENİ KÖKÜNÜ KAYNATIP İÇTİM 3GÜN SONRA DÜŞÜRDÜM TAŞLARI HEPİNİZİN ELİNİN ALTINDA İNTERNET VAR GİRİN VE GÖRÜN (BÖGÜRTLENİN)FAYDALARINI DÜŞÜRDÜKTEN SONRA (İDRAR)YOLLARINDA YANMA OLACAK

 54. aysel says

  öncelikler acil şifa diliyom 10mm böbrek taşı var şu an 3.seans oldu kırdırma yaptırdım toplu iğne başı kadar her kırılmada taşım düştü fakat yine aynı yerde taş duruyo daha kaç seans alacam bilemiyom

 55. osman says

  arkadaşlar,yaşım 37 yaklaşık 12 senedir böbrek taşı rahatsızlığım var ve bu zaman zarfında 15-20adet irili ufaklı taş düşürdüm en son rahatsızlığımda 22 mm taş mevcuttu sağ böbreğimde ve 6 seans kırdırma yöntemine gittik inanın bir arpa boyu yol alamadık onun için tavsiyem kesinlikle kırdırma yöntemi uygulatmayayın benden size çok büyük nasihat olsun.eğerki böbreğinizde taş varsa vede ağrı yapıyorsa telaşlanmayın çünkü ağre yapan taş iyiye işarettir .önemli olan o taşı ordan atmak,onun için bu işin tek tedavisi kaplıca suyu,bol su ve bira arkadaşlar kim ne derse desin bu dediğim 3 şeyi tatbik edin başka bi alternatifi yok sıcak su damarları açıyor tabiki bunun yanında her sabah muhakkak aç karnına yarım çay bardağı içine bütün limon sıkılıp içilecek göreceksiniz o taş nasıl parçalanıp 2veya 3 er tane olarak idrardan atılıyor.yapacağınız tek şey kaplıca ,bol su,bira ve aç karnına her sabah zeytinyağı limon .herkese acil şifalar diliyorm.

 56. samet says

  merhabalar benım sıkayetım bundan 1 sene oncesıne dayanıyor gecen sene mayıs ayında anıden bastıran sancım karsısında kendımı acıl servısde buldum ve bı serumla rahatladıım ayrıca o gunden sonra rontgen ıcın cagırıldım ama gıtmedım ve daha 4 gun once o ınanılmaz kahrolası sancıları yıne tekrarlamya basladı ve gecen dokotora gıttgımde nfılm cekındım sol bobregımde kanalın basında yarım santımlık bı tas oldugunu bunu dıger tarflarda da cok kucuk ıkı tas oldugunu soyledı bana doktor. ılac verdı rahatladım ve dunden berı agrıalrım ıyıce arttı agrı kesıcıelr bıle fayda etmez hale geldı . . sımdı ıse kantaron ısırgan ve aslan pencesı karısımlı bırsey ıcıyorum gunde bır bardak ve yıne fayda etmıyo agrıdan geberecem öldum acıl yollarından surunmekten bana yardımcı olun yalvarıyorum tlf 05548451681

 57. özlem says

  Bende 3 gündür agrı çekiyorum, bugun doktor buscopan agrıkesici verdi ve boll bol su iç dedi, şimdilik deniyorum bende kurtulmsk istiyorum bu ağrıdan…gecmiş olsun herkese

 58. ramazan says

  arkadaslar sizlerde benım gıbı aynı sorunu yasıyorsunuz bu agrıdan kurtulabılırsınız hemde cok basıy bır demet maydanozu cencereye koyun ustune yeterı mıktarda su ılave edın ve 1 tanee lımon kesın 4 parca seklınde kabuklarıyla bırlıkte cencereye koyduktan sonra bır guzel kaynatın ve sabahları aç karnına ıcebıldıgızce ıcın sızlere bıraz olsun yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana cunku bende aynı rahatsızlıgı cektım ii geceler herkese

 59. baki says

  arkadaslar böbrek kumum var maydanoz suyunu denedim fayda etmedi ltfen bi çözüm söleyin

