Şişkinlik Giderici Bitkiler

Şişkinlik Giderici Bitkiler Nelerdir? Şişkinliğin farklı sebepleri olabilir. Yemeğin hızlı yenmesi ve yemek sırasında konuşmak hava yutulmasına sebep olur ve böylece mide içindeki hava miktarı artar ve şişkinlik hissedilir. Midedeki şişkinlik kullanılan bir ilacın yan etkisiyle oluşabileceği gibi bazen de diyabet gibi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Şişkinlik yanlış beslenme ve organik bozuklukların sonucu meydana gelir. Bu duruma karşı 2 türlü önlem alınabilir.

Gaz oluşumu ve şişkinliği önleyebilmek amacıyla, sindirim sistemini uyarma ve tam bir sindirim sağlanmasına çalışmak ve de sindirim sisteminin uyarılamadığı durumlarda meydana gelen gazın dışarı atılmasını sağlamaktır.

Sindirim salgılarının yeterli olmamasından dolayı oluşan yetersiz sindirime karşı sindirim sisteminin uyarılarak, salgılarının yeterli orana gelmesini sağlamak gerekir. Bunun için kullanılan bazı bitki çayları vardır.

Şişkinliğe Ne İyi Gelir?

Rezene Anason Frenk Kimyonu: Bu üç bitki eşit oranda karıştırılır ve 2 tatlı kaşığı bitki hafifçe ezildikten sonra 1 bardak kaynar suyla haşlanır 10 dakika demlendikten sonra süzülerek tatlandırılmadan içilir.

Papatya – Nane Çayı: 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış eşit karışım bir bardak kaynar suyla haşlandıktan sonra 10 dakika demlenir ve süzülerek yemeklerden sonra tatlandırılmadan içilir.

Eğir Kökü Çayı: İnce olarak kıyılmış bir çay kaşığı eğir kökü bir bardak kaynar suyla haşlandıktan sonra 15 dakika boyunca demlenir, süzülerek ve tatlandırılmadan  yemeklerden önce içilir. Eğir kökü çayının uzun süreli kullanımından kaçınılmalıdır. Ayrıca hamileler kullanmamalıdır.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Şişkinlik Giderici Bitkiler” üzerine 2 yorum

  1. işe yaranıo arkadaşlar boşa zaman kaybı denedim hiçbir fark yok

  2. aferin işi yarıonuz ama şu çay tariflerinin tadı kötü bşka yol yokmu?

Yorum yapın

css.php