Kudret Narı Faydaları

Kudret Narı Faydaları Nelerdir ve Kudret Narı Nasıl Hazırlanır? Anavatanı Hindistan olan kudret narı bitkisi özellikle gastrit ve ülser gibi mide sorunlarına karşı etkilidir. Kudret narının yaprakları ve meyvesi vitamin ve mineraller bakımından zengin içeriğe sahiptir.

Kudret Narı Faydaları

•Kudret narı (mormordica) ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir. Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir. Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kudret narının içeriğindeki charantine adlı etken madde gastrit, mide ülseri, reflü sorunlarında etkili oluyor.

•Kudret narı Helicobacter Pylori bakterisinin sayısını azaltarak aktivitesini baskılıyor ve üremesini engelliyor. Antienflamatuar özelliğiyle mide ve bağırsak enfeksiyonlarına karşı etkili oluyor. Kudret narı, mide ve bağırsaktaki yaraların yaraların hızla kapanmasını sağlıyor.

•”Current Molecular Medicine”nde Mayıs 2011’de yayınlanan bir yazı, kudret narının terapik değerini arttıran 20’den fazla bioaktif bileşik içerdiğini yazmıştır.

• Bugüne kadar 100’e yakın in vitro çalışma bu acı meyvenin kan şekeri düşürme etkisini kanıtlamıştır. Kudret narı, hücrelerin glukoz alımını geliştirir, insülin salınımını ilerletir ve yoğunluğunu arttırır.

•Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

•Kudret Narı ekstresinin alloksan – streptozotin – nedenli şeker hastalığında kan şekerini hızlı bir şekilde düşürüp normale indirebileceği belirtiliyor. Kudret narının suda çözünen peptid fraksiyonunun oral kullanımının kan şekerini normale dönüştürmekte etkili olduğu bulunmuştur.

•Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Bu çalışmanın sonuçları The International Journal Chemistry & Biology  2008 Mart sayısında yayınlanmıştır. Kudret narının diğer sentetik şeker ilaçlarının neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.

•Araştırmacılar, kudret narında bulunan bir çok proteinin laboratuar ortamında HIV’yi baskıladığını bulmuşlardır. Ribosom-inaktive proteinler olarak bilinen bu porteinler, alpha-momarchorin, beta-momarchorin ve MAP-30 (Momordica Anti-HIV Protein)lerdir. “Planta Medica” Dergisi Haziran 2001 sayısında, kudret narının HIV’yi inhibe edebilme kapasitesini gösteren bir çalışma yayınladı. Bu laboratuar çalışmasında, olgun meyve ve tohumundan çıkarılan bir proteinin HIV bulaşmış hücrelerdeki viral proteini azalttığı görüldü. Bu azalma %82 oranındaydı ve viral replikasyon süreci de %50 oranında engellenmişti.

• “Pharmaceutical Research bülteninin Haziran 2009 sayısı da, kudret narının kanser hücreleri gelişimini engellediğini ve sağlıklı hücrelere dokunmadan kanserli hücre ölümlerini körüklediğini rapor etmiştir. “Cancer Science” Ekim 2010 sayısı ise, kudret narı ekstresinin kanserojen hücrelerin prostat tümöründen akciğere sıçramasına engel olduğunu söyleyen bir çalışmaya yer vermiştir.

Saint Louis Üniversitesi‘nden Patoloji Profesörü Ratna B. Ray, kudret narının meme kanseri olan kişilerde hastalığın nüksetmesini önlemek için besinlerde bir katkı maddesi olarak kullanılabileceğini belirtmiştir. Cancer Research dergisinde yayınlanan araştırmada, kudret narı ekstresinin, meme kanseri hücrelerinin gelişimini durdurduğu belirtilmiştir.

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Meyveler olgunlaştığında doğranarak cam kavanoza doldurulur. 2-3 gün sonra acı su süzülür. 100 gr kadar iyice olgunlaşmış taze kudret narı (içindeki kırmızı zarla kaplı tohumlar alındıktan sonra) küçük küçük doğranır ve üzerine 1000 gr zeytinyağı ya da bal eklenir. 3-6 hafta boyunca güneşte bekletilir. Bu sürenin sonunda  karışım günde iki kez sabah akşam yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı alınır. (Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir)

Kudret Narı Nasıl Kullanılır ?

Tavsiye edilen doz; günde 50-100 ml kudret narı suyu; ya da günde üç kez alınacak 900 mg. meyvenin ekstresidir.

•Kudret narı meyvesi genel olarak balla veya zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır.

•Kullanıma hazır şekliyle satılan ballı kudret narı macunu ürünlerini doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz.

•Kudret narı meyvesi ve zeytinyağıyla hazırlanmış ürünler de yine doğal ürün marketlerinden alınabilir.

•Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır.

•Kudret narı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 2- 3 kez alınabilir.

Yan Etkileri Var mı?

Sıvı formunun aşırı tüketimi (yukarıda belirtilenin birkaç katı) ishal ve karın ağrısına yol açabilir. Tohumların aşırı miktarlarda tüketimi, ateş, baş ağrısı ve koma ile bağlantılı olabilir. Hamile kadınların kullanmaması gerekir. Hipoglisemi, ya da düşük kan şekerine sahip kişiler kullanmamalıdır.


Comments

  1. burçak çelebi says

    kudret narının dısımı yoksa içindeki kırmızı çekrdeklerimi yeniyo

  2. heh says

    hatta çekirdeklerini yeee. töbe ya okusana üst tarafı zehirli diyo çekirdeğine zehirli

  3. filiz astarcıoglu says

    mrh işitme özürlü engelim annem kudretnari biliyor bahçe kudretnari bal badem karış devam yedim sifa çok iyi annem tşk ederim ülser var sifa çok iyizeytinyag kudrenari yara sürülür çok çabuk iyi slm

  4. tolga says

    burçak , bizim için faydalı olan senin çekirdeğini yemen .. bol ye ama .. bi oturuşta hepsini ye

  5. hasan ali coban says

    kudret narı tam bi sifa kaynagı bence mideme hic bi ilac iyi gelmedi kudret narı anında etki etti allah sükür acılarım sona erdi bence sorunu olan kullanmalı….

  6. gül says

    kudret narı nasıl yenir?
    biz zeytin yağında bekletilmiş olarak kullanıyoruz bahçemizde yetişiyor çekirdeklerini içinden alıp tekrar dikiyoruz veya isteyenlere veriyoruz ben her sabah kahvaltıdan 1 saat önce yiyiyorum çok faydasını gördüm mideme cildime yalnız yaparken çatalla ezin rondoda ezince acı oluyor :)

  7. gülçin says

    valla bende kullandım 6 ay ve 3üncü kavonozu bitirince fayda etti arkadaşlar sabırlı olun ülsere bire bi geliyo bu udret narı..ağrılarım sona erdii

  8. gökhan says

    ünsere zeytin gaglımı yoksa ballımı iyi geliyor teşekkürler

  9. sinan says

    çok acil ihtiyacım var ve bulamıyorum. aylalrdır mide ağrısı çekiyorum. lütfen yardım edin

  10. fatima says

    esselamu aleykum,

    kudret nari hangi mevsimde toplanmaya hazır oluyor?

    Sizde zeytinyagıyla karıstırılmıs dogal ve organik kudret

    narı varmı?

    varsa fiyatı ne?

    hangi ilde yasıyorsanız?

    saygılar ve selamlar

  11. Ercan says

    arkadaslar,
    ABD de yasiyorum,Turkiyeye izine gittigimde
    dogal urun marketlerde satilan Kudret nari macununi aldim,satan kisi harici olarak rezene tozu ekledi,karistirdik,ve 2 haftadir kullaniyorum,biraz duzelme var ama elimdeki macun bitti bende su anda ABD deyim,macunu bulamadim ama cin pazarinda tazesini,suyunu ve kurutulmus cayini buldum.
    saf suyu mide ulserine faydalamidir? bunu bilen varmi yoksa bende tariflere gore zeytinyagindami yoksa baldami bekleteyim?
    eger saf suyu ayni faydayi gosteriyorsa beklememe zaman kaybina gerek yok diye soruyorum.
    Herkese acil sifalar diliyorum.

  12. İSMAİL DEMİREL says

    kudret narı alanyada yetişen bir meyvedir..temmuz-ağustos ayında yetişir.şifa için zeytinyağı ile karıştırılır.sabahları 1 çorba kaşığı içilir ve günlük haya devam edilir.

  13. Sinem says

    Sayın Gül Hanım;

    Kudret Narı bitkisini uzun zamandır eşimin karaciğer ve mide sıkıntısı yüzünden aramaktayız. Fakat taze olanına sizin yazınızı okuyana kadar rastlayamadım. Bahçenizde yetiştiğini dile getirmişsiniz ve isteyenlere de temin ettiğinizi. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

    SAYGILARIMLA
    Sinem T.

  14. güler durak says

    eşim aktardan almış.bügün kullalmaya başlıyacağım sonucu yazarım herkese şifalar dilerim.

  15. ferya says

    slm arkdaşlar benim ülseratif kolitim var kudret narı iyiy geliyomu

  16. Sinem kobal says

    Tavsiye ediyorum.. fakat 2 ay kullanmalısınız aralıksız

  17. arun says

    Biz kudret narının sebzesini yapıyoruz ince ince dilimleyip (yeşilken) patates ve zerdeçal ile kavuruyoruz hem lezzetli hem faydalı oluyor… yaprakları da yeniyor.. çekirdeklerini atmadan kurutursanız toprağa ekebilir ve sizde yetiştirebilirsiniz

  18. ismail says

    sinem hanım yazınıı okudum elimde sınırlı sayıda kudret narı cekirdrği var.derdinize deva olacaksa ücretsiz olarak 2 adet gönderebilirim.adresinizi yazın kargoyla ödemeli olarak göndereyim.

  19. Süha Okyay says

    Kudret nari ile ilgilenenlere duyurudur.
    Cok faydasi olan bu bitkiyi yetistirmek isteyenlere Ücretsiz tohum gönderebilirim.
    Selamlar

  20. timsah says

    yaw ne mal insalar var bu dünyada adam yazmış çekirdekler zehirli die arkdaş hala çekirdekmi yicez dio yok çekirdekle beraber zıkkım kökü ye allahım sen affet :))))

  21. gzde says

    ben sabahları kahvaltıdan once kullandm.. 3gun ıcınde etkisini gostermeye baslıo.. bıraz tadı kotu ama bununda bedeli bu… benmde ülserm vardı.doktor ilac verdı.. bı faydası olmadı.. kudret narı anında ii geldi..aktarlardan bulabilirsiniz..fiyatını cok degl ama isterse cok pahalı olsun saglık ıcın verılır.

  22. arzu says

    süha beyin dikkatine; ben ziraat mühendisiyim. babamın ülseri var ve çok acı çekiyor. biran önce bu meyveyi ve tohumlarını temin etmem gerek. yardımcı olursanız sevinirim. bana meil atarsanız sizinle iletişime geçerim. arzugul22@hotmail.com

  23. kadir says

    arkadaş ben erzurumda yaşıyorum kudret narı erzurumda yetiştirebilirmiyim? bana bir kaç tane çekirdek göndrebilirmisin? şimdden teşekkür ederim. allah razı olsun.

  24. ERKUT says

    bende hem fistül vardı hemde hemoroit aktardan bir kavanoz kudret narı yedim sabah akşam 1 tatlı kaşığı aç karnına bu gün beşinci gün yok olup gittiler. herkeze tavsiye ederim.

  25. Esra says

    Bacağıma çay dökülmüştü.Kudret narı sürdüm hem kızarıklığını ,hemde acısını dindirdi.

  26. Zerrin Öztürk says

    arzu hanım kudret narı tohumunu tedarik ettiyseniz. Bana da söylermisiniz nasıl bulduğunuzu, nerden bulduğunuzu. Benimde tohumuna acilen ihtiyacım var.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

  27. naci manav says

    sayın süha okyay benimde kolit şikayetim var.eğer benimle verdiğim adresle iletişime geçebilirseniz kudret narı tohumlarınızdan istiyorum geçenlerde bitane karışım aldım fakat içinde bir sürü çeşit şey vardı pek etkisini göremedim sadece kudret narı olarak da bulamadım burada şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

  28. murat says

    hatayda ikamet eden arkadaşlarım varsa tohum konusunda yardımcı olabilirim.bahçemizdeki kudret narını topladıktan sonra çekirdeğini toplayıp verebilirm isteyene.saygılarımla

  29. ferec says

    merhabalr senenlerden berin ben mide ve barsak ağrisi çrkiyorüm kudret nari kullan din ama sonuçalamadim barsaklar son filmde çektiğim odem çikti nerenin kudra narini kullan maa lazim bana bildirir misin ne olur

  30. mehmet says

    bende tohumları var. çok lazım olana bir şekilde ulaştırayım…

  31. zafer says

    merhabalar benmde midemde sorun var endokopi oldum kanamalı ülser dediler 20 gun tedavi gördm hala iyi olamadım banada bu bitkiyi önerdiler nereden bulurum yardım edermisiniz

  32. polen baharat antalya says

    kudret narı elimde bulunmaktadır isteyen herkeze gönderirim

  33. selda says

    merhabalar bizde şans eseri kudret narı tohumlarını buldum.şuan meyvelerini veriyor ama nasıl balla karıştırılacak çokta bi bilgim yok bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim çünkü annem ve amcamın oğlunun mide rahatsızlığı var bende bu karışımı öğrenmek isterim.(dış kabuğunudamı ezilerek balla karıştıracaz anlamadığım konu bu)yardımcı olursanız sevinirim.

  34. mersinli_33 says

    selam şimdi tam zamanı mersinde kapı önünde yetişiyor valla taze taze

  35. mehmet says

    Ben chron hastalığına yakalandım,bu hastalık sanatçı sertap erener’de de var, kendisi ameliyat oldu, beni ssk göztepe, çapa ve marmara hastanesinde uzun zaman tedavi etmeye çalıştılar (2 yıl) pek bir sonuç alamadım, daha sonra zeytinyağında dinlenmiş kudret narı kullanmaya başladım, sabahları aç karnına 1 kaşık. Mükemmel bir ilaç, hastalığımdan kurtuldum

  36. mehmetabidin says

    sevgili gül arkadaşım memleket neresi ve diğer bahçelerinde olan arkadaşlar sizlerede soruyorum veya benimle irtibata geçebilirmisiniz evet cevabınızı yazarsanız sizlere telefon numaramı veririm veya sizlerden çağrı atarsanız sizlere ben dönebilirim..

    yardımınıza ihtiyaç vardır şimdiden herkese teşekkür ederl allah şifalar versin diyorum

  37. OSER says

    bizde şuan ekili olan var olgunlaşınca tohum gönderirim isterseniz

  38. OSER says

    8 tane tohum var isteyene şimdi isteyenede eylülde yeni ürün tohumları göndeririz tohumlar ücretsiz dir fakat ulşım alıcıya aittir

  39. arzugul says

    ben mide ülserinden babamı kaybettim (16temmuzda). lütfen sağlığınızı ihmal etmeyin. tedavi için geç kalmayın. şimdi babamın mezarına kudret narı dikeceğim. sağlığınızı ertelemeyin. herkese acil şifalar diliyorum.

  40. tamer says

    Merhaba!
    Kudret narını istanbul mısır çarşısında bulabilirsiniz.

  41. yaren says

    son derece faydalı bu yıl kendim yetiştirdim isteyen herkese tohumlarını gönderebilirim herkese acil şifalar

  42. sefa says

    mrb arkadaslar ben hemofili kan hastasıyım.kan pıhtılaşması sorunum var acaba kudret narı kanı pıhlıtastırma gibi bi özelliqi de varmı ? bunu ögrenmek istiyorum yardımcı olabılecek arkadaslara sımdıden tesekkurlerımı sunarım.

  43. muzaffer says

    kudret narı kullanım şekli
    sinem hanım kudret narı şu anda fidanlarının dallarında şifa dağıtacakları kişileri arıyor ve bu mevsimde tazedirler, size tavsiyem bu ağustosun en geç
    20 sine kadar temin etmeniz. aksi taktirde size geçen yıl hazırlanan ürünleri vereceklerdir. dilerseniz size temin edebilirim. kudret narı dalından koparıldıktan sonra en geç üç gün içerisinde hazırlanmalıdır. yoksa çürüyor.

    eşinize geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

  44. muzaffer says

    ferec kardeşime cevaptır.

    kudret narı 3 şekilde satılır. kurutulmuş, meyve ve ezilmiş halde bal veya zeytin yağı içerisinde. sana tavsiyem meyvesini bulabilirsen içindeki çekirdekleri çıkart ve iyice rendelenmiş bir şekilde zeytin yağının içerisinde en az 25-30 gün beklettikten sonra sabah akşam yemeklerden en az yarım saat önce bir tatlı kaşığı bu karışımdan ye bir müddet istirahat et. iyileşeceksin inşallah.

