Balık Yağının Faydaları

Balık yağının faydaları içerdiği omega 3 yağ asitlerinden kaynaklanmaktadır.Nesiller boyunca, anneler çocuklarına sağlıklı olmaları için morina balık yağı verdiler. Şimdi anlaşılıyor ki anneler en doğrusunu bilirlermiş. Geçen on yıllarda, araştırmalar balık yağının faydası olarak depresyonu hafifletmekten diyabeti önlemeye kadar uzun bir fayda listesini ortaya koymuştur.

Balık yağı takviyelerinin sağlık yararının anahtarı omega 3 yağ asididir- bedeniniz tarafından bütün hücrelerin temel yapı taşı olarak kullanılan temel bir yağ asididir. Omega 3 vücudunuzda sağlık hücrelerinin temelini oluşturduğundan, balık yağının faydaları bedeninizdeki bütün sistemleri etkiler. Balık yağının içinde EPA ve DHA adı verilen Omega 3 yağ asitleri vardır.

Omega 3 yağ asitlerini vücut üretemediği için dışardan besinlerle alınması gerekir.

Balık Yağı Faydaları Nelerdir?

• Omega 3 sağlıklı nöral yolları oluşturmak için temel teşkil ettiğinden balık yağının faydaları özellikle nörolojik ve psikolojik rahatsızlıklarda hissedilir. Şayet beden yeterli omega 3 ‘e sahip değilse, beyinden vücudun diğer yanlarına mesajları iletecek kolları başka bir yağ asidinden kuracaktır- omega 6 ile. Araştırmacılar omega 6 dan kurulan sinir hücrelerinin omega 3 ile yapılanlardan çok farklı olduğunu buldular. Bunun sonucu olarak, beyniniz “ sinyallerini karışık alabilir “, bu da depresyon, bipoler bozukluk ve birçok başka psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

• Balık yağının diğer faydaları diyabetin ve diyabetin sebep olduğu hasarların önlenmesini içerir. Balık yağı takviyeleri maküler dejenerasyona bağlı görme kaybı ve bir dizi başka rahatsızlıkları önleyebilir.

• Eskimoların hayvansal yağ bakımında zengin beslenmelerine rağmen kandaki kolesterol düzeyinin düşük çıkmasının sebebi araştırıldığında bunun omega 3 yağ asidinden kaynaklandığını gösteren tespitler yapılmıştır. Eskimolarda Batılılara nazaran çok daha az kalp hastalığı görülmektedir. Omega 3 yağ asitleri kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu bir destektir. Total kolesterolü ve trigliserid seviyesini düşürücü etkisi bulunur. Kan basıncını düşürücü ve kanı inceltici etkisi vardır. Balık yağı faydaları açısından öncelikle kalp dostu denilebilecek bir besindir. Kalp krizine karşı koruyucu etkisi vardır. İyi kolesterolü yükseltici etkisi bir diğer balık yağı faydası olarak belirtilebilir.

• Bazı araştırmalarda balık yağının tümör gelişimini yavaşlatıcı etkisi gözlenmiştir. Saflaştırılmış omega 3 yağ asitleriyle beslenen farelerde  kolon, akciğer, prostat, meme gibi farklı kanser türlerinin yavaşlatılabileceği saptanmıştır.

• Düşük kilolu doğan bebeklerde temel yağ asitlerinin eksik olduğu ve bununda bebeklerde zeka seviyesini olumsuz bir şekilde etkilediğine dair de araştırmalar bulunmaktadır.

• Dikkat eksikliği görülen çocuklarda balık yağı kullanımı bu sorunun giderilmesinde olumlu yararlar sağladığı son dönemlerde daha sıkça dile getirilen bir tespittir. Doktorun önerdiği doza uygun olarak çocuklarda balık yağı kullanımı tavsiye edilmektedir.

• Balık yağının çocuklarda zihinsel gelişimlerini olumlu etkilediği ve öğrenme kapasitesini artırdığı gözlemlenmiştir.

• Yurt dışında yapılan bir araştırma sonucunda omega 3 ün akıl sağlığı üzerinde katkılar yaptığı ve beynin yaşlanma sürecini yavaşlattığı belirtilmiştir. Alzheimere karşı koruyucu nitelikleri olduğu tespit edilmiştir. Omega 3 yağ asitleri en çok beyinde bulunur.

• Omega 3 ün beyindeki işlevinin depresyonu önlemede etkili olduğu da belirtilen bir bulgudur. Depresyonda olan hastalarda yapılan incelemede omega 3 oranının düşük oldugu görülmüştür.

• Romatizmal artritte eklem şişliğini ve ağrılarını hafifletici etkisi olduğu görülmüştür.

