Kilo Alma

Kilo Almak İstiyorum!

Kilo almak isteyenler bilinçsiz bir şekilde kilo alma programı uygulamadan önce zayıflığın sebeplerini tespit etmeli ve ona yönelik tedavi yaptırmalıdırlar. Kilo vermek kadar kilo almak ta birçok insanın özlem duyduğu ama çoğu kez başaramadığı bir durumdur. Bunun sebeplerinden biri de kilo alma sorunu yaşayanların zayıflığın nedenlerini araştırmadan  bilinçsizce giriştikleri kilo almaya yönelik çabalarıdır.

Zayıflık Nedenleri Nelerdir?

Zayıflığın birçok sebebi olabilir.

Yetersiz beslenme: Günlük alınması gereken kalori oranı harcanan kaloriden azsa zayıflama durumu ortaya çıkar. Bu oran herkese göre değişebilir. Günlük aktivite yaş kilo boy gibi unsurlar gözönüne alınarak kişinin günlük kalori ihtiyacı tespit edilir.

Birçok kişi iyi beslendiğini söylemesine rağmen kilo alamadığını söyler. Ancak çoğu kez bu kişilerin beslenme alışkanlıklarına bakıldığında günlük öğünlerinin gereksinimleri için yeterli olmadığı farkedilebilir. Sihirli bir kilo alma formülü yoktur. Burada önemli olan kişinin kendine özgü ihtiyaçlarının belirlenmesi ve ona göre kalori ihtiyacının karşılanmasıdır.

İki farklı insan aynı şeyleri yemelerine rağmen biri kilo alabilir diğeri ise alamayabilir. Kilo almak için gerekli miktardaki besin ögelerinin hesaplanması ve kilo almaya yönelik uygulanacak diyette kullanılması gerekir. Kilo almak için alınan enerjinin harcanandan daha fazla olması gerektiğinden her kişinin kendi enerji ihtiyacı belirlenmelidir.

Hormonal sebepler: Yeterli kalori alınmasına rağmen yine de zayıflık görülebilir. Bazı hormonların (tiroid) fazla çalışması daha fazla enerji harcanmasına neden olabilir. Eğer böyle bir durum tespit edilmişse buna yönelik hormon tedavisinin alınması gerekebilir. Bunun içinde testler yapılması lazım. Endokrin ve metabolizma branşıyla ilgili bölümlere gidip bu testler yaptırılabilir.

Bazal metabolizma nedir?

Dinlenme esnasında vücudun yaşamsal fonksiyonlarını sürdürmek için gerek duyulan enerji  miktarıdır. Bazal metabolizma için sarfedilen enerji miktarı tüm vücut enerjisinin  % 60  kısmını oluşturur. %30luk kısmı ise fiziksel aktivite sonucu harcanır. %10 ise yenilen gıdaların sindirilmesi için harcanan enerji oranıdır.

Bazal metabolizmanın hızlı çalışması sonucu daha fazla enerjinin harcanmasına ve alınan gıdaların daha çabuk yakılmasına neden olur. Tiroid hormonu fazla salgılanıyorsa bu bazal metabolizmanın hızlanmasına neden olur ve kilo almak zorlaşır.

Bazal metabolizmanın hızı  cinsiyet yaş hormonlar gibi sebeplerden ötürü artabilir. Ayrıca bazı besinler (kafein) hızı artırabilir.

Parazitler: Parazitlerin olması besinlerin emilimini etkileyebilir ve de bu  kilo kaybına neden olabilir. İlaç tedavisiyle parazitlerden kurtulmak gerekir.

Vitamin ve minerallerin yeteri kadar emilememesi,

Besinlerin emilim bozukluğundan dolayı sindirilememesi gibi sorunlar kilo alamama sebeplerinden biri olabilir.

Eğer kişide kilo almayı engelleyen fiziksel bir sebep yoksa zayıflık için psikolojik kaynaklı nedenler göz önünde bulundurulmalıdır. İştahsızlığın sebeplerinden biri de stres ve psikolojik hastalıklardır. Eğer böyle bir sebep varsa buna yönelik tedavi yapılmalıdır.

Kısaca özetlemek gerekirse kilo almak için öncelikle kilo alamama nın nedenleri bilinmeli, sorun varsa giderilmeli  ve de  sonra  kilo alma diyeti geliştirilmelidir.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. semıh says

  mrv boyum 1.68 18 yasındayım ve 50 kıloyum acil kilo almak istiyorum.

 2. admin says

  kilo almak için ne yapmam gerekiyor?

  Eğer kilo alamayışınızın altında yatan herhangi bir rahatsızlık yoksa beslenmenizdeki kalori miktarını arttırmanız lazım. Kilo almak için günlük beslenmenize ek olarak kilo aldırıcı karbonhidrat ürünlerini ekleyerek kalori alımını artırabilirsiniz.

 3. gkan says

  kolari yüklü ilaç kullandım yine olmadı bir öğün yemesem günlerdir yememiş gibi durum gözlenior hangi bölüm ilgilidir bu durumla

 4. melisa says

  mrb bn 1.70 boyundayım,15 yşındayım ama 45 kiloyum naparsam yapiyim kilo alamıyorum

 5. admin says

  Kilo almak için ne yapmalı?

  Zayıflığın ya da kilo alamamanın bazı nedenleri olabilir. Eğer fazlasıyla günlük beslenmenize özen gösteriyor ve de buna rağmen kilo alamıyorsanız bazı hormon testleri yaptırabilirsiniz. Aşırı çalışan bazı hormonlar fazla oranda kalori harcamanıza sebep olabilir. Hastanelerin endokrin ve metabolizma ile ilgili bölümlerinde bunları ölçtürebilirsiniz.

  Bazal metabolizması çok çalışan insanların kilo almaları zordur. Eğer bazal metabolizma hızlıysa kilo almak için diğer insanlardan daha fazla oranda günlük kalori alımına ihtiyaç vardır. Buna göre bir beslenme programı uygulamak lazım. Kilo almak isteyenler için ek kalori alımına yardım eden ve eczanelerde satılan karbonhidrat ürünleri vardır..Beslenmenize bunu da bir süre ekleyebilirsiniz. Sürekli kullanım yerine bir süre kullanıp bırakmak daha iyidir.

 6. Kuzey says

  186 boyunda 68 kiloyum ve kilo almak istiyorum.gerçekten iyi besleniyorum ve spor yapıyorum ama yinede kilo alamıyorum.doktora gitmem gerekiyorsa hangi bolumlere basvurmalıyım?

 7. umut says

  merhaba. ben 1,70 boyunda 16 yaşına bi hafta sonra gircek bir gencim..fakat kilom boyuma oranla az sanırm ki kendimi zayıf görüyor ve çevreden işitiyorum..
  psikolojim bozuldu.zeki bi insan olmasam hayata küsücem
  bende savaşım kazanmayı hedefledim. nette araştırmalar yaptım ve kalori miktarımı artırmaya yönelik bi diyet yazdım kendime.. sonrada bu diyetin beni kas değilde yağ bazlı şişmanlatmasından korktum.. babamda annemde yapılılar.. bi bozukluk olduğunu sanmıyorum sizce diyet mantıklımı ?

  ___________________________________________________

  sabah :

  3 dilm yağlı ekmek domates salatalık az miktarda 2 k.kutusu peynirden biraz fazla.. ve bi duble bardak çay.

  ara öğün : meyve ne varsa bi tane yanında süt ballı

  öğle : allah ne verdiyse belli olmuo.. ama çıkan yemekten yemeye çalışıyorum

  ara öğün : çikolatalı çeyrek ekmek süt ballı
  bi saat sonra bi tane ferrum fort

  akşam : çıkan yemekten bir iki tabak [ tabak arası 1 saat fln oluo ] yanında ne varsa. domates vs ayırmıyorum artık..

  gece yatmadan ballı süt..

  spor derseniz okul açılıo günde gidiş geliş 2 km yürüyüş ki çok hızlı koşarım bzen deneme koşusu yapıyorum yani koşuyorum..

  uyku düzeni sıfır.. ben bundan kaynaklı diyorum ama en az 7 saat uyuyorumda..
  yardımcı olun efendim.. lütfen..

 8. admin says

  kilo almak için neler yapmalı ?

  Yukarıdaki yazıda da belirtildiği gibi öncelikle zayıflığın nedenlerini tespit etmek ve ona göre diyete başlamak lazım.Bunun için konunun uzmanı doktorlara başvurup kilo almanıza engel olan faktörlerin olup olmadığını belirlemek gerekir.

  Herhangi bir sorun yoksa yapılacak tek şey kendi yapınıza uygun günlük kalori alımını artırmaktır. Kendi beslenme programınızı yazmışsınız ama bunların toplam kaç kalori oldugunu ve de sizin ne kadar kalori alımına ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsunuz.Sizin diyelim ki günlük normal enerji ihtiyacınız 3000 kalori ise bunu 3500-4000 kaloriye çıkarmak lazım. Bu durumda da beslenmenizde aldığınız tüm besinlerin toplam ne kadar kalori içerdiğini de bilmeniz lazım. Yedikleriniz size çokmuş gibi gelebilir ama belkide sizin ihtiyacınızı karşılamıyordur.Bu durumda beslenme proğramınız için bir diyetisyen yardımı almanız yerinde olur.

 9. azize says

  21 yaşındayım 1.56 boyum ama 39 kiloyum.nasıl kilo alabilirim herşeyden yiyorum amaalmıyorum neler zayıflatabilmiş olabilir beni doktora gitmiş olsam hangi bölümlere gitmeliyim ne testleri yaptırmalıyım..

 10. sibel yardım says

  slm ben duzenlı kılo alamk ıcın bı doktora basvurmak ıstıyorm gun gectıkce yeme ıhtıyacım kayboluyor acaba hastanede hangı bolume gıtmelıyım cvp yazarsanız sevınırım

 11. admin says

  Endokrin ile ilgili bölüme gidip burada bazı testler yaptırabilirsiniz.

 12. bedirhan says

  Çok güzeldi
  oldukça faydalı oldu yukarıdaki yazınız
  teşekkür ederim
  hem de çok

 13. filiz says

  1.55 boyundayım 43 kiloyum kilo almak istiyorum ama kilolar sadece göbek bölgemde toplanıyor bacaklarım ve kalça bölgem hep zayıf kalıyor eşit bir şekilde kilo alabilirmiyim yada bunu nasıl yapmalıyım tşklrrr

 14. eda says

  ben 18 yaşında 45 kiloyum kilo alamıyorum.gece 12.30 da kalkıp yemek yiyorum çok sık bişiler yesemde kilo alamıyorum ne yapmam lazım

 15. sinem says

  1.56 boyum var kilom 54 çevremdeiler fiziğimi beyeniyolar manken gibisin felan diyolar ama ben kilo almak istiyorum şöyle bi 60.65 felan :-))) lütfen bana yardımcı olun kısa neler yemem gerektiğine dair liste hazırlarsanız çok sevinirim lütfen şimdiden çok teşekkür ederimmm..

