Diyabette Beslenme Listesi

Diyabet Diyeti ve Diyabette Beslenme. Diyabetik tamamlayıcıları satan bir çok yer mevcuttur. Fakat, satılanların sizin gereksiniminiz olduğundan emin olmalısınız.

Hangisi En İyisidir?

Her şeyden önce diyabetik tamamlayıcıların nasıl iş gördüğünü anlamanızda fayda vardır. En iyilerinin, bu dört koşulu yerine getirmesi gerekmektedir:

•Glukoz düzeylerini indirmesi

•İnsülin üretimini canlandırması

•Bağışıklığı arttırması

•İyileşme sürecine yardım etmesi.

Kan şekerini düşürmek ve insülin üretimini çoğaltmak diyabetik tamamlayıcı ürün kullanmanın en büyük yararlarından biridir. Aynı zamanda diyabetik hastaları kilo alma ve düşük bağışıklık sistemi yüksek riski altındadır.

En İyi Terkipler

Yukarıda sözü edilen tüm işleri yapması gereken terkipleri aramalısınız. Seçtiğiniz ürünlerde,
•Selenyum
•Çinko
•Gurmar
Bulunmalıdır.

Diyabet hastalığı ile  karşı karşıyayken, bu üç içerik olumlu etkiler sağlar. Her biri farklı bir işe yarar, birlikte alındıklarında ise başarılı sonuçlara sebep olduklarıyla bilinirler.

Genel Prensip: Doğal desteklerin herhangi bir sağlık sorununa karşı kullanımı tıbbi onay olması halinde sözkonusu olmalıdır. Takviyelerin sentetik ilaçlarla bir arada kullanımı bazen olumsuz etkileşimlere yol açabilir.

Diyabet Hastalığı ve Selenyum

Diyabet hastalarında, kanda selenyum düşüklüğüne rastlanır. Selenyum, antioksidan içeriğe sahip bir mineraldir. Oksidasyon kas, kan ve karaciğerdeki hasarı engeller. En iyi sonuca ulaşabilmek için E vitamini ile alınmalıdır. Ya, E vitamini de içeren bir takviye kullanabilir ya da, E vitamini bakımından zengin bir  diyet uygulayabilirsiniz. İkisi birlikte alındığında, kan şekeri seviyeleri dengelenir.

Diyabet Hastalığı ve Çinko

Bir çok vakada, hastalığın en  büyük riski; düşük bağışıklık sistemi ve bağlı durumlarda yükselmenin görülmesidir. Çinko, bağışıklık sistemini güçlendiren ve daha iyi bir sağlık koşulunu oluşturan bir mineraldir ve söz konusu koşullar için bir katalizördür. Diyabet hastaları sıklıkla düşük bağışıklık sisteminden yakınırlar. Bu koşul grip ve bağlantılı enfeksiyonlara davetiye çıkarır. Bu sebeple, çinko sağlıklı bir yaşam için gereklidir.

Diyabete Bitkisel Çözüm – Gurmar (Gymnema Sylvestre)

Gurmar bitkisinin her iki diyabet hastalığında da (diyabet I-II) etkili olduğu gözlenmiştir. Kan şekeri düzeylerini düşürmekte etkilidir. Bununla beraber, çalışmalar, kolestrol düzeylerini de düşürmekte başarılı olduğunu göstermiştir.

Yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıklarının, diyabet hastalığı ile bağlantılı olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bunu iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Bu doğal bitkinin bilinen bir yan etkisi yoktur.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

Yorum yapın

css.php