wordpress counter

Balık Yağının Faydaları

Balık yağının faydaları içerdiği omega 3 yağ asitlerinden kaynaklanmaktadır.Nesiller boyunca, anneler çocuklarına sağlıklı olmaları için morina balık yağı verdiler. Şimdi anlaşılıyor ki anneler en doğrusunu bilirlermiş. Geçen on yıllarda, araştırmalar balık yağının faydası olarak depresyonu hafifletmekten diyabeti önlemeye kadar uzun bir fayda listesini ortaya koymuştur.

Balık yağı takviyelerinin sağlık yararının anahtarı omega 3 yağ asididir- bedeniniz tarafından bütün hücrelerin temel yapı taşı olarak kullanılan temel bir yağ asididir. Omega 3 vücudunuzda sağlık hücrelerinin temelini oluşturduğundan, balık yağının faydaları bedeninizdeki bütün sistemleri etkiler. Balık yağının içinde EPA ve DHA adı verilen Omega 3 yağ asitleri vardır.

Omega 3 yağ asitlerini vücut üretemediği için dışardan besinlerle alınması gerekir.

Balık Yağı Faydaları Nelerdir?

• Omega 3 sağlıklı nöral yolları oluşturmak için temel teşkil ettiğinden balık yağının faydaları özellikle nörolojik ve psikolojik rahatsızlıklarda hissedilir. Şayet beden yeterli omega 3 ‘e sahip değilse, beyinden vücudun diğer yanlarına mesajları iletecek kolları başka bir yağ asidinden kuracaktır- omega 6 ile. Araştırmacılar omega 6 dan kurulan sinir hücrelerinin omega 3 ile yapılanlardan çok farklı olduğunu buldular. Bunun sonucu olarak, beyniniz “ sinyallerini karışık alabilir “, bu da depresyon, bipoler bozukluk ve birçok başka psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

• Balık yağının diğer faydaları diyabetin ve diyabetin sebep olduğu hasarların önlenmesini içerir. Balık yağı takviyeleri maküler dejenerasyona bağlı görme kaybı ve bir dizi başka rahatsızlıkları önleyebilir.

• Eskimoların hayvansal yağ bakımında zengin beslenmelerine rağmen kandaki kolesterol düzeyinin düşük çıkmasının sebebi araştırıldığında bunun omega 3 yağ asidinden kaynaklandığını gösteren tespitler yapılmıştır. Eskimolarda Batılılara nazaran çok daha az kalp hastalığı görülmektedir. Omega 3 yağ asitleri kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu bir destektir. Total kolesterolü ve trigliserid seviyesini düşürücü etkisi bulunur. Kan basıncını düşürücü ve kanı inceltici etkisi vardır. Balık yağı faydaları açısından öncelikle kalp dostu denilebilecek bir besindir. Kalp krizine karşı koruyucu etkisi vardır. İyi kolesterolü yükseltici etkisi bir diğer balık yağı faydası olarak belirtilebilir.

• Bazı araştırmalarda balık yağının tümör gelişimini yavaşlatıcı etkisi gözlenmiştir. Saflaştırılmış omega 3 yağ asitleriyle beslenen farelerde  kolon, akciğer, prostat, meme gibi farklı kanser türlerinin yavaşlatılabileceği saptanmıştır.

• Düşük kilolu doğan bebeklerde temel yağ asitlerinin eksik olduğu ve bununda bebeklerde zeka seviyesini olumsuz bir şekilde etkilediğine dair de araştırmalar bulunmaktadır.

• Dikkat eksikliği görülen çocuklarda balık yağı kullanımı bu sorunun giderilmesinde olumlu yararlar sağladığı son dönemlerde daha sıkça dile getirilen bir tespittir. Doktorun önerdiği doza uygun olarak çocuklarda balık yağı kullanımı tavsiye edilmektedir.

• Balık yağının çocuklarda zihinsel gelişimlerini olumlu etkilediği ve öğrenme kapasitesini artırdığı gözlemlenmiştir.

• Yurt dışında yapılan bir araştırma sonucunda omega 3 ün akıl sağlığı üzerinde katkılar yaptığı ve beynin yaşlanma sürecini yavaşlattığı belirtilmiştir. Alzheimere karşı koruyucu nitelikleri olduğu tespit edilmiştir. Omega 3 yağ asitleri en çok beyinde bulunur.

• Omega 3 ün beyindeki işlevinin depresyonu önlemede etkili olduğu da belirtilen bir bulgudur. Depresyonda olan hastalarda yapılan incelemede omega 3 oranının düşük oldugu görülmüştür.

• Romatizmal artritte eklem şişliğini ve ağrılarını hafifletici etkisi olduğu görülmüştür.

• Balık yağı astım hastalığında da yarar sağlayabilir. Balık yağı  damar yüzeyini genişletir ve bu şekilde dokular tarafından daha çok oksijen alınabilir.