 16. melda says

  155boyunda 20 yasındayım ama40 kıloyum acılen kılo almak ıstıyorum ne yapmam gerek

 17. hakan says

  boy 2.03 yasım 21 78 kiloyum 2 yıl önce 60 kilodayım kondiyonerimiz agırlık programı hazzırladı yanındada ek besin olarak karonhidrat protein tozu ve amino asit verdi 4 ay sonra 18 kilo aldım ayrıca aldım kiloyuda kasa çevirerek güsel bi vücut yaptım tavsiye ederim fakat ondadn sonra bu kilonun üstüne çıkamadım :)

 18. ümran says

  bn 1.75 boyundayım 45 kiloyum kilo almak istiyorum ama nasıl=)hiçbirşery olmuo şöle 55 kılo fln olsam ii olcam:) yormlarınızı beklıroum

 19. esra says

  merhaba ben 1,57 boyunda 42 kilodayım hiçbii sağlık sorunum yok buna rağmen kilo alaaamıyorum artık kilo almak bana hayal gibii gelio yardımcı olursanız çok sevinirim.

 20. ceren says

  merhaba 18 yaşındayım 1.65 boy 48 kilom var kilo almak istiyorum yemeye çalışıyorum fakat iştahımda fazla yok iştah açıcı tavsiyeleriniz varsa sevinirim veya ne yapmam gerekiyo.şimdiden teşekkürler.

 21. ebru says

  1.59 boyundayım 38 kiloyum ve 27 yaşındayım
  görüldügü gibi çok zayıfım
  doktora gittim zayıflıgım için hiç bi saglık etkeni çıkmadı.eczanaden bi şurup aldım iştah açıcı oda uyku yopıyo.bebegim var.uyuyamam.günde bi ögün yesem bile acıkmıyorum iştah açıcı ne önerirsiniz.iran iksiri diye bi iştah açıcı ürün duydum kullansam işe yararmı.saglık yönünden sakıncalımıdır.lütfen cevap yazın böyle çok mutsuzum:(

 22. MEHMET REFİK says

  1.81 boyundayım ve kilom da 57.9 ama iştahsızlığım yüzünden yemek yiyemiyorum…ayrıca doktorların önerdiği tüm tahlilleri yaptım hepsi iyi çıktı.ne kadar da yemek ye deseler yemek yiyemiyorum.zayıflığım yüzünden de psikolojik soorunlarım da olmakta.

 23. kevser says

  sınem ben ce senınkılon cok ıyı benım boyla aynı ama ben 51 kıloyum ceşke bende 54-55 olsam bence alma

 24. Eda says

  KiLo aLmak isTiYoRm aciLEnn Yha 1.63 boyunDaım 50 KiloYm 57 -58 oLmak isTiYorum ama oLamıYorm :( LüTfn yaRdmCı oLun . . . XS

 25. BURAK says

  cinsel olarak enerji kaybıda kilo almayı engeller mi .galiba benim sorunum o. 20 yaşındayım 178 boy 58 kg çok zayıfımmm

 26. hamit says

  kilo almanın tek yolu evlenmektir. Evlen 1 yıl sonra 30 kılo garanti

 27. seyda says

  1..60 boy 40 kıloyum ılo almaıyorum sres yapıorıum psıkolojıkmen hıcbısı yıyesım gelmıyo onume getırmedıklerı syrece yemıyorum yedıgım zamn da kılo almıyorum bısı degısmıyo

 28. mert says

  bende zayıfım ama kiloda almak istemiyoum sonra aldıkta nsınr nasıl verceniz şişip kalacaksıınz çle sonra ben zayıflayamıyorum diye ağlayacaksınız:D

 29. merveee says

  20 yaşındayım 155 boyundaım ve sadece 35 kiloyum doktora gittim doktor bana normalde 18 yaşında bir insanda 7 kilo yağ olması gerekirken bende 1.400g yağ olduuunu söyledi:( benden daha vahim durumda olanda tanımıorm aslında vücudum çok orantılı öyle bacaklarım iğrenç durmuyor fizik olarak çok orantılıyım ama kıyafet bulmakta zorlanıorm bazen aynaya bile bakmak gelmiyor içimden… burda dietlerdede bi oturuşta yarım kilo süt 3 adet haşlanmış yumurta ya bizim midemiz küçük biz onu nasıl yiyelim ztn yiyebilsek kilo alırız ama yiyemiyoruz bize düzenli olarak kalori hseabı günlük karbonhidrat yağ oranları iyi hesaplanmış bir liste lazım arkadaşlar…o balık yağı şurupları balık yağı hapları polenler arı sütleri cartlar curtlar warya hç bir işe yaramıyor ben 3 yaşımdan beri kullanıorm yarasaydı şimdiye böldür böldür yağları sarkan biri olmuştum ki bazen şu halimle onlara bile özeniorm hatta artk dalga geçip sevgilime hep böyle olmak istemişimdir diyorum biri yardım etsin..:(((

 30. mustafa says

  slm ben 27 yasında sigara kullanan ve bu yuzdenmidir neden bilemem bir turlu 70 kilonun uzerine çıkamıyorum boyum 180 cm sizden bu kilo alamamamın sigarayla bir baglantısı varmı yoksa ben nasıl kilo alabilirim ve vercegeniz tavsiyenin bir garantisi varmı imdiden yardımlarınız ve onerileriniz için tskr ederim guzel tatlı ve bol bol kilo almak dilegiyle esen kalın )

 31. DUYGU says

  NE OLUR SESİME KULAK WERİN KİLO ALMAK İSTİYORUM BIKTIM ARTIK ‘NE KADAR ZAYIFSIN’DİENLERDN

 32. sinan says

  1.91 boyundayım fakat 69 kıloyum ne yapmam gerekıyor metobolızmam hızlı çalışıyormuş bunun sebebı ve tedavısı nasıldır ?

 33. ayşee says

  ben de 17 yaşındayım boyum 1.62 ve 45 kiloyum sizce iyi miyim yoksa problem mi var. geçen yıl kilom 48 e kadar çıkmıştı bu yıl bi türlü kilo alamıyorum. bi kaç yıl önce de ellerim titriyodu guatr testi yaptırdık bişey çıkmadı ama hala titriyo acaba bundan mıdır? teşekkürler

 34. ece says

  merhaba ben ece ben 1,62 boyundayım kilom ise 42 ve yasım 14 ama görünüşüm çokkkkkkkkkk zayıf her insan beni görünce ne kadar zayıfsın diyorlar ben artık bu sözlerden bıktım zayıflığın aslında bir sıkıntısı daha var ben çarşıya çıksan üstüme başıma bişi alsam beğendiğim kıyafetler bana güzel olmuyo zayıfım o yüzden üstüne tam oturmuyolar bu durumdanda çokk sıkıntı çekiyorumm bıktım artık biri beni kurtarsın bu zayıflıktan İMDATTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT kimse yokmu bana yardım edecekkk LÜTFENNNNNNNNN!!!!!!!

 35. cerenn says

  18 yaşındayım 168 boy 49 kiloyum 55 kilo olmak istiorum giydiğim hiçbişi yakışmıyo ne kdr zayıfsın diyenlerden bıktm kışın kalın giyoruz yine ii ama yazın gelmesini hiç istemiyorum doktorda da sorun çıkmadı yardım edin ne yapabilirimmmmm:(

 36. tugba says

  slm ben tuqba 1.72 boyumdayım 15 yasındayım ve 40 kiloyum ne yapmamam gerekiyo bunun yüzünden gelisemiyorum bu kilodan cok sıkıldım yemekte yemiyorum artık yiyince midem bulanıyo yiyemiyorum bana yardımcı olursanız sewinirim tesekkürler:(

 37. hassab says

  walla arkadaşlar bi ara alır gibi olmuştum.1.71 boyundayım
  62 kiloya çıkmıştım(ama hala zayıf gözüküyordum).şimdi cnm çook sıkkın oldugu için kilo verdim.üstelik önceleri ne bulursam yerdim..şimdi canım hiç bişi istemio…sigara,sigara,sigara.
  ölcem galba!!?

 38. ipek says

  15 yaşındayım.155 boyundayım.35 kiloyum.bnde merve abalyla aynı kaaderi paylaşıyorum. oda 35 kilo. bııkyım şu zayıflıktan yaaa. üf .ama merve abla üzme kendini. mesala 176 olup kilosu48 olnlar var. onlar bizden kiloca fazla ama biz onlardan daha iyi durumdayız. çünkü onların 18 kiloya ihtiyacı var. bizim ise 45 kloya ulaşmamız için 10kiloya ihtiyacımız var.

 39. buket says

  offffff bende 13 yaşındayim 33 kiloyum of :( bana yardım edin sınıfta çıta diolar yhaaaaaaaaa :(((((((

 40. MsharladhanM says

  ben 185 boyundayım 63 kiloyum ya bi türlü kilo alamadım ya :S

 41. talip says

  merhaba ben talip 1.63 boyunda 50 kiloyum acilen bana yardım ede bilirseniz çok sevinirim

 42. murat says

  ben 175 boy 69 kiloyum ama çok yakışıklıyım ama 5 kilo almak istiyorum alamıyorum 19 yaşındayım ne yapmam gerekiyo

 43. sevgi says

  bakın bn d kilo alamıodum taa ki prakteni keşfedene kadar bu yazıyı mutlaka dikkate alın bn d öneriler üzerine denedim ve 7 kilo aldım.sabahları aç karna (bu çok önemli) iki kaşık alın kahvaltıdan snrada supradyn adındaki ilacı alın.öglen bi kaşık prakten,akşamda bi kaşık prakten ama aç karna bu ilaç alınmalı.akşam yemekten snra yine supradyn.bu kdr yani iki ögün supradyn tok karna.3 öğün de prakten aç karna alınıo.bunu bir ay deneyin derim ki bir hftada kilo aldıınızı görceksiniz düzenli dewam ederseniz 7-8kilo alırsınız bir ayda.ayrıca ben bi yan etki görmedim.fiyatı da uygun iki ilaç toplam 10 ytl.ben d işe yaradı umarım sizde de yarar:))

 44. fatih says

  mrb bnde 18 yaşında 1.72 boyundayım ama kilom 45 nasıl kilo alabilirim acaba bilgisi olan varmı :S:S

 45. ibo says

  17 yaşındayım 173 boyum 56 kiloyum taekwondo sporunu yapıyorum brakmayı denedim olmadı elim ayağım gitmeyince yapmayınca karıncalaşıyor belli bi süreden sonra kilo alamıyorum artık günde 2 paket süt içmeye başladım ve ne buldum yiyorum geceleri kalkıp yemek yiyorum sırf kilo almak için genede alamıyorum ne yapmam gerekiyor

 46. ibrahim yılmaz says

  unıcap diye hap var hiç bir yan etkisi yada zararı yok kilo aldıracak sana

 47. mehmet says

  17 yaşındayım boyum 1.82 55 kiloyum balık yağı kullanırsam kilo alabilirmyim ?

