Sivilcelerden Kurtulma Yolları Doğal

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Sivilcelerden Kurtulma Yolları. Sivilce yağ üreten bezlerin uzun süren ve tekrarlayan iltihabi bir hastalığıdır. Sivilce ergenlik çağı hastalığı olarak bilinmesine rağmen, tüm yaş gruplarını etkileyebilir.

Sivilce Nasıl Giderilir?

Niasinamid (Vitamin B-3)

International Journal of Dermatology 1995  Haziran sayısında yer alan klinik çalışmada  antibiyotik ilaç (klindamisin) ile %4 Niacinamide içeren jel karşılaştırılmış ve sekiz hafta sonra niasinamidin klinik başarısı % 82 çıkarken, antibiyotik tedavisinin başarı oranı ise %68 olmuştur.

Bu araştırmadan sonra Niasinamid, sivilceye karşı etkinliği klinik olarak gösterilmiş, çok güçlü, doğal, cilt ile uyumlu  bir bileşik olarak nitelenmiştir.

Niasinamid düşük dozlarda uygulandığında cildi yağlandırmadan nemlendirici etki göstermektedir. Yüksek dozajda uygulandığında ise doğrudan iltihap önleyici ve giderici özellikler göstererek, orta ve şiddetli sivilce iltihaplarını hızla giderip, cildin yapısını düzeltici ve kızarıklık önleyici etki sağlamaktadır.

Niasinamid krem, jel ve tek kullanımlık yüz temizleme mendili şeklinde satılmaktadır.

AHA (Meyve Asitleri)

Siyah veya beyaz noktacıkların giderilerek akneye dönüşmesini engelleyici etkileri vardır. Meyve asitleri hafif doğal peeling etkisiyle cildin üst katmanlarını hafifçe soyarak cilteki siyah veya beyaz noktaların uçlarını açarak içlerinin rahatça boşalmasına yardım eder.

Niasinamidin etkilerini güçlendirmek için kozmofarmasötik Jel veya Jel kremlere eklenmesi  başarı oranını artırmaktadır. Bu jeller cilde uygulandığında kısa süreli ve hafif bir şekilde ciltte bir batma, karıncalanma hissi oluşturur. Bu durum AHA meyve asitlerinin cilde girerek çalışmaya başladığının göstergesidir.

AHA meyve asitleri güneş duyarlılığını artıracağı için, bunları kullanan kişilerin doğrudan güneşe maruz kalmamaları veya niasinamid içeren SPF 15 güneş kremlerini kullanmaları gerekir.

PHA (Poli Hidroksi Asitler)

Sivilceye bağlı cilt lekesi ve pürüzleri fazla olan kişilerde niasinamid ile beraber uygulandığında  akne lezyonlarının giderilmesini sağlamasının yanı sıra cilde pürüzsüz ve parlak bir görüntü kazandırırlar. Poli hidroksi asitler iltihap giderici ve antioksidan etkilerinin dışında  zarif soyucu özelliğiyle de akneye karşı bakım yaparlar. Ciltteki kızarıklık, ince kılcal damarlar gibi görünümsel proplemleri gideren güçlü nemlendirici etkiye sahiptirler ve bu nemlendirmeyi gerçekleştirirken de cildi yağlandırmazlar.

Pantenol (B5 vitamini)

Pantenol içeren ürünler hafif ve orta derecede sivilce sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Tek başına ya da diğer maddelerle beraber kullanılmaktadır.

Linoleik Asit

Bazı araştırmalar ciltte linoleik asit adlı yağ eksikliğinin akne oluşumuna neden olduğunu göstermektedir.Yapılan klinik çalışmalarda linoleik asit veya yüksek oranda linoleik asit içeren Evening Primrose Oil gibi güçlü iltihap baskılayıcı ve de antioksidan etkileri olan maddelerin akne oluşumunu engelleyici etkisi tespit edilmiştir. İçeriğinde Niasinamid, Evening Primrose Oil ve Pantenol (B5 vitamini) gibi doğal bileşikler içeren jeller akne sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Sivilcelerden Kurtulma Yolları Doğal” üzerine 4 yorum

  1. arkadaşlar 4 sene sivilce ile ugrasan biri olarak internette veya cevrenizde sivilce icin bir çok öneri sunanlar olacaktır tecrübeyle sabit ! bu söylenenlere hiç aldırış etmeyin her insan vücudu farklı şekilde yağ bezesi üretir ve ona göre şekillenir sivilceler. İlk olarak asla yüzünüze cisim temas ettirmeyin bu eliniz veya başkasının eli de olabilir çok sık suyla yıkamayın ve en önemlisi bir uzman veya normal hekime danışın kendı kafanızdan İLAC VEYA MASKE YAPMAYINNN !

  2. vitiligo icin ne önerilebilinir. cağın hastalığı yeni bir cilt sorunu cildın bazı yerlerin beyazlanması ki insanın pisikolojisi dahi bozuluyor. çözüm ve carelerini bulan lütfen yazsın.

  3. lakin ben bir tane kulllanıyorum onu bırakıp senin ilaç tedavini kullanırsam ….sorun olur mu etki eder mi yani

  4. Sivilce sorunu yaşayanlara yoğurt ve limon maskesini tavsiye ediyorum. 1.5 yemek kaşığı süzme yağsız yoğurtla birlikte 2 yemek kasığını geçkin taze limon suyunu güzel krem kıvamını aldırana kadar kaşıkla ezin yüzünüzün sivilceli kısımlarına sürün maske gibi ve 2o dk sonra yıkayın hafif hareketlerle kurulayin. 4 gün üst üste yapıp bi kaç gün ara verin ben yapıyorum Allaha şükür çok memnunum

Yorum yapın

css.php