Zona Hastalığı Tedavisi İçin Öneriler

Zona İçin Şifalı Bitkiler. Zona Hastalığı Tedavisi. Zona ağrısını hafifletme tedavisinin genel amaçları yalnızca refah seviyenizi rahat ettirmek değildir bu aynı zamanda döküntünün iyileşmesini hızlandırmaktır, bu şekilde toplam süre azaltabilir.

Genel Prensip: Doğal ürünlerin herhangi bir rahatsızlığa yönelik kullanımı sadece tıbbi onay olması halinde sözkonusu olmalıdır.

Zona Tedavisi

Acı Biber Meyvası

Kurutulmuş olgun meyvalardan üretilmiş olan standardize hazır preparatlar haricen kullanılabilir. Zonanın bitkilerle antiviral tedavisi yapılamaz. Uzun süren ağrıların hafifletilmesinde acı biber preparatları destekleyici olarak kullanılabilir. Kanamalı zonada ise bitkisel ürünlerin tedavide yeri yoktur.

Lizin

Lizin zonayı iyileştirmeye yardımcı olarak çalışır çünkü virüslerin çalışır durumda olması için gerekli,vücutta bir amino asit olan argentinenin emilimini engeller. Zonadan şikâyetçi olanlara günde üç defa 1000 mg lizin almaları sık sık tavsiye edilir.

Bu tedaviyle ilgili aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer şey ise lizini süt ürünleri ile almamanızdır çünkü bu, tedavinin bütün yararını etkileyebilir.

MSM ve C Vitamini

Son olarak, ağrınızı dindirmek için alabileceğiniz diğer iki doğal madde ise MSM ve Vitamin C dır.Vitamin C, bol miktarda kırmızıbiber, oranj, kavun ya da çilek-kiraz gibi vitamin C zengini yiyecekleri yiyerek bir diyetle de alınabilir ya da 4000 mg değerine kadar ilave alabilirsiniz.

MSM için, zona hastasıyken günde iki kere 1000 mg alınması öneriliyor.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

Yorum yapın

css.php