• Balık yağı astım hastalığında da yarar sağlayabilir. Balık yağı  damar yüzeyini genişletir ve bu şekilde dokular tarafından daha çok oksijen alınabilir.

• Gerçekten, geçen on yılda, muhtelif araştırmacılar balık yağı veya omega 3 ile diyabet, kalp hastalığı, depresyon, bipoler rahatsızlık, psoriasis, obezite, yeme bozuklukları, ADHD, şizofreni, osteoporoz, iltihaplı bağırsak hastalığı, maküler dejenerasyon, kolon kanseri, meme kanseri, astım ve prostat kanseri arasında ilinti keşfetmişlerdir.

Balık Yağı Çeşitleri

Balık yağları 2 şekilde üretilir. Balığın bedeninden çıkarılan balık yağları ve de balığın karaciğerinden elde edilen balık yağları. Balığın karaciğerinden elde edilen yağlar yüksek oranda A vitamini içerir. Karaciğerden çıkarılan balık yağlarını hamileler kullanmamalıdır. Yüksek orandaki A vitamini anne karnındaki bebeğe zarar verici nitelik taşır. Gebelikte balık yağı kullanımı için balığın bedeninden üretilen balık yağları tercih edilmelidir.

Balık Yağı Kullanımı :  Günde 1-3 gr alınır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi günlük 3 grama kadar kullanılabileceğini belirtmiştir.

Kaliteli ve Gerçek Balık Yağı

Balık yağının yararlarını elde edebilmek için kullandığınız ürünün civa kurşun ve diğer ağır metaller ile kirletilmemiş balıktan elde edilen farmasötik kalitede balık yağı olması gerekir.

Zararlı kimyasallara ve cıvaya maruz kalan balıktan elde edilen ürünler kullanılmamalıdır.

Moleküler Damıtılmış Balık Yağı

Moleküler damıtım vakumlama sistemiyle gerçekleştirilen saflaştırma yöntemidir. Bu uygulamayla metaller, PCBler ve diğer zararlı toksinler etkili biçimde ayrılarak insan kullanımına uygun hale getirilir.

Ancak bu yöntem oldukça masraflı bir saflaştırma işlemidir. Gerekli ekipman ve şartlar pahalı ve zordur. Bütün balık yağı takviyesi üreticilerinin bu yöntemle üretim yapmaları olanaklı değildir.

Üreticilerin bir bölümü  genellikle basit bir filtreleme sistemiyle çalışırlar. Bu hafif filtreleme işleminden  sonra, balık yağı kapsüle edilir ve şişelenir. Ancak bu yöntem zararlı maddelerin hepsini atmada yeterli olmaz.

Böyle bir durumda bu tür firmaların ürünlerinde kullandıkları balık yağının fazla kirletici atığa maruz kalmamış olmalarını ummaktan başka çare yoktur!

Balık Yağı Kullanımıyla İlgili Not;

Sentetik kan sulandırıcı ilaç alanlar ve düzenli olarak aspirin kullananlar aynı anda omega 3 balık yağı almamalıdır. Ameliyata girecek kişiler ameliyattan önce omega 3 kullanımını bırakmalıdır. Bu özellikle de kan sulandırıcı etkisi olan bütün ürünler için genel bir uyarıdır.

Balık yağı ürünleri balık yağı kapsülü ve balık yağı şurubu olarak eczanelerde bulunmaktadır.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. sadiki mamut makedonya says

  cok memnunum sizlerin yazdiginizdan, cok faydali sözler okudum.yasim -59 40 yil balik yagi kulaniyorum,her gun yarim cay bardagi saba sahat 9 iciyorum ,ve kave alti yapmiyorum,cünkü ictikten 10 dakika sonra kendimi tok isediyorum.günde yalis ögle yemegi yiyorum.senede 15 litre omega 3 möller tran norvec natüral balikyagi kulaniyorum .Allaha -sükür hic ilac bugünekadar kulanmadim celik gibiyim,vucudumu ve gözlerim sindiyekadar Allaha sükür cok iyi yorgunlug hic yok holesterol negatif yok triglicerin yok,yanlis nefsimkuvetli ,rahat brakmiyor.tansijon normal,seker normal.herkeze tafsi ederim iciniz selamlar,MAMUT.

