Sedef Tedavisi Bitkisel

Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkiler ve Sedef Tedavisi. Alternatif tedavi yöntemleriyle sedef hastalığından nasıl korunacağınızı ve sedef hastalığında rahatlama sağlayabilecek doğal alternatifleri bilmek ister misiniz?

Sedefe doğal şifa aramaya başlamadan önce, sedefin ne olduğu tam olarak açıklanmalıdır. Sedef hastalığı genellikle kalıtsal, bulaşıcı olmayan; otoimmün bir hastalıktır.

Nöbetler genellikle cilt üzerinde kırmızı lezyonlar şeklinde başlar sonra cilt hepimizin bildiği kaşıntı ve pul pul olmuş bir bölge halini alır.

İlaçlı kremler dışında sedef hastalığına neler iyi gelir? Aşağıda sedef hastalığı için belirli vitaminler ile birlikte kullanılabilecek bazı bitkilerden söz edilmiştir. Başlamadan önce sedef hastalığının belirtilerini bilmekte fayda var.

Sedef Hastalığının Tedavisi İçin Öneriler

Genel Prensip: Herhangi bir rahatsızlığa yönelik ürün kullanımı tıbbi onay olması halinde sözkonusu olmalıdır.

 

Ölü Deniz Tuzları – Birçoğunuz, bir çok güzellik bakımında yararlanılan ölü deniz tuzlarını duymuşsunuzdur.  Ölü deniz tuzları kuru cilt tedavisinde ve yüz yıkama toniği yapımında kullanılır . Bu tuzları banyo suyuna eklemek özellikle sedef nöbetlerinde cildin doğal yollardan iyileşmesine yardımcı olabilir.

Kömür Katranı – Kömür katranı, cilt hücresinin gelişimini yavaşlatır, yaralı cildin görünümünü iyileştirir, iltihabı ortadan kaldırır ve derinin pul pul olmasını azaltır. Ancak bu tedavi sırasında dışarı çıkarken güneş kremi sürülmesi ve güneşe çıkmanın sınırlandırılması gerekir. Kömür katranı tedavisini Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylamıştır.

Bitki Katranları – Huş ağacı katranı, ardıç katranı, kayın katranı, andız katranı, sedir katranı  ve diğer iğne yapraklı ağaçların odunundan elde edilen destilasyon ürünleri ve bundan hazırlanan etkili dozda preparatlar haricen kullanılmaktadır.

Bitki katranları, kömür katranından farklı olarak, nisbeten toksik olan piridin bazları ve antrasen türevleri içermezler ve bu yüzden daha az risklidir.

Mahonya Kabuğu – Taze ya da kurutulmuş mahonya kök, gövde ve dal kabuğu ile dal uçlarından üretilen, %1 berberin içeren standardize tentür haricen kullanılır.

Sedef hastalığı tedavisinde kullanılabilecek; ciltteki sedef lezyonlarıyla bağlantılı olan toksinlerin vücuttan atılımını sağlayan bitkisel detoks çayları dahil bir çok bitki mevcuttur. Sedefe yardımcı olan bir başka şifalı bitki ise üzüm kökü özüdür, bu ürünü aktarlardan satın alabilirsiniz. Eğer saçlı deride sedef problemi yaşıyorsanız krem ya da özel olarak formüle edilmiş bitkisel şampuan yardımcı olabilir. Bu şampuanlar kaşıntı ve pullanmayı rahatlatmak için günlük olarak kullanılabilecek şekilde imal edilmiştir.

Sedef tedavisinde etkinliği kanıtlanmış olan bir dizi vitamin de mevcuttur.  Omega 3 ve köpekbalığı karaciğeri yağı, yardımcı olabilir.

Bir çalışmada sedef hastalarının bir bölümüne günde  1.8 g EPA (omega3) diğer bölümüne ise plasebo verilmiştir. 8 hafta sonra plasebo grubunda herhangi bir düzelme görülmezken EPA kullananların cilt yüzeyinde düzelmeler tespit edilmiştir.

