wordpress counter

Sedef Tedavisi Bitkisel

Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkiler ve Sedef Tedavisi. Alternatif tedavi yöntemleriyle sedef hastalığından nasıl korunacağınızı ve sedef hastalığında rahatlama sağlayabilecek doğal alternatifleri bilmek ister misiniz?

Sedefe doğal şifa aramaya başlamadan önce, sedefin ne olduğu tam olarak açıklanmalıdır. Sedef hastalığı genellikle kalıtsal, bulaşıcı olmayan; otoimmün bir hastalıktır.

Nöbetler genellikle cilt üzerinde kırmızı lezyonlar şeklinde başlar sonra cilt hepimizin bildiği kaşıntı ve pul pul olmuş bir bölge halini alır.

İlaçlı kremler dışında sedef hastalığına neler iyi gelir? Aşağıda sedef hastalığı için belirli vitaminler ile birlikte kullanılabilecek bazı bitkilerden söz edilmiştir. Başlamadan önce sedef hastalığının belirtilerini bilmekte fayda var.

Sedef Hastalığının Tedavisi İçin Öneriler

Genel Prensip: Herhangi bir rahatsızlığa yönelik ürün kullanımı tıbbi onay olması halinde sözkonusu olmalıdır.

 

Ölü Deniz Tuzları – Birçoğunuz, bir çok güzellik bakımında yararlanılan ölü deniz tuzlarını duymuşsunuzdur.  Ölü deniz tuzları kuru cilt tedavisinde ve yüz yıkama toniği yapımında kullanılır . Bu tuzları banyo suyuna eklemek özellikle sedef nöbetlerinde cildin doğal yollardan iyileşmesine yardımcı olabilir.

Kömür Katranı – Kömür katranı, cilt hücresinin gelişimini yavaşlatır, yaralı cildin görünümünü iyileştirir, iltihabı ortadan kaldırır ve derinin pul pul olmasını azaltır. Ancak bu tedavi sırasında dışarı çıkarken güneş kremi sürülmesi ve güneşe çıkmanın sınırlandırılması gerekir. Kömür katranı tedavisini Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylamıştır.

Bitki Katranları – Huş ağacı katranı, ardıç katranı, kayın katranı, andız katranı, sedir katranı  ve diğer iğne yapraklı ağaçların odunundan elde edilen destilasyon ürünleri ve bundan hazırlanan etkili dozda preparatlar haricen kullanılmaktadır.

Bitki katranları, kömür katranından farklı olarak, nisbeten toksik olan piridin bazları ve antrasen türevleri içermezler ve bu yüzden daha az risklidir.

Mahonya Kabuğu - Taze ya da kurutulmuş mahonya kök, gövde ve dal kabuğu ile dal uçlarından üretilen, %1 berberin içeren standardize tentür haricen kullanılır.

Sedef hastalığı tedavisinde kullanılabilecek; ciltteki sedef lezyonlarıyla bağlantılı olan toksinlerin vücuttan atılımını sağlayan bitkisel detoks çayları dahil bir çok bitki mevcuttur. Sedefe yardımcı olan bir başka şifalı bitki ise üzüm kökü özüdür, bu ürünü aktarlardan satın alabilirsiniz. Eğer saçlı deride sedef problemi yaşıyorsanız krem ya da özel olarak formüle edilmiş bitkisel şampuan yardımcı olabilir. Bu şampuanlar kaşıntı ve pullanmayı rahatlatmak için günlük olarak kullanılabilecek şekilde imal edilmiştir.

Sedef tedavisinde etkinliği kanıtlanmış olan bir dizi vitamin de mevcuttur.  Omega 3 ve köpekbalığı karaciğeri yağı, yardımcı olabilir.

Bir çalışmada sedef hastalarının bir bölümüne günde  1.8 g EPA (omega3) diğer bölümüne ise plasebo verilmiştir. 8 hafta sonra plasebo grubunda herhangi bir düzelme görülmezken EPA kullananların cilt yüzeyinde düzelmeler tespit edilmiştir.

Beslenme de sedef hastalığı için doğal bir tedavi sağlayabilir. Proteinli gıdalardan kaçınma alevlenen deriyi yatıştırabilir,  tahıl, meyve ve yüksek lifli sebzeler de bağırsaklardan sedefi tetikleyen kimyasal maddeleri kaldırmak için yardımcı olur.

Diyetinize, somon, uskumru ve ringa balığı gibi soğuk su balıklarını eklemek de sedefi dindirmeye yardımcı olabilir. Barsak temizliği, diş temizliği, karaciğer ve böbrek temizliği gibi vücut temizliği de sedefe alternatif  tedavi olarak gösterilebilir. Aynı zamanda, fiziksel egzersiz, yoga ve meditasyon, ve terleme de alternatif tedaviler arasındadır.

"Yukarıda yer alan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır."
copyright www.beslenmedestegi.comYorumlar

 1. nurcan dedi ki:

  haşim bey nerde,ve hangi hekime gittiniz bizede bilgi veririmisiniz lütfen..

 2. sevgi dedi ki:

  3 yıldır sedef hastasıyım.aynen haşim ben ne güzel yazmışsınız bu ilacın ismini de bizimle paylaşsanız daha güzel olur

 3. hasan dedi ki:

  slm arkadaşlar sedef ve egzema için çok etkili majistral ilaçlar hazırlıyoruz garantiside var ürünü kulanıp snra bizi arayıp ödemeni yaparsın irtbat [0541 309 36 98]

 4. Yilmaz demir dedi ki:

  Sedef hastaligina dogal yontemlerden en ii olani Aloe Vera icerikli ic ve dis beslenmedir. Gerekli bilgiler ve urunler icin lutfen bana e mail atin. Yilmaz demir. yourherbalifeuk@gmail.com

 5. Servet dedi ki:

  Merhabalar bende yıllarca Sedef hastalığından müzdaribim ama yurt dışında öğrendiğim çok basit ve masrafsız bir tarif buldum kullandım ve sedefi unuttum harika bir tesadüf dü ilgilenen arkadaşlar bana özelden yazsın tarifi verebilirim çünkü çok aradım bulamadım bulmuşken paylaşmak isterim sağlıcakla kalın
  servetbariss@hotmail.com

Paylaş

*

css.php