Avena Sativa Yulaf Ekstresi Nedir?

Avena Sativa Yulaf Ekstresi Nedir? Avena sativa, ya da bilinen adıyla yulaf, uzun bir süredir tahıl olarak işlem görmektedir. İnsanlar çok uzun zamandan beri yulafı yemektedir ve hayvan yemi olarak da kullanılmaktadır. Yulaf göreceli olarak protein bakımından (tahıllara oranla) zengindir ve saponinler, flavonoidler, nişasta, çözünebilir lif, alkaloidler, steroller, kalsiyum, demir, B vitaminleri, gerekli aminoasitler olan lisin ve methionin’in de dahil olduğu bir çok biyoaktif bileşene sahiptir.

Avena Sativa Faydaları Nelerdir?

Avena sativa; hızla, farmasötikal ereksiyon çoğaltıcılara, tehlikeli yan etkileri olmadan popüler doğal bir alternatif olma yolundadır. Yulaf hem erkek hem de kadın üzerinde hızlı ve etkin bir biçimde canlandırıcı etkiye sahiptir. Bazen “doğal viagra” olarak da anılır. Araştırmalara göre Avena Sativa’nın LH (luteinizing hormunu) nı yükselterek testosteron düzeylerini yükseltme özelliği bulunmaktadır. Serbest testosteron seviyesini artırma etkisi mevcuttur. (Vücutta kullanılan testosteron)

Bazı çalışmalar, avena sativa kullanan erkeklerin artmış cinsel dürtü, gelişmiş ereksiyon ve seks sırasında daha fazla haz aldıklarını göstermiştir. Gönüllülerin katıldığı 1986 yılında yapılan bir çalışmada, erkeklerin %22’sinde ve kadınların %15’inde genital bölge duyarlılıklarında artışlar kaydedilmiştir. Orgazm sıklıkları bakımından erkekler %36, kadınlar ise %29 oranında artış deneyimlediler.

Avena sativa, kalp kasının zayıf ya da yetersiz olduğu, azalmış kontraktilite denen kardiyak koşullarda yardımcı olabilir. Ayrıca, çarpıntı ve kalp sorunlarında da kullanılır. Avena sativada gramin olarak bilinen ve çok aktif olan indol alkeloidleri de vardır. Bunlar kas gevşeticidir ve sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı etkiye sahiptir.

Belirli hormonları düzenleyerek, yulaf aynı zamanda anksiyete ve depresyon tedavisinde de rol oynayabilir. Yorgunluktan muzdarip bir kişinin uyku sorunu varsa, avena sativa soruna çözüm olabilir. Yulaf, uzun yıllardır sinirleri sakinleştirdiği gerekçesiyle toniklerde kullanılmıştır. İki Edinburgh’lu doktorun, EEG kullanarak uyku kalitelerini değerlendirmek için yürüttüğü araştırma, avena sativa kullananların kontrol gruba oranla daha sakin bir uykuya sahip olduklarını göstermiştir.

Kapsül formundaki ürünün önerilen dozu, günde 1-3 kez 750 mg.dır.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Avena Sativa Yulaf Ekstresi Nedir?” üzerine 3 yorum

  1. tıbbi araştırmaşlarda epilepsi yi tetiklediği ve ayrıca grandiose hezeyanı oluşturduğu gözlemlenmiştir

  2. teşekkürler, avena sativa hakkında güzel bir yazı olmuş

  3. KISIRLIK KADINDA YUMURTA ÇALIŞTIRICI ERKEKTE SPERM ARTIRICI ÖZEL KÜR VARİKOSEL KESİN ÇÖZÜM BEL VE BOYUN FITIGI SİNÜZİT MİGREN İÇİN KAFİRUN KREM GUATR MİDE ÜLSERİ REFLÜ KALP DAMAR POROSTAT KORONİK ASTIM BORONŞİT İÇİN POŞET KÜRÜ SEDEF KESİN ÇÖZÜM ÜRÜNLERİMİZE BİR TELEFONLA SAHİP OLABİLİRSİNİZ 0536 429 73 15 [email protected] hastalıkta sağlıkta telefonla e mail bize ulaşın …

Yorum yapın

css.php