  45. süleyman kozak says

    ben seramda kudret narı yetiştiriyorum.her şekılde yardımcı olurum .0546 474 6812

  46. özer says

    ben izmirdeyim annem bacemıze ektı ızmırde satılıyor annem 21 martta ektı temmuz gıbı ucuncu meyveyı aldık nazık bır bıtkı sarmasık gıbı heryere dolanıyor ona gore dıkın meyvenın cekırdegını ekın acıl sıfalar

  47. musa kızılaslan says

    arkadaşlar benimde miğde sorunum var kudret narını bulamıyorum bahçesinde yetişen yada nerde satıldığını bilen arkadaşlardan rıca ediyorum bana yardımcı olabilirmi ücret sorun değil tel numaram 054358754006 allaha dua ediyorum lütfen yardımcı olun

  48. Taner says

    Sayın Muzaffer,

    Bu sene ilk defa kudret narı yetiştirdim. İlk meyvesinide bu sabah aldım. Dışı malumunuz turuncu içinde kırmızı hafif etli çekirdekleri var bu kırmızı yerin altındada ana çekirdek var. Bu ana çekirdeğin üstündeki kısmın bir faydası varmı? Bu bitkinin sanırım esas tüketilen yeri turuncu dış kısmı bununla ilgili çeşitli tarifler mevcut. Dalında bir kudret narı kırmızı kısmını dökmüş bu haliylede dalından kopartılıp kullanılabilinirmi. Verceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

  49. kara says

    1978 yılında çekilen mide filminde 3 tane sarılira büyüklüğünde yara vardı doktorlar mutlaka ameliyat olmamı istediler olmadım.(düedonum ülseri)doktor bir arkadaşımın tavsiye ve tarifleriyle çok basit bitkisel tedaviyle kendi kendimi iyileştirdim.acı ekşi turşu her türlü baharat yiyebiliyorum allaha şükürler olsun.Mide ağrısının ne olduğunu bilirim.Bu dertten muzdarip bütün arkadaşlara hiçbir karşılık beklemeden yardımcı olurum şifalar dilerim.

  50. Mustafa Deniz says

    Kudret narı egzema veya sedef hastalığının tedavisinde kullanılıyor mu? Taze olarak hazırlanması mı gerekiyor?
    Saygılarımla

  51. Fulya says

    Benim ÜLSERATİF KOLİT hastalığımı KEFİR tedavi etti.Kudret narı
    bu hastalığıma iyi gelmedi.KEFİR i günlük sütlerle kendim mayalıyorum.Kefir mayasını temin edip sabah akşam birer bardak
    KEFİR üç ay içerseniz KOLİT sorununuz kalmayacaktır.
    Acil şifalar diliyorum.

  52. ahmet says

    Taze bu yılın mahsuli işlenmiş kudret narı bulunmaktadır ilgilenenlere bilgidir yarım lt.olarak ve 1 lt olarak hazırlanmış karışımlarımız adresinize teslim edilir
    0541 213 97 93 ahmet

  53. ahmet says

    musa kızılaslan bey kudret narına ihtiyacınız olduğunu yazmışsınız ancak numaranızda bir rakam fazla şayet ulaşmak isterseniz 0541 213 97 93 den görüşebiliriz

  54. dilek says

    Ahmet bey uzun zamandır mide raharsızlığı çekiyordum biliyorsunuz sizinle konuştuğumuzda pekte ümitli değildim şaka gibi başladım karışımınızı kullanmaya ancak önce ALLAHın sonra sizin sayenizde şu an hiç bi rahatsızlığım kalmadı teşekkürler arkadaşlarımada tavsiye ediyorum onlarlada ilgilenmişsiniz samimiyetinizden ve ilginizden dolayı teşekkürler

  55. İhsan UÇAR says

    Ben Tokattan İhsan Bende Kudret Narı, Pepino ve Altın Çilek Bulunmaktadır Kendim yetiştiriyorum ihtiyacı olanlara gönderebilirim.

  56. mustafa says

    fulya hanım bende 5 yıldır ülseratif kolit hatasıyım ve hastalık bende sürekli aktif ve alevli bir şekilde seyrediyor,kendim de sağlık personeliyim denemediğim yol kalmadı bitkisel ilaçlarla tedavi olan arkadaşımın kullandığı ilaçları bende kullandım ama sonuç aynı,çok zor bir hastalık Allah kimseye vermesin işime bile zor gidip geliyorum.kudret narını araştırırken yorumları okudum aynı rahatsızlık için kefir diyorsunuz kafam karıştı kudret narının sindirim sistemi yaralarına çok iyi geldiğini biliyorum ama siz nasıl şuan sağlığınıza kavuştunuz herhalde benimle irtibata geçerseniz sevinirim,şimdiden çok teşekürler 0543 279 5958

  57. AYDEMİR GÖRMÜŞ says

    nereden temin ettiniz kudret narını banada iletişim adresi gönderirmisiniz.TEŞEKKÜRLER.

  58. alpaslan larende says

    merhaba..karşıyakada oturuyorum..kudret narından alabilirmiyim sizden..rahatsızlıklarım var..05357154094..sizde teliniz, verirseniz,,ben gelirim..saygılar

  59. NARDEN says

    kudret narı yapılışı
    Değerli arkadaşım reflü tedavisinde de kullanılıyor ballı yada zeytinyağlı farketmez acil şifalar dilerim bizde çanakkalede kendi bahçelerimizde yetiştiriyoruz hakiki zeytinyağıyla yada balla karışımı hazırlayıp kavanozluyoruz talep edenler olursa satışınıda yapıyoruz her sabah aç karnına 1 çorba kaşığı püresi ile birlikte tüketmek gerekiyor lakin sonuç vermesini istiyorsanız hergün düzenli olarak kullanmak sabırlı olmak zorundasınız.

  60. ahmet çnkl says

    Hijyene ve tazeliğine özen gösterilerk hazırlanmış ister zeytin yağılı ister ballı karışımlı kudret narı bulunur

  61. ayfer İNCEDAL says

    arkadaşlar ben uzun zamandır varis ağrılarımdan şikayetciydim ancak 6 aydır kudret narı karışımını kullanıyorum yok denecek kadar yol kat ettim öncelikle ahmet beye teşekkürlerimi borç bilirim ve sonuçta bir meyva ancak hazırlanışı sadece blanderdan geçirip zeytin yag yada bekletmek değimiş hazırlanışı ve kullnım şekli kişiye göer değişiyormuş ben söylediklerine harfiyen uydum bu şekilde şifa buldum

  62. haktan atalay says

    ahmet bey teşekkürler kudret zeytin yağ karıımlı kudrett narını dün korgoden aldım ilginiz ve dürüstlüğünüz için teşekkürler

  63. aymer says

    Merhaba

    Kudret narını bala karıştırarak kullandığınızda bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hastalıklardan koruyor. Geçtiğimiz kış eşim ve ben kendimizi hasta olacakmış gibi hissettiğimizde birer kaşık içtik ve çok iyi geldi, doping etkisi yaparak hasta olmamızı önledi.
    Özellikle sık sık grip, soğuk algınlığı problemi yaşayanlara kullanmalarını öneririm.

  64. Emrah Besli says

    arkadaslar bana acil kudret nari tohumlari lazim annem reflü hastasi almanyada bulamiyoruz lütfen tohumu olan bana ulassin mail adressim emrah_0459@hotmail.com ücreti ne olursa olsun lüttfennn !!! simiden tskler !!

  65. mustafa yaşar güler says

    merhaba nar yorumcuları yapmış olduğunuz yorumlar için hepinize teşekkürler benim merakım SEDEF hastalığı ile kudret narının faydalı olduğu söyleniyor hazırlanışı nasıl öğrene bilirmiyim

  66. serkan ak says

    =”# a.sbu meysımde toplanıyo şu an bende 30 kok warokm şıfalı yıllardır ekıyomyakınsanız yollayabılırım
    -2838″>fatima:

  67. nevra says

    bende tohum var nezaman ekiliyor…zeytinyağına çekirdekleriyle mi konuyor

  68. BUZ ADAM says

    ARKADAŞLAR ŞU AN (AÜĞUSTOS 2010) ANTALYA DA PAZARLARDA BOL BOL VAR TANIDIKLARINIA SİPAREŞ VERİN BEN ALDIM

  69. BUZ ADAM says

    ARKADAŞIM ŞU AN TAM ZAMANI ANTALYA ALANYA MERSİN ZANNEDİYORUM MUĞLUDADA HATTA ADANADADA OLABİLİR TANADIKLARIN VARSA PAZARDAN ALIP SANA ULAŞTIRIRLAR BEN ANTALYADAYIM VE ŞU AN PAZARDA SATILIYOR

  70. fikret küçük says

    Arkadaşlar kudret narı Yalova bölgesinde yetiştirilmektedir.
    hazır hale getirilip satılıyor.Ben kullandım 40 günde mide sorunundan kurtuldum ihtiyacı olan arkadaş varsa benimle temasa geçsin fiko1900@hotmail.com

  71. Ayşe AKSOY says

    Bostanlı pazarında yaşlı bir

    teyze taze meyvesini de, kavanozlara hazırlamış olarakta satıyor. alabilirsiniz.
    Pazarın Bostanlı taksi tarafından girince giriş kapısının önünde.

  72. demet says

    kudret narı değilde kantoronu zeytinyağında bekletiyosun onun kan pıhtılaşmasına iyi geldiğini biliyorum hatta trafik kazalarındaki iç kanamayı bile durdurdugunu duymuştum

  73. demet says

    yanlız arkadaslar kimi rondodan geciriyo kimi blendırdan ama kesinlikle yanlış asla metal deymemeli benim annem onu havanda eziyo ve tahta kaşıkla yiyorum yani tamamen vitanim degerlerini öldürdüğünü biliyorum BENİMLE BERABER HEPİMİZE ACİL ŞİFALAR

  74. sedat özer says

    süha kardeşim ben bolu da ikamet etmekteyim kudret narı tohumu gönderebileceğini yazmışsın allah senden razı olsun mümkünse banada gönderirsen dua ederim.. adresim:abant izzet baysal üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi bolu sedat özer şimdiden teşekkür ederim… saygılar

  75. ahmet says

    Kullnıma hazır zeytin yağında işlenmiş kudret narı mevcuttur

    İletişim No:0 541 213 97 93

  76. narden says

    fatima hanım,

    biz bahçelerimizde yetiştirip satıyoruz bu senin mahsulü oluyor ve hakiki zeytinyağlı ve ballı olmak üzere 2 ayrı karışım olarak hazırlıyoruz tamamen dogal yılın her mevsimi bizden ihtiyaç halinde isteyebilirsiniz biz çanakkalede yaşıyoruz fiyatı 400 gr kavanozda 20 tl isterseniz bana narden1978@hotmail.com adresine isim telefon bırakarak yada 0546.554.25.82 numaralı telefondan ulaşabiliriz ismim narden özcan katırcıoğlu allah acil şifalar versin

  77. narden says

    kudret narı nasıl hazırlanır – kudret narı hazırlanışı
    mustafa yaşar güler: öncelikle acil şifalar diliyorum kudret narı meyvesini çekirdeğinden ayırıp temizledikten sonra rendeleyip yada ince ince kıyarak zetyinyağı dolu bir kavanoza karışımı boşaltıyorsunuz ve 1 hafta bu kavanozu güneşte bekletip sonrasında içeri alıp enaz 1 ay bekletiyorsunuz arada bir havasını almayı ve çalkalamayı sakın unutmayın sonrasında karışım kullanıma hazır hale geldiğinde yatmadan önce sedefli bölgelere sürerek ve o bölgeyi streç filmle sararak kullanacaksınız tabii hergün devam edicek bu sakın pes etmeyin acil şifalar dilerim eger karışımı temin edemezseniz bana haftaiçi 0546.554.25.82 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz narden katırcıoğlu 400 gr kullanıma hazır kavanoz 20 tl fiyatla tarafımızdan satılıyor bu senin mahsulü tekrar acil şifalar dilerim

  78. murat says

    musa arkadaş ben istanbulda oturuyorum istersen sana temin edebilirim eminönünde var ben kendimde kullanıyorum numaram 0543 243 47 22 allah şifa versin

  79. anelya says

    evet arkadaşlar ben azerı.buraya evlendım ve eşımın ayak problemlerı var.davamlı ılac kullanıyo.bır arkadaşın tav sıyesıyle kudret narı halıs zeytın yagı karışımını sürdük.ve ınanılmaz bı sonuç.sımsıyah olan yaralar kahve rengıne dönüşüldü.ve şimdı eşım hem rahatlıla araba kulanıyo ayakta da fazla durunca agrı yapmıyo.yanı bılmıyenlere duyurulsun.her hastalıga yaralara ıyı gelıyo.allah herkese şefa versın ınşallah.amın

  80. Alkan SERİM says

    Ahmet beyin dikkatine Ahmet bey kudret narında tazelik yani çnemlimi aktardan aldığımız kurutulmuşu ile tazesinden yapılan karışım aynımıdır çünkü burada tazesini bulamıyorum ne olur cevap yazın çünkü mide ağrımdan duramıyorum gitmedik doktor bırakmadım vereceğiniz bilgiden dolayı şimdiden ALLAH razı olsun

  81. mesut says

    ARKADASLAR MALTEPE BAŞIBÜYÜK PAZARINDA BİZ SATIYORUZ PAZAR GÜNÜ ORANIN PAZARI GELİN İSTEDİGİNİZ KADAR VERELİM İHTİYACI OLAN GELSIN PAZAR GUNLERİ MALTEPE BAŞIBÜYÜKTE KÜÇÜCÜK PAZAR ZATEN YEŞİLLİKÇİ İKİTANE VAR BİRİSİ BİZİZ TEK BİZDE VAR BEKLERİZ

  82. orhan gün says

    Ben şeker hastasıyım ayak başparmagımda acılan bir yara icin defalarca dr a gittim barmağımın kesileceğini söylediler yaşlı bir teyzenin tavsiyesi ile zeytinyagı ve kudret narı karşımını 21 gün beklrtip yarama sürdüm 10 gn icinde yaram iyileşti sebep olan teyzeme ve allahıma sonsuz şükürler olsun sağlığıma kavuştum.

  83. ahmet says

    sayın Alkan SERİM elbette kurutulmuş kudret narı ile tazesinden yapılan karışım aynı değildir kurutulmuş kudret narı birçok değerlerinide kaybetmekte ve tazesinden yapılanla aynı yararı göremezsiniz onun için mutlaka tazesinden yapılmış olanı kullanmalısınız esen kalın

  84. hakkı says

    HERKEZ BUNLARI İYİ BİLSİN KUDRETNARI NEDİR.KUDRETNARI .E.VİTAMİN DEPOSU YANİ İNSAN VÜCUDUNDA HÜCRE YENİLEMEYE YARAR.ÜLSER. GASRİT REFLÜ. KOLİT.HEMOROİT.SEDEF.EGZAMA.HERTÜRLÜ.KANSER YARALARIDA DAHİL.SİVİLCE.KULLANMADAN YORUM LÜTVEN YAPMAYIN …SİZLERE HERTÜRLÜ BİLGİ VERMEK İÇİN HERZAMAN ÇEKİNMEDEN 05368828267.NOLU TLF DAN KUDRET NARI İÇİN HER TÜRLÜ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ .HASTALARA ACİL ŞİFALARDİLERİM.SAYGILARIMLA HAKKI

  85. Gökhan CEVAHİR says

    HERKEZE SLM LAR.. bahçemde şuan 12 tane kudret narı var.. 1 hafta içinde hepsi oluşcak. taze isteyenler için telefonum 0537 844 25 90 / istanbul

  86. bülent says

    mrb, pazarda kudret narını sorduğumuz zaman bize tezgahtaki narı gösteriyorlar bu narı nasıl anlaya biliriz, sanırım siz yetiştiriyormuşsunuz, ben de kullanmak istiyorum ,

  87. narden says

    kudret narı kullanımıkudret narı nasıl hazırlanır?
    Bülent bey merhabalar,

    Kudret narı alırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir.* Hangi rahatsızlığınızda kullanacaksanız kudret narını ona göre seçip ona uygun karışım hazırlanmak durumunda bunu ne şekilde yapacağınız çözeltiden fayda sağlayabilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiği kullanım aşamasında neler yapmanız gerektiği bunların detayları tarafımdan sizinle paylaşılabilir detaylı bilgi için 0546.554.25.82 numaralı telefondan tarafıma ulaşabilirsiniz.Ayrıca kudret narını yetiştirip çözeltiyi kendimiz hijyenik koşullarda taze bu senin mahsulü ile hazırlayarak Türkiyenin her il ve ilçesine adrese teslimatını yaptırıyoruz 400 gr kavanozda 20 tl ve kargo karşı ödemeli olarak gönderiyoruz taleb eden ihtiyacı olan kişiler diğer müşterilerimiz gibi buradan da bize ulaşabilirler ayrıca şunuda belirtmek istiyorum bu işde kaşılıklı güven çok önemli bu sebeple göderdiğimiz ürünümüzün %100 arkasındayız müşterilerimizin keyifli bir ses tonuyla teşekkür edişini duymak bizim için gerçekten çok önemli hele ki sözkonusu sağlıksa arada bir gönül bağıda oluşuyor herkese acil şifalar dilerim.
    Not:E-mail adresim narden1978@hotmail.com mail atabilirsiniz.
    TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 17.30 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) yada 0535.695.96.50 numaralı telefondan 09.09.2010 tarihinden itibaren ulaşabilirsiniz.Narden Özcan Katırcıoğlu
    Saygılarımla,

  88. ahmet says

    Bülent bey kudret narı ile normal narın alakası bile yok ne için kullanmak istiyorsunuz onu belirtirseniz faydalı olup olmadığı konusundada bilgi verebilirdik ancak rahatsızlığınızı belirtir iseniz daha kifayetli bilgi edinmiş olrsunuz

  89. tülin says

    mrb ben izmir urla da oturuyorum,kudret narını çok duydum fakat kullanmadım yüzümde ve vücudumun çeşitli bölgelerinde yara izleri var,bu durumdanda rahatsızlık duyuyorum acaba kudret narı kullansam iyi gelirmi.ve nasıl hazırlayıp kullanacağımıda bilmiyorum,yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

  90. mustafa yurtsever says

    kudret narı sadece alanyada yetişmiyor .benim bildiğim bursa da yoğun olduğu.ama türkiyenin her bölgesinde yetiştirilebilir.ülkemiz iklimi buna müsait.güneş gören her yerde yetişir.balkonda saksıya bile ekebilirsiniz.

  91. mustafa yurtsever says

    kudret narı taze yaralarda etkilidir.eski kapanmış yaralarda etkili değildir.taze yaraların çok kısa sürede kapanmasını sağlıyor.

  92. narden says

    Tülin Hanım Merhabalar,
    Kudret narı %100 iyi gelir bunun garantisini size verebilirim bu konuda yüzlerce bu sıkıntıdan muzdarip hastaya epey bir süredir hizmet veriyoruz,tüm detaylarla ilgili beni arayabilirsiniz ,bu işle profesyonelce uğraşan bir kişi olarak size detaylarla ilgili elimden geldiğince yardımcı olabilirim bende bir bayan olarak bu yaraların sizde yarattığı sıkıntıyı çok iyi anlayabiliyorum.
    Not:E-mail adresim narden1978@hotmail.com mail atabilirsiniz.
    TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  93. narden says

    Değerli arkadaşlar,tarafıma ulaşabilmeniz açısından 2 numara vermiştim lakin telefonlarımdan birinde bir problem var bu sebeple 0535.695.96.50 numaralı telefonum şuan off durumda tarafıma 0546.554.25.82 sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşarak siparişlerinizi verebilir yada sorularınıza cevap alabilirsiniz.

    Acil şifalar dilerim.
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  94. maviş says

    merhaba ben 16 yaşındayım ve midemde sürekli şişkinlik var açken de tokken de.doktor gastrit teşhisi koydu ilaç verdi ama pek yararını göremedim hala şişkinlik yemeklerden sonra yemeğin ağzıma gelmesi ve bazen de ağrı.kudret narını nasıl kullanmam geektiğini daha açıkça yazarsanız çok memnun olurum ahmet bey siz bu konuda çok bilgilisiniz sanırsam nolur bana cevap yazın yardımınızı bekliyorum.

  95. ahmet says

    Tülin hanım açık yaralar için yararlı daha öncede yazdım bu hususta dikkatli okursanız göreceksiniz anladığım kadarı ile sizin yara izleriniz var yani eski yaralar evet onlarada faydası var bende böyle bir karışım var demek pekte hoş olmaz en keşke öyle bir iksir olsa idi ancak dedim ya yeni yaralar açık yaralar yanıklar mide yaraları gibi rahatsızlıkta tavsiyedir ancak eski yara izleri için malesef fayda sağlamaz keşke evet diyebilse idim ayrıntılı bil isterseniz tlf.numaram yukarılarda mevcuttur umarım aydınlatabilmişimdir esen kalın

  96. ahmet says

    Maviş:e Öncelikle rahatsızlığının ne olduğunu bilmek oldukca iyi en azından ne şekil destek olunacağı konusunda bilgimiz oldu her sabak ve akşamları aç karnına bir çorba kaşığı zeytin yağında işlenmiş kudret narı karışımını en az bir buçuk ila iki ay gibi bir süre kullanacaksın zaten ilk haftalarda sıkıntının yavaş yavaş ortadan kalktığını fark eeceksin ama işin püf noktası biraz iyileştikten sonra tamam oldu bu iş diyerek kudret narını kullanmayı yarıda kesmemek olacaktır esen kalın sağlıkla kalın

  97. meryem says

    ben hatayda ikamet ediyorum tohum konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten çok ihtiyacımız var…başka arkadaşlar da yardımcı olursa bu konuda gerçekten çok sevaba girmiş olursunuz…

    ayine_ves@hotmail.com

  98. trkr says

    ben kudret narını aldım.Çatalla ezdikten sonra bal karıştırarak kavonoza koydum.Hiç bekletmeden her sabah bir çorba kaşığı yiyordum.Bikaç gün kullandıktan sonra,mide bulantısı ve baş dönmesi yaptı.Kullanımında bir hatamı yaptım? Yardımcı olursanız sevinirim.

  99. trkr says

    arkadaşlar bakın ben bu narı aldım balla karıştırdım bi kaç gün kullandım baş dönmesi ve bulantı yaptı kullanımımda bi yanlışlık mı var bi yardım edin balın içinde beklemesi filan gerekiyor mu bunun?

  100. birsen özberk says

    iyi günler herkeze yardımcı olduğunuz gibi umarım banada yardımcı olabilirsiniz ellerimde egzama var kudret narını nasıl kullanmalıyım daha önce balla karıştırıp sabahları aç karna kullanmıştım ama faydasını görmedim nasıl kullanmalıyım bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim

  101. Mehmet says

    Maviş kudret narının kabuğunu ve meyvelerini çekirdeğini çıkararak ezip zeytin yağı ile karıştırıyorsun.(bal ile de karıştırabilirsin)Bu karışımı da kahvaltıdan ve akşam yemeğinden takriben yarım saat önce aç karına bir tatlı kaşığı yiyorsun ve buna tam kırk gün devam ediyorsun. Bu arada kudret narı nerde yetişir diye merak edenlere de Alanya’da yetişiyor.

  102. Medikal+doğal ürünler merkezi says

    Elimizde yeterli miktarda kudretnarı macunu bulunmaktadır. İletişime geçmeniz halinde kargo ödemeli olarak Türkiye’nin her yerine gönderebiliriz… Fiyatı 16 TL…

    artmed_medikal@yahoo.com

  103. ahmet says

    Birsen hanım ellerinizdeki ekzamalar için sadece sabah akşam kullanmışsınız ama keşke karışımı ellerinize yani ekzama olan bölgeye yavaş yavaş ovalarak yedirmiş olsaydınız daha güzel sonuçlar elde edebilirdiniz birde bu şekil deneyiniz

  104. narden says

    Birsen Hanım Merhabalar,

    Zeytinyağlı kudret narını dahili olarak her sabah aç karnına tüketirken,Egzama rahatsızlığınız olan bölgeye püre şeklinde olan çözeltiyi günlük olarak sürüyorsunuz ve üzerini streç filmle sarıyorsunuz ne kadar fazla bekletirseniz sizin için daha iyi olucaktır bunu hergün düzenli ve programlı bir şekilde pes etmeden kullanmalısın temizlerken ılıksu ve sabun yeterli olucaktır.Acil şifalar dilerim.Aklınıza takılan sormak istediğiniz birşey olursa hiç çekinmeden telefonumdan ulaşabilirsinizTeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  105. narden says

    Sayın trkr ,
    Öncelikle kudret narını niçin hangi hastalığınız için tüketmek istiyorsunuz bu hastalık durumuna göre değişiyor bazı rahatsızlıklarda dahili bazılarında harici kullanılırken örneğin şeker hastalığı gibi hastalıklarda kesinlikle ballı kullanılmasını tavsiye etmiyoruz ayrıca Kudret Narı meyvasını alıp balla karıştırıp hemen kullanamazsınız bunu bir oranı var,ayrıca bekleme süreci var çzöeltinin içindeki etmenler sizin sağlığınız açısından önemli bu yüzden bunu kullanmak istiyorsunuz sonuçta kullanıma hazır miadını doldurmamış bir karışımın hiç bir etkisini göremediğiniz gibi yan etkileri olabilir,örneğin antalyadan arayan bir tarafımdan bilgi almak isteyen H….. isimli bir beyefendi bu karışımı hazırlamış ve tüketmeye başladığında çok ciddi bir mide yanması hissetmiş ve bunu telefi etmek adına ilaç kullanmaya başlamış konu tarafımla detaylıca konuştuğunda ve sorduğum sorulara aldığım cevap karşısında neden ortaya çıktı çözeltinin yanlış hazırlanmış olması kendisine doğru bir şekilde anlatarak yardımcı olmaya çalıştım anlattıklarım sizin için yeterli olmazda detyalı bilgi almak isterseniz teefon numaramdan arayabilirsiniz elimden geldiğince şahsınıza yardımcı olmaya çalışırım.
    ulaşabilirsinizTeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  106. medikal+doğal ürünler merkezi says

    Birsen hanım,
    Arkadaşlarımız rahatsızlığınız için sözü edilen ürünü tavsiye etmekle birlikte bu noktada size yardımcı olacak ürünün AYNISEFA kremi olduğunu da eklemiş olalım. Bu ürünle ilgili lokmanaktar.com adresine girerseniz oradan daha detaylı bilgi de alabilirsiniz. Şu bilgileri okuduktan sonra kararınızı verebilirsiniz…
    ETKİLERİ: İltihap giderici, antibakteriyel, yara iyileştirici, mantar hastalığını iyileştirici, kaşıntı giderici, kaşıntılı ayak mantarı ve tüm cilt sorunlarını giderici.

    AYNISEFA;

    Lokal deri problemlerinin dıştan tedavisinde kullanılan en önemli bitkilerdendir.

    Sivilce, akne, yüzdeki kara lekelerin tedavisinde oldukça başarılıdır.

    Sedef ve sulu sedef, egzama tedavisinde destekleyici özelliğe sahiptir.

    Mantar hastalıklarında özellikle kaşıntılı ayak mantarına karşı kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir sürede hastalığı yok eder. Alerjik ve bakteriyel cilt kaşıntılarında vücudun her bölgesinde güvenle kullanılır ve kaşıntıları yok eder. Enfeksiyondan veya yaradan kaynaklanan tüm yüzeysel iltihaplanmalara karşı güvenle kullanılabilir. Tüm yüzeysel yaralara, kanamalara, eziklere, yanıklara ve güneş yanığına karşı kullanılabilir. Ağrıyan her bölge, kas ağrısı, eklem ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, varis ağrıları, kremle yapılan hafif masajlarla dindirilebilir.

    Gerginlikler ve sertlikler sona erer. Çünkü krem yüzeysel sertlikleri yumuşattığı gibi kasları da derinlemesine yumuşatır. Yeni veya eski tüm yaraların tedavisinde AYNISEFA kremi başarılıdır. Ayrıca ameliyat yaralarının gerginliğini alır ve sağlıklı biçimde kapanmasını sağlar.
    KULLANIMI: Sorunlu bölge temiz ve kuru haldeyken krem parmak uçları ile masaj yapılarak yedirilir.

  107. izciciltbakim says

    balıkesir altınolukta yaşıyorum 2 hafta oldu kudret narı olmaya 15 ekime kadar tazesi bulunur bir kg sızma taşbaskı yag içinde 6 adet kudret narı bulunmaktadır 60 tl fiatı kargo size ait

  108. izciciltbakim says

    taze kudret narını acı kaysı çekirdegi yagına birebir kavanaoza koy 3 hafta beklet ilgili yerlere sür netice alırsın saf kaysı çekirdegi yagı olması gerekli malatya yöresi olması gerekli

  109. sevgi says

    arkadaşlar tarifte bala karıştırın diyor benim babam diyabet hastası balda şekerinin fırlamasına birebir nasıl olucak bu şimdi?

  110. AHMET says

    Ben de midemden sorun yaşıyorum.Bana ulaştırabilirsen memnun olurum.Numaram : 0542 546 30 60 bir mesaj atarsanız ben sizi ararım.Teşekkürler…

  111. cavide says

    bende ülser hastasıyım uzun zamandır tedavi oluyorum ama sonuç alamıyorum bende kudret narını yetiştirmek isterim siirtte yetişirmi?

  112. VAHID says

    Arkadaslar taze kudret narindan,diyabet hastasina nece macun hazirlamaq olar..bana komek edin..onceden tesekkur edirem..

  113. NARDEN says

    Sevgi Hanım Merhabalar,

    Sevgi Hanım diyabet problemi varsa eğer kesinlikle balla kullanmayınız,zeytinyağı ile hazırlanmış karışım kullanmanız gerekmektedir,anladığım kadarıyla şeker hastalığını dengelemek için kullanmak istiyorsunuz tarafıma ulaşınız aklınıza takılan konuda yardımcı olmaya çalışırım. TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  114. NARDEN says

    Ahmet Bey Merhabalar,

    Öncelikle acil şifalar dilerim,size yardımcı olabilmek adına sizi arayacağım yada uygun olduğunuz saatde bana 0546.554.25.82 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz elimden geldiğince ayrdımcı olmaya çalışırım acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  115. NARDEN says

    Değerli sayfa okurları ,

    Kudret narı karışımının fiyatı ve ürün içeriğiyle ilgili dönüşler oluyor öncelikle teşekkürlerimi sunar ve herkese acil şifalar dilerim,ürün almak isteyen okurlarımız için birkez daha belirtmek istiyorum yukarıda belirmiştim lakin bazen fark edilemiyor 400 GR kavanozda 20 tl fiyatıdır tamamen hijyenik koşullarda bu senenin mahsülü ve uygun asitli zeytinyağı ile kullanıma hazır olabilmesi adına sürecini doldurmuş şekilde kargoya verilerek adresinize teslim ediliyor.Mide rahatsızlığı olan kardeşlerimin en az 45 gün bu çözeltiyi aralıksız programlı bir şekilde kullanması gerekiyor bu 3 kavanoza tekabül ediyor lakin kafanız rahat olsun kullanın ve kendiniz görün test edin diye 1 kavanoz gönderiyorum sonrasında talebinize göre devamını içiniz rahat bir şekilde isteyebiliyorsunuz 2.olarak telefon açarken çekinen okurlarımızı görüyorum lütfen ürün almak zorunda değilsiniz yardım ve bilgi almak amacıylada gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz,sonuçta bu sağlık olayı allah herkesin yardımcısı olsun ve rabbim acil şifalar versin tüm hastalara.
    TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  116. NARDEN says

    Merhaba Sevgi Hanım,

    Acil şifalar dilerim.Babanız şeker hastası ise eğer kesinlikle balla yapmayınız asiti uygun hakiki zeytinyağı temin ederek bununla karışımı hazırlayınız 15 gün güneşte daha sonra gölgede 1 ay bekletip tabi günlük havası alınacak sabah akşam aç karnına 1 yemek kaşığı tüketmesini sağlayınız (Tahta Kaşık).Detaylı bilgi almak isterseniz yukarıda mail adresim telefonum var çekinmeden arayabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Babanıza Acil Şifalar dilerim.

  117. NARDEN says

    Sayın Cavide Hanım,

    Siirtde yetişir demeyi çok arzu ederdim lakin bu meyva tropikal bölgelerde verimli bir şekilde yetişiyor.Eğe ve Akdeniz Bölgesinde. Hava-Toprak ve Su önemli, takdir edersiniz ki şifa bulmaya çalışıyorsunuz size yetişir diyip umut vermek istemem en fazla çimlendirirsiniz lakin toprağa ektiğinizde sonuç hüsran olucaktır. Ülser hastalığının tedavisinde sabır ve inançla kullandığınızda %100 sonuç alıyorsunuz bunu yıllardır birebir yaşayıp görüyoruz.Ben ve ekip arkadaşlarım Tüm Türkiye geneline bu meyvadan tamamen organik şekilde hazırlanmış eğenin halis uygun asitli zeytinyağı ile karıştırarak tamamen doğal bu senin mahsulü ürünlerle hijyenik koşullarda kavanozlayarak adresinize kadar teslimat yaptırıyoruz arzu ederseniz bana ulaşabilirsiniz çekinmeden arayabilirsiniz merak ettiğiniz her konuda yardımcı olmaya çalışırım.Allah tüm hastalara içerisinde sizede acil şifalar versin.Not:E-mail adresim narden1978@hotmail.com mail atabilirsiniz.
    TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  118. NARDEN says

    Vahid Bey Merhabalar,

    Diyabet hastasına zeytinyağlı karışım olması gerekiyor ve saba akaşam aç karnına 1 yemek kaşığı tahta kaşıkla yutması geekiyor ve yarım saat hiç birşey yemiyor.Kesinlikle ballık karışım kullanmayınız.Aklınıza takılan sormak istediğiniz birşey olursa bana çekinmeden ulaşınız yardımcı olurum.Acil şifalar dilerim.
    TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .E-Mail:narden1978@hotmail.com
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  119. Naci Özveren says

    Ahmet Bey, kızımda reflü hastalığı var.Kudret Narının karışımını nasıl yapmalıyım.Teşekkür ederim.

  120. hamide says

    Ahmet bey e ahmet bey benim midemde yanma var ancak bir çok kez doktora gittim.İlk zamnlar iyileşiyor gibi oluyorum.Ama maalesef bir süre sonra yanma nüksediyor.Kudret narının iyi geleceğini duydum ve bu sayfada da okuduğum üzere iyi geleceği kanaatine vardım.Ben sizesize nasıl ulaşırım.Saygılarla Hocam

  121. medikal+doğal ürünler merkezi says

    Bizler de Hatay da bu işle ilgileniyoruz…verdiğimiz mail adresinden bizlere adresinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız…Ayrıca diğer bitkisel ürünlerle ilgili de bilgilendirme yapabiliriz…geçmiş olsun…

  122. narden says

    Sayın Naci Bey,Ahmet Bey işyoğunluğu sebebiyle yazamayabiliyor biz birlikte çalışıyoruz bu sebeple ben zaman kaybetmemeniz adına cevap vermek istedim.
    Kudret narı meyvasını kırmızı çekirdeklerinden ayırın ve sonrasında tahta bir çatalla metal değdirmeden meyvayı ezin ve bir kavanoza doldurun ve kavanozun ağız kısmına kadar halis asiti uygun zeytinyağı koyun ve kapağını kapatın 15 gün güneşte 1 ayda gölgede bekletin lakin hergün kavanozun kapağını açarak havasını almanız gerekecek 1,5 ay sonunda karışım kullanıma hazır hale gelicek sonrasında sabah akşam aç karnına 1 yemek kaşığı metal kaşık sürmek yok (tahta kaşık) ile içilecek ve enaz 10 dk vakit problemi yoksa 30 dk sırt üstü yatıcak ve yarım saat hiçbirşey yemeyecek.Acil şifalar dilerim karışımın oran miktarı ile ilgili hazırlarken çekinmeden arayabilirsiniz yardımcı olurum.E-MAİL:narden1978@hotmail.com TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
    Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    Narden Özcan Katırcıoğlu

  123. narden says

    Sayın Hamide Hanım,Ahmet Bey işyoğunluğu sebebiyle yazamayabiliyor biz birlikte çalışıyoruz bu sebeple ben zaman kaybetmemeniz adına cevap vermek istedim.
    Hamide Hanım öncelikle geçmiş olsun Acil şifalar dilerim.Doğru bir şekilde hazırlanmış olan kudret narını sizde sabırla ve proğramlı bir şekilde kullanırsanız hamide hanım sizede şifa vericektir inşallah.
    Ahmet Beyin Tel :0541.213.97.93.
    Narden Özcan Katırcıoğlu benim telefonum :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz)
    Acil Şifalar Dilerim.

    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  124. mehmet ali says

    merhaba gül hanım yazınızı okudum teşekkür ediyorum ben diabetliyim kudret narını faydasını okudum banada yardımcı olursanız sevinirim teşekkürederim saygılarımla!…

  125. mehmet ali says

    merhaba gül hanım yazınızı okudum teşekkür ediyorum ben diabetliyim kudret narını faydasını okudum banada yardımcı olursanız sevinirim teşekkürederim saygılarımla!…

  126. şevket saygılı says

    kudret narı meyvası ve çekirdeği elimde oldukça bol miktarda var ilgilenen arkadaşlara duyrulur 05416033025

  127. sultan says

    slm ben taze kuret narı zeytin yagının içine koyarak güneşte bekletiyorum acı suyunu çıkarmadım birşey olurmu başka yerde okudum acısuyunu çıkarın diye yanlız benim için çok geç ti ben hazılamıştım cevap vazarsanız sevinirim

  128. sultan says

    slm benim teyzem mide kanaması geçirdi mide de büyüce bir yara çıktı arkadaşı ona kudret narı verdi bir ay sonra doktara gitti enteskopide yaradan eser kalmaış şimdi çok iyi

  129. hamide says

    Hamide hanım öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletirim.Kudret narı mide rahatsızlıklarında,sindirim sistemini düzenlemede kullanılmakta.Madem herşeyi denemişsiniz birde kudret narını deneseniz birşey kaybetmezsiniz.iletişim için msn kudretnar_1701@hotmail.com.
    Tlf.0 541 213 97 93 kudret narı ile alakalı aklınıza takılan
    herşey için arayabilirsiniz

  130. ahmet says

    hamide hanım a öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ilşetirim acil şifalar dilerim.Hamide hanım kudret narı mide ve sindirim bozukluklarında kullanılan bir karışımdır.kendinizde söylüyorsunuz birçok ilaç kullandım diyorsunuz.Öyle ise birde kudret narı kullansanız birşey kaybetmez.Aksine sağlığınızı kazanırsınız kudret narı ile aklınıza takılan herşey için msn kudretnar_1701@hotmail.com tlf.0541 213 97 93 esen kalın

  131. ahmet says

    Hamide hanım a ve naci bey e
    Hamide hanım mide rahatsızlıklarında ve sindirim sistemi bozukluklarında kudret narı çözüm verir.Ancak sizinde belirttiğiniz gibi bir çok ilaç kullanmışsınız.Fakat kesin sonuç elde edememişsiniz.Benim tavsiyem birde kudret narını deneseniz bir şey kaybetmezsiniz.Aksine sağlığınızı tekrardan kazanmak için önemli bir adım atmış olursunuz.

    Naci ÖZVEREN bey iyice olgunlaşmış kudret narını tahta bir kaşıkla sert bir zeminde(salata tahtası) gibi bir yerde eziniz sonra ezdiğiniz kudret narını cam kavonoza koyunuz.Üzerine kaliteli düşük asitli zeytin yağı ekleyiniz.En az 40 gün güneş görecek şekilde bekletiniz Ama her gün asit taşkını yapmasın diye kavonozun ağzını açın 1-2 dakika sonra kapatınız daha sonra sabah akşam aç karnına bir çorba kaşığı çocuğunuza yediriniz en az yarım saat bir şey yemesin aklınıza takılan sorularınız için msn kudretnar_1701@hotmail.com tlf 0 541 213 97 93 sizlere birz olsun yardımım oldu ise ne mutlu bana acil şifalar

  132. NARDEN says

    Sayın SULTAN HANIM,

    Acı suyunu iyiki çıkarmamışsınız bütün etki ve etmenler onun içinde mevcut dogalıyla tüketmek önemli en az 15 gün güneşte 1 ayda gölgede serin yerde bekletiyorsunuz ve karışımınız sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır olucak.Aklınıza takılan birşey olursa narden1978@hotmail.com 0546.554.25.82 numaralı telefonlardan haftaiçi sabah10.00-18.00 saatleri arası ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  133. NARDEN says

    Sayın MEHMET ALİ BEY,

    Diyabetliyim demişsiniz %100 bu ürünü kullanınız bunun birçok örneğini çevremizde takib ettiğimiz diyabet hastalarında görüyoruz elinizde kullanıma hazır kudret narı varsa tabiki kesinlikle zeytinyağı ile hazırlanmış olan olmak kaydı ile(kesinlikle ballı tüketmeyiniz) sabah akşam aç karnına 1 yemek kaşığı (tahta kaşık) ile yutunuz ve yarım saat kesinlikle hiçbirşey yemeyiniz buna düzenli bir şekilde devam ettiğinizde şifa bulduğunuzu görecekseniz.Kullanıma hazır kudret narı temin etme şansınız yoksa bu konuda beni arayabilirsiniz mail atabilirsiniz.Tamamen organik bu senenin mahsülü asiti uygun zeytinyağı ile hazırlanmış kudret narı kullanıma hazır birşekilde mevcutdur.E-mail :narden1978@hotmail.com
    TELEFON NUMARAM :0546.554.25.82 (HAFTAİÇİ HERGÜN SABAH 10.00-18.00 SAATLERİ ARASI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ULAŞABİLİRSİNİZ SORULARINIZ VARSA DA ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM.Allah acil şifalar versin.

    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  134. MSDE says

    slm arkadaşlar ben bir devlet memuruyum bu kudret narını bir mesaii arkadaşımdan öğrendim benimde mide rahatsızlığım var bu arkadaşımın çocuğu epidermolizisbülloza 11 yaşında çok yerlerde gezdirdi ama bir türlü çaresinibulamıyordu bu yıl tatil dönüşü kudret narını tavsiye üzeri alıp uyguladığını söyledi oğlunu gördüğümde çok şaşırdım çünkü şaşırmamak elde deil gerçekten oğlu iyileşmiş hata başka çocuklardada kullanıyomuş.
    mide için kulllanan varsa bi cvp larsa sevinirim benimkisi gastrit.herkese acil şifalara dilerim hoşçakalın

  135. cengiz says

    bizim bahcemizde tanesi 10 tl gönderebilirim hazır yapılmış olanıda gönderebilirim kavonozda 25 tl

  136. NARDEN says

    Sayın MSDE,

    Öncelikle çok geçmiş olsun.Kudret narı gerçekten her derde deva yüce rabbimizin insanlığa bir lütufu sizinde arkadaşınızın çocuğunda olan Epidermolizis Bülloza hastalığı ağır komplikasyonlar gösterebilen bir rahatsızlık ve bunda dahi etkisi var ne kadar güzel allah şifa versin.Size geldiğimizde ise gastrit rahatsızlığınızın kesin çözümüdür bu rahatsızlığa maruz kalan ve kudret narıyla şifa bulmuş birçok örnek var etrafımızda bu sebeple bukadar net ifade buyurabiliyorum.Siz kudret narını nasıl kullanıcaksınız Sabah ve Akşam aç karnına 1 yemek kaşığı (tahta kaşık olucak metal sürmek yok)içip yarım saat kesinlikle hiçbirşey yemiyorsunuz ve 10 dk sırtüstü zaman kısıtınız yoksada 30 dk sırtüstü yatıyorsunuz ve bu kürü hastalık seviyesine göre 45 gün ila 3 ay yapmanız gerekiyor yani enaz 45 gün hiçara vermeden bilfiil kullanmak zorundasınız bu şekilde proğramlı ve sabırlı bir şekilde doğru hazırlanmış kudret narını kullandığınız takdirde %100 şifa bulduğunuzu göreceksiniz.Kudret narı çözeltisi tarafımızdan hazırlanıyor elinizde yoksa ihtiyacınız olursa ben size bu senenin mahsülünden asiti uygun zeytinyağı hiçbirşekilde metal sürülmeden bekleme sürecini tamamlamış tamamen organik kullanıma hazır ürünlerimden gönderebilirim.Bana ulaşmak isterseniz E-MAİL:narden1978@hotmail.com Tel:(sıfırbeşyüzkırkaltıbeşyüzellidörtyirmibeşsekseniki) hafta içi hergün sabah 10.00-18.00 saatleri arasında arayabilirsiniz.Acil şifalar dilerim.
    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  137. NARDEN says

    KUDRET NARI FAYDALARI HAKKINDA PAYLAŞIM

    YÜKSEK ORANDA POTASYUM İÇERİR A VE C VİTAMİNİ BAKIMINDAN ÇOK ZNEGİNDİR AYRICA YÜKSEK ORANDA E VİTAMİ VE KALİTELİ PROTEİN İÇERDİĞİ İÇİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ ADETA YENİDEN YAPILANDIRIR,ÖKSÜRÜK GİDERİCİ,ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ,SOĞUK ALĞINLIĞI,HİPERTANSİYON,ADET SANCILARI VE DÜZENSİZLİĞİ GİBİ MESTURAL PROBLEMLERDE AYRICA HAMİLE LERDE DOĞUM SIRASINDA YARDIMCI OLMAK ÜZERE,KADINLARDA KISIRLIK TEDAVİSİNDE ,KARACİĞER BOZUKLUKLARINDA,ANTİHELMİNTİK YANİ BAĞIRSAK KURTLARININ DÜŞÜRÜLMESİNDE,SAFRA KESESİ VE BÖBREK TAŞLARININ ERİMESİNDE,BAĞIRSAK TEMBELLİĞİNİ GİDERİLMESİNDE YANİ KABIZLIK SORUNLARINDA PÜRGATİF YANİ BAĞIRSAK BOŞATICI OLARAK,BAĞIRSAK MİDE İLTİHABLARINDA,İŞTAH PROBLEMİ OLANLARDA İŞTAH AÇICI OLARAK,DİZANTERİDE,KIZAMIK VE MALARYA YANİ SITMA RAHATSIZLIĞINDA, 12 PARMAK,KOLİT,KOLON,MİDE ÜLSER ,GASTRİT,REFLÜ PROBLEMLERİNDE,MEME KANSERİNE ENGEL OLMAK İÇİN,TÜMÖR BÜYÜMESİNİ ENGELLEMEK,KALP RAHATSIZLIKLARI VE ŞEKER DİYABET HASTALARINDA KAN ŞEKERİNİ NORMAL DÜZEYE İNDİRİYOR,HEMOROİD TEDAVİSİNDE HEM DAHİLİ YOLDAN HEMDE HARİCİ YANİ SÜRÜLEREK KULLANILIYOR,HÜCRE YENİLİYOR,ROMATİZMA,BEBEKLERDE KOLİK RAHATSIZLIĞINDA YARDIMCI OLUYOR.

    HARİCİ YOLDAN YANİ SÜRÜLEREK
    SEDEF-EGZAMA-YANIK-YARA-KESİK-DOLAMA-ANTİMİKROBİYAL ETKİ GÖSTERDİĞİ İÇİN İLTİHAPLI YARALARIN TEDAVİSİNDE SİVİLCE-HEMOROİD TEDAVİSİNDE HEM DAHİLİ İÇİLEREK HEMDE SÜRÜLEREK HARİCİ KULLANILIR,RAHİM YARALARINDA,AÇIK YARALARDA KISACA CİLT HASTALIKLARI PROBLEMLERİNİN BAZILARINDA HEM DAHİLİ HEM HARİCİ KULLANILIR BAZILARINDA İSE SADECE MERHEM OLARAK KULLANILMASI KÂFİDİR.
    ACİL ŞİFALAR DİLERİM.

    Sorularınız olur ise narden1978@hotmail.com adresinden yada 0546.554.25.82 numaralı telefonumdan sabah saat 10.00-18.00 saatleri arası ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  138. ramazan gökçe says

    arkadaşlar ben çanakkale açık ceza infaz kurumun da memurum.bu sene yetiştirdiğimiz kudret narını epeyce sattık.bu meyvenin her derde deva olduğu söyleniyor.en son bir bayan bize ayağında kocaman bir yara olduğunu ve bunu kudret narı kullanarak iyileştirdiğini bizlere anlattı.bende bahçeme bu meyvayı ektim ve yaklaşık boyları 25_30 cm olan kocaman 20 adet meyve aldım ve bunları ballayarak kavanoza koydum.bu meyveyi yeşil olarak almayın iyice sararması gerekiyor sonrada altından patlayarak içindeki kırmızı çekirdekleri gözüküyor. bende mide rahatsızlığı var (gastrit ) deniyecegim ve eğer iyi gelirse ki herkes iyi geldiğini söylüyor bu mucizevi meyveyi her kese tavsiye edeceğim.email adresim ramazangokce_@hotmail.com facebook ta ramazan gökçe diyede ulaşa bilirsiniz.kafanıza takılan bütün soruları sora bilirsiniz.acil şifalar :)

  139. osman says

    bun ürünlerin tohumlarını senden nasıl alabilirim email adresini veya telfon non varsa irtibata geçelim

  140. Osman says

    İhsan UÇAR
    Ben Tokattan İhsan Bende Kudret Narı, Pepino ve Altın Çilek Bulunmaktadır Kendim yetiştiriyorum ihtiyacı olanlara gönderebilirim.

    eyer e-mail adresimi kayderseniz sizle görüşmek istiyorum
    osman-er@hotmail.com

  141. ömer says

    sevgili kardeşim mide sorunu yaşıyorum senden yardım bekliyorum..kendine iyi bak tşkler şimdiden
    0537 946 03 00

  142. !!! NARDEN HANIMIN DİKKATİNE !!!! says

    slm..arkadaşlar bende mide ve bağırsak rahatsızlığı yaşıyorum…KUDRET NARININ çok yararlı olduğunu üstüne basa basa iddia eden NARDEN hanımın bunu banada ıspat etmesini istiyorum..NARDEN hanım sadece bunu ticari amaç düşünme eğer gerçekten faydası olacaksa bende almak isterim.sizden zetyinyağlı kudret narından kullanmak isterim..benimle irtibata geçerseniz sevinirim
    0537 946 03 00

  143. NARDEN says

    @!!! NARDEN HANIMIN DİKKATİNE !!!!:
    Sayın ÖMER BEY,

    Ömer Bey şöyle ifade etmek isterim mide ve bağırsak hastalıklarında bu meyvanın ne kadar etkili olduğunu birçok sitede kullanıcılardan görmüşsünüzdür lakin biz bu ürünün üreticisi olarak kullanan kişilerdede birebir yaşadık ve sizinlede birlikte bu süreci yaşayıp göreceğiz inşallah ve ben size bu meyvanın yararını ispat edeceğim hayırlısıyla.
    Yarın sizi arıyor olacağım.

