Bademcik İltihabı Bitkisel Tedavi

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir? Bademcik İltihabı Bitkisel Tedavi. Bitkilerden bademcik iltihabında (Tonsilit) tamamlayıcı olarak faydalanılabilir ve belirtilerde olumlu katkı sağlar.

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir?

Adaçayı: : 2 kahve kaşığı  kıyılmış adaçayı yaprağının üzerine  bir bardak kaynar su dökülür ve üstü kapalı biçimde 5-10 dakika kadar demlenip süzülür. Günde birkaç defa gargara yapılır.

Papatya Çiçeği : Bir yemek kaşığı  kıyılmış papatya çiçeğinin üstüne 150 ml sıcak su dökülür, üzeri kapalı olarak 5-10 dakika demlenir ve süzülür, standardize papatya solüsyonlarından  10-20 ml eklenir.  Günde birkaç kez gargara yapılır.

Afrika Sardunyası Kökü : Kurutulmuş kökten üretilen standardize solüsyon olarak kullanılır. Yetişkinlerde günde 3 defa 30 damla şeklinde suya katılarak içilir.

Bademcik İltihabı Belirtileri Nelerdir?

• Boğaz ağrısı

• Kırmızı ve şişmiş bademcikler

• Üşüme, titreme, ateş

• Baş ağrısı (kulağa da vurabilir)

• Yutkunmada zorluk

• Halsizlik, ağrı, eklem ağrıları

Bademcik iltihabı, eklem romatizması ve kalp romatizması diye bilinen ciddi rahatsızlılara neden olabilir. Hastalığa yol açan streptokok mikrobu, boğaz enfeksiyonu dışında, eklem iltihabı  ve kalp kapaklarında hasara sebebiyet verebilecek reaksiyonel iltihap ile böbrek iltihabına neden olabilir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

Yorum yapın

css.php