Anti Aging Takviyeleri Nedir?

Vücuttaki her bir hücrenin belirli bir yaşam süresi vardır ve ölmeden önce, kendini yeni, taze bir hücre ile değiştirir. O zaman yaşlılık neden husule gelir? Çünkü, her bir yeni hücre üretiminde, bir bozulma söz konusu olur, bu da yaşlanma sürecine neden olur.

Bir çok bilim adamı, serbest radikallerin önde gelen yaşlanma ve hastalık sebebi olduğuna inanmaktadır. Serbest radikaller; vücudumuzda ve yüksek derecede reaktif, istikrarsız, yıkıcı ve hücresel hasar ve aksaklığa sebep olacak ortamda bulunan moleküllerdir.

Serbest radikaller yaşlanmaya sebep olsa da, vücut fonksiyonlarının doğal parçalarından biridir. Erken yaşlanma belirtileri ve genel sağlığın zayıflaması, ancak, vücudun başedebildiğinden daha fazla sayıda serbest radikalin devreye girmesiyle oluşur.

Bu serbest radikallerin saldırılarını durdurabilir miyiz? İyi haber, doğanın bize bu serbest radikallerle savaşacak malzemeleri sağlıyor olmasıdır. Onlar antioksidanlar olarak bilinir ve vücuttaki serbest radikalleri nötrize eder, hücre ve doku hasarını engelleyerek yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Anti Aging Takviyeleri Ne İşe Yarar?

Anti oksidanların bir çok farklı besin kaynağından alınabilmesi gerçeğine karşın, zayıf beslenme, bir çok kişinin gerekli miktarları yemediği anlamına gelir. Dahası bir çok gıdanın daha masaya gelmeden  besin içerikleri azalır, bu da gerekli miktarda antioksidan alma durumunu zorlaştırır.

Bu, tek yapmanız gerekenin anti-aging sağlık takviyeleri almak olduğu anlamına gelmez. Yeterince taze meyve ve sebze tüketmek, sürekli egzersiz ve iyi bir uyku; hepsi serbest radikallerin sebep olduğu hasarı azaltmada esastır. Anti-aging takviyeleri, sağlıklı bir yaşam biçimi için tamamlayıcıdır.

Bir çok besin, güçlü antioksidatif etkiyi vaadeder, alfa lipoisk asit, acetil L-karnitin koenzim Q10, yeşil çay, resveratrol sadece bir kaçı olarak sayılabilir. Bunlardan biri ya da bir kaçını içeren bir çok anti-aging takviye mevcuttur. Ancak onları ayrıca kullanmak pahalı olabilir, genel sağlık, iyi ve uzun yaşamak için beklenildiği kadar etkili olmayabilir.

En iyi Anti-aging Takviyesi Nasıl Seçilir?

Bir çok bitkisel takviye, etiketinde listelenmiş maddeleri içermeyebilir ve hatta, sağlığınıza kötü yönde etkileyebilecek ilave maddelere de sahip olabilir. Bu yüzden acele etmeyin, iste size birkaç ipucu…

Bazı besinler, birlikte alındığında, bir diğerinin etkisini çoğaltır; örneğin, alfa lipoik asit ve asetil L-karnitin kombine edildiğinde oldukça güçlü bir antioksidan ve anti-aging etkisi oluştururlar. Özellikle, maksimum etki ve güvenliği sağlayabilmek için, böylesi formülleri üretebilecek nitelikte bilimsel ehliyete sahip üreticiyi arayın.

Hastalık, bedenimizin doğal bir durumu değildir ve yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçası da değildir. Anti-aging takviyeleri, gerekli besinleri sağlayarak doğal dengeyi korumaya yardımcı olur, ama sihirli bir maddenin bunu yapabileceği üzerine de bilimsel bir kanıt yoktur.

Bu yüzden, en güçlü antioksidanları ve diğer yaşamsal besinleri birleştirmiş anti-aging takviyelerini seçmek, her bir hücreyi ve toplam olarak bedeni gençleştirmek adına en iyi seçenektir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Anti Aging Takviyeleri Nedir?” üzerine 3 yorum

  1. c vitamini ve çinko CoenzymeQ10 çok iyi bir anti-aging takviyesidir.

  2. Fatma gnc ve life time de var. Life time ın Alpha Peptide Capsules araştır derim

  3. Merhabalar,
    İpucuna ürün adı verseniz ya da doğal yöntemlerle yapılabilecek bir şey ise, bir tarif te olabilir. Ürün seçerken bir sürü formül ve katkı maddesi yazıyor. Çaresiz birini seçip almak durumunda kalıyoruz. Alfa lipoik asit ve L-karnitin içeren bir veya bir kaç ürün adı verebilir misiniz lütfen?:))
    Teşekkürler.

Yorum yapın

css.php