• Gerçekten, geçen on yılda, muhtelif araştırmacılar balık yağı veya omega 3 ile diyabet, kalp hastalığı, depresyon, bipoler rahatsızlık, psoriasis, obezite, yeme bozuklukları, ADHD, şizofreni, osteoporoz, iltihaplı bağırsak hastalığı, maküler dejenerasyon, kolon kanseri, meme kanseri, astım ve prostat kanseri arasında ilinti keşfetmişlerdir.

Balık Yağı Çeşitleri

Balık yağları 2 şekilde üretilir. Balığın bedeninden çıkarılan balık yağları ve de balığın karaciğerinden elde edilen balık yağları. Balığın karaciğerinden elde edilen yağlar yüksek oranda A vitamini içerir. Karaciğerden çıkarılan balık yağlarını hamileler kullanmamalıdır. Yüksek orandaki A vitamini anne karnındaki bebeğe zarar verici nitelik taşır. Gebelikte balık yağı kullanımı için balığın bedeninden üretilen balık yağları tercih edilmelidir.

Balık Yağı Kullanımı :  Günde 1-3 gr alınır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi günlük 3 grama kadar kullanılabileceğini belirtmiştir.

Kaliteli ve Gerçek Balık Yağı

Balık yağının yararlarını elde edebilmek için kullandığınız ürünün civa kurşun ve diğer ağır metaller ile kirletilmemiş balıktan elde edilen farmasötik kalitede balık yağı olması gerekir.

Zararlı kimyasallara ve cıvaya maruz kalan balıktan elde edilen ürünler kullanılmamalıdır.

Moleküler Damıtılmış Balık Yağı

Moleküler damıtım vakumlama sistemiyle gerçekleştirilen saflaştırma yöntemidir. Bu uygulamayla metaller, PCBler ve diğer zararlı toksinler etkili biçimde ayrılarak insan kullanımına uygun hale getirilir.

Ancak bu yöntem oldukça masraflı bir saflaştırma işlemidir. Gerekli ekipman ve şartlar pahalı ve zordur. Bütün balık yağı takviyesi üreticilerinin bu yöntemle üretim yapmaları olanaklı değildir.

Üreticilerin bir bölümü  genellikle basit bir filtreleme sistemiyle çalışırlar. Bu hafif filtreleme işleminden  sonra, balık yağı kapsüle edilir ve şişelenir. Ancak bu yöntem zararlı maddelerin hepsini atmada yeterli olmaz.

Böyle bir durumda bu tür firmaların ürünlerinde kullandıkları balık yağının fazla kirletici atığa maruz kalmamış olmalarını ummaktan başka çare yoktur!

Balık Yağı Kullanımıyla İlgili Not;

Sentetik kan sulandırıcı ilaç alanlar ve düzenli olarak aspirin kullananlar aynı anda omega 3 balık yağı almamalıdır. Ameliyata girecek kişiler ameliyattan önce omega 3 kullanımını bırakmalıdır. Bu özellikle de kan sulandırıcı etkisi olan bütün ürünler için genel bir uyarıdır.

Balık yağı ürünleri balık yağı kapsülü ve balık yağı şurubu olarak eczanelerde bulunmaktadır.


Yorumlar

 1. sadiki mamut makedonya dedi ki:

  cok memnunum sizlerin yazdiginizdan, cok faydali sözler okudum.yasim -59 40 yil balik yagi kulaniyorum,her gun yarim cay bardagi saba sahat 9 iciyorum ,ve kave alti yapmiyorum,cünkü ictikten 10 dakika sonra kendimi tok isediyorum.günde yalis ögle yemegi yiyorum.senede 15 litre omega 3 möller tran norvec natüral balikyagi kulaniyorum .Allaha -sükür hic ilac bugünekadar kulanmadim celik gibiyim,vucudumu ve gözlerim sindiyekadar Allaha sükür cok iyi yorgunlug hic yok holesterol negatif yok triglicerin yok,yanlis nefsimkuvetli ,rahat brakmiyor.tansijon normal,seker normal.herkeze tafsi ederim iciniz selamlar,MAMUT.

 2. sadiki mamut makedonya dedi ki:

  BALIKYAGINDAN DAHA FAYDALI HIC BIR SEY YOK:RICA EDERIM HEPINIZ KULANIN:MAKEDONYADAN SELIMLAR:SADIKI MAMUT:ALLAHA EMANET OLUN:SIZIN YAZILARINIZA ALLAH SEVAP YASIN ALASMARLADIK:

 3. BERİL ÖZYOL dedi ki:

  12 YAŞINDAYIM VE ANNEME BALIK YAĞI KONUSUNDA ISRAR ETTİM.ANNEM ALDI İLK İÇİŞTE BEĞENMEDİM AMA DAHA SONRA ALIŞTIM BENCE SİZDE DENEYİN ÇÜNKÜ BALIK YAĞINDAN FAYDALI BİR ŞEY YOQ!!!!

 4. arda kara dedi ki:

  ya bu nun zayıflamada veya boy atmadada faydası var mı bu konu hakkında lütfen yardm edin ?:S ve fiyatı ne kadar

 5. ahmet safa dedi ki:

  Bende 10 yaşındayım ve balık yağı kullanıyorum.Bundan çok memnunum.Temennim sizlerinde balık yağı kullanması.Hepinize balık yağı ile sağlıklı gelecekler dilerim

 6. resulbaba dedi ki:

  slm arkadaşım benim yaşım 20 kilom 58 boyum 1,68 boyumun 10 cm daha uzamasını istiyorum boyum uzarmı balık yağı kullansam

 7. merrrt dedi ki:

  yha aslında zihnimi açıo sizde kullanın :D xD

 8. sidem dedi ki:

  (arda kara) arkadaşım bunun boy atmada yararı var ama klio vermede yok tam tersi kilo yapıoyor ben kullandım 1 sene boyunca 7-8 kilo aldm

 9. güngör dedi ki:

  slm arkadaşım, yaşım 24, 2 aydır omega3,omega6,omega9 içeren balık yağı ( kapsül şeklinde) kullanıyorum etkisini hissetmiyorum nekadar sürede etki eder gerçek balık yağı ile piyasadaki sahte balık yağını nasıl ayırt ederiz bilgilendirirseniz sevinirim.

 10. vedat dedi ki:

  gerçektende çok faydalıymış ben kullanmıyorum ama doktorlar fazlasıyla alınması yönünde hepiniz allaha emanet oluN ….

 11. ayshenur dedi ki:

  yhaa balıkyağı kilo yapıyo diyolar acaba boy uzamasında etkisi varmı lütfen bilgilendirirseniz sevinirim…

 12. kübra dedi ki:

  ben 16 yaşındayım yaklaşık 1.5 senedir balık yağı kullanıyorum .boyum 156 iken 1.60 oldu. umarım içtikçe bi r zaman daha devam eder bubun yanı sıra yorgunluğuma,halsizliğime de birebir geldiğini söyleyebilirim yani tavsiyee ediorum ben…

 13. esra dedi ki:

  arkadaşlar merhaba 20 yaşındayım 50 kıloyum boyum 1,60 kılo almak ıstıyorum ama çok ıstahsızım balık yağının boy ve kılo artısındakı etkısı yuzde kaç acaba

 14. emreusa dedi ki:

  kucuk yastaki arkadaslar boy uzatmak icin sut icip basketball oynayin. 20 yasindan sonra zaten boy uzamiyor,, balik yagi daha cok beyine kalbe ve kilo almaya faydali bisey diye biliyorum..

 15. Futbolcu dedi ki:

  arkadaşlar her doktor size ne işe yaradığını tam olarak söylemez ama bizim kulübün doktoru bize tavsiye ederken kilo alıcağımızı boyumuzun uzuyacağını söylemişti.(ankara spor külübü doktoru)

 16. buket gökbulut dedi ki:

  arkadaşlar yaşım 16 gerçektende boya ve kiloya etkisi var şuan boyum 1.78 ve 1 sene çnce 1.50 liydi balık yağını öneriorum kullanın

 17. fatih dedi ki:

  tabiki var boy atmada faydası olmazmı fiyatı özel yerlerden alırsan 65 tl en güzel balık yağı forever living in

 18. fatih dedi ki:

  aç karnına kullnırsan tokluk hissi verir ama kilo aldırmana yardımcı olur en güzel balık yağı flp nin yardımcı olabilirim

 19. uğur dedi ki:

  arkadaşlar balık yağının herşeye faydası vardır yanlız sabahları ac karna içmek gerekiyor ben karadenizliyim eyer mümkünse bol bol hamsi tüketin (eyer balık yağının kokusuna tadına dayanamıyorsanız)cünkü hamside omg3 deposudur

 20. Fatma dedi ki:

  Selam, ben 20 yasindayim boyum 155 ve kilom 47, balik yagi kullanirsam boyumm uzarmi, bilen var mi?? (:

 21. cana dedi ki:

  ben 50 yasındayım guatr ameliyatı oldum 2001 de
  alabılırmıyım

 22. gizem dedi ki:

  balık yağının kapsülü mü daha faydalı yoksa şurubumu faydalıdır?hangisini kullansam daha yararlı olur

 23. özlem dedi ki:

  balık yagı boy uzatır mı??benım boyum 1.55 15 yasındayım 1.65 olur muym kullanırsam

 24. karslı dedi ki:

  slm arkiler benim kilom 50 boyum ise 1.52 balık yagı almak istiyom ve kullanmak istiyom ama gercek balıkyagı almak istiyom ama hep kapsülleri var gercek balıkyagını nerden alabilirim lütfen söleyinn bide balıkyagı boy uztatıyomu ????

 25. adım avni dedi ki:

  eğer faydasını gördüyseniz banada yazın bende kullanayım saygılar

 26. sena dedi ki:

  ban 9 yaşındayım ve omega gold balık yağını içiyorum kapsülsüz ama… çookkkkkkkk memnunnn…mum

 27. saadet çelikbilek dedi ki:

  10 yaşından beri kullanıyorum.Ve çok memnunum babamda kullanıyor.Ailecek kullanıyoruz herkese tavsiye ederimmmmm

 28. esmanur dedi ki:

  bence kullanın çok iyi

 29. esmanur dedi ki:

  hepberaber kullanın

 30. eda dedi ki:

  slm ben 30yasindaym ve yeni balik yagi kulanmaya basliyorm bu gun kendim aldm eczaneden….nasil,, gunde 2 defa sanirm kulaniyoruz onun disinda yan etkileri varmi bilmiyorm

 31. okan dedi ki:

  slm arkadaşım bu şey boy uzatırmı

 32. bahar dedi ki:

  bende kullanmayı düsünüyorum

 33. sema dedi ki:

  polis olmak istiyorum boyum 1.60 5cm ihtiyacım war gerçekten uzatıyormu..faydasını görenler lütfen yazsın arkadaşlar..şimdiden teşşkr..

 34. ashman dedi ki:

  boy uzatmıyor ne yazık ki

 35. ŞEYDA dedi ki:

  Merhaba;

  16 yaşındayım ve boyum 1.58.Çok kısayım ayrıca polis olmak istiyorum yani boyumun 1.65 olması lazım. Acaba 1 yıl boyunca balık yağını kullanırsam boyum 7,8 santim uzarmı ? Lütfen cevap yazın eğer olumlu ise derhal kullanmaya başlayacağım.

  TEŞEKKÜRLER.

 36. ekol dedi ki:

  arkadaşlar eşim 4 aylık hamile hangi marka balık yağı kullanmalıyız nasıl temin ederiz bilen varsa yazsın teşekkürler

 37. Deniz dedi ki:

  merhaba adım deniz 17 yaşındayım.. sarkoidoz hastasıyım.. dzenli aldığım ilaçlar war.. byum 1.53 kilom 38.8 çok çbk kilo kybediyorumm.. balık yağını tavsiye ettiler. bugün aldıkk.. ynlız kullanıp kullanmamakta tereddüt ediyorum.. snuçta ilaç alıyorumm.. kullandığım ilaçlar kemik içn ve steroid kllanıyorum.. emailme cvp verirseniz çokk sevinirim..

 38. FATOS dedi ki:

  balik yagi her damara faydasi olurmu ltf cevap

 39. polisadayı dedi ki:

  19 yaşımdayım yalın ayak 164 boyum 60 da kilom balık yağı şurubunu aldım kulllanmaya başladım.Düzenli her akşam içiyorum .ne kadar zaman sonra uzarım ayrıca boy uzaması bayanlarda kaç yaşında duruyor ?

 40. yaroş dedi ki:

  14 yaşındayım boyum 156 bi 10 cm uzamak istiyorum. yararı olur die balık yağı kapsülü aldım . şurubu çok kokuyo içemiyorum.bu kapsül balık yağından 1 sabah 1 gece almaya karar verdim.yararı oklur mu?lütfen cwp 165 olur mu boyum anne boyu 153 baba boyu 181

 41. tufan dedi ki:

  balık yağ ı kulanmayı denicem boyumun artması kaç sene sürer

 42. enes dedi ki:

  balik yagi acaba kellige karsi etkisi varmi arkadaslar

 43. Fatih AKÇA dedi ki:

  Ben Gıda Mühendisi ve beslenme öğretmeniyim.Balıkyağı ile ilgili her türlü sorularınzı yanıtlarım. mail adresim fatihakca14@gmail.com
  telefonum 05056406481

 44. Esin dedi ki:

  foreverliving ürünlerini kullanmnızı tavisye ederim size.Balık yağının gerçek olduğunu orda ispatı var.Bana mail atabilrisiniz sizi bu konuda bilgilendirebilirm.

  Saygılar

 45. kpt. umut dedi ki:

  arkadaşlar neden balık yağı yemek veya içmek vs. işlemden geçmiş ürünleri kullanmak istiyorsunuz ki hem nasıl üretildiklerini bile bilmiyorsunuz değil mi? bence anlamsızzz. BOL BOL BALIK YEMELİSİNİZ. BEN HAFTANIN YEDİ GÜNÜ BALIKLA BESLENİRİM ve bundan memnunum hepinize tavsiye ederim.:)

 46. Hasret dedi ki:

  Merhaba kullandigin balik yaginin ismini yazarmisin buket gokbulut?
  simdiden tesekkur ederim

 47. gülsüm anne dedi ki:

  benim oğlum 15 aylık çok zayıf versemmi vermesemmi kararsızım
  kimisi ii değil diyo
  kimisi ii diyo şaşırdım kendinden emin olan söylesin lütfennnnnn

 48. Uğur dedi ki:

  Omega-3 Balık Yağı kapsüllerini, doktor olan amcamın tavsiyesiyle 10 yaşımda kullanmaya başladım. Şuanda 21 yaşımdayım ve çok şükür hem zihinsel, hem bedensel sağlığım çok çok iyi. Ailemde 1.75 cm’den uzun boylu erkek yok; ama benim boyum 1.92 cm. Sanırım bunu balık yağına borçluyum. Herkese tavsiye ederim.
  Sağlıcakla…

 49. Gizem dedi ki:

  Omega – 3 Balık yağı besin tamamlayıcısı olarak en iyi marka Forever Living Products olduğu belirlenmiştir. Tamamen bitkisel olan, domuz yağı içermeyen, ve midede 15 dakikada eriyen kapsüller şeklindedir, diğer firmaların kapsülleri ise 2 erir. Eğer ilgilenen varsa guzelaysarova@hotmail.com adresimden ulaşabilirsiniz. Gerekli durumlarda uzmanla görüştürebilirim.

  Boyu uzaması isteyen arkadaşlara Kalsiyum içerikli besin tamamlayıcılar tavsiye ederim. Kemik ve kas gelişimini etkiler. mailden bana ulaşabilirsiniz…

 50. MUSTAFA dedi ki:

  ben balık yagı kapsüllerini yeni kullanmaya başladım şimdilik boyum uzamadı ama halsizligimi yorgunlugumu azallltı bu arada ilacı almaya devam ediyorum inşallah boyum uzar 15 yaşındayım

 51. zayıff dedi ki:

  MERABA ARKADAŞLAR 20YAŞINDA Bİ GENCİM BOYUN ÇOK UZUN 1.92 FAKAT KİLOM 56 AZ ÇOK GÖRÜNTÜMÜ TAHMİN EDEBİLİRSİNİZ ÇOK ZAYIFIM NE YAPTIYSAM KİLO ALAMADIM HİÇ İSTAHIM YOK GÜNDE TEK ÖĞÜM YİYORUM ODA AKŞAM 5TE BAŞKA YOK BU GÜNDEN İTİBAREN BALIK YAĞI KULLANMAYA BAŞLIYORUM HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN SAĞLIKLI KALIN…

 52. berkay dedi ki:

  merhabalar herkese;
  balık yağı/balık yağı kapsülleri kullanırken, omega-3 oranı yüksek olan ürünleri tercih edin. balık yağı kapsüllerini 16 yaşından itibaren kullanmaya başladım. şuanda 20 yaşındayım. 16 yaşındayken boyum 162 cm’di, şuan 186 cm. sanırım boyumun uzamasında balık yağı etkili oldu.

 53. esra dedi ki:

  ben altı yıldır oğluma balık yağı kullanıyorum.araştırdım en iyi balık yağı seven seans portakallı.kesinlikle tavsiye ederim.

 54. esra dedi ki:

  seven seans portakallı.eczanelerde var

 55. yagmur dedi ki:

  slm ben balık yagını kulanmaya baslayalı 5 gn oldu 170 boyun dym ve 47 kilyum acaba kılo alrmym ve bym daha uzarmı .ve ne kadr surede gercekleşir . :)

 56. yagmur dedi ki:

  bu arada kapsul olarak kulanyrm .

 57. recep dedi ki:

  balık yağının faydalarını yeni duyduk denedikten sonra gerçek mi diye yazarım.

 58. recep dedi ki:

  bakalım doğrumu

 59. Can_01 dedi ki:

  Ben 20 yaşındayım bugün balık yağı hapı aldım,boyum 1.78 ve bir erkeğe göre kısa olduğunu düşünüyorum,bu yüzden takviyelerle umarım 1.80 üstü olabilirim,kesinlikle faydası var bu hapların ama iyi marka olmak şartıyla,iştahınız yoksa da mutlaka deneyin derim,hiç bir yan etkisi yok.

 60. emre yıldırım dedi ki:

  balık yağı kullanmak gerçekten sizin ve sağlığınız için çok iyi . ama ben diyorum ki piyasadaki en iyi balık yağı ulaşmak için bana ulaşın . farkı ufak bir deneyle sizde anlayacaksınız . iyi günler .

 61. Kr@L dedi ki:

  Ben 18 yaşında bir erkeğim. Boyum 175 cm. Yaklaşık 1 senedir boyumun uzaması için GNC balık yağı kapsülleri kullandım, boyumun uzamasına hiç faydası olmadı. Bence boy uzunluğu genetik. Balık yağı boy uzatmıyor..

 62. nimet dedi ki:

  arkadaşlar ben 18 yaşındayım.boyum 1.58.polislik icin 1.65 olmam gerek.balık yağı kullansam bir senede 7 santim uzayabilirmiyim??lütfen bilgisi olan varsa cevp yazabilirmi??

 63. sago dedi ki:

  arkadaşlar ben polislik için başvuru yapmak istiyorum ama 6 cm eksik balık yağı aldın uzar miyim bide kilo aldırıyor mü çünkü rejim yapıyorum zaten 4 kilo fazlam var :-)

 64. Adilcan dedi ki:

  Arkadaşlar ben 15 yaşındayım 55 kiloyum 175 boyundayim 185 olmami saglarmi balık yagı Simdi gidip alacam çünki!

 65. Mine dedi ki:

  ben lityum karbonat kullanıyorum .. balık yağıyla olur mu ?

 66. şeniz dedi ki:

  doktora danışmanızı öneririm çünkü kan sulandırıcı ilaç kullananlar ve hamileler için önerilmiyor

 67. şeniz dedi ki:

  merhblar bana bu konuda yardımcı olablrmsnz kalite için hangsnden satın almalıyız

 68. h.nisa dedi ki:

  boy sornu olan arkdaslar bnm bi tandgm da bu sorndan doktora gtmsti ona sadece mısır ekmegi yemesini sölemş doktor..ve o sadece mısr ekmegi yemş uzamş..bn de dencem..belki yararı olr diye söylim dedm..

 69. Hakan dedi ki:

  slm ben 18 yasındayım 60 kıloyum 1.81 boyundayım cevreden aldıgım bılgılere göre balık yagı boy uzatıyor ve kılo aldırıyormus benımde acil kılo almam laızm ne yapsam ne etsem kılo alamıorum balk yagını 1 haftadır kullanıorum bajalım ilerde ne olacak gorecegiz. ayrıca kemık gelısmlerı ve vücudu şişirmek gıbı maddeler varsa her turlu bılgınıze talıbım lutfen yardımcı olun artık kılo almak ıstırum boyuma gore cok zayıfım. herkesten yardım istiorum şimdiden tesekkkurler… en kalıtelı balık yagı hangısı ve fıyatı nedir.. ?

 70. arda dedi ki:

  arkadaşlar ben balık yağı kullanıorm kilo almadım boyum 7 cm uzadı 4 ay oldu balık yağının markası marincap tavsiye ederim 2 ay kullanıosunuz 2 ay ara veriosunuz böyle böyle devam ediyosunuz

 71. Yasin dedi ki:

  16 yaşındayım 1.85 boyum var hic balık yemem ayrıca balık yagida kullanmadim ben bazi arkadaslarin yorumlarini okudum 1yilda 7-8cm uzarmiyim diye bence balik yagi almayin cunku Boy uzatma konusunda bir faydası olduguna inanmıyorum şahsen bence uzun boylu olmak tamamen genetik bir olay arkadaslar bence balık yağı almayınız.

 72. nimet dedi ki:

  dogum kontrol hapiyla birlikte aliniyo bilgi verirseniz cok tesekkür ederim iyi günler.

 73. ercan dedi ki:

  slm ben balık yagı kullandım bence faydalı alın şuan kilom 65 iyi kilom kilo almak istiyorsanız balık yagı alın

 74. heinz feneis dedi ki:

  büyüme sütü-devam sütü diye sütler var ya çocuklara içirirler ondan için 1000ml hergün bi de barfiks çok işe yarıyo.

 75. hasan dedi ki:

  arkadaşlar ben sağlıklı yaşam sektöründeyim insan sağlığına faydalı bir sürü ürünler var tabiki bu ürünlerhakkında bilgi sahibi olmalıyız günümüz şartlarında yediğimiz içtiğimiz yiyecek ve içeceklerde 15 binden fzla kimyasal madde var ekmekte bile 14 çeşit kimyasal var bu nedenle çabu hastaoluyoruz kanser vakaları çoğalıyor bu gerçekleri bilen bir insan bunun için tetbirler alması gerektiğini bilir ve sağlığını korumak için mutlaka gda takviyesi için sağlıklı yaşam ürünleri kullanma ihtiyacı hisseder bu gıda takviyeleri vucuda nufus eden kimyasalları dışarıya atmaya yarar geniş bilgi çin bizi araya bilirsiniz dokdor eşliğindeki seminerlerimize katıla bilirsiniz bizi arayın lütfen 05553623411 saygılarımla

 76. dilay dedi ki:

  balık yağı boy uzatırmı beni bilgilendirriseniz sevinirim şimdiden tşkler

 77. mimyan dedi ki:

  slm.ben bir diyetisyenin tavsiyesiyle balık yağı kullanıyorum. balık yağı aç karna(yemekten 5dk önce)alınırsa vücuttaki iç yağı azaltıyormuş. tok karna içilince kilo aldırıyormuş.ben 3haftadır kullanıyorum.kontrole gittim ve yağ oranım azalmış. kullanırken amacınıza göre kullanın.

 78. ercan dedi ki:

  ustalar bence balık yagı hapını alın kilo aldırıyor boy uzatıyor hepsi doğru ben 67 kilo oldum onu kullandım eskiden 56tıydım

 79. nazlı dedi ki:

  ben şunu merak ediyorum akşamları 1tatlı kaşıgı balık yagı veriyorum süt icirsem bir zararı olurmu
  teşekkürler

 80. cihan dedi ki:

  arkadaşlar balık yağı 10 ile 12 yaş sınırı içersinde kullanılırsa boy ve gelişim için etkin hale gelir ve etkisi faydasını görürsünü adam 35 yaşına gelmiş balık yağı kullanıyor neden boyum uzamadı 35 yaş sınırı ile değerlendırme olmaz ve boyuda uzamaz çok ilginç? bu arada ewet beyin hücrelerinin gelişini sağlar kilo almanıza (yardımcı)olur bilginize tşkr cihan

 81. Necip Fazıl Er dedi ki:

  arkadaşlar benim boyum 1.75 kilom 54 kilomdan son derece rahatsızım. aynanın karşısına her geçtiğimde moralim bozuluyo. 1 haftadır balık yağı kullanıyorum iştahım açıldı doğrusu ama şu anda çok kötü hastayım. normal grıp mi oldum yoksa balık yağından mı oldum bilmiyorum. bilgilendirin lütfen.. mesaj atın aramalara telefonum kapalı ararsanız meşgul çalar sadece mesaj atıp bilgilendirin… 0507790242

 82. mükremin akdemir dedi ki:

  arkadaşlar bn 13 yaşındayım 14′üme gircem. boyum şu an 1.40 cm sizden boyumun uzaması için ne yapmama gerek?

 83. selin dedi ki:

  ya ben 13den 14 egiricem boyum 1.47 den 1.54 e yükseldi 4-5 kilo da aldım balık yağı sayesinde (kullandığın marka neydi fazıl??)

 84. havva dedi ki:

  arkadaşlar bende balık yağı kullanıyorum ama karaciğer yağını değil balığın yağı çakması biraz bana kilo aldırmadı tam aksine zayıflattı 54 kilodan 51 e düştüm mutluyum boyumda da ha bir hareket yok 3 hafta anca olmuştur başlayalı tavsiye ederim pahalı olanı alın yani a vitamini olanı o daha yararlı karaciğerinden olduğu için daha fazla vitamini var

 85. uğur dedi ki:

  arkadaşlar ben 10 yaşındayım balık yağı insanda uzatma belirtisi gösterirmi bilen lütfen söylesin

 86. hasan antalya dedi ki:

  balk ağının faydaları nelerdir öğrenmek istiyorsan ttp://hasansaglik.flptr.com 0505 231 18 72 alanya ve çevre tüm türkiyeye yardmcı oalbiliriz

 87. DENİZ dedi ki:

  BALIK BOYU UZATIYORMUŞ BOYUNUZUN UZAMASINI İSTİYORSANIZ ZEKAYI GELİŞTİRMEK İÇİN AYNI ZAMAN DA BALIK YİYİND

 88. muhammet dedi ki:

  arkadaşlar ben kullanıyorum çok faydasını gördüm

 89. reya dedi ki:

  Ben seven seas ın triomega kapsülünü aldım. Çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim

 90. savaş solmaz dedi ki:

  arkdaşlar lütfen yardımcı olun balık yağı nerede satılıyor..

 91. faik dedi ki:

  arkadaşlar ben ilaç sektöründeyim piyasada binbir çeşit markalar var en etkin olanı solgar markasıdır amerikan menşeili ve çok etkili bir markadır etkisini çok çabuk görebilirsiniz

 92. Ali İhsan BACALAN dedi ki:

  OMEGA3 somon balığı ve diğer deniz ürünlerinde bulunan, temel çoklu doymamış yağ asididir. OMEGA 9 ise zeytinyağı gibi bitki ürünlerinde bulunan bir doymamış yağ asididir. Bu özelliklere sahip Amerikan orjinli ürünü yıllardır kullanıyorum çok memnunum.

 93. Ahmet ÜNAL dedi ki:

  bende oğluma zinco mega mavi kutulu balık yağı kullanıyorum.Balık yağı kokusu olmadığı için oğlum çok rahat içiyor.tat sertifikası var.öneririm silzere

 94. hasan dedi ki:

  ben herbalife kullanıyorum ve faydasını saymakla bitiremem dilerseniz araştırın kullanmak isteyen olursa distribütörlerden rahatlıkla temin edebilir.
  Detaylı bilgi almak isterseniz hasanyildirm@mynet.com

 95. Ferhat dedi ki:

  merhaba ben 15 yaşımdayım 1,45 boyundayım ve 37 kiloyum , yaşıtlarıma göre çok zayıf ve çok kısayım , ne yapmalıyım ? :(

 96. Oyun Oyna dedi ki:

  Merhaba ben 6 yaşındayım hergün balık yağı içiyorum. Günlük oyunlarımı aksatmadan oynuyorum.

 97. Melda dedi ki:

  Sorun soranlar meralk edip tekrar bakıyorsa diye yazmak istedim:
  15 yaşımdayken boyum 1,45 kilom 35 civarındaydı. Okulun en zayıf, ve en kısa insanıydım. 1 sene boyunca balık yağı, vitamin takviyesi ve günde 1 litre süt tükettim. Bunu mümkün olduğunca hiç aksatmamaya çalıştım. 2000 yılında kullandığım balık yağının markası “BALYA” idi. firma olarak güvenilirliğini bilmiyorum. O zaman o yaygındı. Şimdi Solgar gibi dünyaca kalitesi ispatlanmış markaları bulmak çok kolay. Vitamin olarak One-A-Day kullanmıştım ama o yıllarda devlet karşılıyordu. Zaten bırakmam da devletin karşılamayı bırakmasıyla oldu. Maddi olarak zorlamacaksa yaşınıza uygun olanını doktor ve eczacıya danışarak kullanmanızı tavsiye ederim. 1 litre süt konusunda çok ciddiyim. Hiç sevmememe rağmen, içine başka bir şey katmadan sabah ve akşam yarım litrelik iki şişeyi kafama dikiyordum. Sonuç ne oldu peki? 18 yaşıma geldiğimde 165 boyundaydım ve 48 kiloydum. Yine zayıf ama emin olun yaştan itibaren zayıf olmak o kadar sorun olmuyor.Şimdi 25 yaşımdayım, ve 34 beden bir insan olarak halimden memnunum, ne giysem yakışıyor. Kilosu daha fazla olan zayıflamalı demiyorum kesinlikle ama bu benim sağlıklı halim. Almıyorum da vermiyorum da.
  Atlanmaması gereken nokta, 15 yaş, altı veya üstü, cinsiyetiniz ve ergenliğe girme durumunuz boy uzama döneminizi etkiler. Ergenliğe girmeden bu şekilde bir beslenme programı uygularsanız faydasını görürsünüz.

 98. ayşenur dedi ki:

  arkadaşlar ben 12 yaşındayım ve 23 kilyoyum bakın boyum ise 1.30 cnm şimdi ama zingomega içiyorum boyum kilom zekam herşeyim iyi size tavsiyem üzülmeyin ve zingomega balık yağı için faydaları çok tavsiyemdir size………………. :D

 99. dede dedi ki:

  benim boyum 1.70 15 Yaşındayım 70 kilouyum acaba boyumla kilom iyi mi balı kyağı içyorum arada sırada bence boyunuz uzamasını istiyorsaız hergün bi tane balık yağı ve yoğurt bide süt günde

 100. anıl dedi ki:

  ben dr. Quick’s marka balık yağı aldım ve bir internet sitesinde bu markanın sahtekar olduğunu yazıyodu ne derece doğru bı bilgisi olan varmı acaba

 101. muhammed4406 dedi ki:

  beyindeki hücrelere faydasıvarmı bende kas rahatsızlığı var bide zayıfım

 102. osman dedi ki:

  boyum 1. 75 ve kilom bu zmana kadar hiç 60 olmadı hep 58 55 gibi sabit kiloda kaldım kilomdan memnun değilim gerçekten necip arkadaşın dedği gibi aynanın karşısında kendi kilomu begenmiyorum balık yagı olarak solgar veye omega zing kullancıcam ama kullanı m şekli nasılsır b
  len varmı? günde ne kadar kullanmam lazım

 103. Metin DAĞDEVREN dedi ki:

  Balık yağının ne gibi faydaları olduğu yukarıdaki yazıda belirtilmiş. Lakin iyi bir balık yağı kilo aldırmaz arkadaşlar. Kullandığınız ya da kullanacağınız balık yağının gerçekten kaliteli olduğunu ve işe yarayıp yaramadığını öğrenmek isterseniz sizlere Youtube’ta yüklü bir video linki vereceğim. Bu videoda anlatılan basit yöntemle kullandığınız balık yağı işe yarıyor mu yoksa boşuna mı kullanıyorsunuz rahatlıkla anlayacaksınız. Deneyip denememesi size kalmış.
  Buyrun linki:
  youtube.com/watch?v=JL5EzpcCOT8&list=PLD68E3B0D75A4D19D&index=3&feature=plpp_video

 104. yılmaz teber dedi ki:

  balık yağını cocuklarıma şurup şeklinde veriyorum ve cocukların iştahının açıldığını fark ettim. yani faydasını görüyorum, ama komşularım çok uzun süre kullanmanın iyi olmadığını söylüyorlar., benim sorum balık yağını ne kadar süre ile kullanmam lazım. sürekli aralık vermeden kullanmamda sakınca var mı?. teşekkürler

 105. ismail dedi ki:

  kol ve bacağımda kasılma var balık yağı kullanmamı söylediler nasıl kullanmalıyım?

 106. aykan dedi ki:

  spora baslıcam bununla ilgili bi faydası olurmu

 107. fatih dedi ki:

  hangi balık yağı markası boyun uzamasına yardımcı olur en uygunu hangisi dir acaba? ?????

Paylaş

*

css.php