Sivilce Maskeleri Evde Yapılan

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri. Sivilce lekelerine bitkisel çözüm ve bitkisel sivilce tedavisi için uygulamalar.

Bal ve Elma Maskesi : Bir tane elmayı rendeledikten sonra 3 yada 4 yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Ardından yüzünüze sürerek 15-20 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Havuç Maskesi: En iyi tarafı ise her cilt türünde kullanılabilir olmasıdır. Havuç maskesi yapmak için taze havuçlar gereklidir. Yarım kilo havucu yıkayıp ve ezerek macun kıvamına getirin, biraz un ekleyin. Havuç maskını temizlenmiş cilde uygulayın. On dakika bekleyin. Yıkayın ve cildinizi kurulayın.

Yulaf ezmesi ve Yoğurt Maskesi: Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırdıktan sonra birkaç damla limon suyu ekleyin. Ardından yüzünüze uygulayarak 10-15 dakika bekleyin. Sürenin bitiminde yüzünüzü  yıkayın.

Kivi Suyu ve Kil Maskesi: Bu maske yağlı ve sivilceli ciltler için faydalı olur. Kivi suyuna biraz kil eklendikten sonra temiz ve küçük bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirilir. Maske şeklinde yüze sürülerek on dakika bekletilir.

Domates Maskesi: Yağlı ciltler için domates maskesi uygun bir seçimdir. Siyah noktalar ve akneleri gidermeye yardımcıolur. Domates yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling etkisi sağlar.

Domatesi ortadan kesip yüzünüze sürebilirsiniz veya domates püresi de kullanabilirsiniz. Domatesin özü cilde iyice nüfuz etmesi için on-onbeş dakika bekleyin. Sonra bir dilim domatesle yüzünüzü hafifçe ovun. Ardından ılık suyla yüzünüzü hafifçe yıkayın.

Bazı kişilerin domatese karşı alerjisi vardır. Domates maskesini uygularken yanma hissederseniz hemen yüzünüzü yıkayın.

Maden Suyu ve Limon: Bir bardak doğal maden suyuna yarım limon sıkın. Ardından bir parça pamukla yüzünüze sürün. Bu uygulama ciltdeki gözenekleri temizler ve lekeleri de hafifletir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Sivilce Maskeleri Evde Yapılan” üzerine 63 yorum

  1. sivilcelerim çok fazla ne denediysem olmadi sevgilim beni terketti napacam bilmiyorum yağli cilde sahibim nolur akil verinnnn

  2. Arkadaşlar ben çıkan sivilcelerimi patlatiyorym ve orada izler çıkmaya basliyorr dometesi deniyimmi sizcee?

  3. ben sivilcelerim için limion suyu ve yoğurt kullandım vede çokkkkkkkkkk faydası oldu bunu sizlerede öneriyorumm arkadaslar limon suyunu bir bardağa suyunu sıkıp pamuk ile suratınıza sürün haftada bir bunu uygulayınnn ama bir kasık yoğurt ile karıştırıp da uygulayın yhanı bir kjasık yoğurt ile bir tane limon nu sıkpa karıstırınn bunu uygulayın çokkkkkkkkkkkkkkkk faydası oluyo bn bunu haftada bir uyguluyorumm vede faydasını gördümmm sizde uygulayın sizde görüceksiniz (SUNU UNUTMAYINKİİ 15 DK BEKLETİKTTEN SONRA YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN EYER BİR TEMİZLEME JELİNİZ VARSA VEYADA BİR TONİK İLRE YIKAYINNN ) :)=:):):):):)

Yorum yapın

css.php