 60. ismail says

  bol bol su için arkadaşlar,idrara çıkmayın sabredin dayanamaz hale geldiğinizde idrara çıkın taşı düşürmede etkisi olacaktır

 61. özlem says

  Merhaba, benim aileden gelen bir durum aslında.bende de taş var.Taş olduğunu öğrenmeden önce bir sitede gördüğüm zayiflamaya yardımcı oldugunu bildiğim çörek otu yağı içmeye başlamıştım.Ağrlarım başlayınca ilk ondan süphelendım ama etkilerine baktığımda kum dökücü etkisi varmış. belki de bilmeden kendime iyilik yaptığımı düşündüm.dr lar alternatif tıp konusunda katı olduklarından soyleyemedim kullandığımı.etki eder bişiy olur diye de çörek otu yağını kullanmayı bıraktım.Ama aklımda soru işaretleri de kaldı.Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

  herkese geçmiş olsun

 62. 34kurt55 says

  arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun bu ağrıların çözümü sıcak ağrıyan bölüme sıcak su torbası yada banyoda sıcak su dolu küvete girin sıcak idrar yolunun genişlemisine ve sizi rahatlatacaktır ALLAH tan herkese acil şifalar

 63. meryem yılmaz says

  herkeze geçmiş olsun öncelikle.bir çay bardağı limon suyunun içine 1 adet deve boncuğu (deniz ürünü)atın 24 saat beklesin sabah aç karnına için ve 2 saat birşey yemeyin.6 gün boyunca yaptım 2 gündür avakado yaprağının suyunuda içtim düşürdüm mutlaka denetin ağrısız sancısız düşüyor

 64. musa çelen says

  arkadaşlar iyi akşamlar ben bir yıl önce taş aldırdım benim böbrek at nalı böbregi yine olmuş 7.5 cm ne yapacagım bilmiyorum aldırdıgım da 1cm di ne yapmayalım bilmiyorum kafayı yiyecegim

 65. deniz says

  arkadaşlar bende 2 kere amaliyat oldum taş alındı yine var hem sol böbrekte hem sağda her şeyi denedim içtim tek bir bitkide buldum çareyi 2 yıldır ne ağrı ne zızı ormanlarda bulunur bu ağaç yemişken kökü çalılı bir ağaç unutmayın ağacın çimini sökçeniz sopaların kabuklarını soycanız güzel cene yıkıcanız çamur kalmıcak kabukları kaynatçanız 5 litre suda kaynatçanız 3 günde biticek bu su aç karnına içilcek 3 gün boyunca için deneyin arkadaşlar dua etçeniz bana benim bi tanıdımın 7 santimlik taşını eritmiş herkeze acil şifalar

 66. murat alemdar says

  yaklasık 7 gun once asırı agrıdn dolayı dr a gıtım tas oldugunu soyledı ufak bı operasyonla kurtulacagımı soyledı ve malesef tas ı alamadı bobrekten bobregıme tel taktı yanı suan hala tasım alınmadı napacamı bılmıyorum

 67. esranur aktaş says

  benim annemin böbreğinde taş var lütfen bana akıl verbeilirmisiniz nelert yapabilirim

 68. taranca says

  sabahları aç karnına 1 çay bardağı limon suyu için en az 15gün deva edin ben böyle yapdım ve taş düşürdüm bana 1 arkadaş tavsiye etmişdi hepinize en değerli şeylerinizden olan hayırlı ömürler dilerim allah sağlık versin lütfen deneyin insanlara faydalı olmak çok sevapdır boşa konuşmuyorum

 69. mehmet says

  arkadaşlar ben uzman çvşluk sınavlarını kazandım ve sağlık raporu için hastaneye sevk edildim ultrasyona girdim sol böbrekte kücük bir taş varmış ve idrar yolunda kum varmış 1 hafta sürem var bunlardan nasıl kurtulabılırım yardımcı olursanız sevınırım

 70. Hüseyin says

  Böbrek sorunu olan arkadaşlar yorumlarınızı okudum rabbim acil şifalar versin inşallah. ama benimde bir katkım olsun istiyorum eğer arzu edersenin arayın yardımcı olmak isterim malumunuz böbreklerimiz suyla çalışır ama nasıl bir su içmeliyiz benim ihtisas alanımda bu 505 337 28 44 ANKARA arayabilirsiniz.