Beslenme de sedef hastalığı için doğal bir tedavi sağlayabilir. Proteinli gıdalardan kaçınma alevlenen deriyi yatıştırabilir,  tahıl, meyve ve yüksek lifli sebzeler de bağırsaklardan sedefi tetikleyen kimyasal maddeleri kaldırmak için yardımcı olur.

Diyetinize, somon, uskumru ve ringa balığı gibi soğuk su balıklarını eklemek de sedefi dindirmeye yardımcı olabilir. Barsak temizliği, diş temizliği, karaciğer ve böbrek temizliği gibi vücut temizliği de sedefe alternatif  tedavi olarak gösterilebilir. Aynı zamanda, fiziksel egzersiz, yoga ve meditasyon, ve terleme de alternatif tedaviler arasındadır.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Sedef Tedavisi Bitkisel” üzerine 36 yorum

 1. meraba bende malesef 11 yildir sedef hastasiyim hasim bey bu yazdiniz ilaci kullaniyormusunuz bi gelisme varsa paylasirmisiniz lutfen

 2. ben 6 yıldır sedef hastasıyım tıp ın söylediğine göre bunun tedavisi yok 1 hafta önce ben bi hekime görundum sedef hastayım bunun bi caresi yok mu dedim oda bana bi ialac önerdi 45 günluk bi tadavi uygulayacam dedi 45 gün sonucun allahın izni ile ömür boyu sedef hastalığın kurtulacak sın altını cizerek söyledim ona doktorlar bunun tedavisinin olmadığını söylediler diye hekimin bana dedi ben sana garanti veriyorum dedi ilacı kullan bi daha sedef hastalığı sende görulurse paranı fazlasıylan iade edecem bende aldım ilacı kullanıyorum günden güne fark ediyor 45 günum tamamlansın dediği gibi olursa onu size tavsiye ederim

 3. merhabalar herkeze 1-2 ay kadar geçer geçer diye baktığım kaşıntı yavaş yavaş elimin başıma gitmesiyle başladı aradan 4 ay geçti kaşıntılar azıtmaya başladı duşa girip çıktıktan sonra biraz yatışıp tekrar başlıyordu.Biraz daha sabredeyim dedim 6 ay kadar en fazla dayanabildim oturup ağlıcaktım en son doktora gittim ketoral, bazı kuaförlerde satılan damlalı bir kaşıntı ilaçları yazdı.Neyse bir kac ay rahatladım derken tekrar başladı kaşınmaya artık böyle gına gelmişti.Tekrar gittim doktora şampuanımı değiştirdim ve losyon verdi sacıma sürmem için bu da yetmedi ve halen değişim olmadı.En son özele gittim teyzemin yardımı ile.Başım kaşınıyor dedim aşırı derecede artık ben bıktım dedim neyse bi aletiyle bakındı hmm yaptı sedef başlangıcı var sende dedi ilerlerse sedefe dönüşebilir dedi bendeki kızarıklıktı belirli yerlerde saçlarımın ekranda gördüm ve fotoğraflarını doktor kaydetti bana yağlı şeyler cevizi fındık kola çikolata alkol zaten yasak sigara ve çok fazla stres yapmamam gerektiğini söyledi sedefin stresten olduğunu açık açık söyledi şuan gerçekten saçımın kaşıntısı geçti diyebilirim 3.aydayım son 2 hafta sonra kontrole gidicem randevu alıp geçenlerde eczaneye saç deri dermatologlardan uzman gelmişti ücretsiz baktı yatışmış dedi cok güzel dedi ne kullanıyosun sen falan dedi.Doktor bana 1 adet kortizon hapı yarım şeklinde gün aşırı 1 adet losyon domuz yağı karışımlı yapma ilaç,şişlik oluşabilceiğini söyledi yüzümde kortizondan dolayı krem yazdı ve 2 adet şampuan gün aşırı sedolin ve prozinic adlı şampuanlar yazdı bunları düzenli kullanıyorum.Şuan gerçekten kaşıntım hafifledi halen daha az çok ara ara tekrarlamalar var doktorum bu kaşıntının aldatıcı olduğunu söyledi sakın dedi bak 1 ay geçer kaşıntı diner sakın dedi bırakma geçti diye gerçektende öyleymiş bırakmadım ve kendi sağlığım için bunları yapmam gerektiğini biliyorum.Burdan herkeze sesleniyorum.Öncelikle bu yapma ilacı almanızı tavsiye ederim ve bağışıklık için kortizonu öneririm yanlız yan etkisi uyku yapıyor.Gayet maliyetli bir olay ama herkeze Allah’tan şifalar diliyorum.Düzenli olarak doktor kontrolünde olursanız herşey geçicektir siz siz olun benim gibi erken teşhis konulursa işi kısa sürede çözebilirsiniz saygılarımla…

 4. selam arkadaşlar kurban olduğum allahım herkeze şifa versin benim oğlumda sedef vardı parmak uclarında vardı gitmediğim doktor kalmadı verdikleri kremlerde hiç işe yaramadı en sonunda dediler sivas kangalda balıklı kaplıca var dediler orayada gittim 21 gün kaldım iyileşti ama eve geldim 10 gun sonra yine hastalığı yeniledi allahım ne yapayım dedim allahıma çok dua ettim insan kendisinde olsa belkide bu kadar üzülmez kurban bayramında 1 haftalık yine balıklı kaplıcaya gittim insan caresiz oldmu ne yapacağını bilmiyor 21 gun kaldım iyileşmedi 1 haftadamı iyileşecek neyse uzatmayayım 21 gün kaldığımızda nuri abi isminde biriyle tanışmıştık iyi bir abimizdi ondanda allah razı olsun oda sebep olmuşdur kayseride bir eczaneci ilaç yapmış ona göndermiş kullanmış çok iyi gelmiş bana önerdi hemen telefon aldım aradım ilacı yolladı kullandım allahıma çok çok şükürler olsun şüan iyi 100½ 100 iyileşti allahım bu sedef hastalarına şifa ver yardım et.erzurumdan özer. yardımcı ola bilirim ..0531.9186190.tel.

 5. sedef hastalığının en iyi tedavisi aktardan ardıç katran yağı alın. küçük vazelin kutusunun için iki üç şeker kaşığıyla bu yağı ekleyip karıştırın. vazelin yağı iyice emsin. daha sonra sedefli bölgeye hazırladğınız karışımı uygulayın. gece sürüp sabaha kadar bekletip duş alabilirsiniz. oldukça zahmetlidir ama zahmetinize değeceğinden şüpheniz olmasın. geçen sene bir sitede buldum bu tedaviyi. doktora gidip kortiznlu ilaçlar kullanmayın. bu ilaçları ömür boyu kullanamazsınız. yan etkileri çok fazla. bu tedaviyi ilk başta haftada iki kez daha snra hafta ve ayda bir kez olarak uygulayın. sedeflerinizden kurtulduktan soonra ara verin. uzun süre her ne kadar bitkisel de olsa zararı olabilir. böbrek hastaları ve gebeler kullanmasın.

 6. Arkadaşlar bende uzun zamandan beri bu illet hastalıkla uğraşıyorum ne yaptıysam ne kullandıysam bir türlü geçmedi.önermiş olduğunuz bitkisel ilaçlarında pek güvenemiyorum.ne yapmam lazım.lütfen yardımcı olurmusunuz.

 7. Sedef hastasıydım.ALLAH.a çok şükür ki artık değilim.Tıptaki ilaçlardan hiç fayda görmediğim gibi kortizonlu olduğu için ziyadesiyle geri geldi.Hastalık ilerledikçe insan dahada sıkıntı yapıyor.Arının kendi ve kovan sağlığı için dışarıda bitkilerden toplayıp geldiği propolis adlı ürünü kullandım.benim gibi tedavi olmak isteyen arkadaşlara temin edebilirim.TEL.NO.0 506 954 8919

 8. Sedef Hastalığının Tedavisi
  sedefhastaliginintedavisi.com/
  Sedef hastalığının tedavisi hakkında bilgiler içerir ve sedefi hastalığını yok etmek için kullanılan en etkili ilacın tanıtımını gösteren sitedir, siteyi incelemeniz tavsiye edilir ilaç tanıtım olarak gönderiliyor etkisini görürseniz ücretli istersiniz,,, KANGAL SİVAS 0532 388 4626

 9. merhaba bende 3 yıldır sedef hastasıyım bende cok kafama takıyrodum ama yavas yavas takmamayı ogrendım sadece sacımdakı yaralardan ve olu derıelrden yanı dokulen derılerden kurtula bıldım oda VİCHY SAMpuanını kullanıyroum duzenlı kullanırsanız bırtane bıle kalmıyor tavsıye ederım.

 10. FARUK SAYS acaba sizde varmı bu hastalık varsa sizde işe yaradımı tedavi yada tedavinin işe yaradıgı kımse varmı ???

 11. Sedef, hastalılar içerisinde en basit olanı arkadaşlar. Rabbim hiçbir hastalık vermemiştir ki devası olmasın. Peygamber efendimiz ölümden başka bütün hastalıkların devası vardır dememiş midir? Bu hastalık geçmez diyenler sadece doğru insanlarla karşılaşmamışlar. Sedef otoimmün bir hastalık olduğu için sadece dışarıdan krem sürmek yetmez. İçeriden de bağışlık sisteminin düzenlenmesi gerekiyor. Benim arkadaşlara tavsiyem hemen bir aktara gidip ardıç sabunu alsınlar, banyoda sadece bu sabunu, şampuan olarak dalin bebek şampuanını kullansınlar. Kese yapmasınlar. Banyodan sonra ve her gün yatmadan önce benim tavsiye edeceğim bir karışım var onu kullansınlar. O karışım da şudur: Aktardan küçük şişede ardıç katranı ve ardıç yağı alacaksınız. Eczaneden Sancak marka beyaz vazelin alacaksınız. Beyaz vazelini geniş bir kaba koyun. Bunun içine ardıç katranından 2 çay kaşığı koyun, ardıç yağı şişesinin yarısını boşaltın. Bir de biraz zeytinyağı koyun bunları o geniş kabın içerisnde bir güzel karıştırıp krem haline geirin. Bu kremi her gece yatmadan önce rahatsızlığınızın olduğu bölgelere sürün. Tabi bunun bir de bağışıklık sistemiyle alakalı olan kısmı var. Onu da kısaca anlatayım. Aktardan civanperçemi, melisa otu, çörekotu yağı ve ısırgan otu yağı alın. Bunların da kullanımları şöyle:Civanperçemi çayı hazırlamak için, bir tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki veya 2-3 adet çiçekli sap, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır (kaynatılmaz), 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Aksi belirtilmedikçe günde 3 su bardağı çay aç karnına veya öğün aralarında içilir. Şeker katmadan içilecek. Tekrar söylüyorum şeker katılmadan içilecek. Tadı biraz acıdır ama Rabbim şifayı işte bu acı bitkide gizlemiş. Melisa otu çayını da aynı şekilde demleyin ve için. Civanperçemi çayını genelde gündüz, melisa çayını da gece yatmadan almaya özen gösterin. Çörekotu yağı ve ısırgan otu yağına gelince: Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?
  Günde 3 defa 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak içilir. Isırgan otu yağı da aynı şekilde kullanılacak. Yine birini sabahları birini akşamları almaya özen gösterin. Rabbim inşallah derdinizin devasını versin. iyileşip de sonuç alanlar lütfen burada yazsın. Bunu bütün kardeşlerimize yayalım. Not: Bu tedavi en az iki ay sürmelidir. Yazdığım kürler tamamen doğaldır. Yine de herhangi bir yan etisiyle karşılaşan arkadaşlar yazdığım oranlarda azaltmalar yaparak kullansınlar. Yine bir problem olursa lütfen bir fitoterapiste danışsınlar.

 12. sedef hastalığının kalıcı bir çözümü bir ilacı yok arkadaşlar! piyasada satılan bitkisel ilaçlar yalnızca kısa bir süreliğine düzelme sağlıyor. açıkçası ben de kullandım ve gözlerime inanamadım, 30 yıldır çektiğim sıkıntı geçti tabi birkaç ay sonra yeniden ve hatta çok daha fazla alevli bir şekilde tekrarladı. eğer sedefli bölgedeki görüntüyü iyileştiren bir krem vs bulursanız hayat boyu düzenli kullanımı öneririm. zaten bana da iyileşmeden sonra haftada 1 uygulamam söylenmişti. benim saçımda olduğu için maalesef düzenli kullanamıyorum, çok yağlı kremler saçtan temizlenmiyor sürekli yağlı saçla dolanma görüntüsü oluşturuyor. nefret ediyorum. saçlarımı kısacık kestirdim ve tekrar başlayacağım kremlere. enginar hapını öneririm, protein içeren gıdalardan uzak durmayı, karabiber, domatez(onlarca meyve sebze var ayrıca) alkol vs yasak!

 13. slm.arkadaşlar ben 38 yaşındaım. 10 yıldır sedef hastasıyım. Arkadaşlar benim denemediğim hiçbir ne tıbbi nede yapma ilaçlar kaldı hepsini kullandım ama maalesef hiçbirisinden dayda göremedim. Kim ne diyorlarsa yalan söylüyorlar. Sözüm o simsarlara lütfen kesin çözümü yoksa, çıkarınız için ben ve benim gibi durumdaki kişilerin canlarını yakmayınız. Rica ediyorum. Arkadaşlar sizde bu hastalıkla ilgili ne diyorlarsa inanmayın. Çünkü ben bu hastalığımla ilgili deney tahtası oldum.Sadece domates, patlıcan, acı, turşu,bulgur, kızartma kesinlikle yemeyiniz. TEK İDEALİM BU HASTALIĞIN ÇARESİNİN BİR AN ÖNCE BULUNMASI VE YIKILMAKTA OLAN YUVALARIN KURTULMASINI DİLİYORUM.

 14. meraba bn 23 yaşındym 4 senedir tırnaklarımda oluşan sedef problemyle uğraşıyrm gtmedğm doktor kullanmadığım ilaç kalmadı bu hastalık kesinlikle ağır bir pisikolojik sorun yaşayn kişilerde oluşuyo ve birkere başladımı kalıcı oluymuş tam evet bu sefer geçti diyrm en ufak birşeye üzüleyim yne tekrarlıyo ve çıldrıyrm yani bunun sonu yk bu hastalıkla yaşamayı kabullenmek gerekiyo başka çağresi yk geçsin die milyarlar döktm ama ne çare :((((

 15. Bu kadın umut sömürüsü yapan bir doktor.bende gittim hiç ilgilenmedi bir buçuk milyar param gitti ilaç ve ulaşım masrafı olarak ama bana hiçbir şekilde test ve tahlil yapmadan ilaç verdi…sözde bitkisel vs.dedi ama bir hafta kulanır kullanmaz bir anda alerji gelişti ve kendimi hastaneye zor attım…kendisine telefon ettik telefonumuza dahi çıkmadı …bilginiz olsun….kadım yüzümüze bile bakmadı nerdeyse boşu boşuna param ve sağlığım gitti…

 16. arkadaşlar şehin sıtkı adında bir doktor televizyonda sedef tedavisini yaptığını 3 ayda geçeceğini söğlüyor oğlumda dene dik evet önce geçiyor ama 2 hafta sonra tekrar başlıyor oysaki 3 yıl birdaha çıkmayacak diyordu sizin anlıyacağınız orda da bir sahtekarlık var bilginize.

 17. İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü’nde OPT adlı bir ilaçtan bahsediliyor ama?? ulaşabilecek biri yok mu acaba?? uzağım ben

 18. bende sedef hastaşığı ile mücadele ediyorum. Ama bir türlü geçmiyor.Ne gibi bir tedavi uygulamam gerekiyor ? yardımcı olursanz sevinirim.simdiden teşekkürler.

 19. Merhaba ben ANKARADAN saliha demirhan son üç aydır sedef hastalığıyla mücadele ediyorum önce dirseklerde sonra eklem yerlerinin tamamı ve basenlerde el üzerinde kafa içersinde cogalmaya başladı görmüş oldugum tedavilerden bir sonuç alamadım lütfen bana bir yol gösteriseniz yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yapın

css.php