 48. yılmaz yılmaz says

  30 yaş 54 kilo 1.73 boy kilo alamıyorum ve morel bozuk yardımcı olurmusunuz
  tesekürler simdiden

 49. SAVAS says

  kilo alamama
  arkadaşlar iyi günler…
  bende bu kilo alma sorunu yaşayan biriyim.size denediğim yöntemlerden bahsetmek istiyorum belki işinize yarar.
  prakten şurup diyen arkadaşlar olmuş,bu şurup normalde alerji şurubu ve yan etkisi de iştah açmak.denildiği gibi kilo aldırıcı özelliği var ancak bıraktığınız zaman ilacın kullanımını diğer kilo aldırıcı ek besinler gibi hemen kilonuz eriyip gider.birde bu şurup cok fasla uyku hali.sinir bozukluğu,dikkatsizliğe neden olur.bu nedenle tavsiye etmiyorum.

  tüm alacağınız ek besinler,bahsettiğiniz sporcuların kullancılığı tozlar falan,hepsinin ortak amacı vücutta su tutmaya yardımcı olması,ilacı bırakınca,kullanımını kesince vücutta biriken kilolar hemen gidiyor.

  HEPSİ DENENMİŞ YÖNTEMLERİM:d -ANCAK HER BÜNYENİN ÖZELLİĞİ FARKLI OLDUĞU İÇİN BENDE İŞE YARAMAYAN BİRŞEY SİZDE İŞE YARAYABİLİR.

  ARKADAŞLAR O PAHALI SPORCULARIN KULLANDIĞI İLAÇLARI TAVSİYE ETMİYORUM,SİZE BİR ÖRNEK VEREYİM 1 AY BOYUNCA FİYATI YAKLAŞIK 40 TL OLAN BİR MAMAYI (SPORCULARIN KULLANDIĞI) KULLANDIM HEMDE NORMALİN ÇOK ÜSTÜNDE .NORMALDE SÜTE 3 KAŞIK KOYULACAKKEN BEN 9 KAŞIK KULLANDIM VE UZUN SÜRE DENEDİM 3 KUTU KULLANDUM AMA OLMADI.O İŞLER YALAN ABİ ONU BİLİR ONU SÖYLERİM.PARA TUZAĞI HEPSİ.EVET BODY İLE UĞRAŞANLAR SPORUN VERDİĞİ KİLOLARLA BU EKBESİNLERİN YARDIMIYLA ŞİŞİYORLAR AMA HİÇ SAĞLIKLI OLMUYOR.

  ARKADAŞLAR SON OLARAK İĞNE KULLANDIM.ECZANELERDE SATILIR İSTESENİZ VERİRLER UCUZ BİRŞEY 8-9 YTL CİVARI.ŞUAN ONU KULLANIYORUM AMA PEK SONUÇ ALACAĞIMI SANMIYORUM VE ŞUNA DİKKATİNİZİ ÇEKMEK İSTİYORUM.NORMAL GİDEN BİR BÜNYEYE EK TAKVİYELER VEREREK HEMDE İLAÇ ADIYLA BUNLARI KULLANMAK UZUN ZAMAN SONRA RAHATSIZLIKLARI BERABERİNDE GETİRİYOR.ALINAN KİLOLAR VÜCUDA ZARAR VEREREK BÜNYEYE YERLEŞİYOR VE YAŞ İLERLEDİKÇE HASTALIKLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLIYOR.

  SİZE SON DENEYİMİMDEN BAHSETMEK İSTİYORUM.BENCE KİLO ALMANIN BÜNYEDEKİ BİR SORUNLA İLGİSİ VAR.DAHİLİYE BÖLÜMÜNDE GİDİP BİR DOKTORA GÖRÜNÜN VE HORMONLARINIZI KONTROL ETTİRİN HORMONLARDAN DOLAYI KİLO ALAMIYOR OLABİLİRSİNİZ.

  VE BİRDE BENİM ŞUAN İLGİLENDİĞİM SORUN BARSAKLARDA TENYA GİBİ FARKLI ÇEŞİTLERDE KURT OLMASINDAN ŞÜPHELENİYORUM.BU TÜR BARSAK CANLILARI İŞTAHIN AZALMASINA ,ÇOK FAZLA İŞTAH ARTIŞINA,BÜYÜME GELİŞMEDE YAVAŞLAMAYA ,BOY UZAMASINI ENGELLEMEYE NEDEN OLUYOR.BENDEN SÖYLEMESİ BU KONUYA YOĞUNLAŞIN.BARSAK CANLILARININ BELİRTİLERİ DE UYURKEN YASTIĞA AĞIZDAN SU AKMASI ,DIŞKIDA GÖRÜNEN CANLILAR,BURUNDA KAŞINTI,MAKATTA KAŞINTI GİBİ BELİRTİLER..

  ARKADAŞLAR SON OLARAK DA FAZLA SU TÜKETİMİNİN VÜCUTTA KİLO KAYBINA NEDEN OLDUĞU AŞİKAR.O NEDENLE YEMEKLERDEN ÖNCE YEMEK SIRASINDA SU TÜKETMEMEYE İŞTAHINIZIN KAPANMASINA NEDEN OLABİLECEK ABUR CUBURLARI YEMEK ÖNCESİNDE YEMEMEYE DİKKAT EDİN.

  HEPİNİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM..

 50. ipek says

  ben dahaönce yorum yazmıştım. 35 kiloyum die. boyumda 155di.arkadaşalr pekmezli süt kilo aldırıo. bn 5 kilo sldım.şimdi 40 kiloyum.amacım bi kilo daha almak. sizde için pekmezli süt.kesi alırsınız.ALLAH HEPİMİZN YARDIMCISI OLSUNN…

 51. deniz says

  183 boyundayım 64 kiloyum kilo almam lazım almak için ne yapmalıyım veya hastanede hangi bölüme gitmeliyim

 52. murat says

  selam ben de çok zayıfım belki 10 yıldır 50 kiloyum kilom çok sabit bir gram bile oynamıyor askerde alırsın dediler almadım evlenince alırsın dediler daha evlenmedim evlendikten sonra gelen kilonun i.. edim zayıf olduğum için çok çirkin görünüyorum bu gidişle evlencek kızı bile bulamayacağım askerdeyken gataya gidip kontrolden geçtim hiçbişiyin yok sağlıklı bir insansın sen kilo alamama nedenin genetik dediler bende kilo alma hevesinden vazgeçtim zaten doktorlarda pek bişi bilmiyorlar dahiliyeye gidiyor sorununu anlatıyorsun umurlarında bile olmayıp napcaksın kiloyu böyle iyi diyorlar aslında hiç bir halttan anlamadıklarının kanıtıdır bu yani kısaca günümüz teknolojisi tıp benim zayıflık sebebim konusunda biçare kaldılar buda çok komik

 53. murat says

  bakın bira içmek ve evlilik ve hava değişimi kilo aldırıyor bunları denedim 8 kilo aldım nerdemi rusyada 1 yıl kaldım tam 8 kilo aldım rusyada günde en az 3 bira içtim iştahım açıldı birtane rus kızı bulup evlilik hayatı yaşadım öyle hızlı kilo aldımki ben bile şaşırdım havasıda çok sert ve temizdi sonra türkiyeye geldim aldığım kiloları tam 2 haftada geri verdim ve eski kiloma döndüm

 54. ebru says

  slm BEN 29 YAŞINDAYIM HAYATIM BOYUNCA HİÇ 50 KİLOYU GEÇMEDİM VE DENEMEDİĞİM ŞEY KALMAMIŞTI.İŞTAHIM DA YOKTU .EN SONUNDA BAŞARDIM VE 2 AY GİBİ KISA SÜRE İÇERİSİNDE 55 OLDUM SİZE TAVSİYEM ACİLEN PİSKATRİ YE GİTMENİZ VE AÇLIK HİSSİM YOK KİLO ALAMIYORUM DEMENİZ,SADECE BU KADAR VERDİĞİ İLAÇLAR BİR İŞTH AÇIYOR VE KİLO ALDIRIYORKİ SORMAYIN
  BEN BİLE ŞAŞIRDIM ACİL KİLO ALMAK İSTEYENLERE DUYRULUR.BAŞKA NE YAPARSANIZ YAPIN OLMUYOR SEVGİLER .BEN ÇÖZÜMÜ ONDA BULDUM

 55. Hakkı says

  Merhaba arkadaşlar birçoğunuzun kilo alamama nedeni harcadığınız enerjinin aldığınız enerjiden fazla olmasıdır. Bunun nedeni ise sinir sisteminin biraz gergin olması sonucu kaslarınızın, devamlı olarak biraz kasılı durması sonucu besinlerden aldığınız enerjiyi tamamen tüketmenize neden olmasıdır. Çaresi ise sinir teskin edici ilaç alarak kaslarınızın anormal kasılmasını önlemektir.

 56. mehmet polat says

  18 yaşında 1.71 boyunda 63 kg yim sizce bi anormalliğim varmı iimi

 57. müge says

  merhaba.1.70 boyundayım 50 kiloyum.normal kilomun kaç olması gerekiyor?kilo alma ilaçlarının bir yararı olur mu?

 58. merfem says

  yuuhh bea ammada kilo almak isteyen kişi varmışş he:D arkdaşlarr burda kimse kimseye yardım etmioki millett yazıo pasoo miileet yazıo yok midem küçük yiyemioyorum falan zorlayın kendinizi midenizi büyütün biraz zayıf insanların azğı boş durmucxak sürekli yemesi laazım arkdaşlarr yoksaa yok alamıyom yiom olmuo die bişi yok yiceksin adam akıllı almada görim ozaman…

 59. Rahime says

  Ben 18 yasndaym 1 67 boyundayım 46 kiloyum erkek arkadasm bu yüzden benden ayrılmak üzre pskolojim alt üst durumda moralim sıfır.Artk intar edcem dayanamıyorum.Balık yagı işe yarar mı ne yapmam lazm blmıyorum.Artık dayanamıyorum.Yemek yiyemıyorum nolur bana akıl werin. 2 yıılık ilişki bitmek üzre.Stresten kurtlmak yemek yiebilmek istiyorum.Nolur yardımcı olun.ALLAH ASKINA!!!!!!!!!

