Kolesterol Nasıl Düşürülür Bitkisel Çözüm

Kolesterol Nasıl Düşürülür? Kolestrolü Düşüren Bitkiler Hangileridir? Yüksek kolesterolü alternatif olarak düşürmek adına tüketilecek bir çok doğal ürün vardır. Bu, kolesterol düzeylerini rejim ve egzersizle düzenlemek isteyen hastalar için uygun olabilir.

Medikal ilaçlar, yüksek kolestrol sorununu çözer mi yoksa, semptomları mı tedavi eder?

En fazla kullanılan ilaçlardan biri olan statin’ler, kolestrol üretiminde gerekli olan enzimi bloke ederek kolestrol üretimini azaltırlar. (Fibratlar ise trigiliseritleri düşüren ve (HDL) düzeyini artıran ilaçlardır)

LDL Düzeyleri bu tip ilaçların kullanımıyla düşse de, doğal bedensel bir fonksiyonu baskılamanın bir çok yan etkisi de vardır, bedenin içsel dengesine zarar verir, kalp kaslarını besleyen madde olan Ko-Enzim Q10 rezervlerini tüketir.

Kolesterol Nasıl Düşer – LDL Kolesterol Nasıl Düşürülür?

Genel tıbbi pratik gereği doğal ya da bitkisel droglar hekim onayı ile kullanılmalıdır. Bitkisel ilaçların sentetik ilaçlarla etkileşime girebileceği unutulmamalıdır.

Policosanol – Bu madde şeker kamışı ve pirinç kepeğinden elde edilir. Bir çok çalışma, Policosanolun total kolestrol ve LDL kolestrolü düşürmekte ve aynı zamanda, HDL kolestrolü yükseltmekte oldukça etkili olduğunu göstermiştir.

Guggul Bitkisi – Bu bitki eskiden beri Hindistan’da faydalanılan bir bitkidir. Trigiliserin ve kötü kolestrolü düşürerek, vücudumuzdaki iyi kolestrolü yükseltir. Aynı zamanda bir antioksidandır da, kalbi serbest radikallerden korur.

Lifli Besinler –  Lif, kepekli ürünler ya da sebzelerden rahatlıkla sağlanmaktadır. Lifli besinlerin, kolesterolü küçük barsakta hapsederek, kan dolaşımı tarafından emilimine mani olduğu belirtilmektedir.

Theaflavin – Yeşil çay, siyah çaya fermante olurken oluşan flavanoid cinsidir. LDL kolestrolü düşürür, HDL kolestrolü yükseltir.

Soya Fosfolipidleri – Tohumlardan elde edilen fosfolipid karışımının zenginleştirilmesiyle üretilmiş standardize hazır preparatlar kullanılır.

Kırmızı Maya Pirinci: – Doğal formuyla lovastatin içerir. Etkili olmasına karşın, FDA tarafından onaylanmamış olduğundan dozaj kullanım şekline bağlı olarak değişiklik gösterir.

Pirincin Monascus purpureus mayasıyla fermente edilmesiyle oluşan üründen üretilen ekstre kullanılmaktadır.   Lovastatin içerdiği için FDA bu ürünü ruhsat almamış ilaç olarak değerlendirmektedir.

Karaciğer hastalığı olan kişiler kullanmamalıdır. Kan pıhtılaşmasını azaltan ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır.

Phytosterol – Kolestrolün yapısına çok benzeyen bileşenleriyle, bir başka kolestrol düşürücüdür, Beta-sitosterol adıyla da bilinir. Phytosterol, kan dolaşımında kolestrol emilimini yükseltir ve kandaki kolestrol düzeylerini düşürür.

Üzüm Çekirdeği –  Üzüm çekirdeği ekstresinin total kolesterol serum düzeylerini düşürdüğü not edilmiştir.

Kepekli Pirinç yağı – Bir çok farklı besin değerine sahiptir ve kandaki kolestrol ve trigliserin oranını düşürür.

Sarımsak – Sarımsağın kolesterolü düşürücü içeriğiyle ilgili yoğun çalışmalar sürdürülmektedir.

Kabak Çekirdeği Yağı – Diğer besinlerin kolestrol düşürme etkisini destekler ve zengin bir yağ asidi kaynağıdır.

Kendiniz için Doğal Kolestrol Düşürme Formülü

Bu doğal kaynaklardan  yararlanarak kolestrolünüzü kontrol edebilirsiniz ama her zaman bu içeriklere sahip yüksek nitelikli ürün formülü bulmak kolay olmayabilir. Yüksek kolestrol düzeyleriniz, kalbiniz ve sağlığınız, kendi seçimlerinize bağlı olduğundan, uygun formülü bulmakta acele etmeseniz iyi olur.

Kolestrol düşürücü takviyeler alırken aklınızda bulunsun;

• Doğal kolestrol formül ararken, total kolestrolü, LDL kolestolü ve trigliserin düzeylerini düşüren, aynı zamanda HDL kolestrol düzeylerini ise yükselten ürünlere yönelin.

• Genel anlamda sağlığınıza iyi gelen ve hiçbir yan etkisi olmayan ürünleri tercih edin.

• Seçtiğiniz satıcıların GMP (iyi imalat uygulaması) kurallarına kesinlikle uyuyor olduğuna dikkat edin. Bu size, uygun nitelikli ürün kullanma fırsatı verir.

• Standart bitkisel ekstrelerin kullanılarak üretildiği ürünleri seçerek, ürünün yüksek miktarda aktif içerik taşıdığından emin olursunuz.

• Ürünün güvenli ve etkili olduğundan emin olabilmek için, Analiz Sertifikası (COA) taşıyan ürünleri tercih edin.

• Katkı ve dolgu maddesi taşıyan ürünlerden uzak durun.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Kolesterol Nasıl Düşürülür Bitkisel Çözüm” üzerine 2 yorum

  1. İki hafta önce Facebook sayfasından öğrendim, Bikarbonatın tüm hastalıklara iyi geldiği ve insanların çok memnun kaldığı yazılar paylaşıldı. Hatta kendi blog sitemde yayınladım. Bikarbonat şifa meğersem. Gönül rahatlığı ile hiç bir yan etkisi olmadan kullanabilirsiniz . Facebook Kemal Milar sayfasından gerekli bilgileri inceleyebilirsiniz .

  2. Kolesterolum 203 cikti 33 yasindayim ne yapmaliyim panikledim cok ne yapmaliyim

Yorum yapın

css.php