 2. sadiki mamut makedonya says

  BALIKYAGINDAN DAHA FAYDALI HIC BIR SEY YOK:RICA EDERIM HEPINIZ KULANIN:MAKEDONYADAN SELIMLAR:SADIKI MAMUT:ALLAHA EMANET OLUN:SIZIN YAZILARINIZA ALLAH SEVAP YASIN ALASMARLADIK:

 3. BERİL ÖZYOL says

  12 YAŞINDAYIM VE ANNEME BALIK YAĞI KONUSUNDA ISRAR ETTİM.ANNEM ALDI İLK İÇİŞTE BEĞENMEDİM AMA DAHA SONRA ALIŞTIM BENCE SİZDE DENEYİN ÇÜNKÜ BALIK YAĞINDAN FAYDALI BİR ŞEY YOQ!!!!

 4. arda kara says

  ya bu nun zayıflamada veya boy atmadada faydası var mı bu konu hakkında lütfen yardm edin ?:S ve fiyatı ne kadar

 5. ahmet safa says

  Bende 10 yaşındayım ve balık yağı kullanıyorum.Bundan çok memnunum.Temennim sizlerinde balık yağı kullanması.Hepinize balık yağı ile sağlıklı gelecekler dilerim

 6. resulbaba says

  slm arkadaşım benim yaşım 20 kilom 58 boyum 1,68 boyumun 10 cm daha uzamasını istiyorum boyum uzarmı balık yağı kullansam

 7. sidem says

  (arda kara) arkadaşım bunun boy atmada yararı var ama klio vermede yok tam tersi kilo yapıoyor ben kullandım 1 sene boyunca 7-8 kilo aldm

 8. güngör says

  slm arkadaşım, yaşım 24, 2 aydır omega3,omega6,omega9 içeren balık yağı ( kapsül şeklinde) kullanıyorum etkisini hissetmiyorum nekadar sürede etki eder gerçek balık yağı ile piyasadaki sahte balık yağını nasıl ayırt ederiz bilgilendirirseniz sevinirim.

 9. vedat says

  gerçektende çok faydalıymış ben kullanmıyorum ama doktorlar fazlasıyla alınması yönünde hepiniz allaha emanet oluN ….

 10. ayshenur says

  yhaa balıkyağı kilo yapıyo diyolar acaba boy uzamasında etkisi varmı lütfen bilgilendirirseniz sevinirim…

 11. kübra says

  ben 16 yaşındayım yaklaşık 1.5 senedir balık yağı kullanıyorum .boyum 156 iken 1.60 oldu. umarım içtikçe bi r zaman daha devam eder bubun yanı sıra yorgunluğuma,halsizliğime de birebir geldiğini söyleyebilirim yani tavsiyee ediorum ben…

 12. esra says

  arkadaşlar merhaba 20 yaşındayım 50 kıloyum boyum 1,60 kılo almak ıstıyorum ama çok ıstahsızım balık yağının boy ve kılo artısındakı etkısı yuzde kaç acaba

 13. emreusa says

  kucuk yastaki arkadaslar boy uzatmak icin sut icip basketball oynayin. 20 yasindan sonra zaten boy uzamiyor,, balik yagi daha cok beyine kalbe ve kilo almaya faydali bisey diye biliyorum..

 14. Futbolcu says

  arkadaşlar her doktor size ne işe yaradığını tam olarak söylemez ama bizim kulübün doktoru bize tavsiye ederken kilo alıcağımızı boyumuzun uzuyacağını söylemişti.(ankara spor külübü doktoru)

 15. buket gökbulut says

  arkadaşlar yaşım 16 gerçektende boya ve kiloya etkisi var şuan boyum 1.78 ve 1 sene çnce 1.50 liydi balık yağını öneriorum kullanın

 16. fatih says

  tabiki var boy atmada faydası olmazmı fiyatı özel yerlerden alırsan 65 tl en güzel balık yağı forever living in

 17. fatih says

  aç karnına kullnırsan tokluk hissi verir ama kilo aldırmana yardımcı olur en güzel balık yağı flp nin yardımcı olabilirim

 18. uğur says

  arkadaşlar balık yağının herşeye faydası vardır yanlız sabahları ac karna içmek gerekiyor ben karadenizliyim eyer mümkünse bol bol hamsi tüketin (eyer balık yağının kokusuna tadına dayanamıyorsanız)cünkü hamside omg3 deposudur

 19. Fatma says

  Selam, ben 20 yasindayim boyum 155 ve kilom 47, balik yagi kullanirsam boyumm uzarmi, bilen var mi?? (:

 20. cana says

  ben 50 yasındayım guatr ameliyatı oldum 2001 de
  alabılırmıyım

 21. gizem says

  balık yağının kapsülü mü daha faydalı yoksa şurubumu faydalıdır?hangisini kullansam daha yararlı olur

 22. özlem says

  balık yagı boy uzatır mı??benım boyum 1.55 15 yasındayım 1.65 olur muym kullanırsam

 23. karslı says

  slm arkiler benim kilom 50 boyum ise 1.52 balık yagı almak istiyom ve kullanmak istiyom ama gercek balıkyagı almak istiyom ama hep kapsülleri var gercek balıkyagını nerden alabilirim lütfen söleyinn bide balıkyagı boy uztatıyomu ????