 71. ilyas says

  arkadaşlar ben daha önceden 4 defa taş düşürdüm artık onuda parçam gibi kabullendim bi arkadaşın da yazdığı gibi yeniden ağrım başladı ve buscopan verdi doktorum bana ama duduğuma göre istanbul çatalca akalan köyü diye bir ye varmış orada bir çeşmeden su akıyor ve o suyun faydalı olduğunu söylyen bir çok tanıdığım var kısmetse bende bu c.tesi günü gitmeyi düşünüyorum oraya yakın olan arkadaşlara tvsiye ediyorum hasta olanın halinden ancak hasta olan anlar demiş atalarımız inşallah rabbimin izniyle sizde şifa bulursunuz…AMİN

 72. Cemal says

  BÖBREK TAŞINI,KAYALARIN ÜZERERİNDE YETİŞEN BİR OT VARDIR,AÇ OLARAK ÇAY GİBİ KAYNATIP İÇİLDİĞİNDE,TAŞI TAMAMEN ERİTMEKTEDİR,ŞU KIŞ OLDUĞUNDAN BULMAK ZOR,MART AYINDAN SONRA BULMAK KOLAY OLUR,KULLANMAK İSTEYENLERE YARDIMCI OLUNUR Cemal 12.1.2012

 73. dilan says

  catalca akalan ıcın yorum yazan arkadasm gdp kullandnmı faydası oldumu? Bız ıcme sularımızı ordan alıoruz yıllardr,tadı cok guzeldr fakat bobrek tası ıcın ıyı geldgnı blmıodum faydası oldumu?… Bde arkadasmnda bobrek tası cıktı amelıyat dedıler 5-6 mılım kadar ılla amelıyat gerekmı yoksa dogal yollarla dusuren varmı ozellkle ne tavsıye edeblrsnz lutfeenn acıl cevap..

 74. NEWROZ says

  arkadaşlar bende bmbrek taşı var agrılarım çok doktora gitim ilaç verdi ama ilaçta fayda etmiyor ne yapmalıyım

 75. özkan says

  ızmır torbalı dagtekke koyundekı su…ve gılaburu aktarcılarda satılıyor

 76. Burcu says

  Arkadaslar bende yıllardır çekiyorum en son aldırdım yine oldu suan böğürtlen kökünü kaynatyrm 15 gün boyunca iciyorum ara verip ilaçlara devam ediyrm ilaçlar bittiğinde avakado yaprağı kaynatp iciyorum gercekten çok iyi tası kum haline getirip idrar yoluyla atiyo umarım iyi gelir gecmis olsun

 77. Esen says

  Merhaba, bobrek tası olanlara onerim Gilaburu meyvesinin suyunu sabah ve aksam icmeleri, denenmistir dusurulmesi icin cok etkili.Kayseri civarında yetisiyor meyve olarak alınıp suyunun cıkarılmasını oneririm.Tas kırdırma isleminden sonra dahi dokulmesi icin faydalı oluyor.

 78. memet says

  benim babamdada var böbrek taşı 10mm,14mm 12mm, 3tane taş bunlara ne yarar olur lutfen yardım

 79. ramazan ç. says

  56 yaşındayım 25 yaşımda bir taş düşüdüm. 2006 da doktora gittim.başka bir şikayetim için hasbelkader ultrason çektşrmiştim. böbreğimde ki taş düşmüş mesanede kalmış.acil ameliyat ettiler.2 gun hastanede yattım eve geldım öksürme tiksirme demediler bana öksürdüm fıtık oldum. fıtığıda ameliyat ettiremiyorum korkuma. aynı böbrekte yine 8 mm taş oluştu.sağ böbrekte de 10 mm var. taşlarla uğraşırken tiroid bezleri hormon üretip bazı lezyonlar oluşmuş.yani kanserden şüpheleniyor. taşları bıraktık bununla uğraşıyoruz. siz siz olun araştırmadan kafanıza göre bitkileri kullanmayın. lezyonların oluşumunda tv kanallarındaki bazı doktorların bol yeşillik bol meyve demelerini uygulayıp oluştu.

 80. tufan says

  BÖBREK TAŞI ERİTİP YOK ETME KÜRÜ
  1 Kilo Medine hurması al.(Kesinlikle ucuz diye Tunus, Cezayir v.s. hurması alma.) Akşam 5 tane hurmayı çekirdeğinden ayır. Ayırdığın hurmayı 3-4 parçaya böl. Ayırdığın hurmaları ve bütün halindekileri çekirdeklerini büyükçe bir cam bardağa koy. Bardağı klorsuz içme suyu ile doldur. Sabaha kadar bekle. Sabah kalkınca yemek yemeden 10-15 dakika önce bu bardağın içindeki malzemeleri(hurma ve çekirdekleri) teflon olmayan bir kabın içine koyup ocakta bir taşım kaynat. Kaynayınca köpürmeye başlıyor. Ocağın altını kapatıp, kabın içindeki hurma suyunu cam bardağa boşaltıp suyu iç, kabın içindeki hurmaları ye, çekirdekleri çöpe at.
  Aynı işlemi akşam yemeğinden önce yapmak için aynı şekilde 5 tane hurmayı yukardaki tarife göre hazırla. Akşam eve gelince tekrar uygula. Bu kürü 1 ay boyunca aralıksız uygula.
  Tarif benden şifa Allah’tan. Afiyet olsun.

 81. Mithat Serhadlioglu says

  Bobreklerde ki kumu ve kuçuk ta$lari eritmek için URALYT-U kullanmanizi tavsiye ederim.DOKTORUNUZA DANI$INIZ.Geçmis olsun

 82. Güngör Karagözlü says

  Arkadaşlar, böbrek taşı ciddi bir sorundur. Öncelikle hemen bir Üroloji uzmanına gidip muayene olun, taşın büyüklüğü, yeri, ne kadar idrar çıkarabildiğiniz tesbit edilmelidir , sadece ağrının kesilmesi sorunu ortadan kaldırmaz , böbreğinizi kaybedebilirsiniz ,, hayati tehlikeye maruz kalabilirsiniz. Ben 2 3 kere böbrek taşıdüşürdüm bu yüzden bazı bitkilerin yardımcı olabileceğini biliyorum. altın otu, ölmez çiçek. veya kudama çiçeği adı altında satılan sarı bir bitki çiçeğini bir avuç alıp kaynamış suda bir kupada 10 dakika demleyin günde 3 5 kere bu suyu için ayrıca mısır püskülü ve kiraz saplarını 5 dakika kadar kaynatıp süzüp içebilirsiniz. Bunu da günde birkaç kere içebilirsiniz. Gerek altın otu demlemesi gerekse , mısır püskülü ve kiraz sapı nın diüretik yani bol idrar söktürücü etkisi vardır. Ağrınız için de bir sıcak su torbası alıp ağrı olan yere kemerinizin altına yerleştirip soğudukça yeniden koymanızı önereceğim.Ama. taşınız büyükse, idrar kanalı tıkanıyorsa tehlikedesiniz demektir o nedenle önce bir Üroloji uzmanı incelesin sonra bu dediklerimi yapın , hepinize sağlıklı günler diler geçmişolsun dileklerimi iletirim . Güngör Karagözlü

 83. imren kaya says

  Ya ALLAH herkese acil şifalar versin.bu video gerçek miydi..ah be abi sen naptında bu kadar taş oluştu….dekor taşı gibi mübarek :( başka bitkilerden fayda görenler tarifleriyle ve isimleriyle birlikte yazsın lütfen :( bol taşsız günler…

 84. ömer faruk says

  1 böbrek taşı düşürmek için 1 fincan suya 1 tatlı kaşığı sıkılmış turp suyu konulur sabahları aç karınla içilir.
  2 avakado yaprağı kaynatılıp bal ile tatlandırılarak içilirse böbrek iltihabına iyi gelir,mesane yollarını yumuşatır kumları döker.
  3 kayışkıran otu kökü böbrek iltihabında mesane yolları iltihabında kullanılır,kum ve taşın düşerilmesine yardımcı olur.
  4 Düzcenin derdin kaplıcasının suyu da tırtıllı olsa böbrek kum ve taşları düşermektedir.asıl kaynağından doldurulan sudan bol bol içilir ve bidonlarla götürülerek evde içilmeye devam edilir.
  5 günde 1-2 çay kaşığı toz pakmaya yutulursa böbrekler taş yapmaz olan taşlar büyümez
  böbrek taşını düşermek için (toz pakmaya,kuru kayısı,süt tozu,kuru incir,badem fıstık fındık) tüketmelidirler.

 85. osman tekin says

  kaynak sularından faydalanın eritip düsürüyo taslrın korkulu ryasıdır kaynak sularını deneyinn

 86. musa says

  Üç milim taş taşmıdır ,suyu aşırı olmamak kaydıyla ,üç litre,gün içmeye devam et o düşer şahsen ben leblebi gibi taşı düşürdüm .Aşırı su beyinde ödem yapar aşırıdan kaçının.

 87. dilek says

  ewt ben kayseriliyim ve gilaburu suyu çok faydalı babamda vardı içti düştü
  bulabilirseniz için zararsızdır biz yetiştiriyoruz bu meyveyi

 88. servet says

  bitliste bununan doğal kaynak suyunun böbrek taşına iyi geliyor bendede 5 milimlik taş vardı o şifalı suyu her gün içerek taşı döşürdüm allah her kese şifa versin

 89. böbrek taşı nasıl düşürülür says

  verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler böbrek taşı düşürmek gerçekten çok zor ve ağrılı birşey benim tanıdığımda vardı gerçekten tabir-i caizse kıvranıp duruyodu Allah böbrek taşı düşürenlerin yardımcısı olsun saygılarımla

 90. elif says

  arkadaşlar merhaba ben de cok tesadüfi bir şekilde sol böbregimde 25mm sağ böbregımde 11mm ve 10mm çapında iki taş oldugunu öğrendim… doktorum hemen ameliyat için yatırdı bir hafta hastanede yattım çünkü idrar yollarımda aşırı iltihap cıktı antibiyotikle onu düsürdüler daha sonra iki dikişlik bi yer açılarak sol böbrekte ki taş alındı ve tel kondu içeriye, 1 ay sonra hem tel alınacak hem de sağ böbrekteki taşlar alınacak… ayrıca doktorum tas olusumunu engellemek için yurtdısındangelen bir ilaç verdi onu kullanıyorum… allah herkese acil şifalar versin…

 91. rasim says

  Benimde böbreğimde 7,4mm taş vardı.Böbreğe saplandığı için atılamıyordu.Doktor operasyonla çıkartacağız dedi.Bir arkadaşım malezyadan hap ve çay getirdi 3-4 günde taş kayboldu.İsteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim. rasimc_ist@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 92. ayhan says

  Gerçekten emek vererek çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız teşekkür ederiz böbrek taşı düşürenlere yardımcı olmak adına .bobrektasinasildusurulur.net sitesini incelemenizi de tavsiye ederim acil şifalar dilerim.

 93. murat says

  selamlar, hastamız akşama ameliyata alınacaktı 2,5 cm ile 4 cm arasındaki böbrek taşlarından dolayı. daha önce böbrek taşı tedavisi olmuş arkadaşımız, bunu duyunca,tedavi olduğu kişiye bizi yönlendirdi.Tamamlayıcı tıp uzmanı olan hoca, ortalama 1 ay süre verdi, kişiden kişiye süre değişir dedi. 4. gün taşları düşürmeye başladı, 14 günlük tedavide taşları düştü, Bizim için mucize bir ameliyattan kurtuluş oldu. bu sevincimizi herkesle paylaşmak istiyoruz. böbrek sancısını çeken bilir, o uzmanın email adresi burada. devadoktor@hotmail.com… hastaların iyileşmesine sebep olmak ta bizim için çok güzel bir duygu.

