Kudret Narı Faydaları

Kudret Narı Faydaları Nelerdir ve Kudret Narı Nasıl Hazırlanır? Anavatanı Hindistan olan kudret narı bitkisi özellikle gastrit ve ülser gibi mide sorunlarına karşı etkilidir. Kudret narının yaprakları ve meyvesi vitamin ve mineraller bakımından zengin içeriğe sahiptir.

Kudret Narı Faydaları

•Kudret narı (mormordica) ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir. Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir. Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kudret narının içeriğindeki charantine adlı etken madde gastrit, mide ülseri, reflü sorunlarında etkili oluyor.

•Kudret narı Helicobacter Pylori bakterisinin sayısını azaltarak aktivitesini baskılıyor ve üremesini engelliyor. Antienflamatuar özelliğiyle mide ve bağırsak enfeksiyonlarına karşı etkili oluyor. Kudret narı, mide ve bağırsaktaki yaraların yaraların hızla kapanmasını sağlıyor.

•”Current Molecular Medicine”nde Mayıs 2011’de yayınlanan bir yazı, kudret narının terapik değerini arttıran 20’den fazla bioaktif bileşik içerdiğini yazmıştır.

• Bugüne kadar 100’e yakın in vitro çalışma bu acı meyvenin kan şekeri düşürme etkisini kanıtlamıştır. Kudret narı, hücrelerin glukoz alımını geliştirir, insülin salınımını ilerletir ve yoğunluğunu arttırır.

•Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

•Kudret Narı ekstresinin alloksan – streptozotin – nedenli şeker hastalığında kan şekerini hızlı bir şekilde düşürüp normale indirebileceği belirtiliyor. Kudret narının suda çözünen peptid fraksiyonunun oral kullanımının kan şekerini normale dönüştürmekte etkili olduğu bulunmuştur.

•Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Bu çalışmanın sonuçları The International Journal Chemistry & Biology  2008 Mart sayısında yayınlanmıştır. Kudret narının diğer sentetik şeker ilaçlarının neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.

•Araştırmacılar, kudret narında bulunan bir çok proteinin laboratuar ortamında HIV’yi baskıladığını bulmuşlardır. Ribosom-inaktive proteinler olarak bilinen bu porteinler, alpha-momarchorin, beta-momarchorin ve MAP-30 (Momordica Anti-HIV Protein)lerdir. “Planta Medica” Dergisi Haziran 2001 sayısında, kudret narının HIV’yi inhibe edebilme kapasitesini gösteren bir çalışma yayınladı. Bu laboratuar çalışmasında, olgun meyve ve tohumundan çıkarılan bir proteinin HIV bulaşmış hücrelerdeki viral proteini azalttığı görüldü. Bu azalma %82 oranındaydı ve viral replikasyon süreci de %50 oranında engellenmişti.

• “Pharmaceutical Research bülteninin Haziran 2009 sayısı da, kudret narının kanser hücreleri gelişimini engellediğini ve sağlıklı hücrelere dokunmadan kanserli hücre ölümlerini körüklediğini rapor etmiştir. “Cancer Science” Ekim 2010 sayısı ise, kudret narı ekstresinin kanserojen hücrelerin prostat tümöründen akciğere sıçramasına engel olduğunu söyleyen bir çalışmaya yer vermiştir.

Saint Louis Üniversitesi‘nden Patoloji Profesörü Ratna B. Ray, kudret narının meme kanseri olan kişilerde hastalığın nüksetmesini önlemek için besinlerde bir katkı maddesi olarak kullanılabileceğini belirtmiştir. Cancer Research dergisinde yayınlanan araştırmada, kudret narı ekstresinin, meme kanseri hücrelerinin gelişimini durdurduğu belirtilmiştir.

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Meyveler olgunlaştığında doğranarak cam kavanoza doldurulur. 2-3 gün sonra acı su süzülür. 100 gr kadar iyice olgunlaşmış taze kudret narı (içindeki kırmızı zarla kaplı tohumlar alındıktan sonra) küçük küçük doğranır ve üzerine 1000 gr zeytinyağı ya da bal eklenir. 3-6 hafta boyunca güneşte bekletilir. Bu sürenin sonunda  karışım günde iki kez sabah akşam yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı alınır. (Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir)

Kudret Narı Nasıl Kullanılır ?

Tavsiye edilen doz; günde 50-100 ml kudret narı suyu; ya da günde üç kez alınacak 900 mg. meyvenin ekstresidir.

•Kudret narı meyvesi genel olarak balla veya zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır.

•Kullanıma hazır şekliyle satılan ballı kudret narı macunu ürünlerini doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz.

•Kudret narı meyvesi ve zeytinyağıyla hazırlanmış ürünler de yine doğal ürün marketlerinden alınabilir.

•Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır.

•Kudret narı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 2- 3 kez alınabilir.

Yan Etkileri Var mı?

Sıvı formunun aşırı tüketimi (yukarıda belirtilenin birkaç katı) ishal ve karın ağrısına yol açabilir. Tohumların aşırı miktarlarda tüketimi, ateş, baş ağrısı ve koma ile bağlantılı olabilir. Hamile kadınların kullanmaması gerekir. Hipoglisemi, ya da düşük kan şekerine sahip kişiler kullanmamalıdır.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. burçak çelebi says

  kudret narının dısımı yoksa içindeki kırmızı çekrdeklerimi yeniyo

 2. heh says

  hatta çekirdeklerini yeee. töbe ya okusana üst tarafı zehirli diyo çekirdeğine zehirli

 3. filiz astarcıoglu says

  mrh işitme özürlü engelim annem kudretnari biliyor bahçe kudretnari bal badem karış devam yedim sifa çok iyi annem tşk ederim ülser var sifa çok iyizeytinyag kudrenari yara sürülür çok çabuk iyi slm

 4. tolga says

  burçak , bizim için faydalı olan senin çekirdeğini yemen .. bol ye ama .. bi oturuşta hepsini ye

 5. hasan ali coban says

  kudret narı tam bi sifa kaynagı bence mideme hic bi ilac iyi gelmedi kudret narı anında etki etti allah sükür acılarım sona erdi bence sorunu olan kullanmalı….

 6. gül says

  kudret narı nasıl yenir?
  biz zeytin yağında bekletilmiş olarak kullanıyoruz bahçemizde yetişiyor çekirdeklerini içinden alıp tekrar dikiyoruz veya isteyenlere veriyoruz ben her sabah kahvaltıdan 1 saat önce yiyiyorum çok faydasını gördüm mideme cildime yalnız yaparken çatalla ezin rondoda ezince acı oluyor :)

 7. gülçin says

  valla bende kullandım 6 ay ve 3üncü kavonozu bitirince fayda etti arkadaşlar sabırlı olun ülsere bire bi geliyo bu udret narı..ağrılarım sona erdii

 8. gökhan says

  ünsere zeytin gaglımı yoksa ballımı iyi geliyor teşekkürler

 9. sinan says

  çok acil ihtiyacım var ve bulamıyorum. aylalrdır mide ağrısı çekiyorum. lütfen yardım edin

 10. fatima says

  esselamu aleykum,

  kudret nari hangi mevsimde toplanmaya hazır oluyor?

  Sizde zeytinyagıyla karıstırılmıs dogal ve organik kudret

  narı varmı?

  varsa fiyatı ne?

  hangi ilde yasıyorsanız?

  saygılar ve selamlar

 11. Ercan says

  arkadaslar,
  ABD de yasiyorum,Turkiyeye izine gittigimde
  dogal urun marketlerde satilan Kudret nari macununi aldim,satan kisi harici olarak rezene tozu ekledi,karistirdik,ve 2 haftadir kullaniyorum,biraz duzelme var ama elimdeki macun bitti bende su anda ABD deyim,macunu bulamadim ama cin pazarinda tazesini,suyunu ve kurutulmus cayini buldum.
  saf suyu mide ulserine faydalamidir? bunu bilen varmi yoksa bende tariflere gore zeytinyagindami yoksa baldami bekleteyim?
  eger saf suyu ayni faydayi gosteriyorsa beklememe zaman kaybina gerek yok diye soruyorum.
  Herkese acil sifalar diliyorum.

 12. İSMAİL DEMİREL says

  kudret narı alanyada yetişen bir meyvedir..temmuz-ağustos ayında yetişir.şifa için zeytinyağı ile karıştırılır.sabahları 1 çorba kaşığı içilir ve günlük haya devam edilir.

 13. Sinem says

  Sayın Gül Hanım;

  Kudret Narı bitkisini uzun zamandır eşimin karaciğer ve mide sıkıntısı yüzünden aramaktayız. Fakat taze olanına sizin yazınızı okuyana kadar rastlayamadım. Bahçenizde yetiştiğini dile getirmişsiniz ve isteyenlere de temin ettiğinizi. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  SAYGILARIMLA
  Sinem T.

 14. güler durak says

  eşim aktardan almış.bügün kullalmaya başlıyacağım sonucu yazarım herkese şifalar dilerim.

 15. ferya says

  slm arkdaşlar benim ülseratif kolitim var kudret narı iyiy geliyomu

 16. Sinem kobal says

  Tavsiye ediyorum.. fakat 2 ay kullanmalısınız aralıksız

 17. arun says

  Biz kudret narının sebzesini yapıyoruz ince ince dilimleyip (yeşilken) patates ve zerdeçal ile kavuruyoruz hem lezzetli hem faydalı oluyor… yaprakları da yeniyor.. çekirdeklerini atmadan kurutursanız toprağa ekebilir ve sizde yetiştirebilirsiniz

 18. ismail says

  sinem hanım yazınıı okudum elimde sınırlı sayıda kudret narı cekirdrği var.derdinize deva olacaksa ücretsiz olarak 2 adet gönderebilirim.adresinizi yazın kargoyla ödemeli olarak göndereyim.

 19. Süha Okyay says

  Kudret nari ile ilgilenenlere duyurudur.
  Cok faydasi olan bu bitkiyi yetistirmek isteyenlere Ücretsiz tohum gönderebilirim.
  Selamlar

 20. timsah says

  yaw ne mal insalar var bu dünyada adam yazmış çekirdekler zehirli die arkdaş hala çekirdekmi yicez dio yok çekirdekle beraber zıkkım kökü ye allahım sen affet :))))

 21. gzde says

  ben sabahları kahvaltıdan once kullandm.. 3gun ıcınde etkisini gostermeye baslıo.. bıraz tadı kotu ama bununda bedeli bu… benmde ülserm vardı.doktor ilac verdı.. bı faydası olmadı.. kudret narı anında ii geldi..aktarlardan bulabilirsiniz..fiyatını cok degl ama isterse cok pahalı olsun saglık ıcın verılır.

 22. arzu says

  süha beyin dikkatine; ben ziraat mühendisiyim. babamın ülseri var ve çok acı çekiyor. biran önce bu meyveyi ve tohumlarını temin etmem gerek. yardımcı olursanız sevinirim. bana meil atarsanız sizinle iletişime geçerim. arzugul22@hotmail.com

 23. kadir says

  arkadaş ben erzurumda yaşıyorum kudret narı erzurumda yetiştirebilirmiyim? bana bir kaç tane çekirdek göndrebilirmisin? şimdden teşekkür ederim. allah razı olsun.

 24. ERKUT says

  bende hem fistül vardı hemde hemoroit aktardan bir kavanoz kudret narı yedim sabah akşam 1 tatlı kaşığı aç karnına bu gün beşinci gün yok olup gittiler. herkeze tavsiye ederim.

 25. Esra says

  Bacağıma çay dökülmüştü.Kudret narı sürdüm hem kızarıklığını ,hemde acısını dindirdi.

 26. Zerrin Öztürk says

  arzu hanım kudret narı tohumunu tedarik ettiyseniz. Bana da söylermisiniz nasıl bulduğunuzu, nerden bulduğunuzu. Benimde tohumuna acilen ihtiyacım var.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

 27. naci manav says

  sayın süha okyay benimde kolit şikayetim var.eğer benimle verdiğim adresle iletişime geçebilirseniz kudret narı tohumlarınızdan istiyorum geçenlerde bitane karışım aldım fakat içinde bir sürü çeşit şey vardı pek etkisini göremedim sadece kudret narı olarak da bulamadım burada şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

 28. murat says

  hatayda ikamet eden arkadaşlarım varsa tohum konusunda yardımcı olabilirim.bahçemizdeki kudret narını topladıktan sonra çekirdeğini toplayıp verebilirm isteyene.saygılarımla

 29. ferec says

  merhabalr senenlerden berin ben mide ve barsak ağrisi çrkiyorüm kudret nari kullan din ama sonuçalamadim barsaklar son filmde çektiğim odem çikti nerenin kudra narini kullan maa lazim bana bildirir misin ne olur

 30. mehmet says

  bende tohumları var. çok lazım olana bir şekilde ulaştırayım…

 31. zafer says

  merhabalar benmde midemde sorun var endokopi oldum kanamalı ülser dediler 20 gun tedavi gördm hala iyi olamadım banada bu bitkiyi önerdiler nereden bulurum yardım edermisiniz

 32. polen baharat antalya says

  kudret narı elimde bulunmaktadır isteyen herkeze gönderirim

 33. selda says

  merhabalar bizde şans eseri kudret narı tohumlarını buldum.şuan meyvelerini veriyor ama nasıl balla karıştırılacak çokta bi bilgim yok bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim çünkü annem ve amcamın oğlunun mide rahatsızlığı var bende bu karışımı öğrenmek isterim.(dış kabuğunudamı ezilerek balla karıştıracaz anlamadığım konu bu)yardımcı olursanız sevinirim.

 34. mersinli_33 says

  selam şimdi tam zamanı mersinde kapı önünde yetişiyor valla taze taze

 35. mehmet says

  Ben chron hastalığına yakalandım,bu hastalık sanatçı sertap erener’de de var, kendisi ameliyat oldu, beni ssk göztepe, çapa ve marmara hastanesinde uzun zaman tedavi etmeye çalıştılar (2 yıl) pek bir sonuç alamadım, daha sonra zeytinyağında dinlenmiş kudret narı kullanmaya başladım, sabahları aç karnına 1 kaşık. Mükemmel bir ilaç, hastalığımdan kurtuldum

 36. mehmetabidin says

  sevgili gül arkadaşım memleket neresi ve diğer bahçelerinde olan arkadaşlar sizlerede soruyorum veya benimle irtibata geçebilirmisiniz evet cevabınızı yazarsanız sizlere telefon numaramı veririm veya sizlerden çağrı atarsanız sizlere ben dönebilirim..

  yardımınıza ihtiyaç vardır şimdiden herkese teşekkür ederl allah şifalar versin diyorum

 37. OSER says

  bizde şuan ekili olan var olgunlaşınca tohum gönderirim isterseniz

 38. OSER says

  8 tane tohum var isteyene şimdi isteyenede eylülde yeni ürün tohumları göndeririz tohumlar ücretsiz dir fakat ulşım alıcıya aittir

 39. arzugul says

  ben mide ülserinden babamı kaybettim (16temmuzda). lütfen sağlığınızı ihmal etmeyin. tedavi için geç kalmayın. şimdi babamın mezarına kudret narı dikeceğim. sağlığınızı ertelemeyin. herkese acil şifalar diliyorum.

 40. tamer says

  Merhaba!
  Kudret narını istanbul mısır çarşısında bulabilirsiniz.

 41. yaren says

  son derece faydalı bu yıl kendim yetiştirdim isteyen herkese tohumlarını gönderebilirim herkese acil şifalar

 42. sefa says

  mrb arkadaslar ben hemofili kan hastasıyım.kan pıhtılaşması sorunum var acaba kudret narı kanı pıhlıtastırma gibi bi özelliqi de varmı ? bunu ögrenmek istiyorum yardımcı olabılecek arkadaslara sımdıden tesekkurlerımı sunarım.

 43. muzaffer says

  kudret narı kullanım şekli
  sinem hanım kudret narı şu anda fidanlarının dallarında şifa dağıtacakları kişileri arıyor ve bu mevsimde tazedirler, size tavsiyem bu ağustosun en geç
  20 sine kadar temin etmeniz. aksi taktirde size geçen yıl hazırlanan ürünleri vereceklerdir. dilerseniz size temin edebilirim. kudret narı dalından koparıldıktan sonra en geç üç gün içerisinde hazırlanmalıdır. yoksa çürüyor.

  eşinize geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

 44. muzaffer says

  ferec kardeşime cevaptır.

  kudret narı 3 şekilde satılır. kurutulmuş, meyve ve ezilmiş halde bal veya zeytin yağı içerisinde. sana tavsiyem meyvesini bulabilirsen içindeki çekirdekleri çıkart ve iyice rendelenmiş bir şekilde zeytin yağının içerisinde en az 25-30 gün beklettikten sonra sabah akşam yemeklerden en az yarım saat önce bir tatlı kaşığı bu karışımdan ye bir müddet istirahat et. iyileşeceksin inşallah.