 24. adım avni says

  eğer faydasını gördüyseniz banada yazın bende kullanayım saygılar

 25. sena says

  ban 9 yaşındayım ve omega gold balık yağını içiyorum kapsülsüz ama… çookkkkkkkk memnunnn…mum

 26. saadet çelikbilek says

  10 yaşından beri kullanıyorum.Ve çok memnunum babamda kullanıyor.Ailecek kullanıyoruz herkese tavsiye ederimmmmm

 27. eda says

  slm ben 30yasindaym ve yeni balik yagi kulanmaya basliyorm bu gun kendim aldm eczaneden….nasil,, gunde 2 defa sanirm kulaniyoruz onun disinda yan etkileri varmi bilmiyorm

 28. sema says

  polis olmak istiyorum boyum 1.60 5cm ihtiyacım war gerçekten uzatıyormu..faydasını görenler lütfen yazsın arkadaşlar..şimdiden teşşkr..

 29. ŞEYDA says

  Merhaba;

  16 yaşındayım ve boyum 1.58.Çok kısayım ayrıca polis olmak istiyorum yani boyumun 1.65 olması lazım. Acaba 1 yıl boyunca balık yağını kullanırsam boyum 7,8 santim uzarmı ? Lütfen cevap yazın eğer olumlu ise derhal kullanmaya başlayacağım.

  TEŞEKKÜRLER.

 30. ekol says

  arkadaşlar eşim 4 aylık hamile hangi marka balık yağı kullanmalıyız nasıl temin ederiz bilen varsa yazsın teşekkürler

 31. Deniz says

  merhaba adım deniz 17 yaşındayım.. sarkoidoz hastasıyım.. dzenli aldığım ilaçlar war.. byum 1.53 kilom 38.8 çok çbk kilo kybediyorumm.. balık yağını tavsiye ettiler. bugün aldıkk.. ynlız kullanıp kullanmamakta tereddüt ediyorum.. snuçta ilaç alıyorumm.. kullandığım ilaçlar kemik içn ve steroid kllanıyorum.. emailme cvp verirseniz çokk sevinirim..

 32. polisadayı says

  19 yaşımdayım yalın ayak 164 boyum 60 da kilom balık yağı şurubunu aldım kulllanmaya başladım.Düzenli her akşam içiyorum .ne kadar zaman sonra uzarım ayrıca boy uzaması bayanlarda kaç yaşında duruyor ?

 33. yaroş says

  14 yaşındayım boyum 156 bi 10 cm uzamak istiyorum. yararı olur die balık yağı kapsülü aldım . şurubu çok kokuyo içemiyorum.bu kapsül balık yağından 1 sabah 1 gece almaya karar verdim.yararı oklur mu?lütfen cwp 165 olur mu boyum anne boyu 153 baba boyu 181

 34. tufan says

  balık yağ ı kulanmayı denicem boyumun artması kaç sene sürer

 35. Fatih AKÇA says

  Ben Gıda Mühendisi ve beslenme öğretmeniyim.Balıkyağı ile ilgili her türlü sorularınzı yanıtlarım. mail adresim fatihakca14@gmail.com
  telefonum 05056406481

 36. Esin says

  foreverliving ürünlerini kullanmnızı tavisye ederim size.Balık yağının gerçek olduğunu orda ispatı var.Bana mail atabilrisiniz sizi bu konuda bilgilendirebilirm.

  Saygılar

 37. kpt. umut says

  arkadaşlar neden balık yağı yemek veya içmek vs. işlemden geçmiş ürünleri kullanmak istiyorsunuz ki hem nasıl üretildiklerini bile bilmiyorsunuz değil mi? bence anlamsızzz. BOL BOL BALIK YEMELİSİNİZ. BEN HAFTANIN YEDİ GÜNÜ BALIKLA BESLENİRİM ve bundan memnunum hepinize tavsiye ederim.:)

 38. Hasret says

  Merhaba kullandigin balik yaginin ismini yazarmisin buket gokbulut?
  simdiden tesekkur ederim

 39. gülsüm anne says

  benim oğlum 15 aylık çok zayıf versemmi vermesemmi kararsızım
  kimisi ii değil diyo
  kimisi ii diyo şaşırdım kendinden emin olan söylesin lütfennnnnn