 60. kübra says

  benim boyum 1.45 12 yaşındayım 32 kiloyum nasıl kilo alırım ne olur söyletin

 61. zeynep says

  merhabalar ben 1.60 boyunda 26 yaşındayım ve kilom 45 ne yaptıysam kilo alamıyorum 10 aylık bir bebegim var hamilelik esnasında 12 kilo aldım fakat dogumdan sonra hızla tekrar verdim ne yapmam gerekir

 62. zeus says

  arkadaşlar doktora gidin iğne isteyn wermiyceklerdir emn olun ama tek yol iğne sağlığa zararı war tbki ama tk yl o yada bekleyn yaşlannca alırsınız doktorların söledği gibi:D:D
  ben iğneyle 65 ten 85 2 yada çıktım

 63. cerencöp says

  Aslında ben kilomdan memnunum sadece 1.67 boy 42 kg 15 yaş anneme abartma zayıf deilim diorm ama anlamıo.Aksine beni her gördüünde ağlıo.ona göre ben anoreksimisimmm.Sölesinize zayıfmıyım ben?

 64. ecrin says

  yha ben 1.70 boyunda 52 kg mım ama fizigimin deil sadece suratımın kilo almasını istiyorum bunun için nolur banayardım edin lütfen sadece yüzümün kilo alması için ne yapmalıyım

 65. nurcan says

  72 boy 54 kilo ama ugrasiyorum gece ogluma sut verirken nefret ettigim halde tiksinerek bile bazen cikolata yiyorum abur cubur sevmiyorum ama kilo almak icin iki hafta felan denedim hepten zayifladim nasil basardin diye sormayin inanin bilmiorum iki kilom gitti sinir oldum yemekle aram super oturdummu ii yerim ama cogu zaman unutuyorum gercekleri solemek gerekirse kisa yoldan bisi yokmu ilac milac ne biliyim 5 kilo alsam yeter bana

 66. nurcan says

  herkeste ayni dert gozunuzu seveyim yardimci olun acil yaza kadar toparlanmam gerek psikoljim bozuldu benimde kilo alacam diye

 67. elif says

  15 yaşındayım kilom 45 boyum 1 .75 kilo nasıl elabilirim yardımcı olsanız sevinirim

 68. kübra says

  arkadaşlar ben bir iki ay önce 39 kiloydum şimdiyse 42.5 çıktım.yani eğer hastalığınız yoksa tabikide kilo almamanızın tek nedeni düzensiz yaşamanız.günde 2 bardakdan fazla çay içmeyin.günde en az bir bardak ballı süt içn.sabahları kahvaltıdan önce spor yapın.akşam yemeğinizi ihmal etmeyin.sitres yapmayın kesinlikle.bakın görün kilo almaya başlıcaksınız iki hafta sonra ben şimdi 52 kilo olmak için uğraşıyorum ve inanıyorum ki başarıcam eylül ayına kadar şimdi aylardan mayıs.eylül ayındada normal kilomla normal bir hayat yaşıcam

 69. ebru says

  ben 1.63 boyundayım kılomda 49. kılo almak ıstıyorum banada yardim edersenız sevınırım

 70. zülfie says

  merhaba boyum 1.60 kilom -47 yashim 19 nasil kilo alabilirim acilllll!!!!

 71. kübra says

  dediğim gibi ballı süt iç ve kesinlikle en fazla 2 bardak çay için daha fazla olması.ayrıca belirli bi saatde yatın ve belirli bi saatde kalkın.sonra bebek bebek bisküvileri var onlarda kilo aldırıyor.bunları deneyin bir süre sonra aradaki farka bakın

 72. gökhan ödemiş says

  merhaba ben şuanda 54 kilo 176 cm buynda ve 26 yaşındayım dün hastaneye gittim bir sürü tahlil sonucunda doktorum bana gnc waight gaineri kullanmamı önerdi fakat ürün hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim ürünü hangi dozajlarda kaç öğün kullanmam gerektiği hakkında ve ne kadar kilo almam gerektiğini anlatırsanız sevinirim

 73. süleyman says

  slm 171 boyundayım 56 kiloyum sizce normalmi zayıfmıyım herkez zayıfsın ye biraz diyorlar ama ben herkesten fazla yiyorum hiç kilo olamıyorum

 74. melis says

  ya bende kilo almak istiyorum ama yeme sorunum var yemek görünce midem kalkıyo sadece sevdigim birkaç tür yemegi görünce patlıyana kadar yiyebiliyorum onun dışında kilo alabilsem bile sadece bacak kısımlarına kollara gidiyo hiç yüzüme ugradıgı yok yüzüme ugraması içinde çok almalıyım bu seferde korkuyorum obez olmaktan gerçi bana sen bi kamyon yemek yesen gene obez olamassın diyolar ama bilmiyorum ben sadece ideal kilomu istiyorum of ya of…

 75. 94m23 says

  slm 1.58 boy 43 kiloyum herkes tarafından eleştiriliyorum bıktım artık kilo almak istiyorum yardımlarnız için şimdiden herkese tşkler …

 76. kübra says

  bende 16 yaşımdayım 1.57 boyundayım 45 kiloyum kilo almak için ne yapmam gerekiyor..

 77. KaLpSiz says

  SeLam.. 1.75 Boyundayım 59 Kg yim. AciL KiLo aLmam Lazım (: Herkez BaLLı Süt Ve Bebeb BisküviLeri Dio YiyenLer Varmı Aranızda ? YorumLarınız BekLiyorum..

 78. merwee says

  ben 16 yaşındayım kilom41 boyum 1.60 intenetten hesaplama yaptım normalde 52kg olması gerekiomuş 11 kg ye ihtiyacım war ama kilo alamıorum bana yardımcı olur musunuz herkese iiii gnler

 79. ultra says

  arkadaslar kılo almak ıstıyorsanız eger ben bu uygulamyı yapıyorum ısede yaradı bende . sabah kahvaltısını saglam yapıp ardına ara vermeden cici bebe ve sut bır kasenın ıcıne koyup ıyıce lapa hale getırıyoruz ve yıyoruz ama kahvaltının hemn arkasına yapıyoruz bunu ben yaptım ve kılo aldım sızde deneyın kılo9 almak ısteyen arkadaslarım :D

 80. Sebnem says

  Arkadaslar 34 yasindayim 165cm boyundayim ve 20 yasimdan beri 43-44 kilo idim ve kilo alamiyordum. herkes bana “aman ne kadar zayifsin biraz kilo alsana”derdi. artik buyuk bir hirs yaptim ve kilo almak icin buyuk gayrette bulundum. 3 hafta icinde 5 kilo aldim. Kesinlikle ogunleriniz duzenli olmali. Ayni saatlerde yapmalisiniz.

  Sabah kahvaltisi her gun sabah saat 8-9 arasi yapin. Kesinlikle 3 yumurta yiyin. haslayin veya omlet yapin. ama omlet olacaksa icinde muhakkak bir seyler olsun. peynir vs. ben hep aksamdan kalan makarnayi, ya da patates yemegini koyarak borek seklinde agir ateste pisirerek yedim. tabiki yumurtanin yaninda normal kahvaltiliklarida yemeye gayret gosterin. peynir domates salatalik zeytin..

  Oglen yemegini de ne varsa evde yiyin. Yeter ki ogun atlamayin.

  Ayni sekilde aksam yemeginide yiyin. Ogun ve saatleri bozmadiginiz surece bir sorun yok.

  Ben bunlarin yani sira her ogunden once veya sonra puding pisirip yedim. cukulatali tercihim oldugu icin onu yaptim surekli. gunde en az 3 en fazla 5 kase muhakkak puding yedim. Tuketilen sutu dusunun artik. Genelde sut icmeyi sevmeyiz ama inanin bu iyi bir cozum. Ve surekli her aksam yemeginden sonra tv karsisinda patates cipsi yedim. veya cekirdek citladim. ve meyva tukettim. sevdiginiz meyva ne ise onu yiyin. ama kesinlikle yiyin.. cok basit seyler ama kesinlikle bana kilo aldirdi. bu arada kansiz oldugum icin dr demir hapi vermisti. hic yemeyen az yiyen biriyseniz eger muhakkak dr’a danisip istah acici surup ve b vitamini de alin. suan 50 kiloyum. hedefim 55. Her gun bu sitelere girer yorumlari okurdum. Umarim size yardimci olabilirim.

  ozetle: Duzenli ogunler. Sabahlari 3 yumurta ve slkl bir kahvalti. Oglen ve aksam yemegi. Ogun aralarinda puding. Aksamlari cips vs ve meyve. Dr tavsiyesiyle istah acici surup ve b vitamini takviyeside alin derim! Gayret gosterip her gun bu sekilde devam edin. Farki goreceksiniz eminim..

 81. Sebnem says

  hic o urunleri kullanmaya gerek yok aslinda.. o urunler daha cok kas yapici oldugu icin spor yapan kisilere tavsiye edilir. siz benim sayfada yazdigimi uygulayin inanin faydasini gorceksiniz.

 82. orhan says

  ee bn bunları okudum da bi iima yaramadı..?? şimdi ben bi doktora görünmeye karar verdim..ama hangi bölümün doktoru..yardımcı olursanız…:)

 83. Sebnem says

  isinize yaramayan nedir? sizin kullandiginiz mi benim dedigim mi?

  dahiliyeciye gorunun.. sorunlarinizi tek tek anlatin.. ona gore size tetkikler yapilacak ve sonucuna gore ilac verilecektir ya da baska dr’a yonlendirileceksinizdir…

 84. muhammet says

  merhaba ben 24 yaşındayım boyum 1.67 kilom 53 hiç kilo almıyorum bana yardımcı olurmusunuz ve hastaneye hangi bçlüme gidmem lazım teşekkürler

 85. barıs says

  gunde 10 ogun yemek yıyorum, aralıklarla az degıl cok fazla yıyorum gende kılo alamıyorum… gun ıcersınde yakalsık 3 ekmege yakın tuketıyorum… cok fazla hamur ısı makarna atrzı seyelr tuketıyorum hala kılo alamıyorum… daha fazlasını saymamayım dalga gectıgımı dusuneceksınız…. boyum 1.83 kılom 69 yasım 23…

 86. mine says

  suyun içine maya katıp için sonra balon gibi olursunuz zaten:))

 87. Harun says

  Herkesin sorunu büyük ama bu sorunun şakası olmaz önce Hastanede testlere girersin rdından hormonal bozukluğun var mı ona bakılır eğer yoksa beslenimelidir ve bunun içinde kulaktan duyma yöntemle değil DİYETİSYEN eşliğinde belli bir diyet listesi eşliğinde zayıflığa çare alınır :) goback@w.cn isteyen ulaşsın.

 88. merve says

  selam,yazıların çoğunu okudum..bir çok insanın kilo alma sorunu varmış ben sadece bir iki kilo almak için bir bakıyım demiştim halbuki..bence sorunu olan arkadaşların hepsi hemen bir endokrinolojiye gitmeli önce.birçoğu da gştmiştir gerçi.eğer sağlıkla ilgili bir problemleri yoksa mümkün olduğunca bu kilo problemine kafa yormasınlar onlar alamıyorum dedikçe alamıcaklardır çünkü.dengeli ve sağlıklı beslenmeye, psikolojinizi iyi tutmaya bakın derim.mantıklı tedavi yöntemlerini de duydukça deneyin elbette.ama takıntı yapıp da moralinizi bozmayın bence..ve de canınızın çektiğini yemeye çalışın hep çünkü vücud ihtiyacı olanı size söyler.inş herkes ideal kilosuna kavuşur

 89. berk says

  slm arkadaslar bnde acılen kılo almak ıstıyorum ama hangı doktara gdecegmı bılmıyorum ne olr yardımcı oln acılen kılo almam gerekıyor cevabınız ıcın tskler brk-0606@hotmail.com

 90. gamze says

  zayıflık büyük problem ,cok zor ama özür degil hangı ortama gırsem adımdan önce kılomla ılgılenılıyor ben atlatmaya calıstıkça bu sorunumu cözemiyorum.sinirsel,guatr,bademcik gbi problemlermden mi dye hastaye defalarca gittim ama cözm yok olmuyo iste kılo almak bı hayal oldu bna keske ınsanlar az dha duyarlı olsada bu knuda üstüme gelmeseler bnu kilo almaktan dha cok istiyorm gercekten .

 91. eliff says

  offff bende kilo almak istiyorum 1.63 boyundayıım 42 kıloyum sıska gibiyim gydğm hç bişi olmuo arkdşlarmn kolları dolgn dolgn bnmkı tahta gbii :’( ama ben cok duzensz yıorm ondan kaynaklandqnı dşnuorm okl zamanı kıloluym dzenlı yedqmden 48 kılooydm vermşm 5.5 kılo :S smdi yne düzenli yemek ıcın urasıorm sabah saat 7ye alarmı kruorm bsıler yıorm 10da yıorm sora 1 de sora 4,7de,10da ve gece birde yenıden yatıorm hareket ble etmıorm sırf kılo alcm die robot asimo gbi oldm djshkdshgkjsdlfhg:D koptm ya ne şanstır bu arkdş bıktım BIKTMMMMMMMMMMMMMMMM :’(

 92. INCI says

  SLM ARKADASLAR BEN INCI YASIM 23 BOYUM 1,65 KILOM 41 4 SENELIK EVLIIM EVLENINCE KILO ALIRSIN DEDILER AKSINE SORUMLULUKLARDAN DOLAYI KILO VERDIM DOGUM YAPTIKTAN SONRA COK IYIYDIM AMA SIMDI COK SISKAYIM KENDIMI HASTA GIBI HISSEDIYORUM HIC BISEY YAKISMIYOR KIYAFET BULAMIYORUM PSKOLOJIM BOZULDU DOKTORA GITMEYI DUSUNUYORUM INSALLAH BI YARARI OLUR HEPIMIZIN ALLAH YARDIMCISI OLSUN

 93. mehmet says

  selam herkese. Ben de kilo alamamaktan muzdarip biriydim.
  Denediğim yöntemleri söleyeyim: Balık yağı hapı kullandım. Gerçekten iştahımı açtı. İştah sorunu olanlara oneririm.
  Sitelerdeki ürünlerı de bişey sanmayın. onlar kas şişirici ilaçlar. Balon gibi ama içi boş kas ısteyenın varsa kullansın.
  Askere gittim. Diyorlar ya spor falan. Hiç yapmadım gece silahçısıydım. Gündüz yedim içtim uyudum, geceleyin de yedim içtim nöbet tuttum :) İnanın ömrümdeki en fazla kilo alımım o dönemde oldu. 10 kıloya yakın kılo aldım.
  Şimdi yine zayıfım maalesef. 1 aydır ballı süt içiyorum. protein ve kalori ihtiyacım için. Birkaç ay devam edecegim bakalım nolacak. Kilo almanın formülü yemektir arkadaşlar. bol bol atıştırın. Bisküvi yiyin dondurma yiyin çekirdek fıstık yiyin. Ne bileyim yiyin işte.

 94. HURİ says

  slm arkadaşlar hepimizin sorunu kilo almak ben 1.78 boyunda 54 kg bi bayanım keske biraz daha liko alabilsem ama neerrde 2 senedir sigara kullanıyorum ama sigaradan öncede kg alamıyordum
  abur cubur pek yemem düzenli yemek yer iştahlı ve yemek secmem
  ama malesef olmuyo alamıyom
  5 kg ya azıcık daha hem sigara içince daha cok acıkıyom daha cok yiyom ya
  olmuyo ki

 95. nilya says

  merhaba 1.59 boyum kilom 40 ve yaşım 16 yaşıtlarıma göre cok zayıfım ve bu zayıflık benim ciddi anlamda pskolejimi bozmakta yardımcı olursanız sevirim tşk.

 96. cansu says

  bnc snn bi doktara gitmen gerekiyo ailenizde boylar ne kadar kısalık bazen ırsi olanilio yada bunun hormonlarn la bi ,lgisi olabili bu yüzden doktara gitmeni tavsiye ederim :=))))

 97. Azra says

  Slm bende kilo almak istiyorum.39 kiloyum .50 boyun var.üç senedir hiç kilo alamıyorum.ne yapmalıym.kilo almak için.

 98. mami says

  slm ben 1.70,5 boyundaım bi kaç ay önce 60 kiloydum ve bu kilo bi kaç yıldır böle idi sigarayı bıraktım yemeği yiyebildiğim kadar yedim her sabah kahvaltıda haşlanmış pataates ve yumurta yedim bal tereyağ yedim spor yaptım ve 3-4 ayda 65 küsür oldum..şimdi yine sigara içiorum ve az yemk yiyorum eski kiloma dönmeye başladım.=)

 99. Bursasporlu says

  kardeş aynı ben 1.86 boy 68 kilo rezillik..gören boylu güzel diyor ama zayıf olunca tüm ahenk bozuluyor ..

 100. caner says

  evlilik çok güzel bir şey ama ha diyincede olmuyor yaniii bu söyleiklerini birinden duymuştum

 101. selin says

  ne olursunz ya okadar kilo almayı çok istiyorum kii ama bitürlü alamıyorum 18 yaşındayım 160 boyundayım 45 kiloyum acil kilo almam gerek ne olursunuz lütfen yardımcı olun :(((

 102. mimi says

  mrb 14 ysndayım boyum 167 kilom 55 bence kilom normal ama ben yanaklarımın dolgn olması için kilo almak istyorum ne ypabilirim yardımcı olursanız cok sevinirim

 103. maraz says

  ben bir türlü kilo alamıyorum.ferrum fort’un zararı varmı?ilacı alınca kiloda alıyorum.ne önerirsiniz .

 104. Ramazan says

  Merhabalar,
  26 yaşındayım 171 boy ve 54 kilodayım. Ne yapsam kilo alamıyorum bütün tetkiklerimi yaptırmama rağmen hiç bir şey yok. Tiroid bezlerim normal, parazit yok. Ama bana söylenen metebolizmam hızlı çalışıyormuş. Ama ben kilo almak istiyorum. Çok acil yardımcı olursanız ve cevap verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

 105. atakan says

  öncelikle merabalar ben 24 yaşında 61 kiloydum okadar yemek yememe karşı kilo alamıyordum fakat luduomil diye bi ilaç içtim şu an 67 kilo oldum size tavsiye ederim bu ilacın enbüyük özelligi acıktırıyo olması iyi günler

 106. yasemin says

  merhaba ben 21 yaşındayım boyum 1.60 43 kiloyum.görünüştede çok zayıf görünüyorum herkes hastalıklıymışım gibi bakıyo.değerlerime baktırdım hepsi normalden yüksek çıktı.kansızlık vs.yok.ama aşırı derecede iştahsızlık var.bir tabak çorba bile içsem hemen çok doymuş gibi miğdem ağırmaya başlıyor.kilo almak için bitkisel kürlerde kullandım ama hiçbir etkisi olmadı.1 senedir hiç artış olmuyo hatta düşüş oluyo.bana yardımcı olurmusunuz lütfen kilo almak istiyorum.

 107. Burcu says

  Bende sizin durumunuzdaydım yaklaşık 2 aya kadar.Pekmezmiş,şurupmuş,otmuş hepsini denedim fakat hiç kilo alamadım.Taki Psikiyatriye gideseye kadar:)
  Utanarak doktora anlattım durumu ve bana 2 tane ilaç yazdı.1 ayda 6 kilo aldırdı ama ilaçları düzenli kullanmak çok önemli ! 1 ay sonunda bıraktım ve kilomda hiç bi düşme olmadı. 2. ay tekrar başladım kullanmaya devam ediyorum kilomda artmaya başladı…
  Artık istediğim kıyafeti giyebiliyorum..
  Sizede kesinlikle tavsiyem Psikyatriye gidinn ve durumu güzence anlatın KESİN ÇÖZÜM..
  Umarım yardımcı olmuşumdur…

 108. cellathan says

  aga kilo napıcan ya :D benım babam 110 kilo :D adam dev gbi yaramaz valla

 109. mircan says

  slm arkadaşlar. kilo almak için igneyi ilacı sunu bunu bos verin. tuzaklarına düsmeyin. bende yıllarca ugrastım onlarla ama faydaları olmadı.kilo almanın tek yolu iştahın acılması ve bolbol normal gıdalar yemekler yemekle oluyor. gerisi fasa fiso. ben gecen sene arkadasımın tavsıyesı uzerıne sadece ıstah acmaya yarayan kullandm. oyle bir iştahım acıldıki uc haftada 16 kilo aldım ve ideal kiloma kavustum. halen ideal kilomdayım. iştahım normal ve mutluyum. metobolizma barsak kurdu kalori meselesi geçin bunları. zamanında bende cok bocaladm bunlarla. kilo almak icin evindeki sofrandaki yemekleri bol bol yiyeceksin.subu ilacı igneyi degl.