 45. süleyman kozak says

  ben seramda kudret narı yetiştiriyorum.her şekılde yardımcı olurum .0546 474 6812

 46. özer says

  ben izmirdeyim annem bacemıze ektı ızmırde satılıyor annem 21 martta ektı temmuz gıbı ucuncu meyveyı aldık nazık bır bıtkı sarmasık gıbı heryere dolanıyor ona gore dıkın meyvenın cekırdegını ekın acıl sıfalar

 47. musa kızılaslan says

  arkadaşlar benimde miğde sorunum var kudret narını bulamıyorum bahçesinde yetişen yada nerde satıldığını bilen arkadaşlardan rıca ediyorum bana yardımcı olabilirmi ücret sorun değil tel numaram 054358754006 allaha dua ediyorum lütfen yardımcı olun

 48. Taner says

  Sayın Muzaffer,

  Bu sene ilk defa kudret narı yetiştirdim. İlk meyvesinide bu sabah aldım. Dışı malumunuz turuncu içinde kırmızı hafif etli çekirdekleri var bu kırmızı yerin altındada ana çekirdek var. Bu ana çekirdeğin üstündeki kısmın bir faydası varmı? Bu bitkinin sanırım esas tüketilen yeri turuncu dış kısmı bununla ilgili çeşitli tarifler mevcut. Dalında bir kudret narı kırmızı kısmını dökmüş bu haliylede dalından kopartılıp kullanılabilinirmi. Verceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

 49. kara says

  1978 yılında çekilen mide filminde 3 tane sarılira büyüklüğünde yara vardı doktorlar mutlaka ameliyat olmamı istediler olmadım.(düedonum ülseri)doktor bir arkadaşımın tavsiye ve tarifleriyle çok basit bitkisel tedaviyle kendi kendimi iyileştirdim.acı ekşi turşu her türlü baharat yiyebiliyorum allaha şükürler olsun.Mide ağrısının ne olduğunu bilirim.Bu dertten muzdarip bütün arkadaşlara hiçbir karşılık beklemeden yardımcı olurum şifalar dilerim.

 50. Mustafa Deniz says

  Kudret narı egzema veya sedef hastalığının tedavisinde kullanılıyor mu? Taze olarak hazırlanması mı gerekiyor?
  Saygılarımla

 51. Fulya says

  Benim ÜLSERATİF KOLİT hastalığımı KEFİR tedavi etti.Kudret narı
  bu hastalığıma iyi gelmedi.KEFİR i günlük sütlerle kendim mayalıyorum.Kefir mayasını temin edip sabah akşam birer bardak
  KEFİR üç ay içerseniz KOLİT sorununuz kalmayacaktır.
  Acil şifalar diliyorum.

 52. ahmet says

  Taze bu yılın mahsuli işlenmiş kudret narı bulunmaktadır ilgilenenlere bilgidir yarım lt.olarak ve 1 lt olarak hazırlanmış karışımlarımız adresinize teslim edilir
  0541 213 97 93 ahmet

 53. ahmet says

  musa kızılaslan bey kudret narına ihtiyacınız olduğunu yazmışsınız ancak numaranızda bir rakam fazla şayet ulaşmak isterseniz 0541 213 97 93 den görüşebiliriz

 54. dilek says

  Ahmet bey uzun zamandır mide raharsızlığı çekiyordum biliyorsunuz sizinle konuştuğumuzda pekte ümitli değildim şaka gibi başladım karışımınızı kullanmaya ancak önce ALLAHın sonra sizin sayenizde şu an hiç bi rahatsızlığım kalmadı teşekkürler arkadaşlarımada tavsiye ediyorum onlarlada ilgilenmişsiniz samimiyetinizden ve ilginizden dolayı teşekkürler

 55. İhsan UÇAR says

  Ben Tokattan İhsan Bende Kudret Narı, Pepino ve Altın Çilek Bulunmaktadır Kendim yetiştiriyorum ihtiyacı olanlara gönderebilirim.

 56. mustafa says

  fulya hanım bende 5 yıldır ülseratif kolit hatasıyım ve hastalık bende sürekli aktif ve alevli bir şekilde seyrediyor,kendim de sağlık personeliyim denemediğim yol kalmadı bitkisel ilaçlarla tedavi olan arkadaşımın kullandığı ilaçları bende kullandım ama sonuç aynı,çok zor bir hastalık Allah kimseye vermesin işime bile zor gidip geliyorum.kudret narını araştırırken yorumları okudum aynı rahatsızlık için kefir diyorsunuz kafam karıştı kudret narının sindirim sistemi yaralarına çok iyi geldiğini biliyorum ama siz nasıl şuan sağlığınıza kavuştunuz herhalde benimle irtibata geçerseniz sevinirim,şimdiden çok teşekürler 0543 279 5958

 57. AYDEMİR GÖRMÜŞ says

  nereden temin ettiniz kudret narını banada iletişim adresi gönderirmisiniz.TEŞEKKÜRLER.

 58. alpaslan larende says

  merhaba..karşıyakada oturuyorum..kudret narından alabilirmiyim sizden..rahatsızlıklarım var..05357154094..sizde teliniz, verirseniz,,ben gelirim..saygılar

 59. NARDEN says

  kudret narı yapılışı
  Değerli arkadaşım reflü tedavisinde de kullanılıyor ballı yada zeytinyağlı farketmez acil şifalar dilerim bizde çanakkalede kendi bahçelerimizde yetiştiriyoruz hakiki zeytinyağıyla yada balla karışımı hazırlayıp kavanozluyoruz talep edenler olursa satışınıda yapıyoruz her sabah aç karnına 1 çorba kaşığı püresi ile birlikte tüketmek gerekiyor lakin sonuç vermesini istiyorsanız hergün düzenli olarak kullanmak sabırlı olmak zorundasınız.

 60. ahmet çnkl says

  Hijyene ve tazeliğine özen gösterilerk hazırlanmış ister zeytin yağılı ister ballı karışımlı kudret narı bulunur

 61. ayfer İNCEDAL says

  arkadaşlar ben uzun zamandır varis ağrılarımdan şikayetciydim ancak 6 aydır kudret narı karışımını kullanıyorum yok denecek kadar yol kat ettim öncelikle ahmet beye teşekkürlerimi borç bilirim ve sonuçta bir meyva ancak hazırlanışı sadece blanderdan geçirip zeytin yag yada bekletmek değimiş hazırlanışı ve kullnım şekli kişiye göer değişiyormuş ben söylediklerine harfiyen uydum bu şekilde şifa buldum

 62. haktan atalay says

  ahmet bey teşekkürler kudret zeytin yağ karıımlı kudrett narını dün korgoden aldım ilginiz ve dürüstlüğünüz için teşekkürler

 63. aymer says

  Merhaba

  Kudret narını bala karıştırarak kullandığınızda bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hastalıklardan koruyor. Geçtiğimiz kış eşim ve ben kendimizi hasta olacakmış gibi hissettiğimizde birer kaşık içtik ve çok iyi geldi, doping etkisi yaparak hasta olmamızı önledi.
  Özellikle sık sık grip, soğuk algınlığı problemi yaşayanlara kullanmalarını öneririm.

 64. Emrah Besli says

  arkadaslar bana acil kudret nari tohumlari lazim annem reflü hastasi almanyada bulamiyoruz lütfen tohumu olan bana ulassin mail adressim emrah_0459@hotmail.com ücreti ne olursa olsun lüttfennn !!! simiden tskler !!

 65. mustafa yaşar güler says

  merhaba nar yorumcuları yapmış olduğunuz yorumlar için hepinize teşekkürler benim merakım SEDEF hastalığı ile kudret narının faydalı olduğu söyleniyor hazırlanışı nasıl öğrene bilirmiyim

 66. serkan ak says

  =”# a.sbu meysımde toplanıyo şu an bende 30 kok warokm şıfalı yıllardır ekıyomyakınsanız yollayabılırım
  -2838″>fatima:

 67. nevra says

  bende tohum var nezaman ekiliyor…zeytinyağına çekirdekleriyle mi konuyor

 68. BUZ ADAM says

  ARKADAŞLAR ŞU AN (AÜĞUSTOS 2010) ANTALYA DA PAZARLARDA BOL BOL VAR TANIDIKLARINIA SİPAREŞ VERİN BEN ALDIM

 69. BUZ ADAM says

  ARKADAŞIM ŞU AN TAM ZAMANI ANTALYA ALANYA MERSİN ZANNEDİYORUM MUĞLUDADA HATTA ADANADADA OLABİLİR TANADIKLARIN VARSA PAZARDAN ALIP SANA ULAŞTIRIRLAR BEN ANTALYADAYIM VE ŞU AN PAZARDA SATILIYOR

 70. fikret küçük says

  Arkadaşlar kudret narı Yalova bölgesinde yetiştirilmektedir.
  hazır hale getirilip satılıyor.Ben kullandım 40 günde mide sorunundan kurtuldum ihtiyacı olan arkadaş varsa benimle temasa geçsin fiko1900@hotmail.com

 71. Ayşe AKSOY says

  Bostanlı pazarında yaşlı bir

  teyze taze meyvesini de, kavanozlara hazırlamış olarakta satıyor. alabilirsiniz.
  Pazarın Bostanlı taksi tarafından girince giriş kapısının önünde.

 72. demet says

  kudret narı değilde kantoronu zeytinyağında bekletiyosun onun kan pıhtılaşmasına iyi geldiğini biliyorum hatta trafik kazalarındaki iç kanamayı bile durdurdugunu duymuştum

 73. demet says

  yanlız arkadaslar kimi rondodan geciriyo kimi blendırdan ama kesinlikle yanlış asla metal deymemeli benim annem onu havanda eziyo ve tahta kaşıkla yiyorum yani tamamen vitanim degerlerini öldürdüğünü biliyorum BENİMLE BERABER HEPİMİZE ACİL ŞİFALAR

 74. sedat özer says

  süha kardeşim ben bolu da ikamet etmekteyim kudret narı tohumu gönderebileceğini yazmışsın allah senden razı olsun mümkünse banada gönderirsen dua ederim.. adresim:abant izzet baysal üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi bolu sedat özer şimdiden teşekkür ederim… saygılar

 75. ahmet says

  Kullnıma hazır zeytin yağında işlenmiş kudret narı mevcuttur

  İletişim No:0 541 213 97 93

 76. narden says

  fatima hanım,

  biz bahçelerimizde yetiştirip satıyoruz bu senin mahsulü oluyor ve hakiki zeytinyağlı ve ballı olmak üzere 2 ayrı karışım olarak hazırlıyoruz tamamen dogal yılın her mevsimi bizden ihtiyaç halinde isteyebilirsiniz biz çanakkalede yaşıyoruz fiyatı 400 gr kavanozda 20 tl isterseniz bana narden1978@hotmail.com adresine isim telefon bırakarak yada 0546.554.25.82 numaralı telefondan ulaşabiliriz ismim narden özcan katırcıoğlu allah acil şifalar versin

 77. narden says

  kudret narı nasıl hazırlanır – kudret narı hazırlanışı
  mustafa yaşar güler: öncelikle acil şifalar diliyorum kudret narı meyvesini çekirdeğinden ayırıp temizledikten sonra rendeleyip yada ince ince kıyarak zetyinyağı dolu bir kavanoza karışımı boşaltıyorsunuz ve 1 hafta bu kavanozu güneşte bekletip sonrasında içeri alıp enaz 1 ay bekletiyorsunuz arada bir havasını almayı ve çalkalamayı sakın unutmayın sonrasında karışım kullanıma hazır hale geldiğinde yatmadan önce sedefli bölgelere sürerek ve o bölgeyi streç filmle sararak kullanacaksınız tabii hergün devam edicek bu sakın pes etmeyin acil şifalar dilerim eger karışımı temin edemezseniz bana haftaiçi 0546.554.25.82 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz narden katırcıoğlu 400 gr kullanıma hazır kavanoz 20 tl fiyatla tarafımızdan satılıyor bu senin mahsulü tekrar acil şifalar dilerim

 78. murat says

  musa arkadaş ben istanbulda oturuyorum istersen sana temin edebilirim eminönünde var ben kendimde kullanıyorum numaram 0543 243 47 22 allah şifa versin

 79. anelya says

  evet arkadaşlar ben azerı.buraya evlendım ve eşımın ayak problemlerı var.davamlı ılac kullanıyo.bır arkadaşın tav sıyesıyle kudret narı halıs zeytın yagı karışımını sürdük.ve ınanılmaz bı sonuç.sımsıyah olan yaralar kahve rengıne dönüşüldü.ve şimdı eşım hem rahatlıla araba kulanıyo ayakta da fazla durunca agrı yapmıyo.yanı bılmıyenlere duyurulsun.her hastalıga yaralara ıyı gelıyo.allah herkese şefa versın ınşallah.amın

 80. Alkan SERİM says

  Ahmet beyin dikkatine Ahmet bey kudret narında tazelik yani çnemlimi aktardan aldığımız kurutulmuşu ile tazesinden yapılan karışım aynımıdır çünkü burada tazesini bulamıyorum ne olur cevap yazın çünkü mide ağrımdan duramıyorum gitmedik doktor bırakmadım vereceğiniz bilgiden dolayı şimdiden ALLAH razı olsun

 81. mesut says

  ARKADASLAR MALTEPE BAŞIBÜYÜK PAZARINDA BİZ SATIYORUZ PAZAR GÜNÜ ORANIN PAZARI GELİN İSTEDİGİNİZ KADAR VERELİM İHTİYACI OLAN GELSIN PAZAR GUNLERİ MALTEPE BAŞIBÜYÜKTE KÜÇÜCÜK PAZAR ZATEN YEŞİLLİKÇİ İKİTANE VAR BİRİSİ BİZİZ TEK BİZDE VAR BEKLERİZ

 82. orhan gün says

  Ben şeker hastasıyım ayak başparmagımda acılan bir yara icin defalarca dr a gittim barmağımın kesileceğini söylediler yaşlı bir teyzenin tavsiyesi ile zeytinyagı ve kudret narı karşımını 21 gün beklrtip yarama sürdüm 10 gn icinde yaram iyileşti sebep olan teyzeme ve allahıma sonsuz şükürler olsun sağlığıma kavuştum.

 83. ahmet says

  sayın Alkan SERİM elbette kurutulmuş kudret narı ile tazesinden yapılan karışım aynı değildir kurutulmuş kudret narı birçok değerlerinide kaybetmekte ve tazesinden yapılanla aynı yararı göremezsiniz onun için mutlaka tazesinden yapılmış olanı kullanmalısınız esen kalın

 84. hakkı says

  HERKEZ BUNLARI İYİ BİLSİN KUDRETNARI NEDİR.KUDRETNARI .E.VİTAMİN DEPOSU YANİ İNSAN VÜCUDUNDA HÜCRE YENİLEMEYE YARAR.ÜLSER. GASRİT REFLÜ. KOLİT.HEMOROİT.SEDEF.EGZAMA.HERTÜRLÜ.KANSER YARALARIDA DAHİL.SİVİLCE.KULLANMADAN YORUM LÜTVEN YAPMAYIN …SİZLERE HERTÜRLÜ BİLGİ VERMEK İÇİN HERZAMAN ÇEKİNMEDEN 05368828267.NOLU TLF DAN KUDRET NARI İÇİN HER TÜRLÜ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ .HASTALARA ACİL ŞİFALARDİLERİM.SAYGILARIMLA HAKKI

 85. Gökhan CEVAHİR says

  HERKEZE SLM LAR.. bahçemde şuan 12 tane kudret narı var.. 1 hafta içinde hepsi oluşcak. taze isteyenler için telefonum 0537 844 25 90 / istanbul

 86. bülent says

  mrb, pazarda kudret narını sorduğumuz zaman bize tezgahtaki narı gösteriyorlar bu narı nasıl anlaya biliriz, sanırım siz yetiştiriyormuşsunuz, ben de kullanmak istiyorum ,

 87. narden says

  kudret narı kullanımıkudret narı nasıl hazırlanır?
  Bülent bey merhabalar,

  Kudret narı alırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir.* Hangi rahatsızlığınızda kullanacaksanız kudret narını ona göre seçip ona uygun karışım hazırlanmak durumunda bunu ne şekilde yapacağınız çözeltiden fayda sağlayabilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiği kullanım aşamasında neler yapmanız gerektiği bunların detayları tarafımdan sizinle paylaşılabilir detaylı bilgi için 0546.554.25.82 numaralı telefondan tarafıma ulaşabilirsiniz.Ayrıca kudret narını yetiştirip çözeltiyi kendimiz hijyenik koşullarda taze bu senin mahsulü ile hazırlayarak Türkiyenin her il ve ilçesine adrese teslimatını yaptırıyoruz 400 gr kavanozda 20 tl ve kargo karşı ödemeli olarak gönderiyoruz taleb eden ihtiyacı olan kişiler diğer müşterilerimiz gibi buradan da bize ulaşabilirler ayrıca şunuda belirtmek istiyorum bu işde kaşılıklı güven çok önemli bu sebeple göderdiğimiz ürünümüzün %100 arkasındayız müşterilerimizin keyifli bir ses tonuyla teşekkür edişini duymak bizim için gerçekten çok önemli hele ki sözkonusu sağlıksa arada bir gönül bağıda oluşuyor herkese acil şifalar dilerim.
  Not:E-mail adresim narden1978@hotmail.com mail atabilirsiniz.
  TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 17.30 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) yada 0535.695.96.50 numaralı telefondan 09.09.2010 tarihinden itibaren ulaşabilirsiniz.Narden Özcan Katırcıoğlu
  Saygılarımla,

 88. ahmet says

  Bülent bey kudret narı ile normal narın alakası bile yok ne için kullanmak istiyorsunuz onu belirtirseniz faydalı olup olmadığı konusundada bilgi verebilirdik ancak rahatsızlığınızı belirtir iseniz daha kifayetli bilgi edinmiş olrsunuz

 89. tülin says

  mrb ben izmir urla da oturuyorum,kudret narını çok duydum fakat kullanmadım yüzümde ve vücudumun çeşitli bölgelerinde yara izleri var,bu durumdanda rahatsızlık duyuyorum acaba kudret narı kullansam iyi gelirmi.ve nasıl hazırlayıp kullanacağımıda bilmiyorum,yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 90. mustafa yurtsever says

  kudret narı sadece alanyada yetişmiyor .benim bildiğim bursa da yoğun olduğu.ama türkiyenin her bölgesinde yetiştirilebilir.ülkemiz iklimi buna müsait.güneş gören her yerde yetişir.balkonda saksıya bile ekebilirsiniz.

 91. mustafa yurtsever says

  kudret narı taze yaralarda etkilidir.eski kapanmış yaralarda etkili değildir.taze yaraların çok kısa sürede kapanmasını sağlıyor.

 92. narden says

  Tülin Hanım Merhabalar,
  Kudret narı %100 iyi gelir bunun garantisini size verebilirim bu konuda yüzlerce bu sıkıntıdan muzdarip hastaya epey bir süredir hizmet veriyoruz,tüm detaylarla ilgili beni arayabilirsiniz ,bu işle profesyonelce uğraşan bir kişi olarak size detaylarla ilgili elimden geldiğince yardımcı olabilirim bende bir bayan olarak bu yaraların sizde yarattığı sıkıntıyı çok iyi anlayabiliyorum.
  Not:E-mail adresim narden1978@hotmail.com mail atabilirsiniz.
  TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 93. narden says

  Değerli arkadaşlar,tarafıma ulaşabilmeniz açısından 2 numara vermiştim lakin telefonlarımdan birinde bir problem var bu sebeple 0535.695.96.50 numaralı telefonum şuan off durumda tarafıma 0546.554.25.82 sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşarak siparişlerinizi verebilir yada sorularınıza cevap alabilirsiniz.

  Acil şifalar dilerim.
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 94. maviş says

  merhaba ben 16 yaşındayım ve midemde sürekli şişkinlik var açken de tokken de.doktor gastrit teşhisi koydu ilaç verdi ama pek yararını göremedim hala şişkinlik yemeklerden sonra yemeğin ağzıma gelmesi ve bazen de ağrı.kudret narını nasıl kullanmam geektiğini daha açıkça yazarsanız çok memnun olurum ahmet bey siz bu konuda çok bilgilisiniz sanırsam nolur bana cevap yazın yardımınızı bekliyorum.

 95. ahmet says

  Tülin hanım açık yaralar için yararlı daha öncede yazdım bu hususta dikkatli okursanız göreceksiniz anladığım kadarı ile sizin yara izleriniz var yani eski yaralar evet onlarada faydası var bende böyle bir karışım var demek pekte hoş olmaz en keşke öyle bir iksir olsa idi ancak dedim ya yeni yaralar açık yaralar yanıklar mide yaraları gibi rahatsızlıkta tavsiyedir ancak eski yara izleri için malesef fayda sağlamaz keşke evet diyebilse idim ayrıntılı bil isterseniz tlf.numaram yukarılarda mevcuttur umarım aydınlatabilmişimdir esen kalın

 96. ahmet says

  Maviş:e Öncelikle rahatsızlığının ne olduğunu bilmek oldukca iyi en azından ne şekil destek olunacağı konusunda bilgimiz oldu her sabak ve akşamları aç karnına bir çorba kaşığı zeytin yağında işlenmiş kudret narı karışımını en az bir buçuk ila iki ay gibi bir süre kullanacaksın zaten ilk haftalarda sıkıntının yavaş yavaş ortadan kalktığını fark eeceksin ama işin püf noktası biraz iyileştikten sonra tamam oldu bu iş diyerek kudret narını kullanmayı yarıda kesmemek olacaktır esen kalın sağlıkla kalın

 97. meryem says

  ben hatayda ikamet ediyorum tohum konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten çok ihtiyacımız var…başka arkadaşlar da yardımcı olursa bu konuda gerçekten çok sevaba girmiş olursunuz…

  ayine_ves@hotmail.com

 98. trkr says

  ben kudret narını aldım.Çatalla ezdikten sonra bal karıştırarak kavonoza koydum.Hiç bekletmeden her sabah bir çorba kaşığı yiyordum.Bikaç gün kullandıktan sonra,mide bulantısı ve baş dönmesi yaptı.Kullanımında bir hatamı yaptım? Yardımcı olursanız sevinirim.

 99. trkr says

  arkadaşlar bakın ben bu narı aldım balla karıştırdım bi kaç gün kullandım baş dönmesi ve bulantı yaptı kullanımımda bi yanlışlık mı var bi yardım edin balın içinde beklemesi filan gerekiyor mu bunun?

 100. birsen özberk says

  iyi günler herkeze yardımcı olduğunuz gibi umarım banada yardımcı olabilirsiniz ellerimde egzama var kudret narını nasıl kullanmalıyım daha önce balla karıştırıp sabahları aç karna kullanmıştım ama faydasını görmedim nasıl kullanmalıyım bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim

 101. Mehmet says

  Maviş kudret narının kabuğunu ve meyvelerini çekirdeğini çıkararak ezip zeytin yağı ile karıştırıyorsun.(bal ile de karıştırabilirsin)Bu karışımı da kahvaltıdan ve akşam yemeğinden takriben yarım saat önce aç karına bir tatlı kaşığı yiyorsun ve buna tam kırk gün devam ediyorsun. Bu arada kudret narı nerde yetişir diye merak edenlere de Alanya’da yetişiyor.

 102. Medikal+doğal ürünler merkezi says

  Elimizde yeterli miktarda kudretnarı macunu bulunmaktadır. İletişime geçmeniz halinde kargo ödemeli olarak Türkiye’nin her yerine gönderebiliriz… Fiyatı 16 TL…

  artmed_medikal@yahoo.com

 103. ahmet says

  Birsen hanım ellerinizdeki ekzamalar için sadece sabah akşam kullanmışsınız ama keşke karışımı ellerinize yani ekzama olan bölgeye yavaş yavaş ovalarak yedirmiş olsaydınız daha güzel sonuçlar elde edebilirdiniz birde bu şekil deneyiniz

 104. narden says

  Birsen Hanım Merhabalar,

  Zeytinyağlı kudret narını dahili olarak her sabah aç karnına tüketirken,Egzama rahatsızlığınız olan bölgeye püre şeklinde olan çözeltiyi günlük olarak sürüyorsunuz ve üzerini streç filmle sarıyorsunuz ne kadar fazla bekletirseniz sizin için daha iyi olucaktır bunu hergün düzenli ve programlı bir şekilde pes etmeden kullanmalısın temizlerken ılıksu ve sabun yeterli olucaktır.Acil şifalar dilerim.Aklınıza takılan sormak istediğiniz birşey olursa hiç çekinmeden telefonumdan ulaşabilirsinizTeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 105. narden says

  Sayın trkr ,
  Öncelikle kudret narını niçin hangi hastalığınız için tüketmek istiyorsunuz bu hastalık durumuna göre değişiyor bazı rahatsızlıklarda dahili bazılarında harici kullanılırken örneğin şeker hastalığı gibi hastalıklarda kesinlikle ballı kullanılmasını tavsiye etmiyoruz ayrıca Kudret Narı meyvasını alıp balla karıştırıp hemen kullanamazsınız bunu bir oranı var,ayrıca bekleme süreci var çzöeltinin içindeki etmenler sizin sağlığınız açısından önemli bu yüzden bunu kullanmak istiyorsunuz sonuçta kullanıma hazır miadını doldurmamış bir karışımın hiç bir etkisini göremediğiniz gibi yan etkileri olabilir,örneğin antalyadan arayan bir tarafımdan bilgi almak isteyen H….. isimli bir beyefendi bu karışımı hazırlamış ve tüketmeye başladığında çok ciddi bir mide yanması hissetmiş ve bunu telefi etmek adına ilaç kullanmaya başlamış konu tarafımla detaylıca konuştuğunda ve sorduğum sorulara aldığım cevap karşısında neden ortaya çıktı çözeltinin yanlış hazırlanmış olması kendisine doğru bir şekilde anlatarak yardımcı olmaya çalıştım anlattıklarım sizin için yeterli olmazda detyalı bilgi almak isterseniz teefon numaramdan arayabilirsiniz elimden geldiğince şahsınıza yardımcı olmaya çalışırım.
  ulaşabilirsinizTeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 106. medikal+doğal ürünler merkezi says

  Birsen hanım,
  Arkadaşlarımız rahatsızlığınız için sözü edilen ürünü tavsiye etmekle birlikte bu noktada size yardımcı olacak ürünün AYNISEFA kremi olduğunu da eklemiş olalım. Bu ürünle ilgili lokmanaktar.com adresine girerseniz oradan daha detaylı bilgi de alabilirsiniz. Şu bilgileri okuduktan sonra kararınızı verebilirsiniz…
  ETKİLERİ: İltihap giderici, antibakteriyel, yara iyileştirici, mantar hastalığını iyileştirici, kaşıntı giderici, kaşıntılı ayak mantarı ve tüm cilt sorunlarını giderici.

  AYNISEFA;

  Lokal deri problemlerinin dıştan tedavisinde kullanılan en önemli bitkilerdendir.

  Sivilce, akne, yüzdeki kara lekelerin tedavisinde oldukça başarılıdır.

  Sedef ve sulu sedef, egzama tedavisinde destekleyici özelliğe sahiptir.

  Mantar hastalıklarında özellikle kaşıntılı ayak mantarına karşı kullanıldığında 2 hafta gibi kısa bir sürede hastalığı yok eder. Alerjik ve bakteriyel cilt kaşıntılarında vücudun her bölgesinde güvenle kullanılır ve kaşıntıları yok eder. Enfeksiyondan veya yaradan kaynaklanan tüm yüzeysel iltihaplanmalara karşı güvenle kullanılabilir. Tüm yüzeysel yaralara, kanamalara, eziklere, yanıklara ve güneş yanığına karşı kullanılabilir. Ağrıyan her bölge, kas ağrısı, eklem ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, varis ağrıları, kremle yapılan hafif masajlarla dindirilebilir.

  Gerginlikler ve sertlikler sona erer. Çünkü krem yüzeysel sertlikleri yumuşattığı gibi kasları da derinlemesine yumuşatır. Yeni veya eski tüm yaraların tedavisinde AYNISEFA kremi başarılıdır. Ayrıca ameliyat yaralarının gerginliğini alır ve sağlıklı biçimde kapanmasını sağlar.
  KULLANIMI: Sorunlu bölge temiz ve kuru haldeyken krem parmak uçları ile masaj yapılarak yedirilir.

 107. izciciltbakim says

  balıkesir altınolukta yaşıyorum 2 hafta oldu kudret narı olmaya 15 ekime kadar tazesi bulunur bir kg sızma taşbaskı yag içinde 6 adet kudret narı bulunmaktadır 60 tl fiatı kargo size ait

 108. izciciltbakim says

  taze kudret narını acı kaysı çekirdegi yagına birebir kavanaoza koy 3 hafta beklet ilgili yerlere sür netice alırsın saf kaysı çekirdegi yagı olması gerekli malatya yöresi olması gerekli

 109. sevgi says

  arkadaşlar tarifte bala karıştırın diyor benim babam diyabet hastası balda şekerinin fırlamasına birebir nasıl olucak bu şimdi?

 110. AHMET says

  Ben de midemden sorun yaşıyorum.Bana ulaştırabilirsen memnun olurum.Numaram : 0542 546 30 60 bir mesaj atarsanız ben sizi ararım.Teşekkürler…

 111. cavide says

  bende ülser hastasıyım uzun zamandır tedavi oluyorum ama sonuç alamıyorum bende kudret narını yetiştirmek isterim siirtte yetişirmi?

 112. VAHID says

  Arkadaslar taze kudret narindan,diyabet hastasina nece macun hazirlamaq olar..bana komek edin..onceden tesekkur edirem..

 113. NARDEN says

  Sevgi Hanım Merhabalar,

  Sevgi Hanım diyabet problemi varsa eğer kesinlikle balla kullanmayınız,zeytinyağı ile hazırlanmış karışım kullanmanız gerekmektedir,anladığım kadarıyla şeker hastalığını dengelemek için kullanmak istiyorsunuz tarafıma ulaşınız aklınıza takılan konuda yardımcı olmaya çalışırım. TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 114. NARDEN says

  Ahmet Bey Merhabalar,

  Öncelikle acil şifalar dilerim,size yardımcı olabilmek adına sizi arayacağım yada uygun olduğunuz saatde bana 0546.554.25.82 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz elimden geldiğince ayrdımcı olmaya çalışırım acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 115. NARDEN says

  Değerli sayfa okurları ,

  Kudret narı karışımının fiyatı ve ürün içeriğiyle ilgili dönüşler oluyor öncelikle teşekkürlerimi sunar ve herkese acil şifalar dilerim,ürün almak isteyen okurlarımız için birkez daha belirtmek istiyorum yukarıda belirmiştim lakin bazen fark edilemiyor 400 GR kavanozda 20 tl fiyatıdır tamamen hijyenik koşullarda bu senenin mahsülü ve uygun asitli zeytinyağı ile kullanıma hazır olabilmesi adına sürecini doldurmuş şekilde kargoya verilerek adresinize teslim ediliyor.Mide rahatsızlığı olan kardeşlerimin en az 45 gün bu çözeltiyi aralıksız programlı bir şekilde kullanması gerekiyor bu 3 kavanoza tekabül ediyor lakin kafanız rahat olsun kullanın ve kendiniz görün test edin diye 1 kavanoz gönderiyorum sonrasında talebinize göre devamını içiniz rahat bir şekilde isteyebiliyorsunuz 2.olarak telefon açarken çekinen okurlarımızı görüyorum lütfen ürün almak zorunda değilsiniz yardım ve bilgi almak amacıylada gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz,sonuçta bu sağlık olayı allah herkesin yardımcısı olsun ve rabbim acil şifalar versin tüm hastalara.
  TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 116. NARDEN says

  Merhaba Sevgi Hanım,

  Acil şifalar dilerim.Babanız şeker hastası ise eğer kesinlikle balla yapmayınız asiti uygun hakiki zeytinyağı temin ederek bununla karışımı hazırlayınız 15 gün güneşte daha sonra gölgede 1 ay bekletip tabi günlük havası alınacak sabah akşam aç karnına 1 yemek kaşığı tüketmesini sağlayınız (Tahta Kaşık).Detaylı bilgi almak isterseniz yukarıda mail adresim telefonum var çekinmeden arayabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Babanıza Acil Şifalar dilerim.

 117. NARDEN says

  Sayın Cavide Hanım,

  Siirtde yetişir demeyi çok arzu ederdim lakin bu meyva tropikal bölgelerde verimli bir şekilde yetişiyor.Eğe ve Akdeniz Bölgesinde. Hava-Toprak ve Su önemli, takdir edersiniz ki şifa bulmaya çalışıyorsunuz size yetişir diyip umut vermek istemem en fazla çimlendirirsiniz lakin toprağa ektiğinizde sonuç hüsran olucaktır. Ülser hastalığının tedavisinde sabır ve inançla kullandığınızda %100 sonuç alıyorsunuz bunu yıllardır birebir yaşayıp görüyoruz.Ben ve ekip arkadaşlarım Tüm Türkiye geneline bu meyvadan tamamen organik şekilde hazırlanmış eğenin halis uygun asitli zeytinyağı ile karıştırarak tamamen doğal bu senin mahsulü ürünlerle hijyenik koşullarda kavanozlayarak adresinize kadar teslimat yaptırıyoruz arzu ederseniz bana ulaşabilirsiniz çekinmeden arayabilirsiniz merak ettiğiniz her konuda yardımcı olmaya çalışırım.Allah tüm hastalara içerisinde sizede acil şifalar versin.Not:E-mail adresim narden1978@hotmail.com mail atabilirsiniz.
  TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 118. NARDEN says

  Vahid Bey Merhabalar,

  Diyabet hastasına zeytinyağlı karışım olması gerekiyor ve saba akaşam aç karnına 1 yemek kaşığı tahta kaşıkla yutması geekiyor ve yarım saat hiç birşey yemiyor.Kesinlikle ballık karışım kullanmayınız.Aklınıza takılan sormak istediğiniz birşey olursa bana çekinmeden ulaşınız yardımcı olurum.Acil şifalar dilerim.
  TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .E-Mail:narden1978@hotmail.com
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 119. Naci Özveren says

  Ahmet Bey, kızımda reflü hastalığı var.Kudret Narının karışımını nasıl yapmalıyım.Teşekkür ederim.

 120. hamide says

  Ahmet bey e ahmet bey benim midemde yanma var ancak bir çok kez doktora gittim.İlk zamnlar iyileşiyor gibi oluyorum.Ama maalesef bir süre sonra yanma nüksediyor.Kudret narının iyi geleceğini duydum ve bu sayfada da okuduğum üzere iyi geleceği kanaatine vardım.Ben sizesize nasıl ulaşırım.Saygılarla Hocam

 121. medikal+doğal ürünler merkezi says

  Bizler de Hatay da bu işle ilgileniyoruz…verdiğimiz mail adresinden bizlere adresinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız…Ayrıca diğer bitkisel ürünlerle ilgili de bilgilendirme yapabiliriz…geçmiş olsun…

 122. narden says

  Sayın Naci Bey,Ahmet Bey işyoğunluğu sebebiyle yazamayabiliyor biz birlikte çalışıyoruz bu sebeple ben zaman kaybetmemeniz adına cevap vermek istedim.
  Kudret narı meyvasını kırmızı çekirdeklerinden ayırın ve sonrasında tahta bir çatalla metal değdirmeden meyvayı ezin ve bir kavanoza doldurun ve kavanozun ağız kısmına kadar halis asiti uygun zeytinyağı koyun ve kapağını kapatın 15 gün güneşte 1 ayda gölgede bekletin lakin hergün kavanozun kapağını açarak havasını almanız gerekecek 1,5 ay sonunda karışım kullanıma hazır hale gelicek sonrasında sabah akşam aç karnına 1 yemek kaşığı metal kaşık sürmek yok (tahta kaşık) ile içilecek ve enaz 10 dk vakit problemi yoksa 30 dk sırt üstü yatıcak ve yarım saat hiçbirşey yemeyecek.Acil şifalar dilerim karışımın oran miktarı ile ilgili hazırlarken çekinmeden arayabilirsiniz yardımcı olurum.E-MAİL:narden1978@hotmail.com TeL Numaram :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz) .
  Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  Narden Özcan Katırcıoğlu

 123. narden says

  Sayın Hamide Hanım,Ahmet Bey işyoğunluğu sebebiyle yazamayabiliyor biz birlikte çalışıyoruz bu sebeple ben zaman kaybetmemeniz adına cevap vermek istedim.
  Hamide Hanım öncelikle geçmiş olsun Acil şifalar dilerim.Doğru bir şekilde hazırlanmış olan kudret narını sizde sabırla ve proğramlı bir şekilde kullanırsanız hamide hanım sizede şifa vericektir inşallah.
  Ahmet Beyin Tel :0541.213.97.93.
  Narden Özcan Katırcıoğlu benim telefonum :0546.554.25.82 (sabah saat 10.00-Akşam saat 18.00 saatleri arası Haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz)
  Acil Şifalar Dilerim.

  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 124. mehmet ali says

  merhaba gül hanım yazınızı okudum teşekkür ediyorum ben diabetliyim kudret narını faydasını okudum banada yardımcı olursanız sevinirim teşekkürederim saygılarımla!…

 125. mehmet ali says

  merhaba gül hanım yazınızı okudum teşekkür ediyorum ben diabetliyim kudret narını faydasını okudum banada yardımcı olursanız sevinirim teşekkürederim saygılarımla!…

 126. şevket saygılı says

  kudret narı meyvası ve çekirdeği elimde oldukça bol miktarda var ilgilenen arkadaşlara duyrulur 05416033025

 127. sultan says

  slm ben taze kuret narı zeytin yagının içine koyarak güneşte bekletiyorum acı suyunu çıkarmadım birşey olurmu başka yerde okudum acısuyunu çıkarın diye yanlız benim için çok geç ti ben hazılamıştım cevap vazarsanız sevinirim

 128. sultan says

  slm benim teyzem mide kanaması geçirdi mide de büyüce bir yara çıktı arkadaşı ona kudret narı verdi bir ay sonra doktara gitti enteskopide yaradan eser kalmaış şimdi çok iyi

 129. hamide says

  Hamide hanım öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletirim.Kudret narı mide rahatsızlıklarında,sindirim sistemini düzenlemede kullanılmakta.Madem herşeyi denemişsiniz birde kudret narını deneseniz birşey kaybetmezsiniz.iletişim için msn kudretnar_1701@hotmail.com.
  Tlf.0 541 213 97 93 kudret narı ile alakalı aklınıza takılan
  herşey için arayabilirsiniz

 130. ahmet says

  hamide hanım a öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ilşetirim acil şifalar dilerim.Hamide hanım kudret narı mide ve sindirim bozukluklarında kullanılan bir karışımdır.kendinizde söylüyorsunuz birçok ilaç kullandım diyorsunuz.Öyle ise birde kudret narı kullansanız birşey kaybetmez.Aksine sağlığınızı kazanırsınız kudret narı ile aklınıza takılan herşey için msn kudretnar_1701@hotmail.com tlf.0541 213 97 93 esen kalın

 131. ahmet says

  Hamide hanım a ve naci bey e
  Hamide hanım mide rahatsızlıklarında ve sindirim sistemi bozukluklarında kudret narı çözüm verir.Ancak sizinde belirttiğiniz gibi bir çok ilaç kullanmışsınız.Fakat kesin sonuç elde edememişsiniz.Benim tavsiyem birde kudret narını deneseniz bir şey kaybetmezsiniz.Aksine sağlığınızı tekrardan kazanmak için önemli bir adım atmış olursunuz.

  Naci ÖZVEREN bey iyice olgunlaşmış kudret narını tahta bir kaşıkla sert bir zeminde(salata tahtası) gibi bir yerde eziniz sonra ezdiğiniz kudret narını cam kavonoza koyunuz.Üzerine kaliteli düşük asitli zeytin yağı ekleyiniz.En az 40 gün güneş görecek şekilde bekletiniz Ama her gün asit taşkını yapmasın diye kavonozun ağzını açın 1-2 dakika sonra kapatınız daha sonra sabah akşam aç karnına bir çorba kaşığı çocuğunuza yediriniz en az yarım saat bir şey yemesin aklınıza takılan sorularınız için msn kudretnar_1701@hotmail.com tlf 0 541 213 97 93 sizlere birz olsun yardımım oldu ise ne mutlu bana acil şifalar

 132. NARDEN says

  Sayın SULTAN HANIM,

  Acı suyunu iyiki çıkarmamışsınız bütün etki ve etmenler onun içinde mevcut dogalıyla tüketmek önemli en az 15 gün güneşte 1 ayda gölgede serin yerde bekletiyorsunuz ve karışımınız sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır olucak.Aklınıza takılan birşey olursa narden1978@hotmail.com 0546.554.25.82 numaralı telefonlardan haftaiçi sabah10.00-18.00 saatleri arası ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 133. NARDEN says

  Sayın MEHMET ALİ BEY,

  Diyabetliyim demişsiniz %100 bu ürünü kullanınız bunun birçok örneğini çevremizde takib ettiğimiz diyabet hastalarında görüyoruz elinizde kullanıma hazır kudret narı varsa tabiki kesinlikle zeytinyağı ile hazırlanmış olan olmak kaydı ile(kesinlikle ballı tüketmeyiniz) sabah akşam aç karnına 1 yemek kaşığı (tahta kaşık) ile yutunuz ve yarım saat kesinlikle hiçbirşey yemeyiniz buna düzenli bir şekilde devam ettiğinizde şifa bulduğunuzu görecekseniz.Kullanıma hazır kudret narı temin etme şansınız yoksa bu konuda beni arayabilirsiniz mail atabilirsiniz.Tamamen organik bu senenin mahsülü asiti uygun zeytinyağı ile hazırlanmış kudret narı kullanıma hazır birşekilde mevcutdur.E-mail :narden1978@hotmail.com
  TELEFON NUMARAM :0546.554.25.82 (HAFTAİÇİ HERGÜN SABAH 10.00-18.00 SAATLERİ ARASI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ULAŞABİLİRSİNİZ SORULARINIZ VARSA DA ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM.Allah acil şifalar versin.

  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 134. MSDE says

  slm arkadaşlar ben bir devlet memuruyum bu kudret narını bir mesaii arkadaşımdan öğrendim benimde mide rahatsızlığım var bu arkadaşımın çocuğu epidermolizisbülloza 11 yaşında çok yerlerde gezdirdi ama bir türlü çaresinibulamıyordu bu yıl tatil dönüşü kudret narını tavsiye üzeri alıp uyguladığını söyledi oğlunu gördüğümde çok şaşırdım çünkü şaşırmamak elde deil gerçekten oğlu iyileşmiş hata başka çocuklardada kullanıyomuş.
  mide için kulllanan varsa bi cvp larsa sevinirim benimkisi gastrit.herkese acil şifalara dilerim hoşçakalın

 135. cengiz says

  bizim bahcemizde tanesi 10 tl gönderebilirim hazır yapılmış olanıda gönderebilirim kavonozda 25 tl

 136. NARDEN says

  Sayın MSDE,

  Öncelikle çok geçmiş olsun.Kudret narı gerçekten her derde deva yüce rabbimizin insanlığa bir lütufu sizinde arkadaşınızın çocuğunda olan Epidermolizis Bülloza hastalığı ağır komplikasyonlar gösterebilen bir rahatsızlık ve bunda dahi etkisi var ne kadar güzel allah şifa versin.Size geldiğimizde ise gastrit rahatsızlığınızın kesin çözümüdür bu rahatsızlığa maruz kalan ve kudret narıyla şifa bulmuş birçok örnek var etrafımızda bu sebeple bukadar net ifade buyurabiliyorum.Siz kudret narını nasıl kullanıcaksınız Sabah ve Akşam aç karnına 1 yemek kaşığı (tahta kaşık olucak metal sürmek yok)içip yarım saat kesinlikle hiçbirşey yemiyorsunuz ve 10 dk sırtüstü zaman kısıtınız yoksada 30 dk sırtüstü yatıyorsunuz ve bu kürü hastalık seviyesine göre 45 gün ila 3 ay yapmanız gerekiyor yani enaz 45 gün hiçara vermeden bilfiil kullanmak zorundasınız bu şekilde proğramlı ve sabırlı bir şekilde doğru hazırlanmış kudret narını kullandığınız takdirde %100 şifa bulduğunuzu göreceksiniz.Kudret narı çözeltisi tarafımızdan hazırlanıyor elinizde yoksa ihtiyacınız olursa ben size bu senenin mahsülünden asiti uygun zeytinyağı hiçbirşekilde metal sürülmeden bekleme sürecini tamamlamış tamamen organik kullanıma hazır ürünlerimden gönderebilirim.Bana ulaşmak isterseniz E-MAİL:narden1978@hotmail.com Tel:(sıfırbeşyüzkırkaltıbeşyüzellidörtyirmibeşsekseniki) hafta içi hergün sabah 10.00-18.00 saatleri arasında arayabilirsiniz.Acil şifalar dilerim.
  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 137. NARDEN says

  KUDRET NARI FAYDALARI HAKKINDA PAYLAŞIM

  YÜKSEK ORANDA POTASYUM İÇERİR A VE C VİTAMİNİ BAKIMINDAN ÇOK ZNEGİNDİR AYRICA YÜKSEK ORANDA E VİTAMİ VE KALİTELİ PROTEİN İÇERDİĞİ İÇİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ ADETA YENİDEN YAPILANDIRIR,ÖKSÜRÜK GİDERİCİ,ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ,SOĞUK ALĞINLIĞI,HİPERTANSİYON,ADET SANCILARI VE DÜZENSİZLİĞİ GİBİ MESTURAL PROBLEMLERDE AYRICA HAMİLE LERDE DOĞUM SIRASINDA YARDIMCI OLMAK ÜZERE,KADINLARDA KISIRLIK TEDAVİSİNDE ,KARACİĞER BOZUKLUKLARINDA,ANTİHELMİNTİK YANİ BAĞIRSAK KURTLARININ DÜŞÜRÜLMESİNDE,SAFRA KESESİ VE BÖBREK TAŞLARININ ERİMESİNDE,BAĞIRSAK TEMBELLİĞİNİ GİDERİLMESİNDE YANİ KABIZLIK SORUNLARINDA PÜRGATİF YANİ BAĞIRSAK BOŞATICI OLARAK,BAĞIRSAK MİDE İLTİHABLARINDA,İŞTAH PROBLEMİ OLANLARDA İŞTAH AÇICI OLARAK,DİZANTERİDE,KIZAMIK VE MALARYA YANİ SITMA RAHATSIZLIĞINDA, 12 PARMAK,KOLİT,KOLON,MİDE ÜLSER ,GASTRİT,REFLÜ PROBLEMLERİNDE,MEME KANSERİNE ENGEL OLMAK İÇİN,TÜMÖR BÜYÜMESİNİ ENGELLEMEK,KALP RAHATSIZLIKLARI VE ŞEKER DİYABET HASTALARINDA KAN ŞEKERİNİ NORMAL DÜZEYE İNDİRİYOR,HEMOROİD TEDAVİSİNDE HEM DAHİLİ YOLDAN HEMDE HARİCİ YANİ SÜRÜLEREK KULLANILIYOR,HÜCRE YENİLİYOR,ROMATİZMA,BEBEKLERDE KOLİK RAHATSIZLIĞINDA YARDIMCI OLUYOR.

  HARİCİ YOLDAN YANİ SÜRÜLEREK
  SEDEF-EGZAMA-YANIK-YARA-KESİK-DOLAMA-ANTİMİKROBİYAL ETKİ GÖSTERDİĞİ İÇİN İLTİHAPLI YARALARIN TEDAVİSİNDE SİVİLCE-HEMOROİD TEDAVİSİNDE HEM DAHİLİ İÇİLEREK HEMDE SÜRÜLEREK HARİCİ KULLANILIR,RAHİM YARALARINDA,AÇIK YARALARDA KISACA CİLT HASTALIKLARI PROBLEMLERİNİN BAZILARINDA HEM DAHİLİ HEM HARİCİ KULLANILIR BAZILARINDA İSE SADECE MERHEM OLARAK KULLANILMASI KÂFİDİR.
  ACİL ŞİFALAR DİLERİM.

  Sorularınız olur ise narden1978@hotmail.com adresinden yada 0546.554.25.82 numaralı telefonumdan sabah saat 10.00-18.00 saatleri arası ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 138. ramazan gökçe says

  arkadaşlar ben çanakkale açık ceza infaz kurumun da memurum.bu sene yetiştirdiğimiz kudret narını epeyce sattık.bu meyvenin her derde deva olduğu söyleniyor.en son bir bayan bize ayağında kocaman bir yara olduğunu ve bunu kudret narı kullanarak iyileştirdiğini bizlere anlattı.bende bahçeme bu meyvayı ektim ve yaklaşık boyları 25_30 cm olan kocaman 20 adet meyve aldım ve bunları ballayarak kavanoza koydum.bu meyveyi yeşil olarak almayın iyice sararması gerekiyor sonrada altından patlayarak içindeki kırmızı çekirdekleri gözüküyor. bende mide rahatsızlığı var (gastrit ) deniyecegim ve eğer iyi gelirse ki herkes iyi geldiğini söylüyor bu mucizevi meyveyi her kese tavsiye edeceğim.email adresim ramazangokce_@hotmail.com facebook ta ramazan gökçe diyede ulaşa bilirsiniz.kafanıza takılan bütün soruları sora bilirsiniz.acil şifalar :)

 139. osman says

  bun ürünlerin tohumlarını senden nasıl alabilirim email adresini veya telfon non varsa irtibata geçelim

 140. Osman says

  İhsan UÇAR
  Ben Tokattan İhsan Bende Kudret Narı, Pepino ve Altın Çilek Bulunmaktadır Kendim yetiştiriyorum ihtiyacı olanlara gönderebilirim.

  eyer e-mail adresimi kayderseniz sizle görüşmek istiyorum
  osman-er@hotmail.com

 141. ömer says

  sevgili kardeşim mide sorunu yaşıyorum senden yardım bekliyorum..kendine iyi bak tşkler şimdiden
  0537 946 03 00

 142. !!! NARDEN HANIMIN DİKKATİNE !!!! says

  slm..arkadaşlar bende mide ve bağırsak rahatsızlığı yaşıyorum…KUDRET NARININ çok yararlı olduğunu üstüne basa basa iddia eden NARDEN hanımın bunu banada ıspat etmesini istiyorum..NARDEN hanım sadece bunu ticari amaç düşünme eğer gerçekten faydası olacaksa bende almak isterim.sizden zetyinyağlı kudret narından kullanmak isterim..benimle irtibata geçerseniz sevinirim
  0537 946 03 00

 143. NARDEN says

  @!!! NARDEN HANIMIN DİKKATİNE !!!!:
  Sayın ÖMER BEY,

  Ömer Bey şöyle ifade etmek isterim mide ve bağırsak hastalıklarında bu meyvanın ne kadar etkili olduğunu birçok sitede kullanıcılardan görmüşsünüzdür lakin biz bu ürünün üreticisi olarak kullanan kişilerdede birebir yaşadık ve sizinlede birlikte bu süreci yaşayıp göreceğiz inşallah ve ben size bu meyvanın yararını ispat edeceğim hayırlısıyla.
  Yarın sizi arıyor olacağım.

  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 144. uğur says

  arzu hanım şuan evimin önünde olmuş kudret narları var eğer babanıza bir faydam dokunursa size yardım edebilirm tabi hala istiyorsanız kudret narını ben kendimde kullanırım çok faydasını görürüm eğer sizde babanıza faydasının dokunmasını istiyosanız mailden bana ulaşabilirsiniz saygılarımla
  mail: kralin_oglu_07@hotmail.com

 145. saadet KİBAR says

  Bey bey ben manisadan saadet KİBAR benim uzun yıllar midemde gastrit var.Geçen yıl almanyadan akrabalarım gelmişti.Onlarda mide sorunumu bildikleri için bana 3 şişe zeytin yağlı kudret narı getirmişleri.Bende pek inanmamıştım.aynı benim gibi mide sorunu olan komşuma al buları sen kullan dedim.O bunların hepsini kullandı.şimdi mide sorunu yok.Ben aslında elimdeki nimetin kıymetini bilememişim.Ahmet bey msn aysekıbar@hotmail.com.eklerseniz sevinirim.iyi günler

 146. esra says

  sivilcelerede iyi geliyormuş onu yüze sürülünce mi daha iyi yiyince mi

 147. narden says

  Sayın ESRA Hanım,

  Hem dahili yoldan içerek hemde harici yoldan hergün düzenli bir şekilde aksatmadan sürerek kullanıcaksınız.Mail :narden1978@hotmail.com
  Aklınıza takılan birşey olursa rahatlıkla mail atabilirsiniz.

  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 148. emin says

  esra hanım çok iyi gelir sivilcelere sürecen ama bol yağlısından

 149. mine says

  bende de mide rahatsızlığı var ağrılarım çok şiddetli kullanmak istiyorum fakat yan etkisi olabilir mi birde iştah açıcı demişsiniz sayın narden kilo aldırır mı acaba

 150. filiz says

  slm herkese geçmiş olsun 17 yaşındaki kızıma miğdesinde eonzofilik gastroenterit kalın bağırsakta nonspesifik kolit ince bağırsakta terminal ileit teşhisi konuldu kudret narının bir faydası varmı? varsa nasıl kullanmalıyım.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

 151. narden says

  Öncelikle çok geçmiş olsun Mine Hanım,hiçbir yan etkisi yok bu bir meyv ilaç değil içiniz rahat olsun ve mide rahatsızlıklarında %100 etkili bunu çok çok uzun zamandır yaşayıp görüyoruz,iştah olayına gelince evet iştahaçıyor lakin kesinlikle kilo aldırmıyor bazen kilo almak isteyip alamayan ve bizden ürün isteyenler oluyor şunu söylüyorum hep kesinlikle kilo aldırmıyor ama iştah açıyor ama tabii bu çok abartılı değil iştahınızın açılmasıda bünyenize getirdiği şifayla ilgili aynı zamanda içiniz rahat kullanın alacağınız ürünün kalitesinden hazırlanma şartlarına sizin kürü kullanma şeklinizden bu süreci proğramlı bir şekilde atlamınıza kadar çok çok önemli noktaları atlamayın.Ürün isterseniz yada soracağınız sorular olursa bana ulaşabilirsiniz.narden1978@hotmail.com tel :0546.554.25.82 haftaiçi hergün sabah 10.00-18.00 saatleri arası ulaşabilirsiniz.ACİL ŞİFALAR DİLERİM.

  Saygılarımla,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 152. furkan says

  evet kudret narı faydalıdır ama çekirdekleri zehir içerebiliyor buna dikkatt edin olurmu

 153. narden says

  Kudret narı tamamen organik olarak hazırlanmış isterseniz yada bilgi almak isterseniz 0546.554.25.82 numaralı telefondan sabah saat 10.00-18.00 saatleri arası tarafıma ulaştırabilirsiniz.narden1978@hotmail.com

 154. yunus says

  Bugün menemen pazarından hazır yapılmışını aldım nasıl yicem bilmiyorum zeytinyağlı görüntüsü felaket inşallah şifa olur şifa Allahtan

 155. EROL TUNA says

  kudret narının nasıl birşey olduğunu tam bilmiyorum ama bu bitkiyi yetiştirmek isterim sizinle nasıl iletişime geçebilirim?

 156. m.mert says

  mrhb … diz ağrılarına sürmek yada yemek iyi gelir mi ???

 157. nevin says

  4 gündür kullanmaya başladım sabahları aç karnıma alıyorum ve yarım saat kadar sırt üstü yatıyorum fakat ağrılarımda bi hafifleme yada geçme olmadı kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim sonuçlarını almam için uzun zaman mı geçmesi gerekiyor acaba

 158. narden says

  SAYIN M.MERT,

  Öncelikle geçmiş olsun,diz ağrılarında hem sürerek harici yani hemde dahili yoldan içerek kullanmanız gerekiyor.Aklınıza takılan birşey olursa narden1978@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz yada 05465542582 numaralı telefondan sabah saat 10.00-18.00 saatleri arası haftaiçi hergün ulaşabilirsiniz.

 159. gülcan says

  çekirdeklerinin zehirli olduğunu okumuştum bir yerde, ama başka bir yerde de kabuğu ikiye ayrıldıktan sonra içininde yenildiği yazıyordu. Çekirdeğin kenarındaki pembe zarı kullanın lütfen israf etmeyin. Turuncu renkli yer meyvenin kendisi. yapraklarını ve çiçeğini kurutup çay yapıp içebilirsiniz. Dallarını hatta köklerini bile ufak parçalara ayırıp kurutup çay yapabilirsiniz. Kuru yapraklarını yemeklere özelliklede çorbalara atıp kullunabilirsiniz. Ben bahçemde yetiştiriyorum. Reflüden kurtuldum. Burnumda oluşan yarayı sadece 3 kez sürmekle iyileştirdi. Altından daha kıymetli.

 160. uğur says

  kendi bahçemde yetiştiriyorum bir çok kişiye bu konuda yardımcı oldum eğer isteyen varsa satıyorum tanesi 200 tl isteyenler bana ulaşabilirlerr

 161. ahmet says

  arkadaşlar işlerim nedeni ile bir süredir sayfada yoktum ancak beyfendi 200tl gibi bir rakam telafuz etmiş umaım bir yanlışlık olmuştur çünkü uçuk birşey yazdıklaı ben ytinede hata diyorum çünkü altının gr.mı bile o kada değil.Kudret narı ile aklınıza gelen her türlü soruları sorabilirsiniz tlf.0 541 213 97 93 esn kalın sağlıklı kalın

 162. narden says

  Kudret narı meyvası ile ilgili aklınıza takılan birşey olursa narden1978@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz yada 05465542582 numaralı telefondan haftaiçi hergün sabah saat 10.00-18.00 saatleri ulaşabilirsiniz.Ürünümüz tamamen organik bu senenin mahsulü kendi bahçelerimizden ve zeytinyağımızdan hijyenik koşullarda hazırlanmaktadır. 400 gr kavanozda 20 tl’dır,Türkiyenin heryerine kargo ile adrese teslim edilmektedir.

  SAYGILARIMLA,
  NARDEN ÖZCAN KATIRCIOĞLU

 163. coşan su says

  Arkadaşlar site yöneticileri telefon numarası yazılmasını istemiyorlar ücretsiz kudret narı tohumu istiyorsanız şu msn adresine mail atabilirsiniz bu yolla haberleşelim cosansu1907@hotmail.com selamlar

 164. osman says

  valla bende mideden acaip rahatsızlandım saglıkcı bı agbı illede kudret narı dedi bugun aldım bakalım deneyecez ben ist silivri köyluler hazır kavanozda satıo fiyat 10 00 lira ucuz

 165. yağmur says

  arkaaşlar sağlıklı olan herşeyin tadı iğrenç sağlıksız olan şeylerin tadı çok güzel oluyor dimi :)

 166. emine says

  bende kudret narını bugün kullanmaya başladım inşallah iyi gelir kimsede yan etkisinin görülmemesi çok güzel.

 167. oguz says

  Merhaba.Gecen sene benım yuzumde sıvılce coktu ve sıkarak iz bırakmasına sebep oldum.Kudretnarını yüzüme sürsem iyi gelırmı acaba.

 168. Samet says

  mrb gül ben kudret narı cekirdeklerini istiycektim annem icin gönderebilirmisin

 169. ece says

  Merhabalar;

  Ben de zeytinyağı içinde bekletilmiş olanı kullanıyorum. Daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum. Tadı o kadar kötü ki yutamıyorum… sizler nasıl kullanıyorsunuz ya… balla karıştırarak denedim, meyvesuyunun içinde denedim ama bir türlü içemiyorum…kokusu çok fena… nasıl kullanmayı önerirsiniz? ballısı da pek iyi değil sanırım… yani şişenin çok azında kudretnarı var kalanı bal… dolayısıyla tadı guzel ve bişey anlamıyorsun ama pek yararını da göremedim… en etkilisi bu zeytinyağlı olanıymış (tabi gerçek meyvesini bulup yemenin dışında.) yağ içinde bekletilmiş olanı yiyebilmek için çözüm sunacak olan var mı? kullanmam lazım…

 170. slm says

  mrb arkadaşlar..öncelikle rahatsızlığı olanlara RABBİM acil şifalar versin.yaklaşık 2 aydır kudret narı kullanıyorum.midemde ağrı arada bir ishal ve bağırsaklarımda guruldamalar oluyordu ..aktarlardan bu mücizevi zeytin yağlı kudret narını alıp her sabah aç karnına bir tahta kaşıkla kullandım. ve gerçekten bana çok iyi geldi ağrılarım hiç kalmadı. ishal ve bağırsak guruldamalarım çok ama çok azaldı.bence mide ve bağırsak sorunu olan herkesin kullanmasını tavsiye ediyorum..sonuçta bu bir ilaç değil meyve olduğu için hiç bir zararının olabileceğini tahmin etmiyorum..çünkü 2 aydır çok düzenli bir şekilde kulalnıyorum ve hiç bir yan etkisini görmedim..ve halada kullanıyorum kullanmayada devam edicem..çünkü çok şükür iyiyim..bilgi almak isteyen varsa mesaj atabilirler..detayları anlatabilirim ..herkese acil şifalar dilerim ulascan200@hotmail.com

 171. ece says

  ya aynı şeyi kullanıyoruz galiba sizinle… tadında ve kötüsünde bi gariplik yok mu? rahatlıkla içebiliyor musunuz? ben malesef içemiyorum, tadı ve kokusu çok kötü.

 172. ahmet turan arslantaş says

  selam süha bey ben kudret narı tohumundan rica edecim .ŞİMDİDEN ÇOK TEŞ EDERİM ALLAH CC RAZI OLSUN der SAĞLIKLI VAE HAYIRLI UZUN ÖMÜR DİLERİM EFENDİM
  SİVASTAN SELAMLAR

 173. m.yüksel says

  benim iş yerimde kudret narı çok buyurun gelin faydası varsa size ben temin ederim saygılar adım m. yüksel ankaradayım

 174. m.yüksel says

  ben de bazı arkadaşlardan romatizma ağrılarına boyun fıtığı ağrılarına iyi geldiğini duydum hatta eve birkaç tane getirdim

 175. Selin AYCAN says

  Slm Ahmet bey benim size bir sorum olacak yazdan zeytin yağında hazırladığım kudret narı karışımında eskiye göre tadında biraz burukluk var acaba kullanıp kullanmamak konusunda tereddüt içindeyim bana ne tavsiye edersiniz şimdiden teşeekkürler.

 176. Ahmet İYİCE says

  Selin hanım yazdan hazırladığınız karışımın tadında değişiklik olması gayet normaldir.Çünkü hazırladığınız karışım fermantasyonunu tamamlamışdır kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur.Çünkü zeytin yağı meyvayı tamaen izole etmiştir bozulması söz konusu değildir tadına aldanmayın kullanmaya devam edin.

 177. Mehmet çark says

  yaklaşık 1 ay önce mideme kamera soktular ve düedonum ülseri olduğumu söylediler. bir asit düşürücü hap ve birde gaviscon diye şurup verdiler ama ağrılar devam ediyor. Siz nasıl yendiniz? yardımcı olursanız sevinirim.
  mehmet çark
  cark@adese.com.tr

 178. mustafa says

  ahmet bey benım kızkaresımın 2 yıl once safra kesesı alındı ve mıdesınde de varıs oldugu ortaya cıktı kudret narı ıyı gelırmı acaba kullansak

 179. zac says

  sayın kara doktor arkadaşınız nasıl bir karışım hazırlamıştı tarifini öğrenip yazabilirmisiniz

 180. Ahmet says

  mustafa bey e öncelikle geçmiş olsun dileklerimle

  Kudretnarını harici varis vakalarında kullanıldığı bilinmektedir.Ancak midede varisinde sabırlı uzun bir dönem kullanılır ise yarar sağlayacağı kanusındayım.

 181. Silva Tunç says

  Benimde bir sorum olacaktı. Benim el ve ayaklarımda sedef hastalığı var. Sitenizden edindiğim bilgilerle ben de kudret narını kullanmaya karar verdim. İstanbul Mısır çarşısından zeytinyağlı kudret narı karışımından aldım. Kavanozun kapağını açtığımda çok pis bir koku vardı. Bu koku normal mi? Yoksa bozulmuş olabilirmi? Ben genede kullandım bir kez. Bana bu konuda bir bilgi verirseniz sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 182. cemalettin says

  merhaba
  kudret narı reflü hastalığına iyi gelirmi,bal ile karışımın
  tadı cok acımıdır

 183. efsane says

  allhın hikmetlerıne bakarmısınız dertveren allah şifasınıda veriyor

 184. efsane says

  kudret narını nerden telafı edebiliriz.ben samsunda oturuyorum.

 185. Beylerbeyi says

  Kudret Narı’nın Yağ Bezelerine İyi geLdiği Doqumudur ve Yağ eritici Özelliği Varmıdır ..? Ve Yağ Bezelerine Hangi Bitkiler Faydalıdır..?

 186. zeynep says

  merhaba bir sorum vardı ben de annem için aldım zeytinyağlı kudret narını ellerinde egzama var. sürdük ellerini feci şekilde kaşındırdı zor tahammül etti. siz kullanmışsınız sormak istedim size acaba normal mi cildi kaşındırması? endişe ettim bir an. ayrıca benim ellerimde birşey yok ben de denemek istedim sürdüğümde benim ellerimi de kaşındırdı. lütfen cevp gönderebilir misiniz?

 187. maliw says

  slm öncelikle herkeze ve banada acil şifalar diliyorum.ben cron hastasıyım 7 yıldır ve çok alevlenerek geçio hastalığım hastanede yatıyorum çıkıyorum ama aynı gene ilaçlardan şuan miydemde berbat durumda ağrıdan duramıyorum yani kısaca normal hayatıma devam edemiyorum şuan kudret narına başlıcam benim hastaalığımdan olan arkadaşlar varsa kullanan rica ediyorum bana cvp versin tşkler.herkeze acil şifalar…

 188. FATİH AKÇA says

  Zeynep hn egzama için aloe vealı kremleri kullanın.fatihakca14@gmail.com 05056406481
  Tedaviye yardımcı olması açısından aloe vera kullanımını her zaman tavsiye etmekteyiz. Egzama tedavisine yardım için aloe verayı kullanımınız 2 farklı şekilde olabilir. Aloe vera içecek olarak içebilirsiniz veya egzama olan bölgeye bölgesel olarak uygulayabilirsiniz. Aloeyi direk olarak evinde yetiştirenler bitkinin herhangi bir yaprağını alıp enine keserek çıkan aloe vera jelini egzamalı bölgeye sürebilirler fakat oksidasyonu çok çabuk olduğu için aloenin jelini alıp egzamalı bölgeye uygulayıncaya kadar geçen sürede etkisini yitirebilir. Bunun için güvendiğiniz bir firmadan aloe vera suyu olarak satın almanız veya aloe vera jel olarak satılan ürünlerden yüksek konsantrasyonlu olanlarından evinizde bulundurmanız tavsiye edilir.

  Aloe veranın birçok deri hastalığında olduğu gibi egzama tedavisinde de etkili yöntemlerden biri olduğu unutulmamalıdır. Egzamanın belirtileri ilkortaya çıktığı anda uygulanması tedaviyi çokçok kolaylaştıracaktır. Özellikle çocuklarda egzama çok büyük derttir. Çocukta egzamanın tedavisinin uygulanması çok zor olacağı gibi çeşitli kimyasal yolların denenmesi ileride rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Bunun için bebeklerde ve çocuklarda egzamaya bitkisel tedavi yöntemleriyle yaklaşılmalıdır. Aslında egzama için şifalı bitkiler halkımız için çok yeni bir kavram olmamakla beraber doktorunuza bu konuda danışabilirsiniz, yararını görürsünüz.

 189. FATİH AKÇA says

  Silva hn sedef hastalığı için aloe veralı kremleri sabunları ve şampuanları kullanacaksınız.fatihakca14@gmail.com 05056406481
  Sedef hastalığı tedavisinde en önemli şeylerden biri cildi nemli tutabilmektir. Birçok farklı nemlendirici ürün marketlerde bulunabilir. Tabiki sedef hastalığı bağışıklık sistemiyle alakalı olduğu için dışardan bölgesel olarak uygulanan ürünler hastalığı tedavi etmekten çok o anki durumu bastırabilir. Bununla birlikte rahatsız olunan durumlarda doğal tedavi yöntemlerine başvurmak halk arasında çok yaygın bir davranıştır. Bitkisel sedef tedavisi vücuda zarar vermeyeceği gibi doktorunuzun uygulayacağı sedef tedavisi yöntemine yardımda bulunacaktır. Bitkilerle sedef tedavisi için kullanılan en önemli bitkilerden birisi de şüphesiz aloe veradır. Araştırmalara göre aloe vera dışarıdan bölgesel olarak uygulandığında veya aloe vera suyu olarak vücuda alındığında sedef tedavisinde çok büyük aşamalar kaydedilebilmektedir.

  60 kadın ve erkek sedef hastası üzerinde yapılan kontrollü deneylerde hastalardan otuzuna günde 2 kere 4 hafta boyunca aloe vera bölgesel olarak uygulanmış ve diğer otuzuna da placebo efekti olması için boş birjel sürülmüştür. Sadece %0.5lik bir aloe vera jel uygulanan hastalar placebo uygulanan hastalardan çok daha iyi sonuçlar göstermişlerdir. Bu araştırma sonlandıktan bir yıl sonra bile sedef belirtileri göstermeyen birçok hastaya rastlanmıştır. İsveç’te Malmo Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan deneyler de neredeyseaynı sonuçları vermiştir.

  Bunun yaında bitkisel sedef tedavisi yöntemi olarak aloe vera kullanılmasının bir diğer artısı da bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi sebebindendir. Aloe vera bağışıklık sistemini genel olarak sağlam tutmakta ve ani çöküntülerde bağışıklık sisteminin de çökmesini önlemektedir. Aloe vera ürünleri ile beraber bazı besin destekleri de uygulandığı zaman bağışıklık sisteminin çökmesi engellenebilir ve böyle bir durumda da sedef hastalığının nüksetmesi için bir sebep kalmaz.

  Birçok aloe vera içeren ürün kolayca bulunabildiği gibi bunlardan en kolay bulunan ve en etkililerinden birisi aloe vera sabun’dur. Bu sabunların sedef tedavisinde etkili oldukları bilinmektedir. Cildi nemlendiren yapısı sebebiyle yıllar boyu aloe vera sabunları en çok tercih edilen ürünlerden olmuştur. Bununla beraber diğer bir çok aloe vera ürünü de rahatça bulunabilir.

 190. FATİH AKÇA says

  mEHMET BEY DUODENUM ÜLSERİ İÇİN ALOE VERALI İÇECEK VE ARI PROPOLİS KUDRET NARI KULLANMALISINIZ.

 191. FİGEN says

  Merhabalar, benim ülser akti kolit rahatsızlığım vardı 3 kavanoz kudret narı kullandım, ilk kavanozun yarısında etkisini gösterdi. Bende aynı şikayeti olanların kullanmasını tavsiye ederim. Herkeze acil şifalar.

 192. şenay says

  HERKESE MERABA
  öncelikle burda ve burda olmayan bütün hasatalara yüce RABBİM’den acil şifalar diliyorum ben özelikle cilt hastaları için yazmak istedim cildinizdeki problem ne olursa olsun kesinlikle kudret narını tavsiye ederim bi kullanıcı olarak evet başta kaşındırıyo kızarıyo,ama sonrasında bi ferahlık hissi uyandırıyo kesinlikle yüzde yüz faydasını görürsünüz sedef,egzama,izilisyus,(EB)mantar,liken,behçet,yanık,vs gibi bütün cilt yaralarına kessin çözüm oğlum 12 yaşında eb hastası ve ilk bu kış yaralarından dolayı eğitimi aksamadı hastaneye yatmadı bırakın tüm bunları grip bile geçirmedi kudret narının mucizesi oğlumu iyileştirdi darısı tüm hastalara inşlh……

 193. göksum says

  slmlar bende ülseraktiv kolit hastasıyım 2004 ten berı senede 1,2 kez alevlenme dönemı yaşayarak gecırmekteyım son 2 yıldır 2 haftada gecerken 4 hafta oldu azaldı fakat hala devam edıyor pehrızlerıme devam edıyorum…… bıraz rahatım denebılır gunluk muz, patates haslama, elma, pırınc lapa, ebegumecı cayı, kefıre yenı basladım, acık cay ada cay tuketıyorum bu alevlenme dönemını asmak ıcın sabahları sıkıntı cekıyorum sadece bır önerı banada söyleyın lutfen doktorlar gecmez dedıler hayat boyu!…… korkuyorum ve endıselenıyorum!… lutfen meılıme cevap verın?

 194. Silva Tunç says

  Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler Fatih bey. Bugüne kadar söylenen herşeyi denedim. Aloe vera yı hiç duymamıştım. Hemen deneyeceğim. Sizden ricam besin desteği konusunda da beni bilgilendirmeniz. Şimdiden çok çok teşekkürler. Her duyduğum yeni yöntem benim için yeni bir umut oluyor.

 195. su says

  lafa bakarmısınız ” ye ye biizim için yararlı olanı bu” diyo arkadasım sorunlumusun ya senn yazdıgını okusa birisi diger yerleri incelemesee dogru düzgün yorum yapın mantıklı olun ilkokul ögrencisimisinz ?

 196. refiye says

  selamlar,
  kayınbabam şeker hastası. yaklaşık 20 yıldır insülin kullanıyor. 2 yıl önce by-pass oldu. Şimdi iyi ama Karnı çok şiş. Hazımsızlığı var.Düzenli doktora gider ilaçlarını kullanır. Biraz fayda ettiğini söylüyor.Ama bugün bitki çayı ve kudret narı (zeytinyağında) almış. Faydası – zararı ne olur? Hemen araştırayım bi dedim.İşte sizi buldum. Cevap dönerseniz memnun ve duacı oluruz.Saygılar

 197. refiye says

  Arkadaşlar,
  Bu kudret narını yetiştirebilir miyiz? Yıllık bitkiymiş. Ücretsiz tohum temini için yardımcı olabilir misiniz? Ege bölgesindeyim. Tazesini yetiştirip kullanmak, yetiştirmeyi denemek istiyorum. Sağlık şakaya gelmiyor arkadaşlar. Kendi babamı 2009 da akciğer kanserinden kaybettim.3 ay içinde. Kayınbabam sağlığı için çabalıyorum. Lütfen ciddiye alınız.
  Saygılar.

 198. ramazan says

  slm arkadaşlar vucudumda vitiligolu bölgeler var acaba vitiligo hastalıgı olup kullanan ve nasıl kullanıdıgını bılen var mı

 199. ali says

  Mide rahatsızlıklarının tümü için karışım:

  100 gr zerdeçal
  50 gr damla sakızı
  70 gr polen
  50 gr ısırgan tohumu
  2 adet kudret narı
  1300 gr bal

  bunları karıştırın, günde 5 kez 1 tatlı kaşığı yenecek, tahta veya plastik kaşık kullan demir kaşığı hiç kullanma, günde veya 2 günde bir karıştır ki homojenliği bozulmasın, bitince aynısından tekrar yaptır yani 2 tane yiyeceksin karışımdan.

 200. sena says

  kudret narı hangi ayda yetiştirmek gerek ne zaman ekmek lazım bilen varsa lütfen yazsın elimde bir kaçtane tohum var.

 201. ahmet tevfik fidan says

  uzun zamandır mide rahatsızlığı çekiyorum çok tıbbi ilaç kullandım pek yararrını göremedim hangi karışımı kullanmalıyım nerden temin etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler .

 202. serpil ceylan says

  Bende midemde şişkinlik ve hazımsızlık çekiyorum yeni aldın 2 gundür kullanıyorum,baharat satan aktarlarda var .2 çeşidine rastladım zeytinyağında vede balla karıştırılmış olanı ben ballıdan aldım.aksu vital marka benim aldığım.

 203. filiz says

  7 senedir üsreratif kolir hastasıyım.ilaç tedavisini ilk 3 sene kullanmama rağmen bi yarar görmedim.zaten tedavisi olmadığını söylüyor doktorlar.ilaç tedavisini tamamen bıraktım.şimdi bitkilerle daha iyim.kudret narını hap olarak kullanıyorum.1 haftadır daha iyim.yanında çörekotuda alıyorum ama balın bağırsakları çalıştırıcı etkisi olduğundan devamlı kullanılmasını tavsiye etmem.kefirinde iyi geldiğini yazmışsınız….süt zehirle eş değer benim için,yoğurt iyi geliyo ama kefir??

 204. nejat tan says

  özelllikle hemoroit ve fistül olanlara tavsiye ediyorum.. Gecen sene 4.cü derecede hemoroit vardı ve tam ameliyat olmak üzereyken faydalarını bilmeden ve sadece meraktan kudret narı kürüne başladım. Mucizevi şekilde geriye hiçbir belirti kalmadı.

 205. ahmet says

  @filiz: sevgili kardeşim öncelikle geçmiş olsun süt ülser rahatsızlıklarında midenin yanmasını arttırır senin zeytin yağında işlenmiş tamamen el yapımı karışım kullanmanı tavsiye ederim bunun yanında kantoron çayı içmeni tavsiye ederim çünkü mide rahatsızlıkları stres yapar sabah akşam aç karnına kudret narı alacak akşamları ise en az bir su bardağı kantoron çayı içmeni tavsiye ederim

 206. aysun says

  KUDRET NARI ALMAK İSTİYORUM ÇANAKKALEDEN DOĞAL OLDUĞUNU VE KENDİNİZİN HAZIRLADIĞINIZI SÖYLEMİSİNİZ BENİMLE MAİLDEN CEVAP VERİRSENİZ ADRESİMİ VE ÖDEMEYİ NEREYE YAPACAĞIMI GÖRÜŞEBİLİM .

 207. Nihat Karpuz says

  Sevgili Murat, İskenderunda ikmet ediyorum. Bahçemde yetiştirmek üzere bir miktat tohum yollayabilirsen çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 208. sevil says

  ben kudret narı karışımı yapıyorum alan olursa cevp yasın hemde ugun fiyata

 209. Ö. Erinç Şimşek says

  Kudret narı karışımının taze meyvenin kurutulmuş kabuğuyla ve halis balla karıştırılıp hazırlanması gerektiğini biliyorum. 6 ay bekletilmesi sonrasında da en az 21 gün kullanılması mide sorunlarına çözüm olacakmış inşallah. Ama tam da böyle bir karışımı kime güvenip alıcaz. Meyveler Temmuz-Ağustos arası olgunlaşıyormuş. 6 ay ekle etti sana Ocak-Şubat… Şimdi ben satıcılara nasıl güveneyim. Kaldı ki aktarlarda satılanın içinde propolis ve arı sütü de olduğu yazıyor, ama 10-15 liradan satılıyor. İyi de propolosin 5 gramı 50 lira, arı sütü ve halis balı söylemiyorum bile… yani bu ne perhiz bu ne lahana turşusu modundayım. Ben kızım için arı sütü-propolis ve balın olabildiğince orjinal karışımını alıyorum. 100 gramı 135 tl’ye maloluyor. Bütün bunları bilince de insanın umudu kalmıyor tahmin edersiniz. Yıllardır özofajit reflü ve duedonum ülser hastasıyım ve ağrılarım dayanılmaz boyutlara ulaştı. Hiçbir doktor ve ilaç fayda etmiyor. Ben ne yapacağım? 40-50 liranın derdinde değilim ama sadece inanmak istediğim için boşuna kürek çekmek de istemiyorum. Yardım edebilecek ehil insanlar varsa Allah rızası için yardımcı olsun. Saygılarımla.

 210. fatih says

  arkadaşlar iki yıldır reflüden muzdalip durumdayım ilacı kestiğim anda yanmaya devam ediyor. tohum konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.
  mail adresim: fatih_bayram5@hotmail.com

 211. özgür says

  sayın ahmet bey iyi günler bende gastroözofagial reflü ve gastrit var .aç karnına sabahları antiasit alıyorum ve yemekten sonra da gaviscon kullanıyorum.ben kudret narını kullanmak istiyorum acaba bu ilaçlarla kullanırsam sorun olur mu. şimdiden yardımınız için teşekkür

 212. hakan yılmaz says

  @sÖ. Erinç Şimşek: selam arkadaşım öncelikle geçmiş olsun allh acil şifalar versin ben ziraat mühendisiyim ve kudret narı üretiyor ve satıyorum .benim ürünüm tamamen 1 yıllık.zira geçen sene ürettiklerimi bu sen satışa sunuyorum.istersen benimle iletişime geçebilirsin.selamlar

 213. gani yılmaz says

  peki bu kudret narııı bagırsak kurdunu önlüyormu onun için dün aldımda iştet yazmıo bi yardımcı olsanız………………..

 214. ozan says

  avcılarda bir bayiye girdim derdimi söledim bana kudret narı tavsiye etti bu bayana ne kadarda tesekür etsem azdır bir gün kullanmama rağmen cok iyi geldi miğdeme bende gastirit varda ondan yazdım tavsiyem bence alın zaten palı bişi deil 15 tl

 215. esra says

  arkadaşlar benimde ağır bir ilaçtan sonra yemek borumda midemde on iki parmak bağırsağımda yaralar oldu ilaç tedavisi görüyorum. ağrılardan dayanamaz haldeydim.bana günde üç tane zeytin çekirdeği yutmamı söylediler.yaklaık bir aydır kullanıyorum.bir rahatlama var.şimdide zeytin yağlı kudret narı aldım iki gündür kulanıyorum iyi gelirse yazıcam.

 216. Ahmet says

  Değerli arkadaşlar bu yılın ürünü zeytin yağlı kudret narı karışımları çıkmıştır yüzde yüz kendi üretimimiz olup hiç bir kimyasal mevcut değildir irtibat için BEŞYÜZKIRKBİRİKİYÜZONÜÇDOKSANYEDİDOKSANÜÇ aklınıza takılan merak ettiğiniz her hususta gönül rahatlığı içinde arayabilir bilgi alabilirsainiz Esen kalın sağlıklı kalın

 217. Ahmet says

  Özgür beymidenizde ciddi bir rahatsızlık olduğuna göre zaten kaybedecek bişeyiniz olmadığına göre tam tersine sağlınıza yeniden kazanacağınızı biliniz doktorunuzun verdiği ilaçları ihmal etmeyin ancak ilaç almadan iki saat önceden sabah akşam bir çorba kaşığı kudret narını mutlaka alınız ALLAHTAN acil şifalar değerli kardeşim

 218. sedat says

  ahmet kardeşimbu yılın yeni mahsül ürününe nasıl ulaşabiliriz acaba bu verdiginiz numaradan ulaşamiyorum siz benimle irtibata geçebilirmisiniz

 219. mehmet ali akar says

  gani bey bağırsak kurdu için tatlı kabak (bal kabağı)çekirdeği ama yaş olacak kabağın içinden çıkanları hemen yemeniz durumunda çok faydasını görürsünüz…
  salih bey size kudret narı tohumunda yardımcı olabilirim… allah rızası için

 220. özgür says

  çok teşekkürler zaman ayırdığınız ve bilgilendirdiğiniz …Allah razı olsun

 221. ahmet says

  su an bahçede taze olarak yetiştiriyorum isteyenlere zeytinyağlı olarak yardımcı olabilirim.iletişim:akhisar77@mynet.com

 222. adnan-mersin says

  ben iki kök kudret narı yetiştirdim bahçemde,meyvelerin bazısı daha beyaz bazıları turuncuya dönmeye başladı.meyvelerin olgunlaştığını nasıl anlayacağız,meyve taze olarak tüketilebilirmi,bal veya zeytinyağına karıştırılmadan önce ezildiğinde acı suyunun süzülmesini bekliyecekmiyiz yoksa direk karıştırabilirmiyiz.bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını arzu ederim.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  adnanoz61@mynet.com
  nurdag33@hotmail.com

 223. hüseyin says

  merhaba ,

  bende gastrik sorunu var kudret narını ballımı veya zeytin yağlımı kullanmam gerektiğni ve süresini mail.adresime yazarsanız sevinirim
  tesekkür ederim

 224. nurgül says

  slm benim ablamın kafasında 20 yıldır kabuklu yaralar var çok ilaç kullandı ama hiç bir faydası olmadı küdret narından bugün sürdük yaralarına inşallah iyileşir size şunu soracaktım zararı olurmu cevabı mail. adresime atarsanız sevinirim ALLAH RAZI olsun.

 225. Ahmet says

  sevgili arkdaşlar bu yılın mahsuli kullanıma hazır zeytin yağ karışımı kudret narı mevcuttur

 226. nursen says

  bende istiyorum kudret narından hazır olup satmak isteyen ve fide olarakta almak istiyorum 0537 626 0252 nursen

 227. yekta says

  reflü için faydalımıdır? nasıl kullanılacak? bilgi verirseniz sevinirim.

 228. ahmet says

  Yekta bey kudretnarının en büyük yararlarından biri midedeki tüm rahatsızlıklara iyi geldiğidir.Elbette kullanırsanız yararını göreceksiniz.şimdiden acil şifalar

 229. Ahmet says

  Nursen hanım kullanıma hazır zeytin yağlıkarışımlarımız mevcuttur bize ulaşmak isterseniz 541 213 97 93

 230. ahmet says

  tohum olarak ta hazır zeytinyağlı olarak ta yardımcı olabilirim.iletişim:akhisar77@mynet.com

 231. Ebru YOLAÇAN says

  AHMET BEY’e Ahmet bey ben uzun zamandır mide hastasıyım midemde yanma ekşime hatta bazı zamanlarda uykumdan kalktığım bile oluyor.Bir çok kişiden edindiğim bilgiye göre kudretnarının faydası olduğunu öğrendim.İnternete yaptığım araştırmalarım sonucu sizi güvenilir buldum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ALLAHA emanet olun

 232. Ahmet ÇANAKKALE says

  Arkadaşlar Kudret narı hakkında bir çok sorularınız oluyor elbette bende bilgimim yettiği kadar bilgilendirmeye çalışıyorum burada sık sorulan sorulardan bazıları ve cevaplarını yazıyorum mesela bir arkadaşımın sorusu hazırlanışının ne kadar önemi var sonuçta zeytin yağına konulup 45 gün bekletmek yeterli değilmi işte sadece 45 gün zeytin yağında bekletmek değil işin tüm marifeti önce meyva tam olarak dalında olgunlaşmışmı kullanılan zeytin yağı gerçekten zeytin yağımı evet gerçekten 45 gün bekletilmişmi ve en önemlisi meyva dalında sararmışmı.Bir başka soru ben 2 kavonoz altım ancak bir kavonozunu bitirdim biraz iyileşir gibi oldum sonra kullanmayı bıraktım şimdi ne yapmam gerek diyor bir başka arkadaşım kısa ve öz YÜZMÜŞ YÜZMÜŞ KUYRUGUNA GELMİŞSİN ama tam o noktada bırakmışsın ancak şimdi yeniden başla tam iyileştiğinden emin oluncaya kadar tamam benim mide sorunum yok dediğin anda doktora muayene olmadan iyileştiğinden tam emin olmadan yinede bırakma

  SORULAR İÇİN 0 541 213 97 93

 233. bahattin sarıkaya says

  merhabalar herkese.bende zeytinyağlı ve ballı olanı mevcut.isteyene kargo ile gönderirim.Bahattin Sarıkaya 0537 4237691 b.s.kaya@hotmail.com

 234. Ahmet ÇANAKKALE says

  Ebru hanım kudret narının zeytin yağlı karışımını kullanmalısınız.Zaten mide rahatsızlıklarına,bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiği artık bilinen birsey onun için bir an önce kullanmaya başlamalısınız.Zaten rahatsızlık ilerlemiş durumda zaman kaybetmemelisiniz.

 235. NAMIK KEMAL DİNÇER says

  SEVGİLİ ARKADAŞLARIM,MİDESİNDE ÜLSER OLANLAR İÇİN BİR TARİFİM VAR,BENİM MİDEMDE ÜLSERİM VARDI,TERE, SALATALIK GİBİ YİYECEKLERİ YİYEMİYOR,SICAK BİR ÇAY İÇTİĞİMDE MİDEM KÖZ GİBİ YANIYORDU,ACI BİBERİ HİÇ YİYMEZ OLDUMUŞTUM.BEN KENDİM YAPTIM DENEDİM FAYDASINI GÖRDÜM.*TARİFİ ŞUDUR,1-250 GRM KÖY YAYIK TERE YAĞI,2-YARIM KGRM ÇİÇEK SÜZME BAL,3-BAHARATÇILARDAN BİR YAPIMLIK HAVA CİVA OTU…BU OTU HAVANDA UN HALİNE GELİNCEYE KADAR DÖVÜN,BU MALZEMELERİN HEPSİNİ OCAĞINIZIN YANINA HAZIRLAYIN, İLK ÖNCE TERE YAĞINI TOP HALİNDE İSE KAŞIKLA VEYA BIÇAKLA KÜÇÜK PARÇALARA AYIRIP ORTA BOY TENCEREDE ERİTİN,YAĞ YANMAYACAK.ERİDİĞİNDE BALI TENCEREYE BOŞALTIN,40 SANİYE KARIŞTIRIN,VE HEMEN DÖVDÜĞÜNÜZ HAVA CİVA OTUNU ÜSTÜNE DÖKÜN 15 SANİYE KARIŞTIRIP TENCERYİ OCAKTAN İNDİRİN,OCAĞI KAPATIN.BU YAPTIĞINIZ KARIŞIMI SABAH ÖĞLEN AKŞAM YEMEKLERDEN 15 DAKİKA ÖNCE BİRER YEMEK KAŞIĞI ALIN.15 DAKİKA ZARFINDA SU FALAN İÇMEYİN.MİDE İÇİN DOKTOR İLACI KULLANIYORSANIZ BALLI KARIŞIMA BAŞLADIĞINIZDA BIRAKIYORSUNUZ.ZATEN KULLANMA GEREĞİ DUYMAYACAKSINIZ.HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN.05383664731.

 236. Zafer says

  Şu an Balıkesir’de Pazarlarda mevcut.Adet ( tane ) fiyatı 2.00 tl. İhtiyacı olanlara gönderebilirim.

 237. NAMIK KEMAL DİNÇER says

  DEĞERLİ ARKADAŞLARIM HEPİNİZE MERHABALAR;FAYDALARINI AÇIKLAMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ KUDRET NARININ,AKCİĞER BORANŞİTİNE VE ASTIMA FAYDASI VARMIDIR.CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.HEPİNİZE SAYGILAR SUNARIM.

 238. namık kemal dinçer says

  Sn.Ö.ERİNÇ ŞİMŞEK
  ülseriniz için
  arayın.kendimin uyguladığım mide ülser tarifini vermek istiyorum.ücret istemiyorum.çare para ile satılmaz.geçmiş olsun.

 239. uğur bozkurt says

  kudret narının ülser atifkolit hastalığına faydası varmıdır nasıl kullana biliriz?teşekkürler.

 240. banu yaman says

  sedef hastalığı için aynı karışımı cildimize sürebilirmiyiz?

 241. güler says

  benim elimde şuan taze olarak kudret narı var bunları nasıl kullanmalıyım ne kadar bekletmeliyim lütfen macun yapımı ve zeytinyağlı yapımını detaylıca anlatın herkes faklı bişeyler yazmış kafam karıştı cevap bekliyorum saygılar

 242. esra öngören says

  merhabalar millet biz bahçemizde yetiştiriyoruz annem bunları olgunlaşınca çekirdeklerinden ayıklayıp halis yağda bi kavanozda beklemeye bırakıyor beklemişi makbul haricen açık yaralara iltihabik yaralara uygulanabilir egzama sedef vb. ayrıca mide için de 1′er yemek kaşığı şeklinde yutulabilir bir de bizzati babamın hastalığında kullandık yatalak hastalarda sırtlarında yara oluşur yatmaktan biz bu yağla masaj yaptık dolayısıyla hiç yara oluşmamıştı sırtında bildiklerimi ve deneyimlerimi paylaşmak istedim

 243. himdal says

  ben bahcemde yetistirdigim bitkiyi surekli aparatif sekilde yiyorum ve seker ve egzama hastasiyim ayaklarimdaki egzama iyilesti tavsiye ederim zeytinyagi olmadan da meyve gibi her an yiyebilirsiniz

 244. beytullah says

  elimde 400kg civarında organik saf zeytinyağlı kudret narı bulunmaktadır yetiştiriciyim

 245. ahmet ege says

  Namık kemal senin dedene yapacam isallah olur kutret narıda aldım hazır yapılmıs tesekür ederim sizlere güveniyorum herkeze gecmis olsun

 246. gülten çelikten says

  acaba kudret narının ‘behçet’ hastalıgınada bir faydası varmıdır ?

 247. İHSAN BAYRAK says

  yeni sezon hakiki zeytinyagında yapılmış kudret narı bilimsel ölçülü olarak hazırlanmiştir.türkiyenin heryerine kargo ile gönderilir.ayrıca hibrit olmayan dogal tohumlarımızdanda alabilirsiniz

 248. erdoğan TÜLE says

  selamlar herkeze bende 1 haftadır mide ağrısı çekiyordum üşütmüşüm diye düşündüm ve doktora gitmedim ağrı çoğalınca doktora muaneye gittim sorunun gastrit olduğunu öğrendim. şurup ve hap tedavisi yardımcı olarak kudret narı aldım 3 gündür kullanıyorum inşallah şifa bulurum benim durumumdaki tüm arkadaşlara allahtan erken şifalar dilerim.

 249. Ahmet ÇANAKKALE says

  sevgili arkadaşlar kudret narının hücre yenileyici özelliği ve açık ve kapalı yaralarda iyileştirici özelliğini artık hepimiz biliyoruz.Ancak her hastalanmadan sağlığımız iyi iken haftada bir iki kez kendimiz ve bağışıklığı zayıf olan yavrularımıza kullansak bir çok rahatsızlığın önüne önceden geçmiş oluruz esen kalın

 250. silami says

  bütün mide hastalıklarını iyileştiren bir yöntemi 80 yaşında bir amca söyledi o da 10 yıldır 1 tane rennie hapı bile almamış ve benim de kullanmadığım ilaç bitki kudret narı kalmadı hepsi hikaye sadece tahin ve yoğurt burdan ulaşın bana berbat bir hastalık Alllah rızası için yardımcı olucam mail:tanburi_selami04@hotmail.com

 251. TewZemyveitty says

  Merhaba, buradaher şey yolunda ve tabii her biri gerçekleri paylaşıyor , bu yazı yetişmek , gerçekten iyi .

 252. ümit says

  bende 40 senelik kullandığım KUDRET NARI diğer adı peleserin yağı haricende kullanmasındada fayfa var.bıçak yarası.yanık sedef bütün yaralarda kullandım.evinizde kendiniz hazırlarsanız ne kadar ZEYTİN YAĞINDA beklerse okadar tesirli oluyor.

 253. NipOxisteNose says

  Ne kadar , ben de ben kişisel giriş sayfalarını ilgili bir zahmetsiz şey hakkında bile bilmiyorum bu yerde benim görüşüme , paylaşmak istiyorum , ben her zaman internetten o avlamak için gidin.

 254. ahmet says

  SELAMİ BEY BU YOĞURT TAHİN MESELESİ NEDİR REFLÜYE KESİN ÇÖZÜM DEMİŞSSİNİZ ALLAH RIZASI İÇİN BİLEN BİRİ VEYA ÖĞRENEN BİRİ VARSA BİZEDE SÖYLESİN BURADAN..LÜTFEN.

 255. hakan says

  evet bende bu helibakteri mikrobu kurban nıyım ama cok şükür ne midem de bir yanma var nede azıma bir ekşime tadı geliyor bi abim bana kudret narı yagda olanı tavsiye etti kullandım bir kavanoz her sabah ac karnına ama ne kabızlıgım kaldı ne de mid problemim herkeze tavsiye ederim ayrıca bu helibak ilacını da kullandım bunları kullanmadan önce birde bu gırtlaktaki kapakcık varmış u bile düzeldi herkeze geçmiş olsun tüm hastalara ALLAH ŞİFA VERSİN İNŞALLAH ..

 256. Hasan says

  Bal ile karışımı kullandım sadece 10 gün sonra miyde kaynaması yanması eser kalmadı çok şükür şimdi herkese tavsiye ediyorum büyük bir şifa

 257. özgür says

  kudret narı macununu kullanmaya yeni başladım 0.5 milim midemin çıkışında bir ülserim var fayda görebilirmiyim ve nekadar kullanmalıyım cevap veren olursa sevinirim gerçekten faydalımı???

 258. bsby says

  hakan kardeşim tam olarak neden temin edebilirim h.pylori bende de var ülser iki üç yerde var dedim doktor endoskopide allah aşkına yardım et neler çektiği mi bi ben bi allah biliyor

 259. isminiz... says

  merhaba.kudret narının vitiligoda (sedefe benzeer)tedavi etkisi varmı?mısır çarşısındanmı alınıyor?teşekkür ederim.sayğılar

 260. murat inal says

  merhaba arkadaşlar bende annemin mide sorunu için kudred narını kendim yapacağım tohumunu bir arkadaştan temin ettim sanırım sizde tohum satan yerlerde bulabilirsiniz yetişmesine gelince 6 mayısta ekilecek saksıda bile olur 4-5 tohum ekseniz size yeter sonra büyümeye başlayınca bi çubukla ona destek verip ipe bağlayacaksınız yani sarmaşık gibi meyveleride ancak ekim gibi verir yapılışı zaten basit burdada yazdığı gibi içindeki çekirdekleri ayıklayıp 100 gr nar 1 kilo zeytinyağı yada balda güneşte bekleyecek 10-15 gün herkeze şifalar dilerim

 261. bilal says

  arkadaşlar kudret narı satıyorum hazır zeytinyağlı şekilde isteyen oolursa irtibata geçin benimle

  facebook.com/bilal.gorgu
  linke tıklayıp bana msj gönderebilirsiniz

 262. nuri akğül says

  slm 3 ğün oldu başladım daha kötüyüm ğünde 3 efer kusuyom başka bişey denicem herkeze allah şifa versin yedinize dikkat edin

 263. cansu says

  mrb annem meme kanseri erken tehşis memedeki kitle alındı ama yinede radyoterapi ve kemoterapi görecek k narının faydası olurmu yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 264. engin says

  Bursa da çiçekçiler çarşısında var. Gökçen iş hanının tam karşısında nerdeyse bütün çiçekçiler tazesini veya zeytinyağında beklemişini satmakta. Haziran temmuz ağustos ta tazesini bulabilirsiniz.

 265. adnan özdemir says

  geçen yıl kullandım ve faydasını gördüm,bu sene fidesini yetiştirdim satıyorum.tanesi 10 tl,toplu alımlarda indirim yapılır,mersin dışına gönderemiyorum kargoyla falan uğraşamam(yok yaş olmayacak,yok ağaç ambalaj yapacaksınız türünden koşullardan dolayı),mersindeki tanıdklarınız vasıtasıla aladırabilirsiniz ülser,gastrit ve hemoroide birebir,ben bizzat faydalndım

 266. öznur elif says

  bizde suan kardesime kullanıyoz kardesime iyi gelirse ilk doğn cocuğumun adını kudret koycan vallaha :) <3 herkese acil sifalar diliyoruz ..

 267. muharrem says

  merhaba arkadaşlar ben muharrem bende reflü denilen illet var ben bugün kudret narı aldım benim sorunum midemlemi acaba bilmiyorum yapılan muayeneler yapılan herşey onu gösterdi size şunu sorabilirmiyim bu reflü göğüste nefes darlığı yaparmı benim sorum lütfen allah rızası için bana bir cevap yazarsanız çok sevinirim

 268. buzadam says

  muharrem bey bende reflü hastasıyım nefes darlığı yapmaz sadece yemek geriye geldiği için bazen sıkıntı olabilir ama kudret narlı bbalı mutlaka kullan çok iyi geliyor. benim vazgeçilmezim oldu.nefes darlığın yatmadıın zaman da oluyorsa doktora görün.

 269. ayse says

  arkadaşlar bundan 10 sene kadar önce sıkı bir mide rahatsızlığı geçirdim ilaçlar ağrılarımı geçirmedi. mide ülseri başlangıcı idim. aktarda bal karışımlı kudret narı hazırlattım içine bir iki karışım daha atıcam dedi aktar vee geçmeyen o şiddetli ağrım ilk kavanozda hafifledi. ikinci kavanozda geçti. bir kavanoz daha garanti olsun diye bitir dedi aktar bana. vee senelerdir ağrı çekmiyorum ama garanti olsun die iki senede bir içiyorum. kesinlikle tavsiye ederim. hala o aktara dua ediyorum ve allaha böyle yararlı bir meyveyi verdiği için şükrediyorum.

 270. Soner says

  Bu senenin mahsulü kudret nari hazırlanmış bir şekilde. Yararları saymakla bitmez. Tüm iç organları besliyo ve yara varsa iyileştiriyor. Cilt hastaları ve astım hastalarına tavsiyem yüksek olur. Irtibat için telefon numaram 05455115110. Cennet nari’yla kullanıcılarına acil sifalar dilerim soner. 300gr’lik kavanoz da fiyat 20 tl. Kargo hariç.

 271. ozuyagami says

  ben daha yeni aldım ,inegöl’de perşembe pazarında 1 tl ye satılıyor ,pazarcı bana tarif edildiği gibi değil kabuk mabuk ne varsa doğra ve robottan geçir dedi,şimdi görüyorum ki çekirdekleri zehirli olabilirmiş ama ben robottan geçirdim bile ne yapsam acaba??? birşey olur mu:)

 272. FERHAD says

  SLM ARKADAŞLAR BENDE 3 YILDIR ÜLSER VAR VE BİR ÇOK ÖZEL HASTANEYE GİTTİM HEPSİ ENDOSKOPİ YAPTI VE VERDĞİKLERİ İLAÇLARI KULLANMAMI SÖYLEDİ VE BU İLAÇLARI 2 YIL KULLANDIM AMA 2 YILIN SONUNDA EN UFAK BIRAKIN İYİLEŞMEYİ AĞRILARIMDA BİLE EN UFAK BİR HAFİFLEME BİLE OLMAYINCA TÜM İLAÇLARI BIRAKTIM YANETKİLERİNİ SAYMIYORUM BİLE..VE SONRA BANA KUDRET NARINI ÖNERDİLER VE BEN KUDRET NARINI TAM 6 AY HİÇ AKSAMADAN KULLANDIM AMA ÜLSERİM YİNEDE İYİLEŞMEDİ ŞİMDİ SİZDEN ÖZELLİKLE RİCA EDYORUM VE BENI TAM ANLAMIYLA AYDINLATMANIZ İÇİN LÜFEN BENI BU NO.DAN ARAYABILIRMISINIZ LÜTFEN RİCA EDIYORUM MİDEM ÇOK KÖTÜ ÇÜNKU..

 273. emel says

  Kiz kardesim kullandi helicobakter mikrobu vardi midesinde ayrica midesinde unserde vardi en son devrede oldugu hatta kansere cevirme ihtimalilin buyuk oldugu soylendigi kullandigi ilaclarin hic bir faydasini gormedigi bir devrede son care kudret nari kullandi ve tamamiyle hem mide duvari tamamen iylesti hemde mikroptan eser kalmadi. su anda ayni dertten bende muzdaribim midemde yara yok ama asiri derecede mide asidi ve helicobakter mikrobu var butun tedavileri denedim mikropu olduremedik bir kavanoz kudret nari kullandim mikrop hala duruyordu su anda ikinciye basladim bakalim sonuc ne olacak cikacak sonucu buraya yazarim ins.

 274. esen says

  arkadaşlar öncelikle herkese acil şifalar diliyorum benimde ibs diye bir hastalığım var kronik bir hastalık diyorlar 3 yıldır çekiyorum şimdi kudret narını deniycem sizden tavsiyem hazır satılan kavonozları almayın çünkü nasıl yağda karıştırılıyor doğru yerdemi bekletiliyor belli değil aktrda tıbbi aktar üretiminde çalışan bir tanıdık birkeresinde yanık yağlar, donmuş yağlar kulnyrz demişti malum türkiyede gıda kalitesi gittikçe geriye sayıyor.Eminönünde sanırım çiçekçi pazarı diyorlardı tanesi 2 ltlden satılıyor birtanesinden birsürü çekirdek çıkıyor saksıda çok çabuk yetişebiliyor.ist.bulunanlar için güzel bir altrnatif yalnız zamanı bitti sayılır acele edin

 275. ayşe omurca says

  Merhaba,bende ayağımdaki kaşıntılar için pazardan 3 tane taze kudret narı satın aldım.Pazardaki satıcı,meyvelerin renginin turuncu hale geldikten sonra küçük küçük doğrayıp,üzerine biraz zeytinyağı ekleyerek kavanoza koymamı söyledi.Bu karışımı 1ay kadar bekletip kullanmamı tavsiye etti.Bende öyle yaptım.Ama şimdi burada okurken dikkatimi birşey çekti.Çekirdeklerinin zehirli oldugunu ayıklamamız gerektiğini yazmışsınız.Ben ÇEKİRDEKLERİNİ AYIKLAMADAN hepsini beraber KOYDUM kavanoza.1 hafta oldu bu karışımı yapalı.Şimdi benim ne yapmam gerekiyor?Hiç kullanmadan ÇÖPE Mİ ATMALIYIM?Yoksa daha cok zaman gecmediği için çekirdeklerini alsam içinden olur mu?Faydası olsun derken zararlı birşey yapmak istemiyorum.Lütfen beni en kısa zamanda aydınlatırsanız çok sevinirim .Teşekkürler.

 276. feridun says

  ayşe hanım daha çok geç kalmış değilsiniz çekirdeklerini çıkarın beklemeye bırakın en az 4 ay beklemesi lazım faydasını görmeniz için ben çanakkale den feridun ben kudret narını her sene eker ve ilaç yaparım deneyimim vardır çok faydası olanınıda gördüm sizede açil şifalar dilerim

 277. Hülya Yıldırım says

  Sayın Feridun Bey banada cevap verirseniz sevinirim,Bu konuda bilgi sahibi olduğunuz belli,bende gastrit var.Ama tam olarak nasıl hazırlanacağını bilmiyorum, güneşte bekletende var güneş görmeyecek diyende, 40 gün bekleyecek diyende var 4 ay beklemesi gerekir diyende; Lütfen şu tam tarifi verinde bende şu gastritten kurtulayım. Sevgilerimle

 278. ayşe omurca'nın dikkatine says

  20 yıldır bu işi yapmaktayım kudret narını çöpe atmayın kullanıcağınız zaman çekirdeklerini kaşık ile ayırıp kullanabilirsiniz. acil şifalar dilerim

 279. Hülya Yıldırım'ın DİKKATİNE says

  Hülya hanım ilk hazırladıktan sonra 20 gün güneş görücek daha sonra serin biryere yanlız buzdolabına konulmayacaktır. acil şifalar dilerim

 280. sema says

  bende sımdı yaptım ınsallh faydasını gorurum sanırım 1 ay beklıyecek en az yorumlardan oyle anladım,yanlış bısey yapmıyorumdur umarım sevgıler..

 281. nurettin says

  Arkadaşlar ben kendi bahçemde ,hatta balkonda saksıda yetiştirdim.şu an elimde mevcut. nasıl yapayım kafam karışık.yardımcı olana beleş kudret narı veya tohumu vaaar…..:)))))

 282. yalçın says

  mersinde hem kudret narı yetiştiriyor hem saf zeytin yag ile beklemeye bırakıyorum ihtiyacı olan arkadaşlara bi tlflarıyla yollayabilirim saf zeytin yağı kullanılmıştır. her türlü test yaptırabilirsiniz. şifalı günler dilişyorum.

 283. hüseyin says

  sayin doslar normal NAR ile kuduret narin arasindaki varg nedir lütwen bana yardimci olun simdiden cok tesekür ederim yardimci olana

 284. Mehmet says

  Kudret Narının Adana’da üretimini yapıyoruz.Zeytinyağlı, ballı karışım, tohum ve kurutulmuş meyve olarak çayıda mevcuttur.İlgilenenlere gönderilir.

 285. özgül says

  ben sedef hastasıyım 20 senedir hastalığım var kullansam bir zararı olurmu ya da geçermi kullanan varmı acil şifalar dilerim inşallah banada faydası olur

 286. özgül says

  ben de sedef hastasıyım eğer kullansam bir zararıolurmu ya da geçermi allah hepinize acil şifalar versin

 287. melike says

  ben mide ulseriyim kudret narini kavanozda hazirlamis haliyle aldim icine zeytinyagi koymam soylendi fakat cok yagli oldu icemiyorum acaba yanlismi anladim hazirlanmis ve bekletilmis kavaoza ekleme yapmamaliydim belkide yardiminizi bekliyorum

 288. güner says

  Ben de bu yıl yetiştirdim ve saf zeytinyağında bekleterek hazırladım.eşe dosta ikram ediyorum.Sedefe iyi geldiğini biliyorum
  ,hem yiyerek hemde yaralara sürerek kullanırsanız.Ayrıca hemoroite de iyi geliyor denenmiştir.şifalar dilerim..

 289. ismet says

  ben annanem için yapmak istiyorum bu kudret narını annanemde mide sorunu var bir kere ameliyat oldu taş vardı midede tekrar oluşmuş yine ameliyat diyor doktor sebzelerin yeşilliklerin damarlı olanlarını eritemiyormuş mide ve taşlaşıyormuş aklımız ermedi ne yapacağımızı bilmiyoruz ilk ameliyatı 6 ay önce oldu alınan kitle patolojide temiz çıktı ama şimdi tekrar aynısı olmuş annaneme sebze ve yeşillik yedirmiyoruz ama yinede kitle oluşmuş kudret narı mideyi düzene sokarmı ve bunu kendi bahçemizde yetiştirebilirmiyim tohumunu nereden temin edebilirim meyvanın tam oluşumunu nasıl anlarım ve nasıl tüketilmelidir zeytin yağlımı daha faydalı olur ballısımı bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırmısınız

 290. doğa manzara says

  Dikkat edin zehirli olabilir sonra karşılaştığınız tabloya şaşırabilirsiniz

 291. yeliz says

  merhaba: kudret narı bası (yatak) yaralarına surulse ıyı gelebılırmı
  hastam yatalak 41 yasında belden asagısı felc yardımcı olabılırmısınız

 292. reyhan sarıkaya says

  annem guatra hastası nodülleri alınıcak sesi bile kısık şu anda kudred narı kullansak iyi gelirmi umarım cevap yazarsınız şimdiden teşekkürler

 293. Eskihisarli says

  Merhaba Arkadaşlar; 2 yıldır reflü şikayetlerimden doktorların vermiş olduğu çözüm ve ilaçların hiç bir faydasını göremiyorumdum, yalnız ( yaşlı anneannemin tavsiyesi olan Kudret Narı senin hastalığını yok eder oğlum diyordu ), inanmıyordum.. hep kulak arkası ediyordum dinlemiyordum nedense, 6 hafta boyunca, günde 2 kez sabah ve akşam aç karnına yemek öncesi ZeytinYağlı hazırlanmış Kudret Narı aldım, ”Reflü” hastalığından kesin çözüm ile kurtuldum. 6 hafta sonra ki doktor kontrolündeki gebze fatih devlet hastanesi başhekemi şaşırdı, ve bunu hastalarına tavsiye etmeye başladı, …Kesinlikle Etkili Şahsen ve Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

 294. Ayvaz Aymaz says

  Arkadaşlar;

  Sadece tavsiye olarak : bu formüllerde bahsedilen zeytinyağı – bal – pekmez vs. ; “yardımcı” maddeler; yani esas olan kudret narını bir şekilde yemek .. Özellikle mide-safra k. rahatsızlıklarında da yağlı yemek, hele ki doğrudan zeytinyağı içmek, zaten rahatsız olan mideyi , hele ki safra kesesini fena coşturabilir, onun için balla olsa daha iyi (bence)..

  Ayrıca: Özellikle zeytinyağı ve her türlü sıvı yağ, hele ki bal güneşte bekletilince bozulmaktan başka birşeye uğramazlar bunların üstüne bir de kolay olduğu ve kırılmadığı için plastik şişelere doldurup da güneşe koyanlar var ki : (bkz. karşı komşum, güzelce söylediğim halde) ALLAH AFFETSİN…

  Kısacası işin “Güneşte bekletme” kısmı biraz esrarengiz – otantik işleri sevdiğimizden… Ben sadece bu bitkiyi bolca ezip, mide – sindirim sistemi içinse yağla değil balla, diğer konularda zeyt. y. ile , cam kavanoza koyup oda sıcaklığında bekletilmesini (zaten olgunlaşmış kudret narının kendi haliyle de dağılmaya hazır birşey olduğunu da göreceksiniz), (bunun sağlık açısından daha iyi olduğunu, kaş yapayım derken göz çıkarmamak gerektiğini düşündüğümden) tavsiye ederim.. Bu konularda uzman olduğumdan falan değil; sadece bilinen doğruları söylemek üstüme vacip olduğundan ve milletin yanlış işler yapmasına ses çıkarmamaya vicdanım elvermediğinden..

  Bir de çok önemli: Mide konularında kudret narına takviye ya da alternatif olarak MEYAN KÖKÜ ve ÇİĞ PATATES SUYU nu da unutmayalım (özellikle meyan k. Helicobakter pylori ‘yi de öldürdüğü biliniyor)..

  Allah şifa versin…

 295. Ayvaz Aymaz says

  Geçenlerde bolca yaptım, 30 günde tükettim.. Tamamen kendi kafama göre: Hiç öyle 100 gr’a 1kg bal falan değil: Basbayağı 1′e 1 ölçüde : Ayıklanmış haliyle 3000 Gr. K. Narı ve Net 3000 Gr. Bal (1500 Gr. çam + 1500 Gr. çiçek – şart değil tabii ki, olmuşken diye..).. Hem de hiç korkmadan, içimden geldiği kadar bol bol yedim, sabah 4-5 yemek kaşığı, akşam 4-5 yemek kaşığı.. Bir defasında 8 kaşık yedim (Ballı olunca yedikçe yiyeceği geliyor insanın :) ..(Ki hassas terazi ile ölçtüm: 1 yemek k.= 25-27 gr… Yani günde tükettiğim resmen 200 Gr. civarı… (Demek istediğim: Bazıları 2 tatlı kaşığı diyor, hatta çay kaşığı diyenlerle konuşmuştum :D Beni duysalar uçarlar herhalde :D…Netice: O kadar esrarengiz hâle sokmaya, korkmaya, korkutmaya gerek yok.. ) .. Üstelik hazırlarken de hiç ezmekle bekletmeyle falan da uğraşmadım.. Eşit ağırlıkta bal ve ayıklanmış k. narını büyük cam kâseye doldurup blender !.. (Önce ben de tereddüt ettim çeksem mi ve de çeker mi acaba diye ama gayet rahat çekti ve marmelat kıvamında oldu..) Sonra hemen yemeye başladım.. İlk hafta normal mutfak dolabında tutarak sonra da tedbir olarak buzdolabında.. Yalnız hergün yediğim için her fırsatta kaşıkla çırptım, karıştırdım.. (Galiba, ne var ne yoksa iyileşti sindirim sistemi ve safra kesemde – doktora gidip somut olarak belgelemedim, ondan galiba diyorum, ama bunu gerçekten hissediyorum).. Sadece hazırlamak isteyenlere fikir olsun diye yazdım.. Mutluyum, gururluyum :D

 296. nermin says

  biz giritliyiz bu bitkiyi bizim büyüklerimiz evlerinden hiç eksik etmezlermiş bunu usulune uygun yetiştirilmesi yapıması gerekli bunu dua ile ekiyorum ve bir yıl karanlık ortamda zeytin yağı içinde bekletiyoruz bu sure içinde kendine has suyunu verip tekrar bu surede suyu çekiyor ve hiç bir şekilde metal değmiyecek ve kullanılmayacak bağırsak mide ve karaciğer yağlanmasına çok faydalıdır her kesin evinden eksik etmemesi gerekiyor her yerde yetiştire bilirsiniz balkonda saksıda hem göruntusu güzel hem çok faydalı ama içim, hiç hoş deyil

 297. Mehmet yılmaz says

  Bende bu sene ilk defa yapıyorum, arkadaşım kendisi yetiştirmiş ondan aldım sağolsun , zeytinyağına içine koydum , içindeki kırmızı meyvesini yedim çekirdeğinden ayırdım, şifa niyetine , önümüzdeki sene bende ekicem bakalım…

 298. Fuat ATABEY says

  Arkadaşlar narın tohumunu veya tazesini isteyen olursa ücretsiz gönderebilirim. Herkese acil şifalar dilerim.

 299. burak says

  arkadaşlar 17 yaşındayım endoskopi dedi doktor açıkcası korkuyorum kudret narının 2 gündür faydalarını okuyorum ve birazdan gidip alıcam başlıcam midemde yanma ve sürekli ağrı oluyo böle hastalıgı olupta geçen hastalar varsa lütfen yazsında umutlanayım Rabbim hrkse şifa versin

 300. burak says

  arkadaşlar ben bugun aldım kokusu inanılmaz iğrenç tadı falan kusmamak için zor tuttum kendimi ama şöle söleyim 1 kaşıkla bile mide ağrılarıma ve yanma gibi diğer hastalıklarıma iyi geldi gibi saatlerdir rahatım 1 hafta daha kullansam eminim geçer rabbim ne mucizeler yaratıyo herkesee geçmiş olsun soru sormak istyn varsa yazsın cevaplarım sürkli bakıcam sayfaya

 301. gaye says

  Ben bartindan aldim zeytin yagli ama1haftadr odada posette ünutmusum bozulmusmudur tadida kotu

 302. avci hayri says

  kendim yetiştiririm yılda dört beş kavanoz tüketirim sızma eytinyağlı olarakyaparım taşı yesem eritirim çok faydalı bir meyve herkezin bu mucizeden faydalanmasını isterim hastalanmadan kullanınki faydası olsun.

 303. nurcan says

  selam oğlumun midesi ilaç kullanmasına rağmen düzelmedi bende bitkisel yollara başvurmayı düşündüm fikirlerinizle aydınlandım bende bu kudret narından ekmek ve yetiştirmek istiyorum mümkünse banada ulaştırabilirmisiniz

 304. nurcan says

  0212424031 telim elinde tohum olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun allah rızası için

 305. nazmiye says

  Benim kızım 14 yaşında şeker hastası olduğunu yeni öğrendik dünya başımıza yıkıldı gibi çaresiz bir halde internette arıştırmaya başladım bu sayfa karşıma çıktı a dan z ye kadar okudum kudret narının faydalarını okudukça biraz olsun rahatladım gibi Ahmet beyin telefon numarasını alıp hemen aradık ve kudret narı istedik biz yurt dışında yaşıyoruz türkiyeye antalyaya gönderildi ordanda bize yolladılar Allah razı olsun kullanalı bir hafta oldu kızımın kan şekerinin düştüğünü farkettik acaba bunu ne kadar kullanmalıyız birinci kavonoz bitmek üzere bilgilendirirseniz sevinirim herkese acil şifalar dilerim.

 306. semizbahe says

  narları cam kavanoza parçıyarak koyun zeytin yağınıdoldurun narları geçsın vede en önemlisi 2 veya 3 hafta güneşte kalması lazım o köpürcek sonra asidini atcak ondan sonra sabahları aç karnına bir yemek kaşığı yeee

 307. ahmetturan says

  Merhabalar, buraya nefes teknigi sayfasindan geldim . bende galiba reflü var 3-5 aydir pek etkisini gostermiyordu ve doktora hic gitmedim. bu gunlerde netten hazir yemek aldim kola verdiler hediye kola beni bitirdi mideyi mahvetti. Neyse sorum şu; bunu nasil kullanicaz nerden alcaz ?? Marketlerde hazir olarak satilir mi ? Bilenler bana facebook veya mail yoluyla ulasabilirlerse sevinirim . mailim hep aciktir.
  Mail: ahmetturan26.amt @gmail.com

 308. deniz says

  Ben de dun aktardan balli olanindan aldim bu sabah ilk kez yedim gastrit sikayetim vardi umarim herkes gibi banada sifa olur…yalniz tohum ihtiyacim var kendim yetistirmeyi istiyorum bu konuda yardimci olabilirmisiniz..guzel_2001@hot

 309. sevda says

  Merhabalar ben 8aydir gastrit tedavisi görüyorum ve diyetlere uyuyorum ilaçlarını düzenli içiyorum ve iki kez endeskopi oldum bir kezppiyon alındı diyete ve ilaçlara devam dedi doktor benim aşırı kilo kaybı var ve inanılmaz ağrım ve yanma var ben bu kudret narini n ballı bitkisel karisimli mmacunualdim sanki yanma yyapmış gibi geldi burdada sayfayi okudum lütfen banada bilgi verin doğru olan karışımı mı yiyorum yoksa sade ballı yada sade zeytinyağlı mı kullanmalıyımlutfen yardimci olun şimdiden teşekkürler ve tum hastalarımıza şifa olur inşallah hepimize geçmiş olsun Ankara’dan sevda

 310. sevda says

  Birde benim karışım çam balı rezenepapatya vs iiçinde karışık bitkiler var nolur yardimci olun bıktım hicbirsey yiyememekten dışarı çıkmakta korkar oldum yine agrim olur yanmam olur diye sırtımavuruyor aağrısı bekliorum cevaplarını zi facebook adresime de yazabilirsiniz lütfen sevda ilkimsu atik ankaradan

 311. Melek says

  Allah aşkına biri cevap yazsın, midemde reflum ve bakterim var agrılarımdan cok sikayetciyim diye zeytinyaglı kudret narı aldım kullanmaya basladım ve hayatım boyunca hiç yanmayan midem cayır cayır yanıyor. Kendim de yapmadım aldım dikkatinizi cekerim. Aldıgım yerden mi kaynaklanıyor sizce ne yapmalıyım? Zarar vermesin? Maille ulasın bana lütfen ma1407120014@hotmail.com

 312. ismail topcu says

  Merhaba Arkadaşlar, En ideali Bal ile olanıdır, çam balı , kara kovan fark etmez, yanlız sahte ballara dikkat,
  pembesi olgunlaşmış meyveleri 3 adet çekirdeklerinden ayıklayın, 1 litrelik bal ile (fazla ince doğramayın ) karıştırp kavanozun ağzını kapatıp 1 ay bekleyin, 1 ay beklemeden sonra (propolis ) arının ürettiği bir madde , sabahları aç karnına ballı karışımımızı alıyoruz, akşam yatarken 1 çay kaşığının yarı boyutunda propolisi yutuyoruz , allahın izniyle 1 ay sonra hiç birşeyiniz kalmaz,

 313. Ayfer says

  Verdiğiniz bilgiler çok güzel ve hemen kudret narı ekmek için araştırmaya girdim bunun ekimi ve bakımıda kolay olduğu için 1cicek.net/index.php?s=ayrinti&URID=37 buradan tohumu temin ettim bakalım nasıl bir bitki olacak.
  Diğer yazılarınızda buluşmak dileğiyle.
  Ayfer TATLI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir