Öksürüğü Ne Keser?

Öksürüğü Ne Keser? Bitkisel Çaylarla Öksürük Nasıl Kesilir? Bitkisel çaylar tahriş giderici ve balgam söktürücü özellikleriyle öksürükte yararlı olurlar.

Bitkisel çaylar bazı ilaçların emilimini etkileyebileceği için ilaçlarla aynı anda içilmemesi daha doğru olur.

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Sığırkuyruğu Çiçeği: Bir yemek kaşığı ince kıyılmış bitkinin üzerine bir bardak kaynar su dökülür ve 10 dakika demlenerek içilir.

Daryapraklı sinirliot: 2 yemek kaşığı ince kıyılmış bitkinin üstüne bir bardak kaynar su döküldükten sonra 5 dakika kadar demlenir ve süzülerek gün boyunca birkaç bardak içilir.

Ebegümeci: 1 yemek kaşığı ebegümeci çiçeği 1 bardak soğuk suyla kaynayıncaya dek ısıtılır, 10 dakika demlendikten sonra süzülerek günde birkaç defa birer bardak balla tadlandırılarak içilir.

Ihlamur: 1 kahve kaşığı bitkinin üzerine 1 bardak kaynar su döküldükten sonra, 15 dakika boyunca demlenir ve süzülerek günde birkaç kez  içilir.

Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?

Suteresi Otu: 1 kahve kaşığı kurutulmuş suteresi otunun üzerine bir bardak kaynar su dökülerek 5 dakika süresince demlenir ve süzülerek günde birkaç bardak içilir.

Kekikotu: 2 kahve kaşığı ince şekilde kıyılmış bitkinin üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra, üzeri kapalı olacak şekilde 5 dakika demlenir ve süzülür. Gün boyunca birkaç bardak içilir.

Rezene: 1 kahve kaşığı ezilmiş rezenenin üzerine bir bardak kaynar su dökülür ve 5 dakika kadar üzeri kapalı olarak bekletilip süzülür. Günde birkaç kez içilir.

Anason: 1 kahve kaşığı toz haline getirilmiş anasonun üzerine bir bardak kaynar su dökülür ve üstü kapalı şekilde 10 dakika demlenip süzülür. Günde birkaç kez içilir.

Çöven Kökü: 1 kahve kaşığı ince kıyılmış çöven kökü bir bardak suyla kaynatılır, 5 dakika demlenerek süzülür ve gün boyunca birkaç defa balla tadlandırılarak içilir.

Çuhaçiçeği: 1 kahve kaşığı ince kıyılmış çuha çiçeğinin üzerine bir bardak kaynar su dökülerek 5 dakika kadar demlendikten sonra süzülerek, günde birkaç kez birer bardak içilir.

Ökaliptus Yaprağı: 2 kahve kaşığı ince kıyılmış bitkinin üzerine bir bardak kaynar su dökülerek, üzeri kapalı olacak şekilde 10 dakika boyunca demlendikten sonra süzülür. Günde birkaç defa  içilir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Öksürüğü Ne Keser?” üzerine bir yorum

  1. Öksürük için bir avuç mürver çiçeğini kaynamış suda 10 dakika demleyip için faydasını göreceksiniz Güngör Karagözlü

Yorum yapın

css.php