 110. tuğçe yıldız says

  yaa arkadaşlar bende kilo alamıyorum n olur bana yardımm edin yaşıtlarıma göre çok zayıfım n olur bana yardım edin n olur sizlerden yardım istiyorum haziran ayında partimiz var n olur bana yardım edin elbise bu gidişte bana olmuyacak:(hep etrafımdan laflar işitmekten bıktım bana yardım edin lütfen

 111. froozen says

  KİLO ALMAK İSTEYENLER LÜTFEN OKUYUNUZ..

  sevgili arkdaşlar ismim Samet..22 yaşındayım..tam olarak 8 yıldır kilo almak için uğraştım durdum.gece yatmadan önce yemek yemeler, vitaminler, mineraller, karbonhidratler, balık yağları hatta antidepresanlar..yapmadığım denemediğim hiçbirşey kalmadı..ama Allah ıma binlerce kez şükürler olsun ki şu anda kilo almaya başladım ve kendimi gerçekten uçuyor gibi hissediyorum.aslında daha ağır oluyorum ama uçuyorum işte :=)
  msn mi ekleyin.sizinle de paylaşmak isterim..8 yıllık bir deneyimden sonra emin olun benimle tanıştığınıza çok sevineceksiniz :)

  sevgilerle :)

  froozen_ice@hotmail.com

 112. ahmet emin says

  kilo almak yada kilo vermek isteyen arkadaş !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
  ikisinin de tek bir çaresi vardır. oda hormonel kontroldur.bedenin hem fazla kiloda hemde az kiloda belli bir limiti vardır. altına yada üstüne çıkması halinde açıkca beden beyin tarafından uyarılır. sonuçta mutlaka soluğu hastanede alırsınız ki bu gibi durumlarda rahatsızlığı ayakta atlatmak gibi bir olanak yoktur. vücüdünüzda bulunan tüm hormonlarınızı özellikle de troid bezinizin salğıladığı horman miktarını normal seviyeye getirmeniz lazımdır. buda gerek tıbbı gerekse doğal ilaçlarla mümkündür ki ben doğal ilaçları tavsiye ederim. bunun da adresi mahallemizde bulunan ahtarlardır. bi gidip bakmanızı siz ne satıyosunuz diye sormanızı tavsiyye ederim. ayrıca bu kilo alma yada verme olayının bir anda değil uzun vadede yanı en az 6 ay sonra netice alacağınızı düşünerek hareket etmenizide tavsiye ederim. koyun değilsiniz ki içinize hava üslensin. ..

 113. kk says

  şişmanlamak için ne yemeliyim?

  mrb arkadslar benmde boyum 185 ve 80 kıloyum ama en kotu bı kac kılo daha duser arada 78 faln olrm o cıvarlarda yanı aslında kılomdan cok memnunm ama bıkc kılo daha almk ısterm dıyelmkı ben doktora gttım bı programla kılo aldım sonraa o kıloları eskı yeme alskanlıma gerı donduumde verrmıyım yoksa o uygulanan programı devam ettrmek gerkrmı hep..

 114. metin says

  mrb bnm boyum 182 kilom ise 50 ne kadar yemek yesemde bir turlu kilo alamiyorm LÛTFEN YARDIM EDINNNNN :(

 115. metin says

  mrb bn 16 yasndayim boyum 182 kilom ise 50 ne kadar yemek yesemde bir turlu kilo alamiyorm LÛTFEN YARDIM EDINNNNN :(

 116. sibel says

  @mircan: hangi ilaci kullandın ismini vere biklirmisin doktora gittin mi yoksa eczaneden mi aldın

 117. yağmur says

  nasıl kilo alınır?
  kilo almak ıstıyorum ama bır turlu olmuyor dok.. gıttım ama faydası yok bu konuda yardımcı olun 1,60 boy.. 40 kiloyum :( acıl kilo almak ıstıyorum …..:)))

 118. mert says

  @yağmur: çok kolay. doğru karışımı sabaha aç karna içi .. okadar. doğru karışım ise kekik suyu + sarmısak

 119. canan says

  Ya pardn bnde 5kilo kadar almak ist!orm da hanqi istah surbunu kullnmstm adni alblrmym

 120. şüko says

  @melisa: bende 180 boyunda 65 kiloda 19 yaşındayım kilo alma sıkıntım var ne yapmalıyım bilen arkadaşlardan cvp bekliyoru passoda_25æhot

 121. şüko says

  faiz oranı neyse vermeye razıyım krdi kartına kilo veren yok muuuuuuuu :))))))))

 122. efe says

  yok ağa yok alamıyorum 1.75 boyundayım 60 kiloyum . zap zayıf kaldık yaw :S siğaraya başladık başlayalı bittik eridik lanet olsn başlamsaydık :S . nasıl kilo alıcaz bilmiorm . :S

 123. mehmet says

  175 boyundayım 61 kiloyum gercekten cok zAYIFIM KİLO ALMAK İÇİN NE YAPMALIYIM

 124. dilek says

  18 yaşındayım 168 boy 49 kiloyum 55 kilo olmak istiorum giydiğim hiçbişi yakışmıyo ne kdr zayıfsın diyenlerden bıktm kışın kalın giyoruz yine ii ama yazın gelmesini hiç istemiyorum doktorda da sorun çıkmadı yardım edin ne yapabilirimmmmm:(

 125. zübeyde çiftaş says

  kilo almak isteyen arkadaşlar ne çok yemekle kilo alınır nede az yemekle kilo verilir artık bunu anlamamız gerekiyor gerçekten ciddiyseniz sizinle 5 yıllık deneyimimi paylaşır yardımcı olabilirim isteyenler zubeydeciftas@hotmail.com adrersinden ulaşabilir.sağlıklı günler

 126. ahmet says

  nasıl kilo alırım?
  180 boyunda 63 kiloyum herkesin bana çok zayıfsın az ye demelerinden bıktım sanki biz burda hiç yemiyoruz iddaya girerim onlardan daha fazla yiyorum ama olmuyo işte mağazalarda okdar güzel kıyafetler var ki alıyorum üstüme uymuyo zayıf olmak çok kötü kızlarla aram zayıflığım yüzünden çok yakınlaşamıyorum daha doğrusu onlar bana pekyakınlaşmıyor arkadaşlarla oyun oynarım bu zayıf yapamaz dalga geçmedikleri mi kaldı dersiniz si siz olun kimsenin kusuruyla dalga geçmeyin ben hayatımda kimseyle öyle dalga geçmedim öyle sırf zayıf görünmiyim diye kas yaptım ama kilo olmadan doğru düzgün kaslar bile belli olmuyo sizce ne yapmam dersiniz

 127. fatma says

  merhaba arkadaşlar
  bnde 1.60 boyunda 50 kiloyum hava atmak gibi olmasın ama herkez fiziğimi coq beğenioo eeh! Allah yardımcınız olsn walllaa :))

 128. caner says

  ARKADAŞLAR BAKIN ÖNCELİKLE BONTAVİ DİYE Bİ İLAÇ VAR 62 TL İÇİNDE 120 KAPSÜL VAR YEMEKLERDEN ÖNCE 2 DEFA ALACAKSINIZ SABAH AKŞAM ALIYOSUNUZ Bİ TEK İLK AY 3 KİLO ALIYORSUNUZ İKİNCİ AY 7 KİLO TOPLAM ALIYOSUNUZ AMA DÜZENLİ HERGÜN YEMEKLERDEN ÖNCE ALMANIZ LAZIM VE İLAÇ DOĞAL YANİ BİTKİSEL HİÇ Bİ YAN ETKİSİ YOK BEN KULLANDIM 57 KİLOYDUM 63 OLDUM SONRA TOZ PROTEİN ALDIM 1.5 KİLOLUK ONU KULLANDIM HERGÜN SÜT İLE SABAH AKŞAM YEMEKLERDEN SONRA PROTEİN DE İKİ YEMEK KAŞIĞI ATIYOSUNUZ ONUDA BİR AY KULLANDIM ŞİMDİ 70 KİLOYUM … BİZ NEDEN KİLO ALAMIYORUZ ARKADAŞLAR BENİM YEDİĞİMİ KİMSE YEMİYOR BELKİDE AMA KESİNLİKLE HEP AYNI KİLODA KALDIM 57 58 BAŞKA YOK YANİ ALTTAN EŞOFMAN GİYİYORUM EDİYORUM PANTOLON YAKIŞSIN DİE O ZAMANLAR ÇOK GICIK Bİ DURUM VE BEN KİLO ALMAYI ÇÇOK ARAŞTIRDIM BİZİM METABOLİZMAMIZIN ÇOK HIZLI NORMALDE BİZİM KALORİMİZ ÖRNEĞİN 5000 OLMAZSI GEREKİRKEN 2500 OLUYO BİZ BU KALORİ AÇIĞINI KAPATMAK ZORUNDAYIZ ONUN İÇİNDE KALORİSİ YÜKSEK ŞEYLER YEMEMİZ LAZIM BİZİM NORMAL KALORİ DÜZEYİ 5000 İSE BİZİM 5000 KALORİYE YAKLAŞMAMIZ LAZIM ONUN İÇİN ÖNCELİKLE BİTKİSEL İLAÇLARI AMA YAN ETKİSİ OLMAYAN SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYLI İLAÇLARI KULLANIN BU SÜREÇTE BONTAVİ KULLANDIM BEN ETKİSİNİ YEMİNLEN GÖRDÜM BURDA YAZMA SEBEBİMDE GERÇEKTEN BU KONU ÜZERİNDE BEN ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM İNŞ YARDIMCI OLMUŞUMDUR

 129. caner says

  BONTAVİ KİLO ALDIRICI KULLAN HİÇ Bİ YAN ETKİSİ YOK BEN KULLANDIM 5 İKLO FALAN ALDIM BİR BUÇUK AYDA SAĞLIK BAKNALIĞI ONAYLI GÜZEL Bİ İLAÇ KARDEŞ DENE Bİ 62 TLFİYATI VARDI AYNIDIR GALİBA 120 KAPSÜL SABAK VE AKŞAM YEMEKLERDEN ÖNCE 2 KAPSÜL ALIYOSUN TOPLAM GÜNDE 4 KAPSÜL YANİ OK

 130. su says

  yha ben 14 yaşındayım boyum 1.55 35 kiloyumm boyum ve kilomm çok çok düşük ne yapmalıyım?:(ne olr cewap yaznn :((

 131. Sezai Can Tosun says

  Admin İlgilenirseniz Sevinirim :)
  -18 Yasındayım 55 Kilo ve 1.80 Boyundayım Günlük yemek yeme oranlarına bakarsak 8 Öğüne Kadar yiyorum Katlien Kilo Alamıyorum Kafein Bu Sayfaya Baktıktan Sonra Kullanmadığım besinlerden biridir.
  Sigara İçiyorum Ama İçmediğimde Daha Çok Açlık hissediyorum normal bir insanın yediği yemeğin 3 katını bir öğünde yiyebiliyorum çokta haraketliyim Napsamda kilo alamıyorum Bana nasıl kilo alabileceğimi önerirmisiniz.
  Şimdiden Çok Teşekkürler .