 40. Uğur says

  Omega-3 Balık Yağı kapsüllerini, doktor olan amcamın tavsiyesiyle 10 yaşımda kullanmaya başladım. Şuanda 21 yaşımdayım ve çok şükür hem zihinsel, hem bedensel sağlığım çok çok iyi. Ailemde 1.75 cm’den uzun boylu erkek yok; ama benim boyum 1.92 cm. Sanırım bunu balık yağına borçluyum. Herkese tavsiye ederim.
  Sağlıcakla…

 41. Gizem says

  Omega – 3 Balık yağı besin tamamlayıcısı olarak en iyi marka Forever Living Products olduğu belirlenmiştir. Tamamen bitkisel olan, domuz yağı içermeyen, ve midede 15 dakikada eriyen kapsüller şeklindedir, diğer firmaların kapsülleri ise 2 erir. Eğer ilgilenen varsa guzelaysarova@hotmail.com adresimden ulaşabilirsiniz. Gerekli durumlarda uzmanla görüştürebilirim.

  Boyu uzaması isteyen arkadaşlara Kalsiyum içerikli besin tamamlayıcılar tavsiye ederim. Kemik ve kas gelişimini etkiler. mailden bana ulaşabilirsiniz…

 42. MUSTAFA says

  ben balık yagı kapsüllerini yeni kullanmaya başladım şimdilik boyum uzamadı ama halsizligimi yorgunlugumu azallltı bu arada ilacı almaya devam ediyorum inşallah boyum uzar 15 yaşındayım

 43. zayıff says

  MERABA ARKADAŞLAR 20YAŞINDA Bİ GENCİM BOYUN ÇOK UZUN 1.92 FAKAT KİLOM 56 AZ ÇOK GÖRÜNTÜMÜ TAHMİN EDEBİLİRSİNİZ ÇOK ZAYIFIM NE YAPTIYSAM KİLO ALAMADIM HİÇ İSTAHIM YOK GÜNDE TEK ÖĞÜM YİYORUM ODA AKŞAM 5TE BAŞKA YOK BU GÜNDEN İTİBAREN BALIK YAĞI KULLANMAYA BAŞLIYORUM HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN SAĞLIKLI KALIN…

 44. berkay says

  merhabalar herkese;
  balık yağı/balık yağı kapsülleri kullanırken, omega-3 oranı yüksek olan ürünleri tercih edin. balık yağı kapsüllerini 16 yaşından itibaren kullanmaya başladım. şuanda 20 yaşındayım. 16 yaşındayken boyum 162 cm’di, şuan 186 cm. sanırım boyumun uzamasında balık yağı etkili oldu.

 45. esra says

  ben altı yıldır oğluma balık yağı kullanıyorum.araştırdım en iyi balık yağı seven seans portakallı.kesinlikle tavsiye ederim.

 46. yagmur says

  slm ben balık yagını kulanmaya baslayalı 5 gn oldu 170 boyun dym ve 47 kilyum acaba kılo alrmym ve bym daha uzarmı .ve ne kadr surede gercekleşir . :)

 47. recep says

  balık yağının faydalarını yeni duyduk denedikten sonra gerçek mi diye yazarım.

 48. Can_01 says

  Ben 20 yaşındayım bugün balık yağı hapı aldım,boyum 1.78 ve bir erkeğe göre kısa olduğunu düşünüyorum,bu yüzden takviyelerle umarım 1.80 üstü olabilirim,kesinlikle faydası var bu hapların ama iyi marka olmak şartıyla,iştahınız yoksa da mutlaka deneyin derim,hiç bir yan etkisi yok.

 49. emre yıldırım says

  balık yağı kullanmak gerçekten sizin ve sağlığınız için çok iyi . ama ben diyorum ki piyasadaki en iyi balık yağı ulaşmak için bana ulaşın . farkı ufak bir deneyle sizde anlayacaksınız . iyi günler .

 50. Kr@L says

  Ben 18 yaşında bir erkeğim. Boyum 175 cm. Yaklaşık 1 senedir boyumun uzaması için GNC balık yağı kapsülleri kullandım, boyumun uzamasına hiç faydası olmadı. Bence boy uzunluğu genetik. Balık yağı boy uzatmıyor..

 51. nimet says

  arkadaşlar ben 18 yaşındayım.boyum 1.58.polislik icin 1.65 olmam gerek.balık yağı kullansam bir senede 7 santim uzayabilirmiyim??lütfen bilgisi olan varsa cevp yazabilirmi??

 52. sago says

  arkadaşlar ben polislik için başvuru yapmak istiyorum ama 6 cm eksik balık yağı aldın uzar miyim bide kilo aldırıyor mü çünkü rejim yapıyorum zaten 4 kilo fazlam var :-)

 53. Adilcan says

  Arkadaşlar ben 15 yaşındayım 55 kiloyum 175 boyundayim 185 olmami saglarmi balık yagı Simdi gidip alacam çünki!

