AHCC ve HPV Virüsü

Teksas Üniversitesi’nden bilimadamlarının fareler üzerinde gerçekleştirdiği bir deney, özel tür bir mantardan elde edilen Hexose bileşiminin (AHCC) rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsünü yok edebileceğini ortaya koymuştur. Söz konusu araştırma AHCC’nin  bağışıklık sistemini harekete geçirerek HPV’yi 90 gün içinde yok ettiğini ve tümörün büyümesini yavaşlattığını göstermiştir. Araştırmanın sonuçları Florida’da düzenlenen Jinekoloji-Onkonoji Derneği’nin 45. toplantısında sunulmuştur.

AHCC Nedir?

AHCC  (active hexose correlated compound), bazitli mantarlar familyasına ait türlü mantarların (vejetatif bölüm) miselyumundan yapılan patentli bir bileşiktir. AHCC’in eşsiz bileşiği zengin bir polsakkaritler, (beta glukan 1.3 ve aktive hemiselülöz) glukoprotein, aminoasit ve mineral kaynağıdır. Shiitake de dahil olmak üzere, farklı çeşitlerdeki tıbbi mantarların enzimatik modifikasyonuyla üretilmiştir. (Amino Up Chemical Co. Ltd.de, Faculty of Pharmaceutical Sciences Tokyo University’den Dr.Toshiko Okamoto tarafından araştırılmış ve geliştirilmiştir)

AHCC’nin, özellikle NK hücre fonksiyonunu %300 ve fazlası arttırmak, T hücreleri, makrofaj ve sitokin aktivitelerini canlandırdığı belgelenmiştir. AHCC’in, sitokin savunma mekanizmasını canlandırma yoluyla, enflamatuar karşıtı etkileri de mevcuttur. Japonya’da 1987’den uygulanan çeşitli klinik deneyler, AHCC’in bağışıklık sistemini desteklediğini göstermiştir. Hokkaido Üniversitesi, Kyorin Üniversitesi ve Teikyo Üniversitesi’nde araştırmalar yapılmış;  U.S. Colombia Üniversitesi, Kaliforniya Üniversitesi, Davis, Harvard Üniversitesi Faulkner Hastanesi ve Morehouse Tıp Okulu’nda yürütülen çalışmalarla desteklenmiştir.

İnsanlar üzerinde yapılan klinik çalışmalar, AHCC’in, doğal ve adaptif immün yanıtı değiştirdiğini göstermiştir.

• NK hücrelerinin aktivitelerini %300-800 arası yükselterek

• T hücrelerinin sayısını %200 e varan bir oranla çoğaltarak

• Sitokin üretimini çoğaltarak,

• Dendritik hücrelerin miktarını çoğaltarak

• Makrofaj sayısını çoğaltarak

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“AHCC ve HPV Virüsü” üzerine 3 yorum

  1. saglikli bireylerin kullaniminda herhangi bir sakinca var midir?

  2. Emire, endonezyadan nasıl temin ettin? lütfen bilgi verirsen çok ihtiyacım var çünkü

  3. endonezyadan getirttim ahcc umarım mişime yarar. son çarem bu :S

Yorum yapın

css.php