Gilaburu Suyu

Latince adı viburnum opulus olan ve üzüm meyvesine benzeyen gilaburu Kayseri ve çevresinde yetişmektedir. Gilaburu bitkisi ‘nin gövde, kabuk ve meyvelerinin farmakolojide kullanım alanı bulunmaktadır.

Gilaburu Faydaları Nelerdir ?

Böbrek kum ve taşlarını eritici etkinliktedir. Diğer yöntemlerin aksine fiziksel parçalama ile değil kimyasal çözünmeyle böbrek taşını erittiği için kişinin ağrı duymayacağı belirtilmektedir.

Gilaburu suyunda vücuttan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı antioksidanlar yer alır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Pastörize edilmeden üretilen gilaburu suyunda 21 tane probiyotik bulunduğu tespit edilmiştir.

Gilaburu suyunda vücuttaki zararlı bakterilerin çoğalmasını önleyen laktobasiller vardır.

Kolesterolün düşürülmesine yardımcıdır.

Gilaburu suyunda bulunan asitler antikanserojen niteliktedir.

Mutasyonu engelleyici, kanseri durdurucu özellikleri olduğu belirtilmektedir.

Gilaburu kullanımı idrar yolu hastalıklarında tedaviye yardımcıdır.

Adet düzensizliği ve zorluğu gibi sorunlarda rahatlatıcıdır.

Yüksek oranda C vitamini içerir.

Gilaburu ağaç kabuğunun kramplar ve kas gerginlikleri için rahatlatıcı etkileri bulunduğu belirtilmektedir.

Gilaburunun kabuk ve gövdesinden elde edilen sıvı astım, doğum sonrası spazm, uyku sorunları, romatizma gibi sorunlarda kullanılmaktadır. Egzama gibi cilt sorunlarında dışardan kullanılır.

Gilaburunun Yan Etkileri Varmıdır?

Asitli bir yapıya sahip olduğu için gilaburu suyunu mide ve bağırsaklarında ülser sorunu olan kişiler içmemelidir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Gilaburu Suyu” üzerine 77 yorum

 1. sedivan /sakarya ptt yanı sancak doğal ürünler gilaburu mevcut

 2. Merhaba. Ben kocaeli den. Sol böbreğimde 2mm lik taş vardı. Gilaburuyu tavsiye ettiler. Bende 1 ay kullandıktan sonra faydasını gördüm. Hastaneye kontrole gittim. Doktor çok şaşırdı.Ben gene gilaburuyu devam ettim ve böbrekteki taşları yavaş yavaş döküldüğünü gördüm her kese GILABURUYU TAVSİYE EDERİM…

 3. Benim sağ bobregimde 1.3 mm taş kanala düşmüş doktor ameliyat dedi kullandım 15 gün boyunca ne ağrı ne sancı kalmadı tekrar doktora gidip film çekip bakacağım herkese tavsiye ederim

 4. Safra kesemde 2taş var eritirmi nerden alsam iyi

 5. Merhaba 25 yıldır Gilaburu üreticisi,tüketicisi ve satıcısıyım kimler kullabilir ve ya kullanamazlar veya hangi ölcülerde kullanılacal lütfen bu numaradan ulaşabilirseniz yardımcı olmak isterim iletişim numaram:507 532 52 82 saygılarımla….

 6. En iyi gilaburu meyvasini satin alabilecegimiz site hangisi

 7. Safra taşlarını da eritiyormu acaba? 5mm çapında taş var safra kesemde kullanıpta fayda gören varmı?

 8. Safra kesesi taşları için kullanan varmı? Sağ bobregimde iki taş, safra kesemde de en büyüğü 5 mm büyüklüğünde dört adet taş var.Böbrekte ki bir şekilde atılıyor ama safra kesesi taşları tedavisiz denildiği için kullanıp ta erime görülen arkadaslarimizdan güzel haberler bekliyorum.

 9. Gilaburuyu bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kullanmaya akrar verdim, gilaburu.com.tr adresinde buldum 2 ay düzenli kullandım ve faydasını gördüm. Çok popüler bir meyve değil ama faydaları saymakla bitmiyor.

 10. merhaba bebim safra kesemde 11mm taş var bende gilaborunu deneyecegim sonucu yazacagım herkes böbrek taşı için yorum yapmıs ama ben de umutluyum safra tası için hadi insallah

 11. mrb benim safra kesemde taş var ameliyat diyorlar kullanıpta Taşı’nı eriten varmı? Ve ne kadar kullanmam gerekiyor

 12. Benimde safra kesemde taş ve çamur var doktorlar ameliyat diyor ama ben istemiyorum. Gilaburu safra kesesi taşlarını da eritiyormu bilgilendirirseniz memnun olurum.

 13. selamın aleyküm.benimde sağ böbreğimde var 4 gün oldu 2 gün önce gilaboru suyunu tavsiye ettiler içince rahatlıyorum.aktarcılarda mevcut.çabuk eritme özelliğiyle 8 mm taşı bir haftada beritiyormuş.bende 4 mm var kullanıyorum inşallah iyleştiğimde sonucunu yazacam.kolum serum yemekten iğne izleri mosmor oldu.allah herkeze acil şifalar sabır versin

 14. bu gün 5 kg aldım ve hemen yapıp içtim bakalım zaman ne gösterecek burdan paylaşacağım

 15. 4 gün önce akşam rahatsızlandım 3 saat ınanılmaz acı çektim ve dayanamayıp acile gittim bir kaç test ve tahlilden sonra sol böbrekte büyüme ve taşlar olduğunu ve bu taşların cerrahi operasyonla acilen alınması gerektiğini söyleyerek 1 ay sonrasınına gün verdi bir haftadır ağrı kesici ile duruyorum.burdaki yorumların hepsini okudum bir kişi bile memnun olmadım yazmamış.Şimdi bende sipariş verdim kullanınca faydasını görürsem gene burdan sizlerle paylaşacağım.Rabbim herkese acil şifalar versin bu ağrıları ancak çeken bilir.

 16. Arkadaşlar,
  Doktor önerisiyle bir ay sabahları bir bardak içtim bir ayın sonunda sol böbreğimde 5mm taş var eridi. bununla beraber idrar yolları enfeksiyonu giderdi. Karaciğer yağlanmasına iyi geliyor. Mutlaka bu suyu içtikten sonra bol su içiniz. Sabahları içiniz. Yatmaya yakın içmenizi pek tavsiye etmem. çünkü böbrekleri çalıştırdığı için vücudu yorar.

 17. Merhaba arkadaşlar.
  Biz Kayseri’de köyümüzde bu meyvenin üretimini yapıyoruz. İsteyen olursa toplandıktan sonra taze bir şekilde adresinize gönderebiliriz. Kapıda ödeme yaparsınız, riskiniz olmaz. aramanız ya da mesaj atmanız yeterli. 0 555 696 93 15
  Ayrıntılı bilgi için

Yorum yapın

css.php