 54. Mine says

  ben lityum karbonat kullanıyorum .. balık yağıyla olur mu ?

 55. şeniz says

  doktora danışmanızı öneririm çünkü kan sulandırıcı ilaç kullananlar ve hamileler için önerilmiyor

 56. şeniz says

  merhblar bana bu konuda yardımcı olablrmsnz kalite için hangsnden satın almalıyız

 57. h.nisa says

  boy sornu olan arkdaslar bnm bi tandgm da bu sorndan doktora gtmsti ona sadece mısır ekmegi yemesini sölemş doktor..ve o sadece mısr ekmegi yemş uzamş..bn de dencem..belki yararı olr diye söylim dedm..

 58. Hakan says

  slm ben 18 yasındayım 60 kıloyum 1.81 boyundayım cevreden aldıgım bılgılere göre balık yagı boy uzatıyor ve kılo aldırıyormus benımde acil kılo almam laızm ne yapsam ne etsem kılo alamıorum balk yagını 1 haftadır kullanıorum bajalım ilerde ne olacak gorecegiz. ayrıca kemık gelısmlerı ve vücudu şişirmek gıbı maddeler varsa her turlu bılgınıze talıbım lutfen yardımcı olun artık kılo almak ıstırum boyuma gore cok zayıfım. herkesten yardım istiorum şimdiden tesekkkurler… en kalıtelı balık yagı hangısı ve fıyatı nedir.. ?

 59. arda says

  arkadaşlar ben balık yağı kullanıorm kilo almadım boyum 7 cm uzadı 4 ay oldu balık yağının markası marincap tavsiye ederim 2 ay kullanıosunuz 2 ay ara veriosunuz böyle böyle devam ediyosunuz

 60. Yasin says

  16 yaşındayım 1.85 boyum var hic balık yemem ayrıca balık yagida kullanmadim ben bazi arkadaslarin yorumlarini okudum 1yilda 7-8cm uzarmiyim diye bence balik yagi almayin cunku Boy uzatma konusunda bir faydası olduguna inanmıyorum şahsen bence uzun boylu olmak tamamen genetik bir olay arkadaslar bence balık yağı almayınız.

 61. nimet says

  dogum kontrol hapiyla birlikte aliniyo bilgi verirseniz cok tesekkür ederim iyi günler.

 62. ercan says

  slm ben balık yagı kullandım bence faydalı alın şuan kilom 65 iyi kilom kilo almak istiyorsanız balık yagı alın

 63. heinz feneis says

  büyüme sütü-devam sütü diye sütler var ya çocuklara içirirler ondan için 1000ml hergün bi de barfiks çok işe yarıyo.

 64. hasan says

  arkadaşlar ben sağlıklı yaşam sektöründeyim insan sağlığına faydalı bir sürü ürünler var tabiki bu ürünlerhakkında bilgi sahibi olmalıyız günümüz şartlarında yediğimiz içtiğimiz yiyecek ve içeceklerde 15 binden fzla kimyasal madde var ekmekte bile 14 çeşit kimyasal var bu nedenle çabu hastaoluyoruz kanser vakaları çoğalıyor bu gerçekleri bilen bir insan bunun için tetbirler alması gerektiğini bilir ve sağlığını korumak için mutlaka gda takviyesi için sağlıklı yaşam ürünleri kullanma ihtiyacı hisseder bu gıda takviyeleri vucuda nufus eden kimyasalları dışarıya atmaya yarar geniş bilgi çin bizi araya bilirsiniz dokdor eşliğindeki seminerlerimize katıla bilirsiniz bizi arayın lütfen 05553623411 saygılarımla

 65. dilay says

  balık yağı boy uzatırmı beni bilgilendirriseniz sevinirim şimdiden tşkler

 66. mimyan says

  slm.ben bir diyetisyenin tavsiyesiyle balık yağı kullanıyorum. balık yağı aç karna(yemekten 5dk önce)alınırsa vücuttaki iç yağı azaltıyormuş. tok karna içilince kilo aldırıyormuş.ben 3haftadır kullanıyorum.kontrole gittim ve yağ oranım azalmış. kullanırken amacınıza göre kullanın.

 67. ercan says

  ustalar bence balık yagı hapını alın kilo aldırıyor boy uzatıyor hepsi doğru ben 67 kilo oldum onu kullandım eskiden 56tıydım

 68. nazlı says

  ben şunu merak ediyorum akşamları 1tatlı kaşıgı balık yagı veriyorum süt icirsem bir zararı olurmu
  teşekkürler

 69. cihan says

  arkadaşlar balık yağı 10 ile 12 yaş sınırı içersinde kullanılırsa boy ve gelişim için etkin hale gelir ve etkisi faydasını görürsünü adam 35 yaşına gelmiş balık yağı kullanıyor neden boyum uzamadı 35 yaş sınırı ile değerlendırme olmaz ve boyuda uzamaz çok ilginç? bu arada ewet beyin hücrelerinin gelişini sağlar kilo almanıza (yardımcı)olur bilginize tşkr cihan

 70. Necip Fazıl Er says

  arkadaşlar benim boyum 1.75 kilom 54 kilomdan son derece rahatsızım. aynanın karşısına her geçtiğimde moralim bozuluyo. 1 haftadır balık yağı kullanıyorum iştahım açıldı doğrusu ama şu anda çok kötü hastayım. normal grıp mi oldum yoksa balık yağından mı oldum bilmiyorum. bilgilendirin lütfen.. mesaj atın aramalara telefonum kapalı ararsanız meşgul çalar sadece mesaj atıp bilgilendirin… 0507790242

 71. mükremin akdemir says

  arkadaşlar bn 13 yaşındayım 14′üme gircem. boyum şu an 1.40 cm sizden boyumun uzaması için ne yapmama gerek?

 72. selin says

  ya ben 13den 14 egiricem boyum 1.47 den 1.54 e yükseldi 4-5 kilo da aldım balık yağı sayesinde (kullandığın marka neydi fazıl??)

 73. havva says

  arkadaşlar bende balık yağı kullanıyorum ama karaciğer yağını değil balığın yağı çakması biraz bana kilo aldırmadı tam aksine zayıflattı 54 kilodan 51 e düştüm mutluyum boyumda da ha bir hareket yok 3 hafta anca olmuştur başlayalı tavsiye ederim pahalı olanı alın yani a vitamini olanı o daha yararlı karaciğerinden olduğu için daha fazla vitamini var

 74. uğur says

  arkadaşlar ben 10 yaşındayım balık yağı insanda uzatma belirtisi gösterirmi bilen lütfen söylesin

 75. hasan antalya says

  balk ağının faydaları nelerdir öğrenmek istiyorsan ttp://hasansaglik.flptr.com 0505 231 18 72 alanya ve çevre tüm türkiyeye yardmcı oalbiliriz

 76. DENİZ says

  BALIK BOYU UZATIYORMUŞ BOYUNUZUN UZAMASINI İSTİYORSANIZ ZEKAYI GELİŞTİRMEK İÇİN AYNI ZAMAN DA BALIK YİYİND

 77. reya says

  Ben seven seas ın triomega kapsülünü aldım. Çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim

 78. savaş solmaz says

  arkdaşlar lütfen yardımcı olun balık yağı nerede satılıyor..

 79. faik says

  arkadaşlar ben ilaç sektöründeyim piyasada binbir çeşit markalar var en etkin olanı solgar markasıdır amerikan menşeili ve çok etkili bir markadır etkisini çok çabuk görebilirsiniz

 80. Ali İhsan BACALAN says

  OMEGA3 somon balığı ve diğer deniz ürünlerinde bulunan, temel çoklu doymamış yağ asididir. OMEGA 9 ise zeytinyağı gibi bitki ürünlerinde bulunan bir doymamış yağ asididir. Bu özelliklere sahip Amerikan orjinli ürünü yıllardır kullanıyorum çok memnunum.

 81. Ahmet ÜNAL says

  bende oğluma zinco mega mavi kutulu balık yağı kullanıyorum.Balık yağı kokusu olmadığı için oğlum çok rahat içiyor.tat sertifikası var.öneririm silzere

 82. hasan says

  ben herbalife kullanıyorum ve faydasını saymakla bitiremem dilerseniz araştırın kullanmak isteyen olursa distribütörlerden rahatlıkla temin edebilir.
  Detaylı bilgi almak isterseniz hasanyildirm@mynet.com

 83. Ferhat says

  merhaba ben 15 yaşımdayım 1,45 boyundayım ve 37 kiloyum , yaşıtlarıma göre çok zayıf ve çok kısayım , ne yapmalıyım ? :(

 84. Oyun Oyna says

  Merhaba ben 6 yaşındayım hergün balık yağı içiyorum. Günlük oyunlarımı aksatmadan oynuyorum.

 85. Melda says

  Sorun soranlar meralk edip tekrar bakıyorsa diye yazmak istedim:
  15 yaşımdayken boyum 1,45 kilom 35 civarındaydı. Okulun en zayıf, ve en kısa insanıydım. 1 sene boyunca balık yağı, vitamin takviyesi ve günde 1 litre süt tükettim. Bunu mümkün olduğunca hiç aksatmamaya çalıştım. 2000 yılında kullandığım balık yağının markası “BALYA” idi. firma olarak güvenilirliğini bilmiyorum. O zaman o yaygındı. Şimdi Solgar gibi dünyaca kalitesi ispatlanmış markaları bulmak çok kolay. Vitamin olarak One-A-Day kullanmıştım ama o yıllarda devlet karşılıyordu. Zaten bırakmam da devletin karşılamayı bırakmasıyla oldu. Maddi olarak zorlamacaksa yaşınıza uygun olanını doktor ve eczacıya danışarak kullanmanızı tavsiye ederim. 1 litre süt konusunda çok ciddiyim. Hiç sevmememe rağmen, içine başka bir şey katmadan sabah ve akşam yarım litrelik iki şişeyi kafama dikiyordum. Sonuç ne oldu peki? 18 yaşıma geldiğimde 165 boyundaydım ve 48 kiloydum. Yine zayıf ama emin olun yaştan itibaren zayıf olmak o kadar sorun olmuyor.Şimdi 25 yaşımdayım, ve 34 beden bir insan olarak halimden memnunum, ne giysem yakışıyor. Kilosu daha fazla olan zayıflamalı demiyorum kesinlikle ama bu benim sağlıklı halim. Almıyorum da vermiyorum da.
  Atlanmaması gereken nokta, 15 yaş, altı veya üstü, cinsiyetiniz ve ergenliğe girme durumunuz boy uzama döneminizi etkiler. Ergenliğe girmeden bu şekilde bir beslenme programı uygularsanız faydasını görürsünüz.

 86. ayşenur says

  arkadaşlar ben 12 yaşındayım ve 23 kilyoyum bakın boyum ise 1.30 cnm şimdi ama zingomega içiyorum boyum kilom zekam herşeyim iyi size tavsiyem üzülmeyin ve zingomega balık yağı için faydaları çok tavsiyemdir size………………. :D

 87. dede says

  benim boyum 1.70 15 Yaşındayım 70 kilouyum acaba boyumla kilom iyi mi balı kyağı içyorum arada sırada bence boyunuz uzamasını istiyorsaız hergün bi tane balık yağı ve yoğurt bide süt günde

 88. anıl says

  ben dr. Quick’s marka balık yağı aldım ve bir internet sitesinde bu markanın sahtekar olduğunu yazıyodu ne derece doğru bı bilgisi olan varmı acaba

 89. muhammed4406 says

  beyindeki hücrelere faydasıvarmı bende kas rahatsızlığı var bide zayıfım

 90. osman says

  boyum 1. 75 ve kilom bu zmana kadar hiç 60 olmadı hep 58 55 gibi sabit kiloda kaldım kilomdan memnun değilim gerçekten necip arkadaşın dedği gibi aynanın karşısında kendi kilomu begenmiyorum balık yagı olarak solgar veye omega zing kullancıcam ama kullanı m şekli nasılsır b
  len varmı? günde ne kadar kullanmam lazım

 91. Metin DAĞDEVREN says

  Balık yağının ne gibi faydaları olduğu yukarıdaki yazıda belirtilmiş. Lakin iyi bir balık yağı kilo aldırmaz arkadaşlar. Kullandığınız ya da kullanacağınız balık yağının gerçekten kaliteli olduğunu ve işe yarayıp yaramadığını öğrenmek isterseniz sizlere Youtube’ta yüklü bir video linki vereceğim. Bu videoda anlatılan basit yöntemle kullandığınız balık yağı işe yarıyor mu yoksa boşuna mı kullanıyorsunuz rahatlıkla anlayacaksınız. Deneyip denememesi size kalmış.
  Buyrun linki:
  youtube.com/watch?v=JL5EzpcCOT8&list=PLD68E3B0D75A4D19D&index=3&feature=plpp_video

 92. yılmaz teber says

  balık yağını cocuklarıma şurup şeklinde veriyorum ve cocukların iştahının açıldığını fark ettim. yani faydasını görüyorum, ama komşularım çok uzun süre kullanmanın iyi olmadığını söylüyorlar., benim sorum balık yağını ne kadar süre ile kullanmam lazım. sürekli aralık vermeden kullanmamda sakınca var mı?. teşekkürler

 93. ismail says

  kol ve bacağımda kasılma var balık yağı kullanmamı söylediler nasıl kullanmalıyım?

 94. fatih says

  hangi balık yağı markası boyun uzamasına yardımcı olur en uygunu hangisi dir acaba? ?????

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir