Gaz Giderici Bitkiler

Gaz Giderici Bitkiler Nelerdir? Rezene Çayı : 1 tatlı kaşığı hafifçe ezilmiş rezene tohumu 1 bardak kaynamış suyla haşlanır 10 dakika demlenir ve süzüldükten sonra içilir. Günde birkaç bardak içilebilir.

Anason çayı:1 kahve kaşığı toz haline getirilmiş anason meyvasının üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra üstü kapalı olacak şekilde 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir.

Frenk kimyonu:1 kahve kaşığı hafifçe ezilmiş kimyon tohumu bir bardak suyla haşlanır yaklaşık olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir. Kimyon herzaman kullanımdan hemen önce ezilmelidir. Öğütülmüş şekilde hazır satılan kimyon kullanılmamalıdır.

Kişniş çayı: Hafifçe ezilmiş bir-iki tatlı kaşığı kişniş tohumu 300-400 ml kaynar suya konularak 5 dakika demlendikten sonra süzülerek içilir.

Haronga kabuğu ve yaprağı : Kabuk ve yapraktan hazırlanmış standardize preparatlar kullanılır. 8 haftadan fazla kullanılmaması gerekir aksi takdirde ciddi sorunlara yol açabilir.

Kakule : 2 kahve kaşığı ezilmiş kakule meyvasının üzerine bir bardak kaynar su döküldükten sonra hemen süzülerek yemeklerde sıcak olarak içilir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

Yorum yapın

css.php