    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  144. uğur says

    arzu hanım şuan evimin önünde olmuş kudret narları var eğer babanıza bir faydam dokunursa size yardım edebilirm tabi hala istiyorsanız kudret narını ben kendimde kullanırım çok faydasını görürüm eğer sizde babanıza faydasının dokunmasını istiyosanız mailden bana ulaşabilirsiniz saygılarımla
    mail: kralin_oglu_07@hotmail.com

  145. saadet KİBAR says

    Bey bey ben manisadan saadet KİBAR benim uzun yıllar midemde gastrit var.Geçen yıl almanyadan akrabalarım gelmişti.Onlarda mide sorunumu bildikleri için bana 3 şişe zeytin yağlı kudret narı getirmişleri.Bende pek inanmamıştım.aynı benim gibi mide sorunu olan komşuma al buları sen kullan dedim.O bunların hepsini kullandı.şimdi mide sorunu yok.Ben aslında elimdeki nimetin kıymetini bilememişim.Ahmet bey msn aysekıbar@hotmail.com.eklerseniz sevinirim.iyi günler

  146. esra says

    sivilcelerede iyi geliyormuş onu yüze sürülünce mi daha iyi yiyince mi

  147. narden says

    Sayın ESRA Hanım,

    Hem dahili yoldan içerek hemde harici yoldan hergün düzenli bir şekilde aksatmadan sürerek kullanıcaksınız.Mail :narden1978@hotmail.com
    Aklınıza takılan birşey olursa rahatlıkla mail atabilirsiniz.

    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  148. emin says

    esra hanım çok iyi gelir sivilcelere sürecen ama bol yağlısından

  149. mine says

    bende de mide rahatsızlığı var ağrılarım çok şiddetli kullanmak istiyorum fakat yan etkisi olabilir mi birde iştah açıcı demişsiniz sayın narden kilo aldırır mı acaba

  150. filiz says

    slm herkese geçmiş olsun 17 yaşındaki kızıma miğdesinde eonzofilik gastroenterit kalın bağırsakta nonspesifik kolit ince bağırsakta terminal ileit teşhisi konuldu kudret narının bir faydası varmı? varsa nasıl kullanmalıyım.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  151. narden says

    Öncelikle çok geçmiş olsun Mine Hanım,hiçbir yan etkisi yok bu bir meyv ilaç değil içiniz rahat olsun ve mide rahatsızlıklarında %100 etkili bunu çok çok uzun zamandır yaşayıp görüyoruz,iştah olayına gelince evet iştahaçıyor lakin kesinlikle kilo aldırmıyor bazen kilo almak isteyip alamayan ve bizden ürün isteyenler oluyor şunu söylüyorum hep kesinlikle kilo aldırmıyor ama iştah açıyor ama tabii bu çok abartılı değil iştahınızın açılmasıda bünyenize getirdiği şifayla ilgili aynı zamanda içiniz rahat kullanın alacağınız ürünün kalitesinden hazırlanma şartlarına sizin kürü kullanma şeklinizden bu süreci proğramlı bir şekilde atlamınıza kadar çok çok önemli noktaları atlamayın.Ürün isterseniz yada soracağınız sorular olursa bana ulaşabilirsiniz.narden1978@hotmail.com tel :0546.554.25.82 haftaiçi hergün sabah 10.00-18.00 saatleri arası ulaşabilirsiniz.ACİL ŞİFALAR DİLERİM.

    Saygılarımla,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  152. furkan says

    evet kudret narı faydalıdır ama çekirdekleri zehir içerebiliyor buna dikkatt edin olurmu

  153. narden says

    Kudret narı tamamen organik olarak hazırlanmış isterseniz yada bilgi almak isterseniz 0546.554.25.82 numaralı telefondan sabah saat 10.00-18.00 saatleri arası tarafıma ulaştırabilirsiniz.narden1978@hotmail.com

  154. yunus says

    Bugün menemen pazarından hazır yapılmışını aldım nasıl yicem bilmiyorum zeytinyağlı görüntüsü felaket inşallah şifa olur şifa Allahtan

  155. EROL TUNA says

    kudret narının nasıl birşey olduğunu tam bilmiyorum ama bu bitkiyi yetiştirmek isterim sizinle nasıl iletişime geçebilirim?

  156. m.mert says

    mrhb … diz ağrılarına sürmek yada yemek iyi gelir mi ???

  157. nevin says

    4 gündür kullanmaya başladım sabahları aç karnıma alıyorum ve yarım saat kadar sırt üstü yatıyorum fakat ağrılarımda bi hafifleme yada geçme olmadı kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim sonuçlarını almam için uzun zaman mı geçmesi gerekiyor acaba

  158. narden says

    SAYIN M.MERT,

    Öncelikle geçmiş olsun,diz ağrılarında hem sürerek harici yani hemde dahili yoldan içerek kullanmanız gerekiyor.Aklınıza takılan birşey olursa narden1978@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz yada 05465542582 numaralı telefondan sabah saat 10.00-18.00 saatleri arası haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz.

  159. gülcan says

    çekirdeklerinin zehirli olduğunu okumuştum bir yerde, ama başka bir yerde de kabuğu ikiye ayrıldıktan sonra içininde yenildiği yazıyordu. Çekirdeğin kenarındaki pembe zarı kullanın lütfen israf etmeyin. Turuncu renkli yer meyvenin kendisi. yapraklarını ve çiçeğini kurutup çay yapıp içebilirsiniz. Dallarını hatta köklerini bile ufak parçalara ayırıp kurutup çay yapabilirsiniz. Kuru yapraklarını yemeklere özelliklede çorbalara atıp kullunabilirsiniz. Ben bahçemde yetiştiriyorum. Reflüden kurtuldum. Burnumda oluşan yarayı sadece 3 kez sürmekle iyileştirdi. Altından daha kıymetli.

  160. uğur says

    kendi bahçemde yetiştiriyorum bir çok kişiye bu konuda yardımcı oldum eğer isteyen varsa satıyorum tanesi 200 tl isteyenler bana ulaşabilirlerr

  161. ahmet says

    arkadaşlar işlerim nedeni ile bir süredir sayfada yoktum ancak beyfendi 200tl gibi bir rakam telafuz etmiş umaım bir yanlışlık olmuştur çünkü uçuk birşey yazdıklaı ben ytinede hata diyorum çünkü altının gr.mı bile o kada değil.Kudret narı ile aklınıza gelen her türlü soruları sorabilirsiniz tlf.0 541 213 97 93 esn kalın sağlıklı kalın

  162. narden says

    Kudret narı meyvası ile ilgili aklınıza takılan birşey olursa narden1978@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz yada 05465542582 numaralı telefondan haftaiçi hergün sabah saat 10.00-18.00 saatleri ulaşabilirsiniz.Ürünümüz tamamen organik bu senenin mahsulü kendi bahçelerimizden ve zeytinyağımızdan hijyenik koşullarda hazırlanmaktadır. 400 gr kavanozda 20 tl’dır,Türkiyenin heryerine kargo ile adrese teslim edilmektedir.

    SAYGILARIMLA,
    NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

  163. coşan su says

    Arkadaşlar site yöneticileri telefon numarası yazılmasını istemiyorlar ücretsiz kudret narı tohumu istiyorsanız şu msn adresine mail atabilirsiniz bu yolla haberleşelim cosansu1907@hotmail.com selamlar

  164. osman says

    valla bende mideden acaip rahatsızlandım saglıkcı bı agbı illede kudret narı dedi bugun aldım bakalım deneyecez ben ist silivri köyluler hazır kavanozda satıo fiyat 10 00 lira ucuz

  165. yağmur says

    arkaaşlar sağlıklı olan herşeyin tadı iğrenç sağlıksız olan şeylerin tadı çok güzel oluyor dimi :)

  166. emine says

    bende kudret narını bugün kullanmaya başladım inşallah iyi gelir kimsede yan etkisinin görülmemesi çok güzel.

  167. oguz says

    Merhaba.Gecen sene benım yuzumde sıvılce coktu ve sıkarak iz bırakmasına sebep oldum.Kudretnarını yüzüme sürsem iyi gelırmı acaba.

  168. Samet says

    mrb gül ben kudret narı cekirdeklerini istiycektim annem icin gönderebilirmisin

  169. ece says

    Merhabalar;

    Ben de zeytinyağı içinde bekletilmiş olanı kullanıyorum. Daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum. Tadı o kadar kötü ki yutamıyorum… sizler nasıl kullanıyorsunuz ya… balla karıştırarak denedim, meyvesuyunun içinde denedim ama bir türlü içemiyorum…kokusu çok fena… nasıl kullanmayı önerirsiniz? ballısı da pek iyi değil sanırım… yani şişenin çok azında kudretnarı var kalanı bal… dolayısıyla tadı guzel ve bişey anlamıyorsun ama pek yararını da göremedim… en etkilisi bu zeytinyağlı olanıymış (tabi gerçek meyvesini bulup yemenin dışında.) yağ içinde bekletilmiş olanı yiyebilmek için çözüm sunacak olan var mı? kullanmam lazım…

  170. slm says

    mrb arkadaşlar..öncelikle rahatsızlığı olanlara RABBİM acil şifalar versin.yaklaşık 2 aydır kudret narı kullanıyorum.midemde ağrı arada bir ishal ve bağırsaklarımda guruldamalar oluyordu ..aktarlardan bu mücizevi zeytin yağlı kudret narını alıp her sabah aç karnına bir tahta kaşıkla kullandım. ve gerçekten bana çok iyi geldi ağrılarım hiç kalmadı. ishal ve bağırsak guruldamalarım çok ama çok azaldı.bence mide ve bağırsak sorunu olan herkesin kullanmasını tavsiye ediyorum..sonuçta bu bir ilaç değil meyve olduğu için hiç bir zararının olabileceğini tahmin etmiyorum..çünkü 2 aydır çok düzenli bir şekilde kulalnıyorum ve hiç bir yan etkisini görmedim..ve halada kullanıyorum kullanmayada devam edicem..çünkü çok şükür iyiyim..bilgi almak isteyen varsa mesaj atabilirler..detayları anlatabilirim ..herkese acil şifalar dilerim ulascan200@hotmail.com

  171. ece says

    ya aynı şeyi kullanıyoruz galiba sizinle… tadında ve kötüsünde bi gariplik yok mu? rahatlıkla içebiliyor musunuz? ben malesef içemiyorum, tadı ve kokusu çok kötü.

  172. ahmet turan arslantaş says

    selam süha bey ben kudret narı tohumundan rica edecim .ŞİMDİDEN ÇOK TEŞ EDERİM ALLAH CC RAZI OLSUN der SAĞLIKLI VAE HAYIRLI UZUN ÖMÜR DİLERİM EFENDİM
    SİVASTAN SELAMLAR

  173. m.yüksel says

    benim iş yerimde kudret narı çok buyurun gelin faydası varsa size ben temin ederim saygılar adım m. yüksel ankaradayım

  174. m.yüksel says

    ben de bazı arkadaşlardan romatizma ağrılarına boyun fıtığı ağrılarına iyi geldiğini duydum hatta eve birkaç tane getirdim

  175. Selin AYCAN says

    Slm Ahmet bey benim size bir sorum olacak yazdan zeytin yağında hazırladığım kudret narı karışımında eskiye göre tadında biraz burukluk var acaba kullanıp kullanmamak konusunda tereddüt içindeyim bana ne tavsiye edersiniz şimdiden teşeekkürler.

  176. Ahmet İYİCE says

    Selin hanım yazdan hazırladığınız karışımın tadında değişiklik olması gayet normaldir.Çünkü hazırladığınız karışım fermantasyonunu tamamlamışdır kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur.Çünkü zeytin yağı meyvayı tamaen izole etmiştir bozulması söz konusu değildir tadına aldanmayın kullanmaya devam edin.

  177. Mehmet çark says

    yaklaşık 1 ay önce mideme kamera soktular ve düedonum ülseri olduğumu söylediler. bir asit düşürücü hap ve birde gaviscon diye şurup verdiler ama ağrılar devam ediyor. Siz nasıl yendiniz? yardımcı olursanız sevinirim.
    mehmet çark
    cark@adese.com.tr

  178. mustafa says

    ahmet bey benım kızkaresımın 2 yıl once safra kesesı alındı ve mıdesınde de varıs oldugu ortaya cıktı kudret narı ıyı gelırmı acaba kullansak

  179. zac says

    sayın kara doktor arkadaşınız nasıl bir karışım hazırlamıştı tarifini öğrenip yazabilirmisiniz

  180. Ahmet says

    mustafa bey e öncelikle geçmiş olsun dileklerimle

    Kudretnarını harici varis vakalarında kullanıldığı bilinmektedir.Ancak midede varisinde sabırlı uzun bir dönem kullanılır ise yarar sağlayacağı kanusındayım.

  181. Silva Tunç says

    Benimde bir sorum olacaktı. Benim el ve ayaklarımda sedef hastalığı var. Sitenizden edindiğim bilgilerle ben de kudret narını kullanmaya karar verdim. İstanbul Mısır çarşısından zeytinyağlı kudret narı karışımından aldım. Kavanozun kapağını açtığımda çok pis bir koku vardı. Bu koku normal mi? Yoksa bozulmuş olabilirmi? Ben genede kullandım bir kez. Bana bu konuda bir bilgi verirseniz sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  182. cemalettin says

    merhaba
    kudret narı reflü hastalığına iyi gelirmi,bal ile karışımın
    tadı cok acımıdır

  183. efsane says

    allhın hikmetlerıne bakarmısınız dertveren allah şifasınıda veriyor

  184. efsane says

    kudret narını nerden telafı edebiliriz.ben samsunda oturuyorum.

  185. Beylerbeyi says

    Kudret Narı’nın Yağ Bezelerine İyi geLdiği Doqumudur ve Yağ eritici Özelliği Varmıdır ..? Ve Yağ Bezelerine Hangi Bitkiler Faydalıdır..?

  186. zeynep says

    merhaba bir sorum vardı ben de annem için aldım zeytinyağlı kudret narını ellerinde egzama var. sürdük ellerini feci şekilde kaşındırdı zor tahammül etti. siz kullanmışsınız sormak istedim size acaba normal mi cildi kaşındırması? endişe ettim bir an. ayrıca benim ellerimde birşey yok ben de denemek istedim sürdüğümde benim ellerimi de kaşındırdı. lütfen cevp gönderebilir misiniz?

  187. maliw says

    slm öncelikle herkeze ve banada acil şifalar diliyorum.ben cron hastasıyım 7 yıldır ve çok alevlenerek geçio hastalığım hastanede yatıyorum çıkıyorum ama aynı gene ilaçlardan şuan miydemde berbat durumda ağrıdan duramıyorum yani kısaca normal hayatıma devam edemiyorum şuan kudret narına başlıcam benim hastaalığımdan olan arkadaşlar varsa kullanan rica ediyorum bana cvp versin tşkler.herkeze acil şifalar…

  188. FATİH AKÇA says

    Zeynep hn egzama için aloe vealı kremleri kullanın.fatihakca14@gmail.com 05056406481
    Tedaviye yardımcı olması açısından aloe vera kullanımını her zaman tavsiye etmekteyiz. Egzama tedavisine yardım için aloe verayı kullanımınız 2 farklı şekilde olabilir. Aloe vera içecek olarak içebilirsiniz veya egzama olan bölgeye bölgesel olarak uygulayabilirsiniz. Aloeyi direk olarak evinde yetiştirenler bitkinin herhangi bir yaprağını alıp enine keserek çıkan aloe vera jelini egzamalı bölgeye sürebilirler fakat oksidasyonu çok çabuk olduğu için aloenin jelini alıp egzamalı bölgeye uygulayıncaya kadar geçen sürede etkisini yitirebilir. Bunun için güvendiğiniz bir firmadan aloe vera suyu olarak satın almanız veya aloe vera jel olarak satılan ürünlerden yüksek konsantrasyonlu olanlarından evinizde bulundurmanız tavsiye edilir.

    Aloe veranın birçok deri hastalığında olduğu gibi egzama tedavisinde de etkili yöntemlerden biri olduğu unutulmamalıdır. Egzamanın belirtileri ilkortaya çıktığı anda uygulanması tedaviyi çokçok kolaylaştıracaktır. Özellikle çocuklarda egzama çok büyük derttir. Çocukta egzamanın tedavisinin uygulanması çok zor olacağı gibi çeşitli kimyasal yolların denenmesi ileride rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Bunun için bebeklerde ve çocuklarda egzamaya bitkisel tedavi yöntemleriyle yaklaşılmalıdır. Aslında egzama için şifalı bitkiler halkımız için çok yeni bir kavram olmamakla beraber doktorunuza bu konuda danışabilirsiniz, yararını görürsünüz.

  189. FATİH AKÇA says

    Silva hn sedef hastalığı için aloe veralı kremleri sabunları ve şampuanları kullanacaksınız.fatihakca14@gmail.com 05056406481
    Sedef hastalığı tedavisinde en önemli şeylerden biri cildi nemli tutabilmektir. Birçok farklı nemlendirici ürün marketlerde bulunabilir. Tabiki sedef hastalığı bağışıklık sistemiyle alakalı olduğu için dışardan bölgesel olarak uygulanan ürünler hastalığı tedavi etmekten çok o anki durumu bastırabilir. Bununla birlikte rahatsız olunan durumlarda doğal tedavi yöntemlerine başvurmak halk arasında çok yaygın bir davranıştır. Bitkisel sedef tedavisi vücuda zarar vermeyeceği gibi doktorunuzun uygulayacağı sedef tedavisi yöntemine yardımda bulunacaktır. Bitkilerle sedef tedavisi için kullanılan en önemli bitkilerden birisi de şüphesiz aloe veradır. Araştırmalara göre aloe vera dışarıdan bölgesel olarak uygulandığında veya aloe vera suyu olarak vücuda alındığında sedef tedavisinde çok büyük aşamalar kaydedilebilmektedir.

    60 kadın ve erkek sedef hastası üzerinde yapılan kontrollü deneylerde hastalardan otuzuna günde 2 kere 4 hafta boyunca aloe vera bölgesel olarak uygulanmış ve diğer otuzuna da placebo efekti olması için boş birjel sürülmüştür. Sadece %0.5lik bir aloe vera jel uygulanan hastalar placebo uygulanan hastalardan çok daha iyi sonuçlar göstermişlerdir. Bu araştırma sonlandıktan bir yıl sonra bile sedef belirtileri göstermeyen birçok hastaya rastlanmıştır. İsveç’te Malmo Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan deneyler de neredeyseaynı sonuçları vermiştir.

    Bunun yaında bitkisel sedef tedavisi yöntemi olarak aloe vera kullanılmasının bir diğer artısı da bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi sebebindendir. Aloe vera bağışıklık sistemini genel olarak sağlam tutmakta ve ani çöküntülerde bağışıklık sisteminin de çökmesini önlemektedir. Aloe vera ürünleri ile beraber bazı besin destekleri de uygulandığı zaman bağışıklık sisteminin çökmesi engellenebilir ve böyle bir durumda da sedef hastalığının nüksetmesi için bir sebep kalmaz.

    Birçok aloe vera içeren ürün kolayca bulunabildiği gibi bunlardan en kolay bulunan ve en etkililerinden birisi aloe vera sabun’dur. Bu sabunların sedef tedavisinde etkili oldukları bilinmektedir. Cildi nemlendiren yapısı sebebiyle yıllar boyu aloe vera sabunları en çok tercih edilen ürünlerden olmuştur. Bununla beraber diğer bir çok aloe vera ürünü de rahatça bulunabilir.

  190. FATİH AKÇA says

    mEHMET BEY DUODENUM ÜLSERİ İÇİN ALOE VERALI İÇECEK VE ARI PROPOLİS KUDRET NARI KULLANMALISINIZ.

  191. FİGEN says

    Merhabalar, benim ülser akti kolit rahatsızlığım vardı 3 kavanoz kudret narı kullandım, ilk kavanozun yarısında etkisini gösterdi. Bende aynı şikayeti olanların kullanmasını tavsiye ederim. Herkeze acil şifalar.

  192. şenay says

    HERKESE MERABA
    öncelikle burda ve burda olmayan bütün hasatalara yüce RABBİM’den acil şifalar diliyorum ben özelikle cilt hastaları için yazmak istedim cildinizdeki problem ne olursa olsun kesinlikle kudret narını tavsiye ederim bi kullanıcı olarak evet başta kaşındırıyo kızarıyo,ama sonrasında bi ferahlık hissi uyandırıyo kesinlikle yüzde yüz faydasını görürsünüz sedef,egzama,izilisyus,(EB)mantar,liken,behçet,yanık,vs gibi bütün cilt yaralarına kessin çözüm oğlum 12 yaşında eb hastası ve ilk bu kış yaralarından dolayı eğitimi aksamadı hastaneye yatmadı bırakın tüm bunları grip bile geçirmedi kudret narının mucizesi oğlumu iyileştirdi darısı tüm hastalara inşlh……

  193. göksum says

    slmlar bende ülseraktiv kolit hastasıyım 2004 ten berı senede 1,2 kez alevlenme dönemı yaşayarak gecırmekteyım son 2 yıldır 2 haftada gecerken 4 hafta oldu azaldı fakat hala devam edıyor pehrızlerıme devam edıyorum…… bıraz rahatım denebılır gunluk muz, patates haslama, elma, pırınc lapa, ebegumecı cayı, kefıre yenı basladım, acık cay ada cay tuketıyorum bu alevlenme dönemını asmak ıcın sabahları sıkıntı cekıyorum sadece bır önerı banada söyleyın lutfen doktorlar gecmez dedıler hayat boyu!…… korkuyorum ve endıselenıyorum!… lutfen meılıme cevap verın?

  194. Silva Tunç says

    Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler Fatih bey. Bugüne kadar söylenen herşeyi denedim. Aloe vera yı hiç duymamıştım. Hemen deneyeceğim. Sizden ricam besin desteği konusunda da beni bilgilendirmeniz. Şimdiden çok çok teşekkürler. Her duyduğum yeni yöntem benim için yeni bir umut oluyor.

  195. su says

    lafa bakarmısınız ” ye ye biizim için yararlı olanı bu” diyo arkadasım sorunlumusun ya senn yazdıgını okusa birisi diger yerleri incelemesee dogru düzgün yorum yapın mantıklı olun ilkokul ögrencisimisinz ?

  196. refiye says

    selamlar,
    kayınbabam şeker hastası. yaklaşık 20 yıldır insülin kullanıyor. 2 yıl önce by-pass oldu. Şimdi iyi ama Karnı çok şiş. Hazımsızlığı var.Düzenli doktora gider ilaçlarını kullanır. Biraz fayda ettiğini söylüyor.Ama bugün bitki çayı ve kudret narı (zeytinyağında) almış. Faydası – zararı ne olur? Hemen araştırayım bi dedim.İşte sizi buldum. Cevap dönerseniz memnun ve duacı oluruz.Saygılar

  197. refiye says

    Arkadaşlar,
    Bu kudret narını yetiştirebilir miyiz? Yıllık bitkiymiş. Ücretsiz tohum temini için yardımcı olabilir misiniz? Ege bölgesindeyim. Tazesini yetiştirip kullanmak, yetiştirmeyi denemek istiyorum. Sağlık şakaya gelmiyor arkadaşlar. Kendi babamı 2009 da akciğer kanserinden kaybettim.3 ay içinde. Kayınbabam sağlığı için çabalıyorum. Lütfen ciddiye alınız.
    Saygılar.

  198. ramazan says

    slm arkadaşlar vucudumda vitiligolu bölgeler var acaba vitiligo hastalıgı olup kullanan ve nasıl kullanıdıgını bılen var mı

  199. ali says

    Mide rahatsızlıklarının tümü için karışım:

    100 gr zerdeçal
    50 gr damla sakızı
    70 gr polen
    50 gr ısırgan tohumu
    2 adet kudret narı
    1300 gr bal

    bunları karıştırın, günde 5 kez 1 tatlı kaşığı yenecek, tahta veya plastik kaşık kullan demir kaşığı hiç kullanma, günde veya 2 günde bir karıştır ki homojenliği bozulmasın, bitince aynısından tekrar yaptır yani 2 tane yiyeceksin karışımdan.

  200. sena says

    kudret narı hangi ayda yetiştirmek gerek ne zaman ekmek lazım bilen varsa lütfen yazsın elimde bir kaçtane tohum var.

  201. ahmet tevfik fidan says

    uzun zamandır mide rahatsızlığı çekiyorum çok tıbbi ilaç kullandım pek yararrını göremedim hangi karışımı kullanmalıyım nerden temin etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler .

  202. serpil ceylan says

    Bende midemde şişkinlik ve hazımsızlık çekiyorum yeni aldın 2 gundür kullanıyorum,baharat satan aktarlarda var .2 çeşidine rastladım zeytinyağında vede balla karıştırılmış olanı ben ballıdan aldım.aksu vital marka benim aldığım.

  203. filiz says

    7 senedir üsreratif kolir hastasıyım.ilaç tedavisini ilk 3 sene kullanmama rağmen bi yarar görmedim.zaten tedavisi olmadığını söylüyor doktorlar.ilaç tedavisini tamamen bıraktım.şimdi bitkilerle daha iyim.kudret narını hap olarak kullanıyorum.1 haftadır daha iyim.yanında çörekotuda alıyorum ama balın bağırsakları çalıştırıcı etkisi olduğundan devamlı kullanılmasını tavsiye etmem.kefirinde iyi geldiğini yazmışsınız….süt zehirle eş değer benim için,yoğurt iyi geliyo ama kefir??

  204. nejat tan says

    özelllikle hemoroit ve fistül olanlara tavsiye ediyorum.. Gecen sene 4.cü derecede hemoroit vardı ve tam ameliyat olmak üzereyken faydalarını bilmeden ve sadece meraktan kudret narı kürüne başladım. Mucizevi şekilde geriye hiçbir belirti kalmadı.

  205. ahmet says

    @filiz: sevgili kardeşim öncelikle geçmiş olsun süt ülser rahatsızlıklarında midenin yanmasını arttırır senin zeytin yağında işlenmiş tamamen el yapımı karışım kullanmanı tavsiye ederim bunun yanında kantoron çayı içmeni tavsiye ederim çünkü mide rahatsızlıkları stres yapar sabah akşam aç karnına kudret narı alacak akşamları ise en az bir su bardağı kantoron çayı içmeni tavsiye ederim

  206. aysun says

    KUDRET NARI ALMAK İSTİYORUM ÇANAKKALEDEN DOĞAL OLDUĞUNU VE KENDİNİZİN HAZIRLADIĞINIZI SÖYLEMİSİNİZ BENİMLE MAİLDEN CEVAP VERİRSENİZ ADRESİMİ VE ÖDEMEYİ NEREYE YAPACAĞIMI GÖRÜŞEBİLİM .

  207. Nihat Karpuz says

    Sevgili Murat, İskenderunda ikmet ediyorum. Bahçemde yetiştirmek üzere bir miktat tohum yollayabilirsen çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  208. sevil says

    ben kudret narı karışımı yapıyorum alan olursa cevp yasın hemde ugun fiyata

  209. Ö. Erinç Şimşek says

    Kudret narı karışımının taze meyvenin kurutulmuş kabuğuyla ve halis balla karıştırılıp hazırlanması gerektiğini biliyorum. 6 ay bekletilmesi sonrasında da en az 21 gün kullanılması mide sorunlarına çözüm olacakmış inşallah. Ama tam da böyle bir karışımı kime güvenip alıcaz. Meyveler Temmuz-Ağustos arası olgunlaşıyormuş. 6 ay ekle etti sana Ocak-Şubat… Şimdi ben satıcılara nasıl güveneyim. Kaldı ki aktarlarda satılanın içinde propolis ve arı sütü de olduğu yazıyor, ama 10-15 liradan satılıyor. İyi de propolosin 5 gramı 50 lira, arı sütü ve halis balı söylemiyorum bile… yani bu ne perhiz bu ne lahana turşusu modundayım. Ben kızım için arı sütü-propolis ve balın olabildiğince orjinal karışımını alıyorum. 100 gramı 135 tl’ye maloluyor. Bütün bunları bilince de insanın umudu kalmıyor tahmin edersiniz. Yıllardır özofajit reflü ve duedonum ülser hastasıyım ve ağrılarım dayanılmaz boyutlara ulaştı. Hiçbir doktor ve ilaç fayda etmiyor. Ben ne yapacağım? 40-50 liranın derdinde değilim ama sadece inanmak istediğim için boşuna kürek çekmek de istemiyorum. Yardım edebilecek ehil insanlar varsa Allah rızası için yardımcı olsun. Saygılarımla.

  210. fatih says

    arkadaşlar iki yıldır reflüden muzdalip durumdayım ilacı kestiğim anda yanmaya devam ediyor. tohum konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.
    mail adresim: fatih_bayram5@hotmail.com

  211. özgür says

    sayın ahmet bey iyi günler bende gastroözofagial reflü ve gastrit var .aç karnına sabahları antiasit alıyorum ve yemekten sonra da gaviscon kullanıyorum.ben kudret narını kullanmak istiyorum acaba bu ilaçlarla kullanırsam sorun olur mu. şimdiden yardımınız için teşekkür

  212. hakan yılmaz says

    @sÖ. Erinç Şimşek: selam arkadaşım öncelikle geçmiş olsun allh acil şifalar versin ben ziraat mühendisiyim ve kudret narı üretiyor ve satıyorum .benim ürünüm tamamen 1 yıllık.zira geçen sene ürettiklerimi bu sen satışa sunuyorum.istersen benimle iletişime geçebilirsin.selamlar

  213. gani yılmaz says

    peki bu kudret narııı bagırsak kurdunu önlüyormu onun için dün aldımda iştet yazmıo bi yardımcı olsanız………………..

  214. ozan says

    avcılarda bir bayiye girdim derdimi söledim bana kudret narı tavsiye etti bu bayana ne kadarda tesekür etsem azdır bir gün kullanmama rağmen cok iyi geldi miğdeme bende gastirit varda ondan yazdım tavsiyem bence alın zaten palı bişi deil 15 tl

  215. esra says

    arkadaşlar benimde ağır bir ilaçtan sonra yemek borumda midemde on iki parmak bağırsağımda yaralar oldu ilaç tedavisi görüyorum. ağrılardan dayanamaz haldeydim.bana günde üç tane zeytin çekirdeği yutmamı söylediler.yaklaık bir aydır kullanıyorum.bir rahatlama var.şimdide zeytin yağlı kudret narı aldım iki gündür kulanıyorum iyi gelirse yazıcam.

  216. Ahmet says

    Değerli arkadaşlar bu yılın ürünü zeytin yağlı kudret narı karışımları çıkmıştır yüzde yüz kendi üretimimiz olup hiç bir kimyasal mevcut değildir irtibat için BEŞYÜZKIRKBİRİKİYÜZONÜÇDOKSANYEDİDOKSANÜÇ aklınıza takılan merak ettiğiniz her hususta gönül rahatlığı içinde arayabilir bilgi alabilirsainiz Esen kalın sağlıklı kalın

  217. Ahmet says

    Özgür beymidenizde ciddi bir rahatsızlık olduğuna göre zaten kaybedecek bişeyiniz olmadığına göre tam tersine sağlınıza yeniden kazanacağınızı biliniz doktorunuzun verdiği ilaçları ihmal etmeyin ancak ilaç almadan iki saat önceden sabah akşam bir çorba kaşığı kudret narını mutlaka alınız ALLAHTAN acil şifalar değerli kardeşim

  218. sedat says

    ahmet kardeşimbu yılın yeni mahsül ürününe nasıl ulaşabiliriz acaba bu verdiginiz numaradan ulaşamiyorum siz benimle irtibata geçebilirmisiniz

  219. mehmet ali akar says

    gani bey bağırsak kurdu için tatlı kabak (bal kabağı)çekirdeği ama yaş olacak kabağın içinden çıkanları hemen yemeniz durumunda çok faydasını görürsünüz…
    salih bey size kudret narı tohumunda yardımcı olabilirim… allah rızası için

  220. özgür says

    çok teşekkürler zaman ayırdığınız ve bilgilendirdiğiniz …Allah razı olsun

  221. ahmet says

    su an bahçede taze olarak yetiştiriyorum isteyenlere zeytinyağlı olarak yardımcı olabilirim.iletişim:akhisar77@mynet.com

  222. adnan-mersin says

    ben iki kök kudret narı yetiştirdim bahçemde,meyvelerin bazısı daha beyaz bazıları turuncuya dönmeye başladı.meyvelerin olgunlaştığını nasıl anlayacağız,meyve taze olarak tüketilebilirmi,bal veya zeytinyağına karıştırılmadan önce ezildiğinde acı suyunun süzülmesini bekliyecekmiyiz yoksa direk karıştırabilirmiyiz.bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını arzu ederim.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

    adnanoz61@mynet.com
    nurdag33@hotmail.com

  223. hüseyin says

    merhaba ,

    bende gastrik sorunu var kudret narını ballımı veya zeytin yağlımı kullanmam gerektiğni ve süresini mail.adresime yazarsanız sevinirim
    tesekkür ederim

  224. nurgül says

    slm benim ablamın kafasında 20 yıldır kabuklu yaralar var çok ilaç kullandı ama hiç bir faydası olmadı küdret narından bugün sürdük yaralarına inşallah iyileşir size şunu soracaktım zararı olurmu cevabı mail. adresime atarsanız sevinirim ALLAH RAZI olsun.

  225. Ahmet says

    sevgili arkdaşlar bu yılın mahsuli kullanıma hazır zeytin yağ karışımı kudret narı mevcuttur

  226. nursen says

    bende istiyorum kudret narından hazır olup satmak isteyen ve fide olarakta almak istiyorum 0537 626 0252 nursen

  227. yekta says

    reflü için faydalımıdır? nasıl kullanılacak? bilgi verirseniz sevinirim.

  228. ahmet says

    Yekta bey kudretnarının en büyük yararlarından biri midedeki tüm rahatsızlıklara iyi geldiğidir.Elbette kullanırsanız yararını göreceksiniz.şimdiden acil şifalar

  229. Ahmet says

    Nursen hanım kullanıma hazır zeytin yağlıkarışımlarımız mevcuttur bize ulaşmak isterseniz 541 213 97 93

  230. ahmet says

    tohum olarak ta hazır zeytinyağlı olarak ta yardımcı olabilirim.iletişim:akhisar77@mynet.com

  231. Ebru YOLAÇAN says

    AHMET BEY’e Ahmet bey ben uzun zamandır mide hastasıyım midemde yanma ekşime hatta bazı zamanlarda uykumdan kalktığım bile oluyor.Bir çok kişiden edindiğim bilgiye göre kudretnarının faydası olduğunu öğrendim.İnternete yaptığım araştırmalarım sonucu sizi güvenilir buldum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ALLAHA emanet olun

  232. Ahmet ÇANAKKALE says

    Arkadaşlar Kudret narı hakkında bir çok sorularınız oluyor elbette bende bilgimim yettiği kadar bilgilendirmeye çalışıyorum burada sık sorulan sorulardan bazıları ve cevaplarını yazıyorum mesela bir arkadaşımın sorusu hazırlanışının ne kadar önemi var sonuçta zeytin yağına konulup 45 gün bekletmek yeterli değilmi işte sadece 45 gün zeytin yağında bekletmek değil işin tüm marifeti önce meyva tam olarak dalında olgunlaşmışmı kullanılan zeytin yağı gerçekten zeytin yağımı evet gerçekten 45 gün bekletilmişmi ve en önemlisi meyva dalında sararmışmı.Bir başka soru ben 2 kavonoz altım ancak bir kavonozunu bitirdim biraz iyileşir gibi oldum sonra kullanmayı bıraktım şimdi ne yapmam gerek diyor bir başka arkadaşım kısa ve öz YÜZMÜŞ YÜZMÜŞ KUYRUGUNA GELMİŞSİN ama tam o noktada bırakmışsın ancak şimdi yeniden başla tam iyileştiğinden emin oluncaya kadar tamam benim mide sorunum yok dediğin anda doktora muayene olmadan iyileştiğinden tam emin olmadan yinede bırakma

    SORULAR İÇİN 0 541 213 97 93

  233. bahattin sarıkaya says

    merhabalar herkese.bende zeytinyağlı ve ballı olanı mevcut.isteyene kargo ile gönderirim.Bahattin Sarıkaya 0537 4237691 b.s.kaya@hotmail.com

  234. Ahmet ÇANAKKALE says

    Ebru hanım kudret narının zeytin yağlı karışımını kullanmalısınız.Zaten mide rahatsızlıklarına,bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiği artık bilinen birsey onun için bir an önce kullanmaya başlamalısınız.Zaten rahatsızlık ilerlemiş durumda zaman kaybetmemelisiniz.

  235. NAMIK KEMAL DİNÇER says

    SEVGİLİ ARKADAŞLARIM,MİDESİNDE ÜLSER OLANLAR İÇİN BİR TARİFİM VAR,BENİM MİDEMDE ÜLSERİM VARDI,TERE, SALATALIK GİBİ YİYECEKLERİ YİYEMİYOR,SICAK BİR ÇAY İÇTİĞİMDE MİDEM KÖZ GİBİ YANIYORDU,ACI BİBERİ HİÇ YİYMEZ OLDUMUŞTUM.BEN KENDİM YAPTIM DENEDİM FAYDASINI GÖRDÜM.*TARİFİ ŞUDUR,1-250 GRM KÖY YAYIK TERE YAĞI,2-YARIM KGRM ÇİÇEK SÜZME BAL,3-BAHARATÇILARDAN BİR YAPIMLIK HAVA CİVA OTU…BU OTU HAVANDA UN HALİNE GELİNCEYE KADAR DÖVÜN,BU MALZEMELERİN HEPSİNİ OCAĞINIZIN YANINA HAZIRLAYIN, İLK ÖNCE TERE YAĞINI TOP HALİNDE İSE KAŞIKLA VEYA BIÇAKLA KÜÇÜK PARÇALARA AYIRIP ORTA BOY TENCEREDE ERİTİN,YAĞ YANMAYACAK.ERİDİĞİNDE BALI TENCEREYE BOŞALTIN,40 SANİYE KARIŞTIRIN,VE HEMEN DÖVDÜĞÜNÜZ HAVA CİVA OTUNU ÜSTÜNE DÖKÜN 15 SANİYE KARIŞTIRIP TENCERYİ OCAKTAN İNDİRİN,OCAĞI KAPATIN.BU YAPTIĞINIZ KARIŞIMI SABAH ÖĞLEN AKŞAM YEMEKLERDEN 15 DAKİKA ÖNCE BİRER YEMEK KAŞIĞI ALIN.15 DAKİKA ZARFINDA SU FALAN İÇMEYİN.MİDE İÇİN DOKTOR İLACI KULLANIYORSANIZ BALLI KARIŞIMA BAŞLADIĞINIZDA BIRAKIYORSUNUZ.ZATEN KULLANMA GEREĞİ DUYMAYACAKSINIZ.HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN.05383664731.

  236. Zafer says

    Şu an Balıkesir’de Pazarlarda mevcut.Adet ( tane ) fiyatı 2.00 tl. İhtiyacı olanlara gönderebilirim.

  237. NAMIK KEMAL DİNÇER says

    DEĞERLİ ARKADAŞLARIM HEPİNİZE MERHABALAR;FAYDALARINI AÇIKLAMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ KUDRET NARININ,AKCİĞER BORANŞİTİNE VE ASTIMA FAYDASI VARMIDIR.CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.HEPİNİZE SAYGILAR SUNARIM.

  238. namık kemal dinçer says

    Sn.Ö.ERİNÇ ŞİMŞEK
    ülseriniz için
    arayın.kendimin uyguladığım mide ülser tarifini vermek istiyorum.ücret istemiyorum.çare para ile satılmaz.geçmiş olsun.

  239. uğur bozkurt says

    kudret narının ülser atifkolit hastalığına faydası varmıdır nasıl kullana biliriz?teşekkürler.

  240. banu yaman says

    sedef hastalığı için aynı karışımı cildimize sürebilirmiyiz?

  241. güler says

    benim elimde şuan taze olarak kudret narı var bunları nasıl kullanmalıyım ne kadar bekletmeliyim lütfen macun yapımı ve zeytinyağlı yapımını detaylıca anlatın herkes faklı bişeyler yazmış kafam karıştı cevap bekliyorum saygılar

  242. esra öngören says

    merhabalar millet biz bahçemizde yetiştiriyoruz annem bunları olgunlaşınca çekirdeklerinden ayıklayıp halis yağda bi kavanozda beklemeye bırakıyor beklemişi makbul haricen açık yaralara iltihabik yaralara uygulanabilir egzama sedef vb. ayrıca mide için de 1′er yemek kaşığı şeklinde yutulabilir bir de bizzati babamın hastalığında kullandık yatalak hastalarda sırtlarında yara oluşur yatmaktan biz bu yağla masaj yaptık dolayısıyla hiç yara oluşmamıştı sırtında bildiklerimi ve deneyimlerimi paylaşmak istedim

  243. himdal says

    ben bahcemde yetistirdigim bitkiyi surekli aparatif sekilde yiyorum ve seker ve egzama hastasiyim ayaklarimdaki egzama iyilesti tavsiye ederim zeytinyagi olmadan da meyve gibi her an yiyebilirsiniz

  244. beytullah says

    elimde 400kg civarında organik saf zeytinyağlı kudret narı bulunmaktadır yetiştiriciyim

  245. ahmet ege says

    Namık kemal senin dedene yapacam isallah olur kutret narıda aldım hazır yapılmıs tesekür ederim sizlere güveniyorum herkeze gecmis olsun

  246. gülten çelikten says

    acaba kudret narının ‘behçet’ hastalıgınada bir faydası varmıdır ?

  247. İHSAN BAYRAK says

    yeni sezon hakiki zeytinyagında yapılmış kudret narı bilimsel ölçülü olarak hazırlanmiştir.türkiyenin heryerine kargo ile gönderilir.ayrıca hibrit olmayan dogal tohumlarımızdanda alabilirsiniz

  248. erdoğan TÜLE says

    selamlar herkeze bende 1 haftadır mide ağrısı çekiyordum üşütmüşüm diye düşündüm ve doktora gitmedim ağrı çoğalınca doktora muaneye gittim sorunun gastrit olduğunu öğrendim. şurup ve hap tedavisi yardımcı olarak kudret narı aldım 3 gündür kullanıyorum inşallah şifa bulurum benim durumumdaki tüm arkadaşlara allahtan erken şifalar dilerim.

  249. Ahmet ÇANAKKALE says

    sevgili arkadaşlar kudret narının hücre yenileyici özelliği ve açık ve kapalı yaralarda iyileştirici özelliğini artık hepimiz biliyoruz.Ancak her hastalanmadan sağlığımız iyi iken haftada bir iki kez kendimiz ve bağışıklığı zayıf olan yavrularımıza kullansak bir çok rahatsızlığın önüne önceden geçmiş oluruz esen kalın

  250. silami says

    bütün mide hastalıklarını iyileştiren bir yöntemi 80 yaşında bir amca söyledi o da 10 yıldır 1 tane rennie hapı bile almamış ve benim de kullanmadığım ilaç bitki kudret narı kalmadı hepsi hikaye sadece tahin ve yoğurt burdan ulaşın bana berbat bir hastalık Alllah rızası için yardımcı olucam mail:tanburi_selami04@hotmail.com

  251. TewZemyveitty says

    Merhaba, buradaher şey yolunda ve tabii her biri gerçekleri paylaşıyor , bu yazı yetişmek , gerçekten iyi .

  252. ümit says

    bende 40 senelik kullandığım KUDRET NARI diğer adı peleserin yağı haricende kullanmasındada fayfa var.bıçak yarası.yanık sedef bütün yaralarda kullandım.evinizde kendiniz hazırlarsanız ne kadar ZEYTİN YAĞINDA beklerse okadar tesirli oluyor.

  253. NipOxisteNose says

    Ne kadar , ben de ben kişisel giriş sayfalarını ilgili bir zahmetsiz şey hakkında bile bilmiyorum bu yerde benim görüşüme , paylaşmak istiyorum , ben her zaman internetten o avlamak için gidin.

  254. ahmet says

    SELAMİ BEY BU YOĞURT TAHİN MESELESİ NEDİR REFLÜYE KESİN ÇÖZÜM DEMİŞSSİNİZ ALLAH RIZASI İÇİN BİLEN BİRİ VEYA ÖĞRENEN BİRİ VARSA BİZEDE SÖYLESİN BURADAN..LÜTFEN.

  255. hakan says

    evet bende bu helibakteri mikrobu kurban nıyım ama cok şükür ne midem de bir yanma var nede azıma bir ekşime tadı geliyor bi abim bana kudret narı yagda olanı tavsiye etti kullandım bir kavanoz her sabah ac karnına ama ne kabızlıgım kaldı ne de mid problemim herkeze tavsiye ederim ayrıca bu helibak ilacını da kullandım bunları kullanmadan önce birde bu gırtlaktaki kapakcık varmış u bile düzeldi herkeze geçmiş olsun tüm hastalara ALLAH ŞİFA VERSİN İNŞALLAH ..

  256. Hasan says

    Bal ile karışımı kullandım sadece 10 gün sonra miyde kaynaması yanması eser kalmadı çok şükür şimdi herkese tavsiye ediyorum büyük bir şifa

  257. özgür says

    kudret narı macununu kullanmaya yeni başladım 0.5 milim midemin çıkışında bir ülserim var fayda görebilirmiyim ve nekadar kullanmalıyım cevap veren olursa sevinirim gerçekten faydalımı???

  258. bsby says

    hakan kardeşim tam olarak neden temin edebilirim h.pylori bende de var ülser iki üç yerde var dedim doktor endoskopide allah aşkına yardım et neler çektiği mi bi ben bi allah biliyor

  259. isminiz... says

    merhaba.kudret narının vitiligoda (sedefe benzeer)tedavi etkisi varmı?mısır çarşısındanmı alınıyor?teşekkür ederim.sayğılar

  260. murat inal says

    merhaba arkadaşlar bende annemin mide sorunu için kudred narını kendim yapacağım tohumunu bir arkadaştan temin ettim sanırım sizde tohum satan yerlerde bulabilirsiniz yetişmesine gelince 6 mayısta ekilecek saksıda bile olur 4-5 tohum ekseniz size yeter sonra büyümeye başlayınca bi çubukla ona destek verip ipe bağlayacaksınız yani sarmaşık gibi meyveleride ancak ekim gibi verir yapılışı zaten basit burdada yazdığı gibi içindeki çekirdekleri ayıklayıp 100 gr nar 1 kilo zeytinyağı yada balda güneşte bekleyecek 10-15 gün herkeze şifalar dilerim

  261. bilal says

    arkadaşlar kudret narı satıyorum hazır zeytinyağlı şekilde isteyen oolursa irtibata geçin benimle

    facebook.com/bilal.gorgu
    linke tıklayıp bana msj gönderebilirsiniz

  262. nuri akğül says

    slm 3 ğün oldu başladım daha kötüyüm ğünde 3 efer kusuyom başka bişey denicem herkeze allah şifa versin yedinize dikkat edin

  263. cansu says

    mrb annem meme kanseri erken tehşis memedeki kitle alındı ama yinede radyoterapi ve kemoterapi görecek k narının faydası olurmu yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  264. engin says

    Bursa da çiçekçiler çarşısında var. Gökçen iş hanının tam karşısında nerdeyse bütün çiçekçiler tazesini veya zeytinyağında beklemişini satmakta. Haziran temmuz ağustos ta tazesini bulabilirsiniz.

  265. adnan özdemir says

    geçen yıl kullandım ve faydasını gördüm,bu sene fidesini yetiştirdim satıyorum.tanesi 10 tl,toplu alımlarda indirim yapılır,mersin dışına gönderemiyorum kargoyla falan uğraşamam(yok yaş olmayacak,yok ağaç ambalaj yapacaksınız türünden koşullardan dolayı),mersindeki tanıdklarınız vasıtasıla aladırabilirsiniz ülser,gastrit ve hemoroide birebir,ben bizzat faydalndım

  266. öznur elif says

    bizde suan kardesime kullanıyoz kardesime iyi gelirse ilk doğn cocuğumun adını kudret koycan vallaha :) <3 herkese acil sifalar diliyoruz ..

  267. muharrem says

    merhaba arkadaşlar ben muharrem bende reflü denilen illet var ben bugün kudret narı aldım benim sorunum midemlemi acaba bilmiyorum yapılan muayeneler yapılan herşey onu gösterdi size şunu sorabilirmiyim bu reflü göğüste nefes darlığı yaparmı benim sorum lütfen allah rızası için bana bir cevap yazarsanız çok sevinirim

  268. buzadam says

    muharrem bey bende reflü hastasıyım nefes darlığı yapmaz sadece yemek geriye geldiği için bazen sıkıntı olabilir ama kudret narlı bbalı mutlaka kullan çok iyi geliyor. benim vazgeçilmezim oldu.nefes darlığın yatmadıın zaman da oluyorsa doktora görün.

  269. ayse says

    arkadaşlar bundan 10 sene kadar önce sıkı bir mide rahatsızlığı geçirdim ilaçlar ağrılarımı geçirmedi. mide ülseri başlangıcı idim. aktarda bal karışımlı kudret narı hazırlattım içine bir iki karışım daha atıcam dedi aktar vee geçmeyen o şiddetli ağrım ilk kavanozda hafifledi. ikinci kavanozda geçti. bir kavanoz daha garanti olsun diye bitir dedi aktar bana. vee senelerdir ağrı çekmiyorum ama garanti olsun die iki senede bir içiyorum. kesinlikle tavsiye ederim. hala o aktara dua ediyorum ve allaha böyle yararlı bir meyveyi verdiği için şükrediyorum.

  270. Soner says

    Bu senenin mahsulü kudret nari hazırlanmış bir şekilde. Yararları saymakla bitmez. Tüm iç organları besliyo ve yara varsa iyileştiriyor. Cilt hastaları ve astım hastalarına tavsiyem yüksek olur. Irtibat için telefon numaram 05455115110. Cennet nari’yla kullanıcılarına acil sifalar dilerim soner. 300gr’lik kavanoz da fiyat 20 tl. Kargo hariç.

  271. ozuyagami says

    ben daha yeni aldım ,inegöl’de perşembe pazarında 1 tl ye satılıyor ,pazarcı bana tarif edildiği gibi değil kabuk mabuk ne varsa doğra ve robottan geçir dedi,şimdi görüyorum ki çekirdekleri zehirli olabilirmiş ama ben robottan geçirdim bile ne yapsam acaba??? birşey olur mu:)

  272. FERHAD says

    SLM ARKADAŞLAR BENDE 3 YILDIR ÜLSER VAR VE BİR ÇOK ÖZEL HASTANEYE GİTTİM HEPSİ ENDOSKOPİ YAPTI VE VERDĞİKLERİ İLAÇLARI KULLANMAMI SÖYLEDİ VE BU İLAÇLARI 2 YIL KULLANDIM AMA 2 YILIN SONUNDA EN UFAK BIRAKIN İYİLEŞMEYİ AĞRILARIMDA BİLE EN UFAK BİR HAFİFLEME BİLE OLMAYINCA TÜM İLAÇLARI BIRAKTIM YANETKİLERİNİ SAYMIYORUM BİLE..VE SONRA BANA KUDRET NARINI ÖNERDİLER VE BEN KUDRET NARINI TAM 6 AY HİÇ AKSAMADAN KULLANDIM AMA ÜLSERİM YİNEDE İYİLEŞMEDİ ŞİMDİ SİZDEN ÖZELLİKLE RİCA EDYORUM VE BENI TAM ANLAMIYLA AYDINLATMANIZ İÇİN LÜFEN BENI BU NO.DAN ARAYABILIRMISINIZ LÜTFEN RİCA EDIYORUM MİDEM ÇOK KÖTÜ ÇÜNKU..

  273. emel says

    Kiz kardesim kullandi helicobakter mikrobu vardi midesinde ayrica midesinde unserde vardi en son devrede oldugu hatta kansere cevirme ihtimalilin buyuk oldugu soylendigi kullandigi ilaclarin hic bir faydasini gormedigi bir devrede son care kudret nari kullandi ve tamamiyle hem mide duvari tamamen iylesti hemde mikroptan eser kalmadi. su anda ayni dertten bende muzdaribim midemde yara yok ama asiri derecede mide asidi ve helicobakter mikrobu var butun tedavileri denedim mikropu olduremedik bir kavanoz kudret nari kullandim mikrop hala duruyordu su anda ikinciye basladim bakalim sonuc ne olacak cikacak sonucu buraya yazarim ins.

  274. esen says

    arkadaşlar öncelikle herkese acil şifalar diliyorum benimde ibs diye bir hastalığım var kronik bir hastalık diyorlar 3 yıldır çekiyorum şimdi kudret narını deniycem sizden tavsiyem hazır satılan kavonozları almayın çünkü nasıl yağda karıştırılıyor doğru yerdemi bekletiliyor belli değil aktrda tıbbi aktar üretiminde çalışan bir tanıdık birkeresinde yanık yağlar, donmuş yağlar kulnyrz demişti malum türkiyede gıda kalitesi gittikçe geriye sayıyor.Eminönünde sanırım çiçekçi pazarı diyorlardı tanesi 2 ltlden satılıyor birtanesinden birsürü çekirdek çıkıyor saksıda çok çabuk yetişebiliyor.ist.bulunanlar için güzel bir altrnatif yalnız zamanı bitti sayılır acele edin

  275. ayşe omurca says

    Merhaba,bende ayağımdaki kaşıntılar için pazardan 3 tane taze kudret narı satın aldım.Pazardaki satıcı,meyvelerin renginin turuncu hale geldikten sonra küçük küçük doğrayıp,üzerine biraz zeytinyağı ekleyerek kavanoza koymamı söyledi.Bu karışımı 1ay kadar bekletip kullanmamı tavsiye etti.Bende öyle yaptım.Ama şimdi burada okurken dikkatimi birşey çekti.Çekirdeklerinin zehirli oldugunu ayıklamamız gerektiğini yazmışsınız.Ben ÇEKİRDEKLERİNİ AYIKLAMADAN hepsini beraber KOYDUM kavanoza.1 hafta oldu bu karışımı yapalı.Şimdi benim ne yapmam gerekiyor?Hiç kullanmadan ÇÖPE Mİ ATMALIYIM?Yoksa daha cok zaman gecmediği için çekirdeklerini alsam içinden olur mu?Faydası olsun derken zararlı birşey yapmak istemiyorum.Lütfen beni en kısa zamanda aydınlatırsanız çok sevinirim .Teşekkürler.

  276. feridun says

    ayşe hanım daha çok geç kalmış değilsiniz çekirdeklerini çıkarın beklemeye bırakın en az 4 ay beklemesi lazım faydasını görmeniz için ben çanakkale den feridun ben kudret narını her sene eker ve ilaç yaparım deneyimim vardır çok faydası olanınıda gördüm sizede açil şifalar dilerim

  277. Hülya Yıldırım says

    Sayın Feridun Bey banada cevap verirseniz sevinirim,Bu konuda bilgi sahibi olduğunuz belli,bende gastrit var.Ama tam olarak nasıl hazırlanacağını bilmiyorum, güneşte bekletende var güneş görmeyecek diyende, 40 gün bekleyecek diyende var 4 ay beklemesi gerekir diyende; Lütfen şu tam tarifi verinde bende şu gastritten kurtulayım. Sevgilerimle

  278. ayşe omurca'nın dikkatine says

    20 yıldır bu işi yapmaktayım kudret narını çöpe atmayın kullanıcağınız zaman çekirdeklerini kaşık ile ayırıp kullanabilirsiniz. acil şifalar dilerim

  279. Hülya Yıldırım'ın DİKKATİNE says

    Hülya hanım ilk hazırladıktan sonra 20 gün güneş görücek daha sonra serin biryere yanlız buzdolabına konulmayacaktır. acil şifalar dilerim

  280. sema says

    bende sımdı yaptım ınsallh faydasını gorurum sanırım 1 ay beklıyecek en az yorumlardan oyle anladım,yanlış bısey yapmıyorumdur umarım sevgıler..

  281. nurettin says

    Arkadaşlar ben kendi bahçemde ,hatta balkonda saksıda yetiştirdim.şu an elimde mevcut. nasıl yapayım kafam karışık.yardımcı olana beleş kudret narı veya tohumu vaaar…..:)))))

  282. yalçın says

    mersinde hem kudret narı yetiştiriyor hem saf zeytin yag ile beklemeye bırakıyorum ihtiyacı olan arkadaşlara bi tlflarıyla yollayabilirim saf zeytin yağı kullanılmıştır. her türlü test yaptırabilirsiniz. şifalı günler dilişyorum.

  283. hüseyin says

    sayin doslar normal NAR ile kuduret narin arasindaki varg nedir lütwen bana yardimci olun simdiden cok tesekür ederim yardimci olana

  284. Mehmet says

    Kudret Narının Adana’da üretimini yapıyoruz.Zeytinyağlı, ballı karışım, tohum ve kurutulmuş meyve olarak çayıda mevcuttur.İlgilenenlere gönderilir.

  285. özgül says

    ben sedef hastasıyım 20 senedir hastalığım var kullansam bir zararı olurmu ya da geçermi kullanan varmı acil şifalar dilerim inşallah banada faydası olur

  286. özgül says

    ben de sedef hastasıyım eğer kullansam bir zararıolurmu ya da geçermi allah hepinize acil şifalar versin

  287. melike says

    ben mide ulseriyim kudret narini kavanozda hazirlamis haliyle aldim icine zeytinyagi koymam soylendi fakat cok yagli oldu icemiyorum acaba yanlismi anladim hazirlanmis ve bekletilmis kavaoza ekleme yapmamaliydim belkide yardiminizi bekliyorum

  288. güner says

    Ben de bu yıl yetiştirdim ve saf zeytinyağında bekleterek hazırladım.eşe dosta ikram ediyorum.Sedefe iyi geldiğini biliyorum
    ,hem yiyerek hemde yaralara sürerek kullanırsanız.Ayrıca hemoroite de iyi geliyor denenmiştir.şifalar dilerim..

  289. ismet says

    ben annanem için yapmak istiyorum bu kudret narını annanemde mide sorunu var bir kere ameliyat oldu taş vardı midede tekrar oluşmuş yine ameliyat diyor doktor sebzelerin yeşilliklerin damarlı olanlarını eritemiyormuş mide ve taşlaşıyormuş aklımız ermedi ne yapacağımızı bilmiyoruz ilk ameliyatı 6 ay önce oldu alınan kitle patolojide temiz çıktı ama şimdi tekrar aynısı olmuş annaneme sebze ve yeşillik yedirmiyoruz ama yinede kitle oluşmuş kudret narı mideyi düzene sokarmı ve bunu kendi bahçemizde yetiştirebilirmiyim tohumunu nereden temin edebilirim meyvanın tam oluşumunu nasıl anlarım ve nasıl tüketilmelidir zeytin yağlımı daha faydalı olur ballısımı bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırmısınız

  290. doğa manzara says

    Dikkat edin zehirli olabilir sonra karşılaştığınız tabloya şaşırabilirsiniz

  291. yeliz says

    merhaba: kudret narı bası (yatak) yaralarına surulse ıyı gelebılırmı
    hastam yatalak 41 yasında belden asagısı felc yardımcı olabılırmısınız

  292. reyhan sarıkaya says

    annem guatra hastası nodülleri alınıcak sesi bile kısık şu anda kudred narı kullansak iyi gelirmi umarım cevap yazarsınız şimdiden teşekkürler

  293. Eskihisarli says

    Merhaba Arkadaşlar; 2 yıldır reflü şikayetlerimden doktorların vermiş olduğu çözüm ve ilaçların hiç bir faydasını göremiyorumdum, yalnız ( yaşlı anneannemin tavsiyesi olan Kudret Narı senin hastalığını yok eder oğlum diyordu ), inanmıyordum.. hep kulak arkası ediyordum dinlemiyordum nedense, 6 hafta boyunca, günde 2 kez sabah ve akşam aç karnına yemek öncesi ZeytinYağlı hazırlanmış Kudret Narı aldım, ”Reflü” hastalığından kesin çözüm ile kurtuldum. 6 hafta sonra ki doktor kontrolündeki gebze fatih devlet hastanesi başhekemi şaşırdı, ve bunu hastalarına tavsiye etmeye başladı, …Kesinlikle Etkili Şahsen ve Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

  294. Ayvaz Aymaz says

    Arkadaşlar;

    Sadece tavsiye olarak : bu formüllerde bahsedilen zeytinyağı – bal – pekmez vs. ; “yardımcı” maddeler; yani esas olan kudret narını bir şekilde yemek .. Özellikle mide-safra k. rahatsızlıklarında da yağlı yemek, hele ki doğrudan zeytinyağı içmek, zaten rahatsız olan mideyi , hele ki safra kesesini fena coşturabilir, onun için balla olsa daha iyi (bence)..

    Ayrıca: Özellikle zeytinyağı ve her türlü sıvı yağ, hele ki bal güneşte bekletilince bozulmaktan başka birşeye uğramazlar bunların üstüne bir de kolay olduğu ve kırılmadığı için plastik şişelere doldurup da güneşe koyanlar var ki : (bkz. karşı komşum, güzelce söylediğim halde) ALLAH AFFETSİN…

    Kısacası işin “Güneşte bekletme” kısmı biraz esrarengiz – otantik işleri sevdiğimizden… Ben sadece bu bitkiyi bolca ezip, mide – sindirim sistemi içinse yağla değil balla, diğer konularda zeyt. y. ile , cam kavanoza koyup oda sıcaklığında bekletilmesini (zaten olgunlaşmış kudret narının kendi haliyle de dağılmaya hazır birşey olduğunu da göreceksiniz), (bunun sağlık açısından daha iyi olduğunu, kaş yapayım derken göz çıkarmamak gerektiğini düşündüğümden) tavsiye ederim.. Bu konularda uzman olduğumdan falan değil; sadece bilinen doğruları söylemek üstüme vacip olduğundan ve milletin yanlış işler yapmasına ses çıkarmamaya vicdanım elvermediğinden..

    Bir de çok önemli: Mide konularında kudret narına takviye ya da alternatif olarak MEYAN KÖKÜ ve ÇİĞ PATATES SUYU nu da unutmayalım (özellikle meyan k. Helicobakter pylori ‘yi de öldürdüğü biliniyor)..

    Allah şifa versin…

  295. Ayvaz Aymaz says

    Geçenlerde bolca yaptım, 30 günde tükettim.. Tamamen kendi kafama göre: Hiç öyle 100 gr’a 1kg bal falan değil: Basbayağı 1′e 1 ölçüde : Ayıklanmış haliyle 3000 Gr. K. Narı ve Net 3000 Gr. Bal (1500 Gr. çam + 1500 Gr. çiçek – şart değil tabii ki, olmuşken diye..).. Hem de hiç korkmadan, içimden geldiği kadar bol bol yedim, sabah 4-5 yemek kaşığı, akşam 4-5 yemek kaşığı.. Bir defasında 8 kaşık yedim (Ballı olunca yedikçe yiyeceği geliyor insanın :) ..(Ki hassas terazi ile ölçtüm: 1 yemek k.= 25-27 gr… Yani günde tükettiğim resmen 200 Gr. civarı… (Demek istediğim: Bazıları 2 tatlı kaşığı diyor, hatta çay kaşığı diyenlerle konuşmuştum :D Beni duysalar uçarlar herhalde :D…Netice: O kadar esrarengiz hâle sokmaya, korkmaya, korkutmaya gerek yok.. ) .. Üstelik hazırlarken de hiç ezmekle bekletmeyle falan da uğraşmadım.. Eşit ağırlıkta bal ve ayıklanmış k. narını büyük cam kâseye doldurup blender !.. (Önce ben de tereddüt ettim çeksem mi ve de çeker mi acaba diye ama gayet rahat çekti ve marmelat kıvamında oldu..) Sonra hemen yemeye başladım.. İlk hafta normal mutfak dolabında tutarak sonra da tedbir olarak buzdolabında.. Yalnız hergün yediğim için her fırsatta kaşıkla çırptım, karıştırdım.. (Galiba, ne var ne yoksa iyileşti sindirim sistemi ve safra kesemde – doktora gidip somut olarak belgelemedim, ondan galiba diyorum, ama bunu gerçekten hissediyorum).. Sadece hazırlamak isteyenlere fikir olsun diye yazdım.. Mutluyum, gururluyum :D

  296. nermin says

    biz giritliyiz bu bitkiyi bizim büyüklerimiz evlerinden hiç eksik etmezlermiş bunu usulune uygun yetiştirilmesi yapıması gerekli bunu dua ile ekiyorum ve bir yıl karanlık ortamda zeytin yağı içinde bekletiyoruz bu sure içinde kendine has suyunu verip tekrar bu surede suyu çekiyor ve hiç bir şekilde metal değmiyecek ve kullanılmayacak bağırsak mide ve karaciğer yağlanmasına çok faydalıdır her kesin evinden eksik etmemesi gerekiyor her yerde yetiştire bilirsiniz balkonda saksıda hem göruntusu güzel hem çok faydalı ama içim, hiç hoş deyil

  297. Mehmet yılmaz says

    Bende bu sene ilk defa yapıyorum, arkadaşım kendisi yetiştirmiş ondan aldım sağolsun , zeytinyağına içine koydum , içindeki kırmızı meyvesini yedim çekirdeğinden ayırdım, şifa niyetine , önümüzdeki sene bende ekicem bakalım…

  298. Fuat ATABEY says

    Arkadaşlar narın tohumunu veya tazesini isteyen olursa ücretsiz gönderebilirim. Herkese acil şifalar dilerim.

  299. burak says

    arkadaşlar 17 yaşındayım endoskopi dedi doktor açıkcası korkuyorum kudret narının 2 gündür faydalarını okuyorum ve birazdan gidip alıcam başlıcam midemde yanma ve sürekli ağrı oluyo böle hastalıgı olupta geçen hastalar varsa lütfen yazsında umutlanayım Rabbim hrkse şifa versin

  300. burak says

    arkadaşlar ben bugun aldım kokusu inanılmaz iğrenç tadı falan kusmamak için zor tuttum kendimi ama şöle söleyim 1 kaşıkla bile mide ağrılarıma ve yanma gibi diğer hastalıklarıma iyi geldi gibi saatlerdir rahatım 1 hafta daha kullansam eminim geçer rabbim ne mucizeler yaratıyo herkesee geçmiş olsun soru sormak istyn varsa yazsın cevaplarım sürkli bakıcam sayfaya

  301. gaye says

    Ben bartindan aldim zeytin yagli ama1haftadr odada posette ünutmusum bozulmusmudur tadida kotu

  302. avci hayri says

    kendim yetiştiririm yılda dört beş kavanoz tüketirim sızma eytinyağlı olarakyaparım taşı yesem eritirim çok faydalı bir meyve herkezin bu mucizeden faydalanmasını isterim hastalanmadan kullanınki faydası olsun.

  303. nurcan says

    selam oğlumun midesi ilaç kullanmasına rağmen düzelmedi bende bitkisel yollara başvurmayı düşündüm fikirlerinizle aydınlandım bende bu kudret narından ekmek ve yetiştirmek istiyorum mümkünse banada ulaştırabilirmisiniz

  304. nurcan says

    0212424031 telim elinde tohum olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun allah rızası için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir