Kanı Temizleyen Bitkiler Hangileridir?

Kan Nasıl Temizlenir ve Kanı Temizleyen Bitkiler Nelerdir? Dulavratotu: Kan temizleyici bitkiler arasında yeralan Dulavratotu, kan ve lenfatik sistem dahil olmak üzere tüm dolaşım sistemi için çok güçlü bir arındırıcıdır. Deride hapsolmuş toksikleri temizlemekte de güçlüdür.

Milk Thistle bitkisinde bulunan silymarin adlı madde kan temizleyici etkiye sahiptir.

Isırgan yaprağının kan yaptırıcı, kan temizleyici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı etkisi vardır.

Ekinezya bitkisi de kan ve lenfatik sistem temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Ahududu kan temizleyici ve vücutta birikmiş zehirli maddelerin atılmasında yardımcı olur.

Kirazın kan temizeyici ve kan sulandırıcı özelliği vardır. Böbreklerde birikmiş zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcıdır.

Klorofil bitkileri yeşil yapan pigmenttir. Fotosentezle, güneş enerjisini emer ve onu bitki enerjisine dönüştürür. Klorofil tükettiğimizde, kanımıza ve hücre dokularımıza karışır. Bilimsel olarak, klorofilin moleküler yapısı, adım adım, kanımızı kırmızı yapan pigment-insan hemoglobinine benzer. Klorofil, dahilen alındığında, kırmızı kan hücrelerinin inşasına yardım ederek insan hücrelerini oksijenat yapabilir.

Klorofil, kandaki toksinleri ve asitleri etkisiz kılar ve onların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Zehir atıcı ve bağışıklık geliştirici özellikleri en uygun sağlıklı halin oluşmasına yardımcı olabilir. Klorofil, Vitamin K’da bolca bulunur. Vitamin K, vücutta, daha sonradan böbrek taşına dönüşen kalsiyum oksalat kristallerinin oluşmasına mani olan bir bileşik sağlar.

Sabahları aç karnına elma yenmesi kanın temizlenmesinde ve toksinlerin atılmasında yararlı olur.

 

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Kanı Temizleyen Bitkiler Hangileridir?” üzerine 6 yorum

  1. arkadaşımın kanı zehir olduğunu ve hiç bi şekilde ilaç kullanmaması gerektiğini söylediler bu yüzden ilaç kullanamıyor .ama ağrısı çok fazla ve böbrekleri bu durumdan çok etkileniyo bi tane böbreği zamanla iflas edebilirmiş günlerdiir uykusuz bu konuda yardımcı olurmusunuz belki ilaç haricinde bişeyler iyi gelebilir kanı temizlemek içiin

  2. Kanda iltihaplanma zehirlenme var ise ilaç takviyeli dulavrat otu ısırgan otu ve maydonoz sapı kaynatılır aç karnına içirilir. 1 saat kadar yemek yemesin. Tabi aç karnına olacak. Aynı zamanda ara alıştırmalık olarak sarı leblebi tozu yemesinde fayda var. Mümkünse bu bitkisel karışımları aç karnına tüketilsin.

  3. Annemdeki bademcik vücuttaki kanı zehirlemiş ne yapılabilir

  4. selamun aleykum arkadaşlar benim kanımda intihap var mis 1 senedir doktorlar bi çözüm bulamadı benim ne yapmam gerek acaba bilgilendirebilirmisiniz

Yorum yapın

css.php