wordpress counter

Gribe Ne İyi Gelir?

Grip İçin Şifalı Bitkiler. Gribe Ne İyi Gelir? Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak birçok hastalık için en iyi koruyucudur. Soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklardan korunmak için önce bağışıklık sisteminin desteklenmesi önemlidir.

Enfeksiyona yakalanma olasılığının yüksek olduğu dönemlerde vücut direncini artırmak amacıyla  doğal bağışıklık güçlendiriciler kullanılabilir.

Yine bol sıvı tüketimi ve istirahat etmek önemlidir. Bağışıklık sistemi kuvvetli olan kişilerde  5–7 gün yatak istirahatı ve bol sıvı alımıyla  endişe edilecek durumların meydana çıkması önlenir.

Gripe karşı vücut direncinin artırılması, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekir.

Beta-glukan: Sık sık soğuk algınlığı veya gribe yakalanan kişiler için bağışıklığı destekleyici bir üründür. Bağışıklık sistemini güçlendirici doğal bir madde olan beta-glukan ekmek mayasından elde edilir. Bağışıklık hücrelerinin mikroorganizmaları daha etkili biçimde yok etmesini sağlar. Beta glukan, bağışıklık sisteminin gücünü hücresel düzeyde artırıcı etki göstermektedir.

Polisakkarit lif yapısında tamamen doğal bir madde olan beta-glukan herhangi bir yan etki göstermeksiniz bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Hastalıklara karşı mücadelede zararlı etkenleri, mikroorganizmaları sindirip yok eden bağışıklık hücrelerinin aktivitesini artırmaktadır.

Beta-glukan gibi doğal bağışıklık güçlendirici, enfeksiyona yakalanma riskinin fazla olduğu dönemlerde vücut direncini artırma amacıyla kullanılmaktadır.

Hastalıklara yönelik koruyucu etkisi olan beta-glukanın bağışıklık üzerindeki uyarıcı etkileri yapılan bir çok araştırmayla tespit edilmiştir.

Mayo Klinik, Harvard ve Johns Hopkins Üniversitelerinde yapılan araştırmalar beta-glukanın bağışıklık sistemi üzerindeki etkisini göstermiştir.

Yulaf kepeği içinde Beta-Glukan olan besinlerin başında gelmektedir.

Beta-Glukan tablet şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Günlük doz 10-20 mg dır.

Gribe İyi Gelen Bitkiler

Ekinezya: Ekinezya bitkisinin de bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunuyor.Ekinezya enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artırır. Çay ya da tablet olarak kullanılıyor. Ancak uzun süreli kullanımından kaçınılmalıdır. 2-3 hafta kullandıktan sonra ara verilmelidir.

Oto-immün hastalığı olanlar kullanmamalıdır.

Bazı ilaçlarla etkileşebilir.

Bazı kişilerde alerjik belirtilere neden olabilir.

Andrographis Paniculata : Diğer adı, “Hint Ekinezyası olan andrographis paniculata; Ayurvedik tıpta boğaz ağrısı, grip ve karaciğer rahatsızlıkları gibi birçok hastalık durumlarında kullanıulan bir bitkidir. 1919’daki küresel grip salgını; milyonlarca insanın ölümüne neden olan, dünya tarihinin patlak veren en yıkıcı enfeksiyon salgınlarından birisiydi. Ancak, Hindistan’da bu bitkinin koruyucu özellikleri ölümcül virüse karşı etkili olmuştur.

Phytomedicine adlı derginin 2002 ekim sayısında yayınlanan araştırmaya göre; andrographis paniculata ve sibirya ginseng kombinasyonunu kullanan hastalar plasebo grubuna göre belirgin bir iyileşme göstermişlerdir. Baş ağrısı, boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı gibi belirtilerde azalma olmuştur. 2004 yılında yayınlanan bir meta-analizde, akut solunum enfeksiyonlarında özel andrographis ekstresi kullanımını değerlendiren 896 katılımcının olduğu 7  çift kör, kontrollü çalışma incelenmiştir. Semptonları azaltmada, andrographis ekstresinin plasebodan daha etkili olduğu bildirilmiştir.

Elderberry:  Elderberry ateş, boğaz ağrısı, başağrısı, halsizlik ve sinüs iltihaplanması gibi grip semptomlarına karşı olumlu etkileri olan bir bitkidir. Almanya Bundesforschungsanstalt Research Center for Food’da, araştırmacıların elderberry üzerinde yaptığı deneylerde, bitkideki antosiyaninlerin, immün sistemini desteklediği tespit edilmiştir. Norveç’te gerçekleştirilen bir çalışmada ise elderberry’nin sadece bağışıklık sistemini canlandırmakla kalmayıp aynı zamanda grip virüsünü de doğrudan baskıladığı görülmüştür.

2009 yılında, Retroscreen Virology of London, Elderberry’nin Sambucol tipini test etmiştir. Deneyin sonuçlarına göre, elderberry şurubu H1N1 virüsü ve Swine Gribi 1 olarak bilinen virüs üzerinde %68.3 etkili olmuştur. 2005’de yapılan başka bir çalışmada ise aynı şurubun H5N1 virüsü üzerinde %99 etkili olduğu saptanmıştır.

The Journal of International Medical Research’de rapor edilen çalışmada, elderberry ekstresi verilen grip hastaları 3.1 günde iyileşirken, plasebo grubunda ise bu süre 7.1 gün olmuştur. Araştırmacılar, elderberry alan hastaların, grip virüsüyle savaşan antikor seviyelerinde de artış olduğunu belirtmişlerdir. 2009 yılında Online Journal of Pharmacology and Pharmacokinetics’de yer alan bir çalışmada, 2 gün üst üste, günlük doz olarak 4 kez 175 mg. elderberry ekstresi alan hastaların semptomlarında, plasebo  grubuna nazaran önemli düzelmeler görülmüştür. 48 saat sonunda elderberry kullanan hastaların %28’inin tüm semptomları sona ererken, %60’ının bir takım semptomları tamamen iyileşmiş, geri kalan %12 ise daha az derecelerde iyileşme kaydetmiştir.

UMKLAOBA: Güney Afrika’da yetişen Umklaoba bitkisinin köklerinden elde edilen özütler bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu bitkinin hem hücresel hem salgısal bağışıklığı güçlendirdiği belirtiliyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin başka bir yolu da probiyotik kullanımıdır.

Çinko da bağışıklığı güçlendiren bir mineraldir.

Not: Bağışıklık sistemi üzerinde etkili olan ilaçlar rastgele kullanılmamalıdır. Bağışıklık sistemi işlevlerinde bozukluk veya yetersizlik olanların bağışıklık sistemini destekleyici ilaçlar kullanması zararlı olabilir. Bağışıklık sistemi yetersizliğine bağlı hastalığı olan kişiler doktorları önermedikçe kullanmamalıdır.

Grip ve Soğuk Algınlığı

Soğuk Algınlığı, çeşitli virüslerin neden olduğu, üst solunum yollarında bazı belirtilere sebep olan hafif seyirli bir rahatsızlıktır. Soğuk algınlığında genel olarak burun tıkanıklığı, hapşırma ve boğaz ağrısı yaşanır.

Grip; öksürük, ateş, halsizlik, baş ağrısı ve kas ağrılarıyla seyreden akut bir virüs hastalığıdır.

Soğuk algınlığında yüksek ateş ve genel durum bozukluğu görülmezken gripte çok yüksek ateş, genel durum bozukluğu ve araya giren seconder bakteriyel enfeksiyonlar gözlenebilir. Gripte baş ağrısı, kas ağrıları ve ateş daha ön planda görülür.

Related Posts :


Yorumlar

 1. satı dedi ki:

  mütis:)

 2. Kadriye dedi ki:

  merhaba,benim oğlum 23 aylık grip oldu ve öksürüğüde var ne ii gelir girbe.teşekkür ederim.

 3. görkem dedi ki:

  bende grip oldum hastalığım astım alerjik yoksa hastalığım beni grip yapıyor ama ben biliyorum nasıl geçeceğini ilk önce nane limoniçmeli meyve yemeli bu kadar

 4. görkem dedi ki:

  bakın grip bir salgındır yani bence ben dün futbol oynadım terli terli su içtim o danmı?
  boğazım açıdı ama grip olanlar gripleri 2 3 gün sonra bende grip olmuştum 2 3 gün sonra bitti

 5. fatma dedi ki:

  grip gercekten kotu bir hastalik geldimi gitmekte bilmiyor onun icin bu mevsimlerde cok dikkat etmemiz gerekiyor3 gundur hastayim bir turlu birakip gitmiyor bunun icin bol c vitamini olan yiyecek icecek ve meyve tuketmeliyiz bence

 6. sevgi dedi ki:

  bence çok iyi birşey saolun

 7. zeynep dedi ki:

  çok kötüyüm yha çok kötü soguk algınlıgına yakalnmışımm :(((

 8. arzu dedi ki:

  yha su grip berbat brsey her kış geçiriyorum bu hastalığı çok köttü

 9. reyhan dedi ki:

  bende grip oldum ve çalışıyorum ayakta geçirmek bu hastalığı çok zor…bitki çayı olarak ekinezyayı tavsiye ederim aynı zamanda bal ve meyve birebir,hepimize geçmiş olsun:)

 10. hülya dedi ki:

  bende gribim 3gündür çalışıorum çalışırken pek aldırmıorum ama gece yatınca ve sbh uyanınca resmen tıkanıyorum :( zinco tablet kullanıyorum her akşam ihmal etmeden sizde kullanın bağışıklık sisteminiz güçlensin bn kullanıorum direncim arttı farkediyorum

 11. senanur dedi ki:

  Arkadaşlar Ben 3 gündür gribim ve kendimi çok halsiz yorgun hissediyorum sanki göz kapaklarımın üstüne taş koymuşlar gibi ben 12 yasındayım bir fikri olan varsa yazsın..

 12. Ncye dedi ki:

  Ben ve babam 3 gündür gribim bol bol meyva tüketiyorz herkeze tavsiye :)

 13. serdar dedi ki:

  5 gündür geçmek bilmiyor virüs virüs değil sanki kanatlı virüs

 14. aleyna ergüler dedi ki:

  ben griptim hemen internete girdim ve araştırdım bu sayfadaki bütün şeyleri not aldım bana bunlar çooook iyi geldi ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM…

 15. aleyna ergüler dedi ki:

  LİMON SUYU İÇİN ÇOK İYİ GELİYOR

 16. semih dedi ki:

  limon suyunu sıkıcaksınz sora zeytin yağı azıcık tuz karıstırıp iciceksin TURŞU SUYU da faydalı bide bogaz ağrısına zahter iciceksin

 17. volkan gögün dedi ki:

  abicim gıribin soguk algınlıgının ilacı bi ufak rakıyı tekerledinmi bişeycigin kalmaz

 18. cengiz dedi ki:

  slm gribin en ii ilacı arkadaşlar nane limon ve meyve…

 19. lıou dedi ki:

  senanur soğanı kaynatıp suyunu veya elma kabuğunu kaynatıp suyunu iç.ben de 11 yaşındayım

 20. derdedeva dedi ki:

  limonata ve mandalina ve portakal bol yedirin

 21. aylin dedi ki:

  ben aylin anem grib sık sık nane limon içiyor ama hala hasta.

 22. ben özgür dedi ki:

  herşey şahane ama hepsi bahane hiç birtaneside fayda etmedi

 23. dertlisifaara dedi ki:

  ya arkadaşlar 11 yaşındayım grip oldum ateşim filan çıktı geçmesi için neler önerirsiniz..

 24. mexelina dedi ki:

  yaa arkadaşlar taze nane elme kabuğuşayva kabuğu ve limon en iyisi bu 2 günde bişeyciğniz kalmaz

 25. faruk dedi ki:

  öksürük için tadı kötü olmasına rağmen turp,soğan rendeleyip balla macun yapıp yeyin

 26. mihrişah dedi ki:

  bende grip oldum çok kötü oluyor .Ateşin çıkıkyor vb. ÖZELLİKLE ARKADAŞLAR YANINIZDA MENDİL TAŞIYIN . İKİDEBİR hapşırmak geliyor…

 27. mihrişah dedi ki:

  zeynep ozaman nane limon ve meyve yemen çok lazım yoksa geçmez..

 28. elif dedi ki:

  sana katılıyorum senanur bende 12 yaşındayım ve bugün annem bni gezdircekti fakat bu iğrenç grip yüzünden gezemiyorum bile hemen iyileşmek istiyorum aynı şekilde akşam yattığımda burnumun biri tıkalı diğeri açık oluo 5 dfakka sonra açık olan tıkanıp tıkalı olanda açılıo çok gıcık bir his bu neyse ben saten bugün doktora gitcem

 29. adem dedi ki:

  bende gribim ne yiyeyine içeyim arkadaşlar bittim bem ya

 30. feridun dedi ki:

  arkadaşlar herkes mutlaka bu hastalığa yakalanıyor ne kadar tedbirli olursak olalım senede 2 defa en az nane limon kekik karabiber bunları kaynatıktan sonra içersek ii geliyor tadı biraz kötü ama ne yapalım başka çaremiz yok hepimize geçmiş olsun

 31. umutcan dedi ki:

  KEÇİ GRİB’İNE DİKKAT EDİN!!!! :(

 32. ece dedi ki:

  2 güne kadar iyilşmek zorundayım dğünüm war neler yapmalıyım grip için lütfen yardımcı olun lütfen 3 gündür gribim hangi öneriler dha çabuk geçiriyo gribi? .s

 33. elif dedi ki:

  ben11 yaşın dayın gırib hiç iyi bişi diğil:D:):(

 34. nilay seringölge dedi ki:

  canım bende doktorum ncye ye katılıyorum bol bol meyve sebze tüket doktora gitmeyi ihmal etme ilaçlarını düzenli kullan

  Ankara\kEÇİÖREN DEYİM

 35. ayşe dedi ki:

  bende gribim ve kıpırdıycak halim yok ilaç kullanıyorum başka türlü geçmiyor bu meret

 36. feriha dedi ki:

  ya arkadaslar bu grip cok kotu bir sey yha bi grip olduk dahada iğleşemedik yha grip en az 1 ayda gitmezmiş butn her seyi denedik ama hc biride yaramadı şifalı bitkiler fln hc brı arkadaslar yha szn bi tavsiye edecenz varsa ltfn yazın

 37. nilay seringölge dedi ki:

  arkadaslar gripseniz size tavsiyem ıhlamur için

  ankara keçigören deyim

 38. MeLiKe dedi ki:

  bende çok kötü gribim ve öksürük başladı nasıl geçer bilmiyorum ilaç almak istemiyorum neler geçirebilirr

 39. yıldırım ŞİMŞEK dedi ki:

  @aleyna ergüler:ne gibi şeyler kullandın tavsiye etsene

 40. sadık f dedi ki:

  5 gündür geçmek bilmedi ya.. bugüne kadar yaşadığım en ağrılı grip..baş ağrısı ateş var ayrıca nefes almakta problem yaşıyorum.. kısa kısa sık nefes alıyorum..derin nefes alırsam öksürüyorum..öksürmekten karnım kas yaptı

 41. iyiliginizi isteyen bir dost dedi ki:

  giribe kuru nane ve limon iyi gelir kaynatın kuru naneyi için sıcak sıcak 2güne bişe kalmaz

 42. İHSAN BOZ dedi ki:

  Arkadaşlar, ülkemizde koruyucu hekimlik çok önemli. Şu söylediklerim kulağınıza küpe olsun.1.Hergün aç karnına bir miktar ÇÖREKOTU’ nu bir miktar balla çiğneyerek yutunuz. 2.Hergün sabah aç karnına BAL,ILIKSU VE ELMA SİRKESİ KOKTEYLİ yapın bir büyük bardak için yarım saat sonra kahvaletı yapın. Hergün yeşil çayın içine bir kök zencefil koyarak kaynatın ve için. (Eğer bunları yaparsanız hiç grip olmazsını, olmuşsanız iki gün geçmez atlatırsınız) bu kardeşinize dua edersiniz.

 43. Admin dedi ki:

  Herkez Yorumunu Yazsın Bende Hastayım Yhaa :D

 44. mertcan dedi ki:

  öksürüğe ne? iyi gelir

 45. duygu ve mertcan karrdeşler dedi ki:

  gribe ve isala ne? iyi gelir :F:F:D

 46. fatma dedi ki:

  slm bnde burn tıkanıklığı ateş ses kısılması var ne içersem ya da ne yersem iyi gelirr

 47. ezgi dedi ki:

  Bende grip olmuştum ve burnum tıkalıydı ben eczaneden wiciks diye bir melhem aldım burnuma sürdüm ve bunu 2-3 gün tekrarladım ve geçti

 48. sevda alagozbayrak dedi ki:

  iyi güzel solemisin girip oldum geçmedi nezaman geçiçek 1 hafta evde kaldım:):O:D iyi degilim kusuyorum elif sana katılıyorum aynen bende ole oldum çanım…………..

 49. fatma nur koç dedi ki:

  sevdacım güzel solemisin kardeşim optum seni sevdaçım ezgi iyi solemisin

 50. sevda alagozbayrak dedi ki:

  iyi soledin reziletin giripim geçmedi:O:):d

 51. betül dedi ki:

  ya valla yemin ederim gece 2 de kalktım burun akıntıyla baş edemiyuorum haya akıyorr yhaa =( annemin bir çayı vardır herkeze öneririm bvu çayı adı sultan çayıdır . tadi biraz kötü ama bi kokladınızmı burun açıyor 5 dkkaya kalmadan turp gibi olursunuz bende şimdi onadan içiyorum .. geçmiş olsun herkese o çayı kesinlikle öneririm eğer oda yoksa nane limon böğuertlen çayı ve bu tür bitki çaylarıda iyi gelir babam doktor da o yüzden size bunları öneririm eğer onuda yapamıyorsanız doktora gidin bnm babaya :D

 52. burcu dedi ki:

  çok kötü gribim ne iyi gelir sesimde gitti

 53. kar dedi ki:

  arkadaşlar bol bol limon yiyin desem yalan olur:DD:DD:D

 54. esenn dedi ki:

  grip feci bişey yaaa

 55. esenn dedi ki:

  grıbe en ıyı ada çayı ve nane lımon ıyı glıyo

 56. burak dedi ki:

  n’olur yardım edin ne iyi gelirse ramazanda boğazımda ağrıyor bana yardım edin.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler…

 57. cennet dedi ki:

  yha bn ayda 2 kez oluom yha çok feci bişey ne yapabilirim bide orucum yha üff

 58. efe dedi ki:

  başım çatlıyor. biri bana bıçak, testere vb bi şey versin ve kafamı uçursun boğaz ağrısı, baş ağrısı..!!! dayanamıyorummm!! :( :( :(

 59. neşe dedi ki:

  boğaz ağrısı için kesinlikle adaçayı yapın içine 1 kaşık bal katın 2 saate geçiriyor benim çok işime yaradı size de tavsiye ederim

 60. Ayse dedi ki:

  Of bende gribim 1 haftadır.Doktora gittim bana Dolorin Cold ve Tamol verdi.İçiyorum ama faydasını göremiyorum.Burun tıkanıklığı,Balgam,Başö ağrısı,Öksürük ve Kulak tıkanıklığı var.Sze bişey sroucam acaba Grip geçtiğinde Kulağım açılırmı?
  Bide ne önerirsiniz

 61. Belirsiz dedi ki:

  kar isimli şahıs beni kızdırma burda herkesin hayatı söz konusu bende gribim birdaha böyle bir şey yapma tamam mı.

 62. ziynet dedi ki:

  arkadaşlar zencefille balı karıştırın hergün sabah akşam yutun birebir normaldede kullanırsanız bağışık sistemini güçlendiriyor ve kolay kolay gırip vb. gibi hastalığa yakalanmıyorsunuz.

 63. emrah dedi ki:

  arkadaslar ben çok çektim bu gripten öksürükten eger alerjikse mutlaka koruyucu hap astıma baglı ise istirhat artı temiz hava grip e baglı kuru ve gıcık yapan öksürük ise yarım cay bardagı içine bir cay kasıgı limon bunu 1 saat beklet ve günde 3 kez iç yada sogan suyu ile balı karıştır 24 saat beklet sabah 1 yemek kasıgı ac gece yatarken 2 yemek kasıgı ye bana da dua et tarih öğretmeni EMRAH KATA

 64. emrah dedi ki:

  merhaba ben tarih ögretmeni emrah size küçük bir bilgi öksürük şuruplarının yüzde doksanında etkin madde olarak sogan suyu ve ökse otu özü kullanılmaktadır

 65. eylül aslan dedi ki:

  arkadaşlar neyaparsanız yapın bu hastalıktan korunamazsınız tek bir çaresi var oda grip aşısı heryıl eylünün ilk haftası hepinize geçmiş olsun.

 66. serkan dedi ki:

  wallaha her sene aşı oluyorum ama genede su an bile hastayim eylul

 67. AĞIT dedi ki:

  Arkadaslar su anda ben hastalıgı gecirdim sizde zencefil ve zerdacal tozunu karıstırıp ustune bal ekleyi bir kasık yiyin cok iyi geliyor .

 68. ismail dedi ki:

  beim eşim hasta neyapmam gerekıyo.grippppppppp

 69. emine dedi ki:

  meraba arkadaşlar ben emine grip için nane limon kaynatıp içebilirsiniz veya bal v.b. gibi şeyler yiye bilirsiniz

 70. deniz dedi ki:

  ben şuanda gribim ne yapmalıyım ve ne içmeliyim

 71. senem_42 dedi ki:

  ben sürekli bogaz intihabı geçiriyom adaçayı ıhlamuru sürekli içiyom genede sürekli bogazlarım agrıyo napmalıyım

 72. yksel dedi ki:

  50 yaşındayım grip hastalığını bimem tanımam bol bol su (2.5 ltre) içerim bahart çok yerim her gün 2 saat yürürüm

 73. ismihan dedi ki:

  Arkadaşlar ekinezya çayının çok faydası var,ama en önemlisi asla hasta moduna girmemek,nekadar hareket edip hasta piskolojisinden uzaklaşırsanız okadar çabuk iyileşirsiniz,mesela ben asla gripte yattığımı bilmem hep ayakta geçiririm.

 74. aslan dedi ki:

  nar suyu içmek ve kuru üzüm tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirecektir..nar alıp evde suyunu sıkınız…üzüm ise güneş enerjisi alarak kurutulmuş olmasına dikkat ediniz saygılarımla…

 75. ozge dedi ki:

  benim annem grip olmus.Surekli her yeri agriyor,sanki kemiklerini kasiyorlar.Ilac iciyor ama faydasi olmuyor. ne yapmaliyim

 76. ezgi dedi ki:

  yhaaa hasta lığınız için nane limon için takmayın yha

 77. seyfi dedi ki:

  ya bana bu gribi kim bulaştırdı kesin o dolmuşdaki adam ikide bir burnunu cekiyordu şurdan topkapı verirmisin dedi şifayıda bize safdı iyimi burdada kerkes kafasına göre yazmış sanki hekim biri demiş balı yagla kat biri bilmem neyle kat kardeşim bu gribi benim maksadım 1 günü gecmesin zaten 3 sonra iyleşme motuna geciyor vücüt ben ne yapayım zencevili o zaman ama ben bir akıl vereyim bizim eski yaşlı babannemin tavsiyesiydi fikis sürün burna biraz yakar ama yer bünyede degişir veyada bir çay kaşının az miktarına kuru kahve limon damladıp burna cekin üstünede sıcak bir vincan çay birde gribin atın yatın zıbarın sabah bomba gibi uyarsınız….

 78. hakan dedi ki:

  arkadaşlar bende gribim boğazım acıyor ve balgam cıkarıyorum ne tavsiye edersiniz ?

 79. dilara dedi ki:

  benim annem var oda gripti ama ben ona bi meyve çayı ve biraz zencefille balı karış tırdım uyudu 1-2 saat sonra kalktı ve gribi geçti size tavsiyem olsun burada yalan söylemem çünkü ben insanların sağlığına önem veririm bide kendisini iyi ce battaniyeyle sarsın sabah sporuna gitsin hiç bişeyi kalmaz size söyliyim bunu sizde yapın kendinizi koruyun bu meyve çayının tarifini veriyim:limon,portakal,elma(yeşil olsa daha iyi olur),içine braz su doldurun hepsini önce dilimleyin onra kaynıyınca için 1-2 saat uyuyun sonra hiç bişeyiniz kalmaz …..

 80. dilara dedi ki:

  herkezin yorumunu bekliyorum

 81. Melek dedi ki:

  kizim suan grip oldu,once oksurur sonra grip olur ,sinir oluyorum yaa ,yilda bikackez olmasi normalmidir acaba???

 82. fatma dedi ki:

  kızım zeliha çok kötü öksürüyor

 83. Ayşe dedi ki:

  Ben 17 yaşında bir kızım bende grip oldum halsizim,baş ağrım ve en ônemlisi ateşim var ve donuyorum….?

 84. tuğçe dedi ki:

  Ben 12 yaşındayım çok kötü grip oldum burnum tıkanıyo nefes alamıyorum geceleri uyuyamıyorum daha basit çözümler yok mu?

 85. serdar dedi ki:

  daha yeni grip oldum sadece burnum tıkandı buna nane limon iyi gelir mi…

 86. huri dedi ki:

  bende çok hastayım daha basit şeyler yok mu ki????????????????????

 87. zeynep dedi ki:

  ben çok hastayım yani grip çözümü yokmu ben 12 yaşındaym

 88. eski çınar dedi ki:

  arkadaşlar bu gibi durumlarda ilk fırsatta doktora gidin …

 89. serkan-06- dedi ki:

  ben de cok kötü girib olmuşum ne içsem iyi gelir bi yardımcı olursanız yaa:-(((

 90. bermuda dedi ki:

  benim annem hasta umarım kısa sürede iyi olurrrrrrrrrr

 91. umut dedi ki:

  sürekli burnum akıyor ateşim var neden ilaçlar işe yaramıyor .

 92. öznur dedi ki:

  benim boqazım cok acıyor

 93. akay dedi ki:

  yaw yaz ayında grip olduk bütün kemiklerimm ağrıyor çok halsizim burnum akıyor ve bir sıcak bri soğuk oluyor arkadas nerrden yakalndık yaw

 94. Lalenur Koçak dedi ki:

  Arkadalar Ben Şuan Çok Hastayım. Ateş Belirtisi Yok Ama Burnum Çok Tıkalı Ve Sürekli Hapşuruyorum. Bana En Basit Neler İyi Gelirr ??? Lütfen Sorumu Cevaplayın En Kısa Zamanda !..

 95. güngör karagözlü dedi ki:

  Grip için müRver ve ebegümeci çayları için faydasını göreceksiniz GÜNGÖR KARAGÖZLÜ

 96. aysun dedi ki:

  zencefil kaynatıp için tadı güzel olmayabilir ama iyi gelir: zencefil ve karanfil

 97. nermin dedi ki:

  grib oldugumda ilaçların dışında soganda çok faydalı oluyor.. soganı tek yiyemedgim için bol soganlı salatayı tercih ediyorum

 98. betül dedi ki:

  ya ben 11 yaşındayım 2 gündür çok burnum akıyor ve hep hapşuruyorum.ayrıca haftaiçi okula gidiyorum hafta sonu dershane çok çalışıyorumda başımda hep ağrı oluyor bazen midem çok bulanıyor , günde ortalama 20.25 kez hapşuruyorıum 2 paket peçete bitirdim bile . burnum ise kenarları çok ağrıyor . acaba yorgunluktan mı ? bilmiyorum derste kafamı toplıyamıyorum ve çok dalgın oluyorum bazen çok sinirleniyorrum ve sinirlenince nedense ağlıyorum ve 11 yaşında olamamama rağmen 3 ay önce3 baktığımda 25 kiloydum bende bir hatalık mı var ? bunu çok merak ediyorum

 99. Gökhan fransa dedi ki:

  Merhaba bende grip oldum 1 ayda 2 kere :// gerci burada havalar berbat

 100. ilayda dedi ki:

  çok hastayım biraz daha iyi cevaplar yok mu? Nefes alamıyorum burnum tıkalı

 101. selin dedi ki:

  ben 10 yaşındayım çok grip oldum bu akşam da yolculuğa çıkacaktık gece olduğundan daha kötü çünkü burnum tıkanıyor ve nefes alamıyorum hep bağrıyorum ALLAH hiç kimseyi bu duruma düşürmesin AMİN …..

 102. mustafa dedi ki:

  allahım kimseyi bu duruma düşürmesin

Paylaş

*

css.php