 94. Ahmet Karaman says

  Bu işin en kısa ve ucuz çözümü balık taşı.
  kesin çözüm ben 5 tane taş düşürdüm bu yolla.
  (sadece Allah rızası için yazıyorum.)

  bilgi için mail adresim : ahmet@ankaraman.com

 95. zeynep says

  Para tuzaklarına Düşmeyin Allah Aşkına ya
  komşum isvicreden Doğal bir ilaç getirdi
  6.gün eşim taşı düşürdü Allah razı olsun isteyene yardımcı oluruz Allahın izni ile 0542 488 69 2

 96. Önder says

  Merhaba, ben bir aydan beri taš düsürmeye calisiyorum hastanede 4 kere laserle kirmaya calistilar sade birazi kirildi. Internete buldum bir çözüm onu deniyecem bugün: iki limonu kup halinde kesip ( kabuklariyla) bir kavonoza koyun ve üstüne bir badak zeytin yagi dökünüz, üstünü sade bezle örtünüz hava almasi icin bu karisimi aksamdan hazirlayiniz sabah kahvaltidan 30 dakika önce aç karnina karistira karistira yiyin bunu 4 gün yapacam bakalim düsecekmi

 97. murat says

  Arkadaslar bende en buyugu 4 cm olan 8tane tas milimlik taslar ve kumvardi. Internette tv de cok sey denedim, hastane tek care ameliyat dedi.Ameliyat olacagim gunun onceki aksami unv den eve gidip durumumu soyledim. durumu benden beter olan dayimi tedavi eden bir Alternatif Tip doktoruna gonderdiler. Bana 15 gunluk bir tedavi hazirladi.4 gunden itibaren taslar dusmeye basladi. 12 gunde kurtuldum.hastaneye gidip film ve kan tahli yaptim tertemiz. Bu sanciyi ceken bilir.ben kurtuldum sira sizde.isteyen arar onu. Mail adresini vereyim.devadoktor.hotmail. bana dua isterim haa ona göre.

 98. Musdafa says

  Böbrekten sidik torbasına giden kanalın çapı 4-8mm.4cm lik taş nasıl geçer anlayamadım.Geçen hafta iki kere ameliyat oldum.Esas taş 30x40x12 mm.Diğer taşların sayısı ve ebatları belli deği.Sadece çok fazla.Stent attılar.Gece yarım bardak zeytin yağı üzerine de yarım bardak limon suyu içince ertesi gün idrardan kan geliyor.Bir gün sonra da 2-3mm lik taşlar çatır çatır dökülüyor.Taş veya taşlar büyükse tıkanıklık yapar.Acıya dayanamayacaksanız denemeyin.Neyse.Taşları topladım.Saf limon suyuna yatırdım.Herhangi bir değişiklik yok.Sirkeye yatırdım aynı hikaye.Bir kaşık bilmemne çayı içeceksin, o kana karışacak konsantresi düşecek , böbrekten geçecek ve de taşı eritecek.İnanıyor musunuz?Taşın eritilmesi mümkün olsa idi ilacını zaten yaparlardı.Boş işlerle uğraşmayın.Doktora gidin.

 99. ahmet says

  en doğalı da. tuz dan uzak durup bol su içip yuruyuş yapmak . en doğrusu bu.

 100. Ciftbobrektashastasi says

  Bende 5 yildir cift bobrek tas hastayim.Denemedigim bitki kalmadi ama son 3 yildir misir puskulu avokado yapragi Kiraz sapi kaynatip suyunu iciyorum.5 mm lik tasim bile mesaneye kadar agrisiz nasil ilerledi farkinda degilim.Birde biliyorum cok zor ama gunde en az 3 lt su icin.Cig sebze ispanak cikolata cay kahve cok tuketmemeye calisin.Bu arada urosit k diye bir ilac var o zaman 60 tl kutusu idi 3 5 gun icebildim inanilmaz gaz yapiyor.Doktorum limonata icmemi onerdi onun yerine.Damla tas kirmaya gidiyorum bu arada zeytinburnunda fiyatlari iyi doktorlar ve hemsireler cok ilgileniyorlar sag olsunlar.Reklam yapmiyorum bu arada amacim benim gibilere en iyilerini anlatmak.Allah herkese acil sifalar version.Bu hastalik insana bi rahat vermiyo ama beterin beteri var .

 101. mehmet says

  Bu yaxilanlarin cogu dolandirici pazarlamaci inanmayin doktora gidinn itibar etmeyin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir