Sigarayı Bıraktıran Bitkiler Hangileridir?

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu ve Sigarayı Bıraktıran Bitkiler. Yulaf: Yulaf; afyon bağımlılığı, uyuşturucu ve nikotin bağımlılığı, anksiyete, sinirlilik, öfke ve uykusuzluk tedavisi için kullanılan yabani buğdaygil bitkisinden elde edilir. Nikotin isteğini azaltır ve ruh halini dengeler.

Ginseng: Ginseng enerjiyi hızlandırmaya yardım eder ve vücudun sigarayı bırakmasına eşlik eden stresle, anksiyeteyle ve öfkeyle baş etmesine yardımcı olur. Nikotin yokluğuyla kesilen vücut sisteminin dengesini yeniden kurmaya da yardım eder.

Kedi Otu : Kedi otu, anksiyete, uykusuzluk ve stresten şikayetçi insanların kullandığı bilinen bir sakinleştiricidir. Kasları rahatlatır ve bu yüzden, sigarayı bırakmak isteyenler için tercih edilen bir seçenektir.

Karabaşotu: Bir tatlı kaşığı bitki 1 bardak suda üç dakika hafif ateşte kaynatılarak gün aşırı içilir.

Çördük : Çördük, COPD (Kronik Obstrüktif Pulmoner Hastalığı) ile özdeşleşmiş nefes alıp vermeyi güçleştiren, akciğerlerde mukus depolanmasını temizlemeye yardımcı olan önemli bir bitkidir. Üstelik, bu bitki, anksiyeteyi azaltmakta ve hatta sigara yoksunluğuyla oluşan stres içinde yardımcıdır.

Arslanpençesi (Leontice leontopetalum): Bitkinin saplarının sigaranın bırakılmasında yararlı olabileceği belirtiliyor. Sigara içme isteği oluştuğunda kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş sap ağıza alınarak ucundan iki üç santim çiğnerek sigara içme isteği giderilir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

Yorum yapın

css.php