 132. melis says

  Merhabalar yakarışlarınızı tesadüf eseri gördüm:)İş yerindeyim hemen cevap yazıyorum:)AKTAR’A GİDİYOSUNUZ HARNUP PEKMEZİ ALIP ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİNDEN 1ER SAAT ÖNCE 1 YEMEK KAŞIĞI

 133. Sezai Can Tosun says

  Arkadaslar Bana İlaçsız Yöntemleri Söylermisiniz Yiyerek İçerek

 134. demirhan says

  @şeyma: seyma yaşına göre kilon cok iedal.boyunun kac cm oldugunu demiş olsaydın daha güzel acıklama yapardık.ama 48 kliodaki birinin boyu normalde1,55 cıvarlarında olursa normaldır.1,60 sonrası zayıflıktır.ama yaşın genc daha cok kilo alır boyunuzar.saglıklı günler kafana bıle takma

 135. demirhan says

  @su: degerli arkadasım.daha 14 yasındasın.kafana takma böyle seyler.boyunda uzar.kiloda alırsın.suankı durmuna bakarsam.yasına göre boyun guzel.kilo sorunun var.ama bu demek degılki sen saglıksız degılsın.emın ol zamanla kilo alcaksın ve sende sasırcaksın.sakın sacma sapan ilaclar kullanma.boyuna göre kilon 45 ve 50 olması lazım.sana önerim sabah ac karnına aksam yatmadan önce üzüm pekmezinı sulandır ve ic. bunu haftada 4 gun yap.ve 1 ay devam et.yatmadan önce muhakkak seni rahatsız etmeyecek sekılde bıseyler yemen.cunkı yatmadan önce yenılen yemek kilo yapar. bol bol spor ve saglıgına dıkkat et. guzel arkadasım

 136. buse says

  ACİLEN KİLO ALMAM LAZIM LÜTFEN BANA YARDIM EDİN YAKINDA DÜĞÜNÜM OLACAK AMA BEN ÇOK ZAYIFIM DİYE ERTELİYORUM RESMEN 1 60 BOYUNDA 45 KİLOYUM SADECE LÜTFEN YARDIM EDİNNNN

 137. burhan kaya says

  1968 doğumluyum 43 yaş bay 1,80 kilom 54 yıllar ancede askrede kilom 55 olarak not almışım sıkın şudur çok uraşmama ramen kilo alamıyorum çok şükür salıklıyım sıgarayıda bıraktım kilo alayım diye lakin hiç bir belirti yok 2 ay oldu ne yapmam gerekiyor lokman hekimlerden çok ürünler kullandım sizin bir öneriniz varmı ? cevaplarsanız mutlu olurum sonuç alabilecegim bir formül varsa lütfen cevap bekliyorum .tşk

 138. Ufuk says

  ARKADAŞLAR BUNUN GİBİ BİRSÜRÜ YÖNTEM DENEDİM,BUNLARIN 10 KATINI UYGULADIM..SONUÇ 0…KESİN NEDENİ IRSi…BABADAN KAYNAKLANIYOR ÇOĞU…GENELLİKLE ONLARIN GENçLİKTE ZAYIF OLMALARI

 139. serpil says

  13 yaşındayım 30 kiloyum arkadaşlarım çok zayıfsın demekten ve dalga geçmekten bıkmadılar ve ben çok üzülüyorum artık zayıflığımdan ağlıyorum bile nasıl kilo alabilirim :’ (

 140. sedat says

  Arkadaşlar ben şöle kilo aldım inş sizede faydası olur.ben günde bi paket sigara iciodum ilk işim sigarayı bırakmak oldu.sonra dedilerki miden küçük.ilk etapta mideyi büyültmek zor iş onun için normalden biras fasla su tükettim.zaten midenin genislediini hissedersiniz.genişledikce biras daha su miktarını arrtırdım ondan sonra yediim besinler midemi doldurmamaya başladı.ve hergün biras daha fasla yemeye basladım.zaten ondan sonra göreceksiniz yemekte ayırt etmio insan.iştahım nasıl oldu.3 ayda yeminle 13 kilo aldım.60 kiladan 73 kiloya çıktım.yani arkadaslar kısacası zayıf adamın midesi kücük olur ne kadar yiyeceksinizki kilo yapsın.onun için midenizi büyültmeye calışın ben suyla denedim artık siz neyle denerseniz….

 141. hazal says

  Ben 15 yasındayım . 1.60 boyundayım . 37 kiloyum . yemek yiyemiyorum . fazla yediğim zaman midem bulanıyor . Bana yardım edin :(

 142. emir says

  canan hanım önce şunu söyleyeyim şuruolar filan onlar hikaye bazıları vardır stresten kilo alır bazıları kaybeder eger kafanızda heerhangi bir probleminiz varsa onu silin atın başka alternatifi yok atacaksınız önce can sonra canan boşuna dememişler önce bi kendinize odaklanın başkalarının sorrunlarını bi köşeye bırakın sabah kahvaltısı cok önemli özellikle haşlanmış yumurta ve yanında iştah açıcı şeyler mesela yaş nane roka kuzu kulagı yanındada limonsıkarak yanında meze olarak bunları yemeinizi öneririm ve böylelikle iştahınız açılıp saglıklı bir kahvaltı yapmaya başlarsınız sigara içiyorsanız bile sakın aç karınla içmeyin bu dediklerimi yapın bu boyda egerde yaşınız gelmişse evde kalırsınız yumurtada rokada nanede sizi kurtarmaz önce sağlık kendinize dikkat edin

 143. gamze says

  slm ben 1.65 boyundayım kilom ise 45 uzun zamandır kilo almak istiyorum günde15 saat uyuyorum buda günlük yaşamımı kötü etkiliyor yorgunluk halsizlik uykusuzluk sürekli yatırıyor beni yemekle aram da iyi diyebilirim aslında ama nedense kilo alamıyorm hamileligimde bile sadece 5 kilo aldım kızım 2.800 grm dogdu şuan 4 yaşında ve saglıklı benim baba tarafım çok zayıf herkezde çok zayıf oldugumu söylüyor kızımı taşıyamaz duruma geliyorum yavaş yavaş buda beni çok etkiliyorum stresli ve sıkıntılı bir hayatım var ne yapmalıyım lütfen yardım çı olun bir yok gösterin şimdiden teşekkürler

 144. yaprak says

  ben 14 yaşında 1,54 boylarında bir kızım çok aşırı zayıfım ama yemem çok iyi sadece moralim iyi olduğunda kilo alıyorum
  hazal aynı durumdayızzz

 145. yaprak says

  hazal aynı durumdayız ama ben 14 yaşındayım sen 15 yaşındasın senin durumun biraz daha vahimm

 146. salih says

  selam ben 23 yaşındayım.Boyum 1.88 ve kilom 70.Kilo almak istiyorum ama beceremiyorum.Düzenli beslenemiyorum…nasıl olacak tavsiyeleriniz var mı ?

 147. nur says

  Arkadaşlar bende kilo almak isstiyorum.ama bunu b,r türlü başaramıyorum.kilo alamadığım için kıyafet almakta çok zorlanıyorum. İNŞALLAH HEP BERABER KİLO ALICAZ…
  HEPİNİZE İYİ GÜNLER-SAĞLICAKLA KALIN

 148. beril says

  benimde kilo alamama problemim vardı.çok şükür şimdi daha da iyiyim.arkadaşlar kilo almak kilo vermekten daha zor.ve sabır isteyen bir durum.ilk olarak bunu bilmenizi istiyorum.ben bitkisel destekle bunu başardım.vereceğiniz doğru kararla umarım sizde başarırsınız.bilgi için:k.pelen@hotmail.com…

 149. özcan says

  @melisa: bende 1,77 boyunda 75,5 kiloyum bende zayıf biriydim sonra yavaş yavaş kilo almaya başladım sende söylediklerimi uyglarsan sende kilo alırsın . hamur işi yiyecekeler yemeye çalış sonra eğer acıya alarjin yoksa acı ye düzenli olarak egzersiz yap sana tavsiyem bu
  sende farkı anlayacaksın
  1 ay içerisinde

 150. aslı hirik says

  selam bn 1,65 boyundayım 50 kıloyum kılo almak istiyorum ama iştahsızım yemek yıyemıyorum psıkolojm bozuldu ne yapmalıyım yardım edin.yemek yesem kılo alacagımı bılıyorum yemek yeme dışında bana ne kılo aldırabilir

 151. fatos says

  arkadaslar cok zayıfsak hastalık var demek bızlerde eger yedıgımız haldekılo almıyorsak metobalızmamız hızlı o yuzden dır merak etmeyın

 152. arda says

  selam yha arkdaşlar bende aynen 180 boyunda 55 kilo cok zayıfım yha günde 5 ögün yemek yesem gene aynı 55 ten yukarı cıkamıyorum.hayatabak68@hotmail.com

 153. slm arkadaşlar says

  balık hapı kullanın kilo alırsınız omega 3 fiyatı 20 tl içinde 60 kapsül var sabah aç karnına birtane hergün düzenli kullanın kesinlikle kilo alacaksınız ben 41 kiloydum 52 kilo oldum gerçek söylüyorum kesinlikle kilo alacaksınız bende sizin gibi çok şey kullandım kilo almak için bunu kullanın alacaksınız kilo inşaallah sizede yarar omega 3

 154. kbra says

  ya ben 4 yıldr 1 kilo bile almadmm cok zayıfımmm kilo almak istiyormmm yardm edın ya nasl alabilirm kilo

 155. şeker says

  arkdşlar bn kilo alamıorum dogdugmdn beri zayfm ve inann herkeztn çk yiyorm :S ama olmuyo yrdm edn hayattn bezdm balkondan atlamak istiyorm ama okdr zayfmki uçuyorum ölememekten korkuyorum :D

 156. Ali Eser says

  Reset kilo alma desteğini önerebilirim. Kilo aldırıcı kategorisinden biraz farklı. Yaşlılarda Canlanma için kullanabiliyor.

 157. memocan44 says

  arkdşlar bende 195 boy 63 kilo birtürlü kilo alamıyorum hormon testleri normal beslenme normal parazit testleri normal ne yapcam bilmiyorum yardımcı olabilcek biri varmı?

 158. ızzet says

  ben 1.80 boyunda 70 kiloyum günde 5-6 ogün yemek yiyorum bir türlü kilo alamıyorum ne yapsam kilo alamıyorum yardım edecek biri yok mu

 159. elif nisa says

  yazılanları okudum . 1.69 boy ve 48 kiloyum yıllardır kilo almaya çalışıorum olmuo.. şu anda BONTAVİ die bi ilaç sipariş ettm baya işe yarıyormuş sitesine girip okuyun derim. pazartesi ilaç kullanmaya başlıorum hayrlısı..

 160. Mustafa Öztürkmen says

  arkadaşlar eğer evdeyseniz okul yada iş yoksa prakten şurup için :) eczanelerde 3-5 lira arası fiyatı.Uyku ve uyuşukluk yan etkisi o yüzden evdeyseniz diyorum.iştah açıyor uyku yapıyor tavsiyemdir.Ayrıntı yada sorunuz olursa tatli_prens87@hotmail.com

 161. mustafa says

  Merhaba arkiler bnm boyum 1.80 kilom 93 bunlari fln dinlemeyin arkadaslar bakin bnde kiloluyum bn vermeye çalisiyorum size kilo almak için tavsiyem yemegi yiyin ekmek en az yarim olsun yemekten sonra yatin veya oturun hareket etmeyin kalcaniz genisler bölece kiloyu yavas yavas almaya baslasiniz ama dikkat kontrolde tutamassaniz bn 1.80 boy 70 kloydum 80 kilo yapam derken 93 yaptim siz dikkat edin

 162. nuran says

  yaaaa arkadaşlar jepiniz kilo malmak istiyorsunuz da bende zayıflamak istiyorm o nasıl olacak???:((

 163. ali says

  ARKADARSALAR 19 YASINDAYIM BOYM 1:75 VE SADECE 44 KILOYUM HER SEYI DENEDIM GITMEDIGIM DOKTOR KALMADI KOCA KARI LAFLARINIDA UYGULADIM AMA NAFILE ASLINDA BEN DERT ETMIYORUM CEVREMDEKI INSANLARIN HERGUN AYNI SEYI DEMESINDEN BIKTIM ‘COK ZAYIRFSIN ‘ BENI BU DERRTTEN KURTARACAK BI FORMUL YOK MU?

 164. taha says

  mrb. kardeşim ben 45 gunde 15 kilo aldım bu sporla olcak şey ben ınanmıyodum ama oldu ve sana tavsıyem su ben senın suan kemıkleırnın ıcı boş spora gıtın zman hısetceksın ve isticek vucut yemek istıycek hep tavsıyem sana spora gıt ve duznlı yap herseyı orbegın gunde 3 ogun yemek yıyıp cok cok yeme altı ogune bol spora gıtmedne once sabah muz ye gunde 2 pudınk keısn ye ve benım hazıladım bı kaırşım vardı spora gıtmeden yarım saat once ıcıyodum cok etklılı 300 mılım sute 2 kasık bak 2 yumurta kır karıştır iç bebım deıdmı yap 1 ay sonra yorumunu gormek ısterım hersey gonluınce olsun

 165. taha says

  spor arkadaşlar ama koşmak falan dil agırlık bır de 300 mılım sute 2 kaşık bal 2 yumöurta karışrıeırın ıcın spora gıtmeden once sonra gorceksınız 45 gunde 15 kılo aldım

 166. mertcan says

  taha kardes quzel dıyosunda 45 qunde 15 kılo baya fazla deqılmı sence abatılı olmus sankı ve unutmadandaaaa sut bal anladımda yumurtanın akımı yoksa ıkısı bır aradadamı sarısıdamı yanı?

 167. burak says

  s.a arkadaşlar.. 16 yaşındayım yaşıtlarıma göre kilosuzum…dışkımda kurt falan görüyorum…zayıflığın sebebi bu dışkıdaki kurtlar olabilrmi..? cevab bekliyorum…selamlar..

 168. mustafa says

  boyum 1.87 17 yaşındayım 53 kiloyum bir türlü kilo alamıyorum çok yiyorum 1-2 ekmek yediğim halde kilo alamıyorum

 169. ibrahim says

  arkadaşlar benim de kilo ile başım dertte en ez 10 kilo almam gerekiyor ne yapmam lazım ya saglıklıyız bu dert beni öldürecek yakında saglık diye birşey de kalmayacak

 170. emel says

  1.70 boyum var ve 44 kiloyum karşıdan iskelet gibi gözüküyorum resmen önceden 55 kiloyken giderek zayıflıyorum doktora gittiğimde ise senin kilo iyi herkes zayıflamak istiyor sen niye şişmanlamak istiyosun evlenince alırsın diyorlar sıkıldımmm kilo almak istiyorummm artık yaaa

 171. YILMAZ says

  burak dışkında kurt görüyosan sende parazit var doktora git ilaç veriyo ama evde kaç kişi varsa hepinizin o ilacı kullanması lazım kullandığınız havludan bile parazit geçebiliyo onun için herkesin kullanması lazım
  parazit bittikten sonra bomba gibi olacaksın ve kilo almaya başlayacaksın

 172. büşra says

  merhaba ben busra 16 yasndayım ve 40 kıloyum kılo alamıyorum ne yapsam olmadı doktora qtttm hap verdı ama qene olmadı cok yedım qene olmadı herkezn cok zayıfsn demesnden bıktım.taha söyledıklerın cok doqru olduqunu dusunuyorum benı facedn eklermısn ınce ınce tarıflerı yaz lütfen…

 173. Aykut says

  ArkadaşLar Kilo aLmak bende cok istiyorum bi ara baya yemeye başladım baktım pek bi fayda yok bıraktım kendimi cünkü kendimi zorLuyodum.ztn evde her şey dagınık herkez caLısıyo pek yemek yeme fırsatımız oLmuyo aksam :D sabah o kadar: kiLo almak icin bunun yeterLi oLmadıgını düŞünüyorum…ama napıp needip kiLo aLmam sart:D

 174. buse says

  yeter yaşımı söylemek istemiyorum ama 35 kiloyum her gören cok zayıfsın diyor yemek ye diyor her gören barbi bebek gibi cok zayıfsın diyor yeter artık depresyona giiricem 40 kilo olmaya bile razıyım düşünün göğüs kafesimdeki bazı kemikler bile SAYILIYOR :’(

 175. edaa says

  arkadaşlar bozayı duydunuz mu bilmiyorum ama ben çok duydum içmeye karar verdim. içenler hep olumlu sonuç almış ben başlıcam yarın. bir ayda 7 8 kilo aldırıyormuş günde 2 bardakla. bir bardağı 240 kaloriymiş yani günde 500 kalori.denemeye değer bir zararıda yok tadıda muhteşem. tam bir kış içeceği. mutlaka deneyin diyorum. umarım inşallah kilo alırsınız. ben 160 boyunda 47 kiloyum 5 kilo almam lazım. bakalım artık inşallah işe yarar. herkese bol kilolar.

 176. be_quiet says

  arkkadaşlar ilk öncee şunu belirtmek isterim eğer kilo alamıyosanızz büyk bi ihtimal parazitiniz war demektir.
  ilk önce doktorunuzaa gidip paraziti ortadan kaldırmak için ilaç alınız ondan sonraa emin olun her eçen gün kilo aldığınızı görceksini (ama aşırı almamak için spor yapmalısınız.) şimdiden geçmiş olsun..

 177. ece says

  15 yaşındayım boyum yaklaşık 165 cm kilom 43 kilo. Kilo almam gerek psikolojik olarak kötü bir durumdayım arkadaş çevresi tarafından yargılanıyorum.iştahsızlıgım var biraz düzensizde yemek yemek zorunda kalıyorum bazen .aslında genel olarak bacaklarımın yapısı falan iyi fakat kalçam ve üst tarafı çok zayıf . ne yapabilirim..

 178. Grafkr says

  Bende kilo alamayan magdurlardanım 21 yaşndaym ve kilo almam gerek bu yaplanlardn sonuc alan varsa banada söylesin:(

 179. yusuf says

  arkadaşlar 14 yaşındayım 40 kiloyum 45 olmam gerek her şeyi yaptm süte bal atmayı denicem inş.. işe yarar öğüt vermek isteyenler face de ekleyebilir ….. YUSUF BAYRAM antalyada yaşıyorum

 180. maria_53 says

  Boza bence en iyisi.Ben kilo aldımm.Edaa çok saoll.

 181. fatma says

  ben 17 yaşındayım ve 40 kiloyum 10-15 kilo almam gerekiyor banda bir tavsiye verirsenz memnun olurum. çok yemek yiyorum ama bi türlü kilo alamıyorum bana yardım eder misiniz ?

 182. AHMET TAŞ says

  selamlar 1.77boyundayım 55-59kiloyum şikayetçiyim bu kilodan haliyle napcam bilemiyorum.

 183. samet says

  Yaşım 24 179 boy 65 kilo.Arkadaşlar bende aynı dertteyim ideal kilonun altında değilim fakat daha iyi bir görünüm kazanmak için kilo almak istiyorum etraftakilerin kilo al demesi psikolojik baskı yapıyo ister istemez o yüzden benden size ufak bir öneri bu saplantıdan kurtulmak için mutlaka bir psikiyatriden yardım alın ben prozac kullandım 1 ay mide sorunum var sanıyodum ama stres ve takıntı yüzünden yemek yiyemiyomuşum şuan daha rahat ve sık yemek yiyorum yemekten sıkılırdım şimdi iş yerinde herkesin yiceğine ortak oluyorum :) Psikiyatri işe yarıyacaktır

 184. misafir says

  çok şişmanlamak istiyorum ama neyapacamı bilmyorum 26 kiloyum bilen warsa bana yardımcı olsun

 185. tolga says

  13 yaşındayım boyum 1 50 falan 30 kiloyum kollarım ipince bu arada futbolcuyum bacaklarımda çok ince ne yapcam ya off kollarımince olduğundan yazın gelmemesini istiyorum kısakolluyla dolaşsam herkez ne kadar zyıfsın diyor bıktım bu durumdan nolur dua edin bana

 186. Şerif says

  21 yaşındayım 177 boyunda 55 kiloyum nasıl kilo alabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir