Arı Poleni Faydaları

Arı poleni faydaları açısından öncelikle güçlü bir besin olma özelliği ile karşımıza çıkar. Arı poleni 96 çeşitten daha fazla besini kapsar ve bu besinlerin her biri, insan yaşamını desteklemek için gereklidir.

Arı poleninin %40’ı proteinden oluşur ve yaklaşık olarak tamamı herhangi bir bozulmaya uğramadan ya vücudumuz ya da metabolizma tarafından kullanılabilir durumdadır.

Arı Ürünleri ve Polen

• Arı ürünleri olarak bilinen propolis bal, polen, arı sütü, arı zehiri gibi ürünlerle hastalıkların iyileştirilmesi yönündeki çalışmalar apiterapi olarak bilinmektedir. Arı ürünleri tedavisi anlamına gelen apiterapi ile hastalılıkların iyileştirilmesi ve sağlığın korunması amaçlanır.

• Özellikle japonya gibi uzakdoğu ülkeleri başta olma üzere bugün bir çok ülkede apiterapi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Son yıllarda hastalıkları arı ürünleri ile tedavi eden apiterapi merkezleri hızla artmaya başlamıştır.

• Arı poleninin faydaları bin yılı aşkın bir süreden beri bilinmektedir. Çinlilerin geleneksel bitkisel ilaçlarının temeli olan arı poleni, son yıllarda da batılı hekimler arasında büyük çapta saygı duyulan bir öğreti olmuştur.

• Arı poleni 22 çeşit amino asit, C vitamini, B-kompleks ve folik asit, doymamış yağ asitleri, enzimler ve karotinle, günümüze kadar hemen hemen hepsi keşfedilmiş olan ana anti oksidanları içerir. Arı poleni zaman zaman “en mükemmel besin” olarak da anılır.

• Bunlara ilaveten, arı poleninin, kendi başına bir varlık gösteremeyen, fakat sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyulan ve çok gerekli olan bir miktar eser elementlerle vücudumuza sağladığı faydalar da vardır. Bu belli başlı elementler ise demir, çinko, manganez, bakır, kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi sağlığa faydası ispatlanmış olan tüm minerallerdir.

• Bilim adamları boş yere sentetik arı polenini üretmeye çalıştılar. Her ne kadar sentetik arı poleni görünüşte doğal arı polenine benzemekteyse de, bilim adamlarının bunu işçi arılara aşılayarak denemeler yapmaları sonucunda, arılar bir hafta gibi bir sürede ölmüşlerdir.

Arı Poleni Kullanımı

Günde alınacak 35 gr. Arı poleninin insan vücudunun yaşam savasında gerek duyduğu tüm besinleri içerdiği çoğu hekim ve besin uzmanları tarafından kabul edilip önerilmektedir. Çünkü arı poleni vücudun gerek duyduğu bütün bilinen besinleri içermektedir. İdeal beslenme şartlarından uzak kaldığınızda vücudunuzda oluşacak çatlakları doldurmak amacıyla tavsiye edilebilecek en iyi sağlık ürünü arı poleni olacaktır. Aslında, arı poleni ürünleri, açlığa maruz kalmış bölgelerde yaşayan insanlara beslenmelerinde destek olmak üzere sık sık kullanılan bir üründür.

Bu kadar apaçık sonuçların yanı sıra, arı poleninin sağlık üzerinde kendine has etkileri vardır.

Polenin Faydaları

· Arı poleninin bağışıklık sisteminize yararları vardır. Arı poleninde proteinler, mono ve doymamış yağlar, B, C, D, E vitaminleri, beta karoten, kalsiyum, magnezyum, selenyum, nükleik asit, lektin, sistein maddeleri bulunmakta olup bunların hepsinin bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirdiği ispatlanmıştır.

· Arı poleni alerjilere karşı dirençli olmamızda yardımcıdır. Çünkü arı poleninin içinde saman nezlesini tetikleyebilen eser maddelerden bulunmaktadır ve bazı alerji uzmanları arı polenini yöresel bitki alerjisine duyarlılığın azalmasına yardımcı olması için önerirler.

· Arı poleni stresle mücadelede size yardımcı olur. Amino asitlerin tamamını, gerekli yağ asitlerini ve ruh halini düzene sokacak vitaminleri içerir. Arı poleni ürünlerini almanız ise yaşantınızda karşılaştığınız streslerle savaşmanıza yardımcı olacaktır.

· Atletler yüzyıllardan beri enerjilerini ve dirençlerini arttırmak için arı polenini kullanmaktadırlar. Bu konuyla ilgili araştırmalar halen sürdürülmekteyse de, arı poleni ürünlerinin kullanımının uzun süreli etkilerinin, atletlere büyük çapta faydalı olacağı mantıklı bir anlam taşımaktadır.

· Polen iştah açıcı özelliği sebebiyle zayıflık sorununda kullanilabilir.

· Arı poleni kansızlık sorununun giderilmesinde yardımcıdır.

· Güçlü besleyici özelliği sebebiyle hastalıktan kalkanları en kısa zamanda eski gücüne ve enerjisine kavuşturur.

Arı zehirine karşı hassasiyeti ve alerjisi olanların arı poleninden kaçınması gerekir. Arı zehirine karşı alerjisi olanlara verdiği kötü sonuçlardan başka bazı yan etkileri de vardır.

Arı poleninin inanılmaz potansiyeli ve düşük risk taşıyan yan etkileri yüzünden size günlük beslenmenizi destekleyici arı poleni ürünlerini tavsiye ediyoruz. Bu arada bir küçük problemimiz var: arı poleni büyük ölçüde hazmı zor (kabuk)lardan oluşur. Arı poleninin faydalarından yeteri kadar yararlanabilmek için muazzam miktarda yemeniz gerekir. Toplam birimin sadece yaklaşık %5’i vücudunuza biyoyararlanım sağlar.

Polenin faydalarından yüksek düzeyde yararlanabilmek için uygun koşullarda elde edilmiş olması gerekir. Çeşit bakımından çok zengin çiçekli bitki ortamında elde edilmiş olan polen şifalı olma özelliğini taşır. Arı ürünlerini kullanırken bu açıdan dikkatli olmak gerekir. Bal polen gibi arı ürünlerinin elde edilmesi zahmetli bir iştir. Ancak çok kısa bir sürede bol miktarda üretilen ve besin değeri açısından önemi olmayan ballar gibi yine bu şekilde üretilen polenlerde doğal tedavi açısından bir anlam taşımaz. Polenin arısütünün ya da balın faydaları öncelikle onların nasıl ve hangi ortamlarda üretildiği ile ilgilidir. Bu yüzden polen ya da arı sütü bal polen karışımı gibi arı ürünleri kullanırken aldığınız ürünün güvenilirliğinden ve kalitesinden emin olmalısınız.

---------
Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.


Comments

 1. ÇİĞDEM says

  mrb ben arı polenini kullanarak kilo almak istiyorum ama yemek yemeyi çok sevmiyorum fazla yemek yemesem ve polen kullansam faydalı olurmu cvbınızı bekliyorum teşekkürler

 2. achilles says

  selamlar,

  arı polenini nasıl kullanabilirim? birşey ile karıştırarak yutsam olur mu? meselea suyun içine hiç çiğnemeden? tadı çiğnemeye pek elverişli değil de :)

  kolay gelsin.

 3. admin says

  Poleni dogrudan kullanabileceğiniz gibi su ya da meyve suyuna karıştırarak da alabilirsiniz.

 4. zatara says

  merhaba ben arıpoleni ile wücut geliştirme için gerekli olan porein we aminoasitleri karşılayıp karşılayablirmiim..?

 5. bernaca says

  ben bu arı polenini nerden alabılırm aktarlarda satılıyorumu ayrıca fıyatı ne kadar vede arı poleni nasıl tüketiliyorr

 6. admin says

  Poleni aktarlardan temin edebilirsiniz. Ayrıca tablet şeklinde satılan türleri de vardır. Bunlar daha çok eczanelerde satılmaktadır.Ancak bal gibi poleninde sahteleri mevcuttur. O yüzden güvenilir yerlerden ve de firmalardan almanız gerekir.

  1 tatlı kaşığı poleni suyla ya da meyve suyuyla karıştırarak kullanabilirsiniz.

 7. ali says

  ben 23 yaşındayım arı polenini tırnaklarım için kullanıyodum çatlamalarına karşı. buarada saçlarımda dökülüyordu arı polenini balla karıştırıp yutuyodum.aradan 1 ay geçtikten sonra saçlarımda canlılık ve ve saç olmayan bolgelerde kıllanma olmaya basladı gozlerıme ınanamadım sadece bunu sızle paylasmak ıstedım.faydası var zararı yok denemekte fayda var.tarifi için msn ultraaslan_198501@hotmail.com seve seve yardımcı olurum

 8. buse says

  arı poleni kilo aldırırmı ? saadece bunu öğrenmek istedim. şimdiden tşk ederim iyi çalışmalar

 9. takviye amaçlı. says

  karbonhidrat takviyesi alıyorum yanına da polen yemeye başladım. inşallah faidesini görürüm.

 10. aslı says

  ben polen kullanmak ıstıorum ama kılo almadan nasıl kullanabılırım

 11. songül says

  merhaba arı sütü polemiği kilo alrırırmı ne şekilde kullanabilirim lütfen yardmcı oluursanız çok sevinirim…

 12. murat karaca says

  arı poleni cinsel performası arttırır mı?nasıl kullanılmalı

 13. biomer says

  Arkadaşım;
  zaten bu ürüne düzenli olarak devam ettiğinde iştahın açılacak. :)

 14. ÇİSİL says

  merhabalar…
  şöyle bir sorum olacaktı..
  ben yaklaşık 1haftadır polen+bal+çörekotu+tarçın bunları karıştırıp sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı çiğneyerek yutuyorum..yalnız polenim çekilmiş polen..bunu kullanmamdaki sebep..bebek istiyoruz bunuda takviye amaçlı kullanıyorum..yumurta gelişimi çatlaması ve ovulasyon oluşumu için kullanılır dediler..birkaç yerden duydum o yüzden yapıyorum..acaba doğruluğu varmı cevap yazarsanız çok sevinirim..şimdiden mersi..

 15. nehir says

  merhaba ben ari polenini cok yeni ldu kulanmaya baslayili tv de duymustum sac dökülmesine de iyi geliyomus diye ama ben yeterince kilo lu oldum icin ari polenini almaya da acikcasi biraz korkuyoum acaba cok ilo alirmiyim lütfen bana cevap yazin kilo alirmiyim almazmiyim cevabinizi bekliyorum.

 16. yaşar says

  polen kullanırken dikkatli olmak gerekir.çünkü polenin tazeliği ve içinde bol farklı çeşitin olması önemlidir.tüketme olaraktan az hafif ılıman suya ihtiyaç miktarı kadar karıştırarak,gercek saf bala bir miktar karıştırarak veya bir tatlı kaşığı atıp ardından hafif su içerek tüketilebilinir.

 17. yaşar says

  polen kullanırken dikkatli olmak gerekir.çünkü polenin tazeliği ve içinde bol farklı çeşitin olması önemlidir.tüketme olaraktan az hafif ılıman suya ihtiyaç miktarı kadar karıştırarak,gercek saf bala bir miktar karıştırarak veya bir tatlı kaşığı atıp ardından hafif su içerek tüketilebilinir.ihtiyaç olunduğunda yardımcı oluruz.

 18. enes says

  ben arı poleni kullanıyorum. Ama yemek yemesem olur mu?

 19. Muzaffer İzgü says

  oğlum kafan mı güzel
  niye yemek yemiyosun?

 20. hasan azak says

  arı polrninin kullanma şekli nasıl dır nasıl yememiz gerek mek tedir yardımcı olursanız sevinmirim saygılarımla

 21. enes says

  arı polenini normal şekilde yiyebilirsiniz.Meyvasuyunun içine koyupta olur.

 22. ömer ateş says

  slm bende cilt hastalığı var arı poleni benim de işime yarar mı acaba

 23. emre says

  ben arı poleni içiyorum acaba boy uzamasına yardımcı olurmu?? cevabınızı bekliyorum tşkkrler….

 24. ewren says

  arı poleninin taze olması çok önemlidir taze olursa düzenli kullanırsanız ergenlikte boyuda uzatır kilo almanızada yardımcı olur saç ve tırnaklarnda sağlklı olmasında etkilidrr

 25. irem says

  meraba ben irem arı polenini severek içiyorum fakat kuzenim kevser tadını sevmediginden içemiyor bunu nasıl tatlandıra biliriz lütfen cep yazın 4 gözle bekliyorum cevabı

 26. Melek Takım says

  Merhaba,
  1 kaşık bal ile tadı petek balına benziyor
  kolaylıkla yiyebilirsiniz.

 27. selinay çavdar says

  5 yıldır arı poleni kullanıyorum şuan 6 yaşındayım.büyük insanlardan daha fazla zeki olduğuma inanıyorum. herkesde öyle diyoo. süper bişey.

 28. HACER says

  ben arı polenini bi tv programında duydum çocuk sahibi olamayanlar için iii geliyormuş bu ne kadar dogru ve arı poleninini nerelerden tedarik edebilirim

 29. uğur says

  bir haftadır arı poleni ve arı sütü kullanıyorum sabahları kalkarken yorgun hissediyordum kendimi şu anda hem dinç hemde mutluyum daha fazla bilgi isteyen arkadaşlar muyxca@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirler

 30. melek says

  sohbetler cok guzelmis okudum bende bugün denedim bu poleni yogurt ile tadi guzelde kilo aldirmasindan acikca korkuyorum.alerjimden dolayi buna basladim bir ümit iste….

 31. melek says

  iştah açıcı diyo biz zayıflamaa çalışıoz adamlar zayıflara çözüm olur dio ya

 32. meltem says

  ben kılo almak ıstıyorum arı polenı ıse yarıor mu gercekten nasıl kullanmalıyım cvp verın lutfen

 33. serdar says

  arı poleni dökülen sacıma faydası oldu arkadaslar eger kullanacaksanız sabahları ac karnına balla karıstırın polen 1 cay kasigını gecmesin

 34. selda says

  bebeğim bir yaşında bir çay kaşıgı yoğurduna katıyorum bi zararı varmı

 35. sahra says

  Merhaba,
  Arı polenini 2.5 yaşında oğlum için kullanmak istiyorum fakat kurutulmuş polen için bütün değerlerinin koybolduğunu başka bir sitede okudum dondurulmuş satılıyormuş açıkçası kafam karıştı nereden temin edebiliceğimi kurumu yoksa donmuşmu faydalı bilgisi olan varsa bana dönerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 36. ezgi says

  keşke öyle bir şey olsa, ama yemek yemek zorundayız maalesef, polen hiç değilse bizim gibilere iyi bir takviye

 37. ibrahim halil gürsöz says

  herkese merhaba.ben polen le balı karıştırdım.yani 1 kilo bala 100gr polen koydum sabah ve akşam yiyorum.birdahakine 1 kilo bala 400 gr polen koyacagım.ben polenli balı yedikten sonra çenem açılıyo ve konuşurken gülüyorum.sanki kafa yapıyo.herkese tavsiye ediyorum.çok faydalı bi kere genç kalıyosun.bayanlar mutlaka yemeli.

 38. büşra says

  BEN DE AŞIRI DERECEDE KANSIZLIK WAR.POLEN İİ GELİR DİYOLAR AMA TADINI HİÇ BEĞENMEDİM TADINI NASIL YOK EDEBİLİRİM?

 39. SeLim says

  Ben 8 yILLIK Arıcıyım PoLen arı sütü ve propolist ihtiyacı OLan ArKAdaşlara YArdımcı OLabilirim SayGıLarımLa

 40. zengin ARFF says

  ARKADASLAR EGER POLEN KULLANACAKSANIZ SABAHLARI ACKARNINA BALLA KARIŞTIRIN BİDE AKSAM YATARKEN YİYİN. YAPILIŞI—>..BİR YEMEKKASIGI BAL İKİ CAY KAŞIGI POLENİ KARIŞTIRIN İNANIN SAC DÖKÜLMESİNE COK İYİ GELİYOR.BEN FAYDASINI GÖRDÜM HALADA KULLANIYORUM,SAYGILARIMLA.

 41. çilem yılmaz says

  ben arı poleni kullanarak kilo olmak istiyorum. günde ne kadar almalıyım nasıl bir tedavi önerirsiniz.

 42. uqurrr says

  kilo sounu olanlar kilo almaktan korkmayın.. öyLe mücizevi bişey ki hem kilo alanlar için hem verenler içn yararlı.. 1 gram polen; 13 kg et,70 litre süt,75 kilo elma ve domatese eşit qeLio.. daha ne olsun.

 43. cryptolog says

  Arkadaslar nacizane tavsiyem Kilo Vermek istiyorsaniz Ac karnina kahvaltidan yarim saat once,Eger kilo Almak istiyorsaniz kahvalti veya yemeklerden sonra.Ben 7-8 yildir kullaniyorum.Sporda yapiyordum inanamazsiniz.Muthis bir enerji deposu.Harca harca bitmiyor.Ama genelde formunuzu koruyorsunuz.Bazi sabahlar varki sadece bunu yiyip cikiyorum butun gun yemek aramiyorum.SUPER SUPER.Anne karnindan 70+ yasina herkes rahatlikla yiyebilir ama ozel bir alerjisi yoksa..

 44. neslihan says

  arkadaşlar ben 3 gündür bir çay bardağı ılık sötü bir çay kaşığı polen koyarak sabah kahvaltıdan bir veya yarım saat önce aç karna içiyorum acaba kolo vermemde bi etkisi olurmu kilo almak istemiyorum ltf bilgilendirin beni şimdiden teşekkür ederim

 45. saadet says

  merhaba ben poleni 1 haftadır oğlumda kullanıyorum belki kısa bir süre ama bir değişiklik görmedim.bende hamileyim kullanmak istiyorum fakat bilgim yok bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi

 46. benal says

  mrb ben 5 buçuk aylık hamıleyım ve 2 haftadır arı poleni kullanıyorum bana hem bebek için hemde senin için çok faydalı bir besin vitamin doposu dediler yani tavsiye üzerine kullanıyorum fakat gerçek etkisini bilmiyorum bana ne gibi bi yararı olur yada zararı olurmu bebeğime lütfen bunun cvbını bilen yazsın çekinerek ve bilmeden kullanıyorum saygılarımla ….

 47. kübra says

  ben 24 yaşındayım arı poleni kullanıyorum yoğurtve balla kullanıyorum tadı hiç hoş değil başka tavsiye ettiğiniz neyle yemmem gerekiyor şimdiden teşekkürler

 48. Bekir Derin says

  Evet. Polenin ve arı ürünlerinin faydası saymakla bitmiyor. Şimdi birde ‘Polen Çayı’ var. Gerçekten çok güzel. Ülkemizde Arı ürünlerinin faydası geniş kesimlere duyurulmalı. Ülkemizde hala Propolis’in ne olduğunu bilmeyen o kadar çok insan var ki..
  Arı Poleni Çayı için web site adresi: pollentea.com
  Siteniz çok güzel. Ellerinize ve yüreğinize sağlık.
  saygılarımla.
  Bekir Derin.

 49. bella says

  mrb, sorulan soruya cevap veririiiim : =)
  yemek yemen gerekir cunku bi tek polenden vitamin alırsan zararlı zaten acıklamada 1 gnde alman gerekir ve arı poleni cogunlukla yunanistanda satılıyo… (yemek ye bi de ;) )))

 50. METEHAN says

  arkadaslar ben futbol oynuyorum ve kilo almam gerekiyo kilo almada nasıl bir ortalmsı var yani nekadar kilo alırım ltfn metehan1278@hotmail.com ‘e mail atarmısınız şimdiden teşekkurler

 51. hasan says

  polen ihtıyacıolan benı haberdaretsın allahın ıznıyle bende var

 52. emre says

  Berna hanım polen kalitesi elde edildiği çiçek folarasına göre değişiklik gösteriyor ben ziraat mühendisi ve aynı zamanda arı yetiştiricisi olarak polen üretip doğal haliyle satıyorum bilginize…saygılarımla

 53. mehmet says

  evet vücudun ihtiyacı olan tüm enerjisini polenden karşılayablirsin. Sakın ola kas geliştirici o suni tozları kullanma, doğal olmayan hiçbirşeyi vücut kabul etmez.Suni kas yapıcı tozları kullanmaktansa doğal olan polen en güzelidir.

 54. suskun yaşam says

  kilo almak amacıyla polen kullanmaya başladım daha doğrusu tadı o kadar kötüydü ki başlıyamadım kokusuna hiç dayanamadım…bugün de bal ve yoğurtla denemeye başlıycam umarım kullanabilirim…her sabah 15gr alıyorum yeterli mi?şimdiden teşekkürler…!

 55. nur says

  slm 12 gündür arı sütü kullanıyorum saçlarıma çok faydası oldu.gözle görülr biçimde uzadılar

 56. fatma says

  Slm arkadaşlar,

  Dün aktara gittim. Ağzımda 1 aydır geçmeyen 3 tane geniş yara için bişeyler istedim. Bana polen ve çörekotu yağı verdi. Poleni şeftali suyuyla tüketmemin daha faydalı olacağını söyledi. Allah inandırsın bir iftarda birde sahurda kullandım ağzımda 3 tane olan afttan bir tanesi sabaha iyileşti ve diğer ikisi daha derin yara olduğu için geçmedi henüz ama acısı yok gibi. Suyu bile içerken gözümden yaş akıyodu acısından. Allah razı olsun vesile olan amcadan. İnşallah saçımın dökülmesinede şifa olur. Ama tadı yenmeyecek kadar kötü değil….

 57. hüseyin says

  ben arkadaşlar bu konuda çok meraklıyım arı polenı arı sutu yanı aklınıza geleçek butun dogal şeylerın araştırmasını yapıyorum ve hafta sonları çalışmalarım var asıl meslegim ecz teknisyenlıgı yararı hakıkatende var rabbim dogada ne yaratmışşa bır yararı vardır sadece dogru kullanmalıyız bılerek yapmalıyız bu herne olursa olsun suyu bıle bilinçli içmek lazım bu konularda sıze yardımçı olurum seve seve
  ceylan46360@hotmail.com

 58. ayhan says

  s.a arkadaşlar butun hastalıklar bızım yanlış beslenmemizden kaynaklarınıyor aldıgımız atık maddeler kanda yogunlaşarak damar tıkanıklıgı yapıyor ve butun hastalıklada ondan oluyor nasıl bundan kurtuluruz tabı yeme şeklımızı düzelterek gecen marmara üniversetesındekı doktor yazmış orucun faydalarını ve orucun faydalarınıda ben yaptım ve gördüm ben 3 günlük oruç yapmıştım ve vucudumda çok toksın madde vardı ıyı beslenmıyordum çünkü baya bırde ilaç kullanmıştım daha önce bir çook ilaç kullanıyordum yaşım genç olmama ragmen bir çooooç ilaç kullanıyordum ama bazı abılerımın sayesınde dogal yaşamla tanıştım ve şimdi agrı ve sızılarımdan kurtuldum çokta ıyıyım demekkı sade ve dogal yaşayıp saglıklı bir şekılde yaşanıyormuş ben çok mutluyum allaha şukur hakıkaten arkadaşlar bu ürünlerı kullanmanızı tavsıye edıyorum ben denedım faydasını gördum ama kafanızdan degil bu işlerı bılen bırındne ögrenın derim allaha emanet olun saglıklı gunler dilerim

 59. hüseyin says

  s.a arkadaşlar ben çok meraklıyımdır bu konularda sade yaşam konularında 6 ay oldu ben bu işlerle ılgılenelı önce çok ilaça güvenıyordum ecz teknısyenıyım bu arada çok şukur ilaç kullanmıyuorum ınanın agrı kesıçi dahı kullanmıyorum çunku çok şukur gerek duymuyorum bu polen ve arı sutu olsun hakıkaten çok faydalı kullananlar var kullandım desem yalan olur arkadaşlarım çok memnunlar hafta sonlarıda bu işle ılgılenıyorum butun kardeşlerıme yardımçı olmak ısterım hangı bitkıyı nasıl kullanaçaksınız ne işe yarar baya bır ögrendım ve halada araştırıyorum çalıştıgım insanlar bu konuda çok guvenılır ve çok degerlı ınsanlar var insanlara yardımçı olmak ısterım bu konuda bana ulaşa bılrsınız hepınıze saglıklı ve mutlu yaşam dılıyorum inş. dunyaya dırek kalamayız ama yaşamımız boyunca saglıklı bir şekılde yaşaya bılırız ınsallah. her canlı ölümü tataçaktır ama ıyı yaşamak var surunmek var. ceylan46360@hotmail.com

 60. hatice says

  arkadaşlar ben 47 kiloyum 1,71 boyundaym cok zayıfım polen kullanmayı düşünüyorum bu polenin kullnm şekli nedr sabah akşam vs kilo aldırırmı acil cevap bekliyorum

 61. nevin says

  ben de yıllar önce çocuklarımı buyuturken sürekli kışları polen ve arı sütü karışımı yedırıdım hiç hasta olmadan buyuduler

 62. nagihan says

  slm 2 yaşında kızım var grip olmuştu dr.a götürdüm ilaç verdi eve gelince arkadaşım aradı bağışıklık sistemi için ve çocuklar için çoook iyi olduğunu söyledi kızım 2 yaşında dokunurmu acaba yada gönül rahatlığıyla yedirebilirmiym yorumları okudum gerçekten çok etkilendim hatta benimde saçlarım dökülüyo ve bunun için dr. agidicektim acaba gitmesemmi iyi olduğunu yazmışlar cevap verirseniz çok sevinirim saygılar..

 63. makbule says

  merhaba bende inanılmaz derecede kansızlık var bunun için arı polenını kullanırken ölçüsü ne kadar olmalı yanıtlarsanız çok sevinirim iyi günler

 64. merve says

  ya şu kilo konusunda bilen biri güsel bi açıklama yapsın kilolu olanlar arı polenini kullansın mı kullnmasın mı yeterince kiloluyum ve saçım da çok dökülüyo eğer kilo aldırıyosa kullanmıyım mı cvp verirseniz çok mutlu olurum herkese mutlu günler:D

 65. tahir says

  eger isterseniz forever livingin güvenilir arı ve aloe vera ürünlri bulunmakta iletişim

 66. afşar says

  Merhaba. Ben kansızlıktan hastaneye yattım ve 4 ünite kan verdiler. Hemoglabin sayım 9′a geldiğinde bıraktılar ve gerisini vücudunuz tamamlayacak dediler. Doktorum da bana iğne ya da hapla ne kadar uğraşsan 1 ayda ancak 1 kademe yukarı çıkar ve o da 10 olur demişti. Ancak ben hem onun verdiği hapı hem de poleni yedim ve 1 ayda 2 kademe birden yukarı çıktı. Böylece hemoglabin sayım 11 oldu.Daha sonra ameliyat oldum ve ameliyattan 1 hafta sonra öğrencilerimi alıp Topkapı Sarayına gitmiş ve orada koşturuyordum. Dikiş yerlerimin kapanmasında ve enerji vermsinde inanılmaz etkisi var. Bir ara bırakmıştım kullanmayı. Ancak yeniden başladım. Gerçekten arkadaşlar size tavsiye ediyorum. Ben polenin mucizesini yaşadım ve gördüm. Lütfen her gün kullanmayı alışkanlık haline getirin.

 67. krl says

  slm,ben organik bal ve polen üreticisiyim poleni kilolu olan olmayan herkez kullanabilir ancak yüksek derecede protein ve enerji deposudur dolayısıyla bunu vücuda yararlı hale getirmek için hareket yada spor şart diyorum…herkeze şifa olur inşl.

 68. krl says

  uzman bir besinci yada doktor olmadığım için alınması gerek miktarı kabaca her sabah 1 çay kaşığı olarak ifade etmekte yarar görüyorum fazlasına gerek yok o kadarı yeterde artar bile

 69. duhan says

  babam arıcı ve bende hergün polen ve arı sütü tüketiyorum çok sağlıklıyım bizden ürün almak isterseniz şu telefonu arayın 2269014

 70. hacer says

  rahimagzı kanseri ön tanısı yani rahim agzı hücrelerinde değişim başlamış polenin iyi gelecegini duyduk nasıl kullanmalıyım.

 71. hakan karakaş says

  Polen kullanmanın kilo almanıza çok yararı olur.Ama kaliteli polen kullanmalısınız.Piyasada satılanlar artık özelliklerini kaybetmiş polenlerdir.Amerikadan gelen organik olarak üretilmiş polen mükemmel bir besin takviyesidir.Yalnızca kilo konusunda değil cildinizdeki etkilerine şaşıracaksınız.Lütfen bana mail atınız ürün hakkında ayrıntılı bilgi vereyim.İyi günler diliyorum.

 72. hakan karakaş says

  ARKADAŞLAR
  POLENİ ÇİĞNEMEK GEREKİYOR.YUTMAYIN,ÇÜNKÜ O ZAMAN İŞE YARAMIYOR.EN GÜZELİ BALA KARIŞTIRIP YEYİN.PİYASADA SATILAN KURUMUŞ, POLEN ÖZELLİĞİNİ YİTİRMİŞ ÜRÜNLERİ KULLANMAYIN. BANA E-MAIL ATAN ARKADAŞLARA KALİTELİ ÜRÜNE NASIL ULAŞABİLECEKLERİ KONUSUNDA GEREKLİ BİLGİLERİ VERİRİM.
  hakankarakas@teamflptr.com

 73. hakan karakaş says

  POLEN VE DİĞER ARI ÜRÜNLERİ 2 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.
  KANSIZLIĞI OLAN ARKADAŞLAR
  KİLO ALMAK İSTYENLER
  KİLO VERMEK İSTEYENLER
  METOBOLİZMASI DÜZGÜN ÇALIŞMAYANLAR
  GECE YATMAK BİLMEYEN SABAH KALKMAK BİLMEYENLER
  BANA YAZIN
  hakankarakas@teamflptr.com

 74. ziya yurdakul says

  arı poleni ve sütü dogal ise çok yararı vardır. örnegin kilo aldırcı , kas kitlesinde artış ,kemik yogunlugunda artış , saç ve çilt için , ve eger 20 yaşını geçmemişsen boy uzamasına bile etkisi vardır ve daha sayısız etkisi var……

 75. buket says

  arkadaşlar ben arıcıyım.poleni sabhları aç karınla yiyebilirsiniz her yemekten önce yemek yesenizde yemesenızde polen hiç bir şekilde zararılı değildir. arkadaşlar çok sorular sorulmuş vaktim olmadığı için hepsini cvp layamayacağım. msn adresim var yazdım yardımcı olmak isterim. hepinize ii günler

 76. buket says

  poleni balın içine karıştırıp 1 gün bekletin çok yararlı bir besin halıne gelyor.meyve suyunuzun,sütün içine karıştırıp koyabilirsiniz 1 su bardağına 1 tatlı kaşığı ekleyin yeter polenin her derde deva olduğunu biliyoruz. sitemiz var orda polen bölümüne girerseniz gerekli bilgiler ve sorularınızın cvplarını yazıyor adres:www.aydinaricilik.com.tr ii günler arkadaşlar

 77. buket says

  arkadaşlar kullanım şeklini ve yararlarını sayfaya ekledim

 78. özlem says

  ikibuçuk yaşında ki çocuklarıma verebilir miyim ve ne kadar vermeliyim?

 79. nurgül says

  benım bahar nezlem var bahar aylarında her bıtkıden allerjı oluyorum arı poleni kulanmamın bana zararı olurmu polen adı benı korkuttuda sonucta polenler bana baharı yasatmıyo

 80. ASİ says

  arkadaşlar ben yaklaşık 4 sene kadar polen kullandım fakat şöyle bir durum var aktarlarda satıldığı kadar ucuz birşey değil o yüzden kullanacağınız polenin kalitesini araştırmanızı öneeririm yoksa herhangi bir sonuç alamazsınız ben 1.60 boyunda 40 kilo hatta 39 diyebilirim o civarlkardaydım poleni düzenli kullanmaya başladığım 2 aydan itibaren 47 kilo oldum ve 4 sene kullandım 47 kilonun üzerine çıkmadım kesin bilmiyorum ama bence vucudun kilo dengesini sağlıyor yani kilo problemi olanlarda kullanabilir ayrıca mütiş bir enerji veriyor insan yerinde duramıyor valla benim elim dursa ayağım durmayacak vaziyetteydim ayrıca eklemek istediğim çok önemli birşey daha var benim poleni kullanma sebebim kilo almak için değildi astım rahatsızlığı yaşıyordum ve inanın şuan rahatsızlığımdan kurtuldum ben balla karıştırıp tüketiyordum tadıda macun gibi oluyor bence severek tüketirsiniz . şuan 24 yaşındayım 1.60 boyum 47 kilom ve çok şükür sağlıklı dinç bir insanım kolay kolay hastalanmam herkeze bol spor,sağlık ve huzurlu günler diliyorum

 81. emre says

  kardes suan bım.a.ş de aktüel urun olarak satılıyor fıyatı 9.95 tl bı bak slmlar

 82. ahmet öztekin says

  valahi gastirit için defalarca kez kullanmama rağmen hiç bir yararını göremedim. Ayrıca diğer anlatılan diğer etkilerinide görmedim bence fazla abartı bir bardak sütte çok daha yararı var.

 83. ramazan says

  bence çoooooooooooook güzel
  arı polen çook güzel

 84. FD says

  Merhaba değerli arkadaşlar..

  Endüstri Mühendisiyim ve 148 ülkede faaliyet gösteren Uluslararası bir firmada, sağlıklı yaşama ve sağlıklı yaşlanmaları konusunda insanlara danışmanlık yapmaktayım.

  Kısaca söylemek gerekirse;

  PROPOLIS: gastrit ve ülserde kullanılmalı.. ben de ülser vardı ve DOĞRU PROPOLIS kullanarak geçti.
  Doğru Propolisin; Ateş düşürücü, antiallerjik, Antiviral, Antitümöral, Spazm çözücü, Antioksidan, antiinflamatuar, anti-aging(yaşlanmayı geciktirici), Antibakteriyel, doğal antibiyotik, Antifungal(mantar önleyici), Antiviral(virüslere karşı etkili), kan basıncını düşürmesi, kapiller damarları güçlendiresi gibi daha sayamayacağım bir çok özelliği mevcuttur.

  Antioksidan Etkileri nedeniyle, kardiovasküler hastalıklar, artrit, diabet, Parkinson hastalığı, Alzheimer hastalığı gibi durumlardan büyük oranda sorumlu olduğu bilinen serbest radikallerin nötralizasyonunu da sağlarlar.

  POLEN: İnsan, hayatını sadece su, buğday ve polen tüketerek sürdürebilir. Bu kadar güçlü bir besin maddesidir. Doğru Arı poleni, vücudun üretemediği 8 temel amino asit ile birlikte, yağların metabolizmasına yardım eden lecitin’i de içerir.

  ARI SÜTÜ: Bal arısının gırtlak bölgesi bezlerinden çıkan, süte benzer bir salgıdır ve kraliçe arı olacak arılar bununla beslenir.
  Bu besin maddesi, kraliçe arının 6 yıllık yaşamında her gün 3.000 yumurta yumurtlamasını sağlayan özel gıdasıdır. Bayanlarda ovulasyonu düzenler tutunmayı güçlendirir, erkeklerde sperm kalitesini ve sayısını artırır(bizimle birlikte çalışan, tüp bebekle bile çocuğu olmayan bayan arkadaşlarımız mevcut)..

  iş yoğunluğumdan dolayı hepsi benim de kullandığım ve etkisini gördüğüm doğal ürünlerdir.

  BUNLARIN YANINDA BALIK YAĞI (OMEGA3 VE OMEGA9 İÇEREN) VE BİR SÜRÜ DOĞAL ÜRÜNÜN VARLIĞINDAN HABERDAR OLMAK VE BU İŞİN İÇERİSİNDE OLUP İNSANLARA SAĞLIKLI BİR YAŞAMIN KAPILARINI ARALAMAK AYRIYETEN MUTLULUK VERİCİ BENİMİ İÇİN..

  Yukarıda saydığım ürünler ve özellikleri DOĞRU besin tamamlayıcılayıcıları ile olur ki söylemiş olduğum 148 ülkenin de ilgili bakanlıklarından onaylı ve FDA onayına(bu onayı çevrenizdeki bir hekime sormanızı tavsiye ediyorum. Çünkü Doktorların ilk baktığı onaydır bu) sahip ürünleri tavsiye ediyoruz. Doğru besin tamamlayıcılarını kullanmanızda yardımcı olabilirim. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibat kurabilirler.. Sağlıklı günler dilerim…

  5053541931 furkandundar.tr@gmail.com

 85. hüseyin says

  merhaba esim’in memelerini kuçultme operasyonu geçirdi su ameliyattan 3 hafta sonra vucudunda allerji oluştu polen kullansak faydasi olurmu vereceginiz bilgilere simdiden tesekkur ederim hoscakalin.

 86. osman says

  hayır güneş ısıgı görmeden kurutulan polen besin değerini yitirmez güvendiğiniz yerden alın tabiki piyasada çin malı uzak doğu ülkelerinden gelen kalitesiz leride var

 87. osman says

  aç karnına tüketin kilo almazsınıs tok karnına yemeyin metabolizmanızı hızlandırır çabuk alırsınız .. aç karnına tüketin

 88. seval @zz says

  mrb,
  ben arı polenini bir kaç gündür kullanıyorum.
  sabahları aç karna ve yatarken ama midemde
  acayip bir ağrı oluyor ve sancı bunun sebebi
  ne olabilir??

  tşk.

 89. semra says

  mrb.arı polenini demlenmiş çayın içine katıpta içebilir miyiz çayda da faydası varmıdır

 90. göktug says

  ben arı polenini spor yaptıgım ıcın kulanıyorum ıcındekı 22 cesıt amıno asıt ıcermesı body buıldıng ıle ılgılenen kısılere tavsıye ederım.

 91. pelin says

  arı polenini şeftali suyula karıştır iç çocukların gelişimini destekliyo iştah açıyo stres gideriyor kilo aldırıyor

 92. nevin says

  benim 3 yaşında bir oğlum var ve kullanmak istiyorum acaba çocuklarda ne kadar kullanılmalıdır…

 93. halime says

  sa ben vitiligo ve tiroid hastasıyım arı poleni iyi geliyor deniliyo nasıl kullanıcagını açık ve net bi şekilde söylermisiniz tşk

 94. eda says

  ben 41 kiloyum arı sütü kullandım ve polende aldım fakat kilo aldırmadı tam tersine düşürdü 46dan 41e düştüm nasıl oluyo anlamadım :)ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler iyi günlerr…

 95. meltem says

  ya ben 17 yaşındayım ve çok zayıf bi bayanım birraz kilo almak istiyorum bunun için herkes bana arı sütü öneriyor sizce kullanmamda bi fayda olurmu lütfen bana yardımcı olun en kısa zamanda msn adresimide veriyorum eğer kullanan yada öneren varsa benle konuşabilirsin acımıza ortak olalım :)ilk.ve.sen@windowslive.com

 96. özlem says

  merhabalar arkadaşlar benim de 4 yaşında aşırı iştahsız ve zayıf 1 oğlum var aşırı kansızlık çıktı testlerinde polen aldım ama suyla karıştırıncada çok midesi bulanıyor ve kusuyor sadesini hiç yemiyor kokusu kötü geliyor portakal suyuna yada limon suyuna karıştırarakta kullanabilirmiyim belki limon ekşi olduğu için bulantı yapmayabilir diye düşünüyorum ama faydası olurmu acaba bilgisi olan varmı?

 97. abdulmecit says

  arkadaşlar arı sütü ve polenin faydası saymakla bitmez maddi sıkıntınız yok ise arı sütü kullanınız ben 5 yıl arıcılık yaptım ama şuan yapamıyorum.

  inşallah faidesine görürsünüz

 98. semra says

  benim annemin zehirli guatr hastası olduğunu yeni öğrendik bu hastalığa arı polenli bir karışım ii gelirmi faydası varmıdır bana yardımcı olursanız sevinirim cevaplarınızı bekliyorum

 99. ebru says

  küçük çocuklara yedirmemizde bi sakınca varmıdır

 100. sultan says

  ben cinsel isteksizliğe çözüm ourmu? pole.birde kilo aldırırmı? çünkü yeterince kioluyum.

 101. Asyabal says

  Merhabalar, polenin insan sağlığının faydası açısından tartışılmaz faydaları vardır. Poleni düzenli bir şekilde sabah kahvaltılarında yerseniz kısa süre içinde geri dönüşümünü göreceksiniz.

 102. xxxxxxx says

  arı sütü polen bal karışımı aktarlarda satılıyor 15 tl öyle tadı daha güzel

 103. an says

  meraba ben muhammet benimbabam fercgecirdi polerini cok iyi oldunu söylüyorlar acaba bu polerin nekadar faydasıolur bilmiyorum bana faydalarını anlatırmısınız dohadan bekliyorumtedavisini dokturlar bizden bukadar dediler iyiolması icin nelar yapmalıyız 60 günden beri yatıyor tıp araştırma faküldesinde samsun cevabınısı bekliyorum?

 104. ebru says

  arı poleni almak isteyen arkadaşlara gönderebilirim.5 senelik arıcıyım

 105. Murat says

  Yeni mahsül taptaze polen isteyen arkadaşlar varsa kendi arılarımdan %100 yerli çok uygun fiyata verebilirim. daha iki gün önce polen toplamaya başladım arılardan, taptaze

 106. Desy says

  Ben daha yeni kullanmaya başladım. Foreverliving’in “Forever Propolis Bee Pollen” adında bir ürünü var. Ailemden kullananlar şu an çok memnun.Ben de destekleyici olarak kullanmaktayım. Polenin bir çok yararı olduğu malum. Ancak bazı arkadaşların dediği gibi kaliteli ve güvenilir olması gerekiyor yani çok ucuz değil.Lütfen araştırarak kullanın.Her yerden alınacak birşey değil bence..Ben kullandığım firmadan memnunum çünkü etrafımdaki kullananların durumunu gördüm gayet memnun herkes..Ayrıca arı poleni, propolis ve arı sütünün nerden temin edilip hazırlandığını da çok iyi açıklıyorlar..Tavsiye ederim..

 107. Venus Kilic says

  Merhabalar,
  Arı ürünleri yani arı sütü, propolis, polen ve balın sayılamayacak kadar çok faydası var. Yorumlarda yazıldığı gibi bunların mutlaka doğal ve kaliteli olanını kullanmanızı tavsye ederim. Gıda sertifikaları olması çok önemli.
  Ben hepsinin olduğu bir karışım kullanıyorum. 31 yaşındayım ve Allah’a şükür 1 kere bile hastalandığımı bilmem.
  Annem maalesef ki pankreas kanseri, o da kemoterapinin yan etkilerini azaltmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve tümörün gelişimini engellemek için ona özel hazırlanan karışımdan kullanıyor. Kesinlikle faydasını görüyor.

 108. MECNUN says

  arkadaşlar polenin hepsi aynı kalitede değildir polenin toplandığı alanın bakir ve doğal olması yani ormanlık çayır çimen florasının geniş olması her yapıda ve her tür bitkinin olması ayrıca her ay ayrı çeşit bitkinin açyor olmasıgibi etkenler polenin kalitesini belirler…..

 109. Dragan says

  Valahi bende 4,5 ay gastrit için inatla kullandım organik polen piyasadaki en iyisi 100. gr 17 tl ‘di hiç bir yararını görmedim tabi diğer etkileri(enerji,dinçlik,vs )zaten işçi arılar polen yiyor eğer söylenen yararları olsaydı. 3 ay yaşayıp ölmezlerdi. Bence bir bardak sıkılmış meyva suyu veya
  sütte daha çok yararı var.

 110. özlem says

  ben hamileyim..arı polenini daha önce hiç kullanmadımm.. şimdi kullansam bir zararı olur mu acaba..

 111. vedat says

  arkadaşlar ben 10 yıllık arıcıyım acı bal satıyorum polen de satıyorum faydalARI ÇOK SİZEDE TAVSİYE EDERİM HAKKİKİ ORMAN BALI SATIYORUM bitmez

 112. fatih says

  cinsellige de iyi geldigi söyleniyor polenin ne derece dogru bilen arkadaşlar varsa yazsın

 113. edaaas says

  ben 19 yaşındaym 160 boy 44 kiloyum bi 5 kilo almak istiyorum arı sütü yedim faydası olmadı acaba saf arı sütümü tüketmek gerekir ben balla karışık almışdım,?bu arada ne kadar cılız arkadaş varmış benm gibi:)

 114. adem says

  senin kilon çok azmış kız ölecen biraz bak kendine o zayıflıkla sen bişle yapamazsın

 115. adem says

  herhalde zararı olmaz ben de yeni deneyeceğimrahatlıla kullanabilüsün

 116. ENGİN says

  HEY ALLAMMM BAK ŞİMCİK BENDE MERAK ETTİM DD .. KULLANSAMMIKI ACABA GERÇİ DENEMEKTEN BİŞİY ÇIKMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

 117. korsan says

  arı poleniyle bildiğimiz çiçek poleni ayrımı? yani aktara gidip polen istediğimizde hangisini bulablirz? süt+bal+polen karışımı yapsak bi zararı olurmu?

 118. fatih çetinkaya says

  arı polenini nasıl kullanabilirim? ve benim abim kan degerleri çok düşük faydasını görürmü vede şişman zayıflamasına yararmı kolay gelsin çevabınızı bekliyorum

 119. merve says

  bnm annem almışş ball ve limonla karıştırarak bana öle verdi gece hazırlayın sabaha kadar erimiş hale gelir çok güzel olur öle.. :D

 120. muharrem ergül says

  HER TÜRLÜ ARI ÜRNLRİNİN CEŞİTLERİ BULUNMAKTADIR IHTİYACI OLAN 05377107913 ARASINLAR İL KONYA İÇİ ARASINLAR KONYA/MERAM

 121. murat says

  poleni meyve suyu yada suyla hatta sabhları sütle bile kullana bilirsin kilo da almazsın afiyert olsun

 122. murat says

  polende bulunan vitamin ve minareller doğal olduğunda kilo almaya neden olmaz ayrıca mutlaka vücudun ihtiyacı olan vitamin takviyesi olduğu için cinsellik konusundada desteğini görürsünüz.

 123. sebile kahraman says

  6aylık bebeğimize arıpoleni mamalarına katabilirmiyiz acaba?

 124. irem karakaya says

  Arkadaşlar Ben 161 boyunda 48 kilodayım. Ama daha fazla kilo almak istemiyorum. Arı polenini nasıl kulanmalıyım bana yardımcı olabilir misiniz?? Ya da kullanmalı mıyım??

 125. sedat says

  forever living ürünlerini sağlıklı yaşamak isteyen herkese tavsiye ediyorum özellikle polen zayıflamak isteyenler aç karnına alırlarsa mucizeyi görürler.çocuklarda bağışıklık sistemini süper güçlendiriyor.saçlarda da sonuç süper.

 126. ender says

  yemeklerden yarm saat önce hakiki bal ile içine arı sütü de karıstıra bilirizzz günde 2 kez… yemeklerden önce kullanırsak kilo almayz arkadaslarrr…..

 127. nergis says

  babam akşam arı poleni getirdi yazıflamaya ve hastalıklara iyi geldiğini söyledi bende kiloluyum yaşıma göre acaba kulansam ters bir etki yapar mı zararı olabilir mi bilgisi olan varsa cevap verebilirse çok sevinirim

 128. Neşe says

  Merhaba babama mide ca. teşhisi kondu.6 gün sonra midenin bir kısmı alınacak.Aynı zamanda kalp krizi,tip2 diyabet,hipertansiyon,kronik kalp yetmezliği hastası.Arı sütünü ya da arı polenimiz evde var bu şartlar altında kullanım şekli nasıl olmalıdır?Bu konuda bilirkişilerin yardımına ihtiyacım var.
  Herkese acil şifalar ve dualarınıza ihtiyacımız var:(

 129. boramt says

  hanfendi polenin en kolay tüetim şekli ağzı bir miktar alıp ama çiğnemeden hemen ardından su içip aynen hap yutar gibi çok kolay olduğunu görüceksiniz bizat kendim buşekilde kullanıyorum..

 130. boramt says

  sanırım 1 yaşın altındakilere verilmesi uygun değil yinede araştırın

 131. hd says

  @murat karaca:

  cinsel performans için kullanılacak 2 tür doğal ürün önerebilirim

  1 tribulus ( halk arasında demir dikeni )
  2 cakşır

  bu iki ot vucuttaki erkeklik hormonunu inanılmaz artırıyor çok çok çok yararlı ayrıca vucut geliştirenlerin yeni gözdesi çünkü kas gelişimine çok yararlı
  1. ot biraz uzun vadede etki gösterir
  ama 2. ot 12 dk da plazmaya karışır gerçekten faydalı.

 132. N.AYAR says

  7 aylık bir oğlum var. Yaklaşık bir aydır sabahları onun için hazırladığım kahvaltının içine bir tutam kadar arı poleni ekliyorum. Henüz çok küçük olduğu için çok çok az ekledim. Bünyesine ağır gelir mi? Miktarı biraz artırabilir miyim? Bilgili ve ciddi arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.

 133. Hüseyin says

  Arı ürünlerine ilgi olduğunu görmek gerçekten çok güzel.Benim oğlum 5-6 yaşlarında iken boğaz enfeksiyonuna yakalanırdı sık sık.Her ar bir iki defa doktora gittiğimiz olurdu,sonunda aylık antibiyotik iğneleri yapmaya başladılar,bademciklerini alalım,dendi.Polen ve arı sütü karışımı oğlumu küçük yaşta ameliyattan kurtardı,hatta o yıl okula başlamıştı,herkes hasta oldu ona hiç bir şey olmadı,bir daha da doktora bademcik iltihabı için gitmedik.Şimdi yirmi iki yaşında,boyu 183 (benim 1.68,annesi 1.60).

  Poleni bende yıllardır kullanıyorum,herkes yaşımı söylediğimde inanamıyor,en az beş altı yaş genç gösteriyormuşum,öyle diyorlar.

  Ben bir çay kaşığıyla başladım,bir yemek kaşığı,bazen çok yorucu bir güne başlayacaksam iki yemek kaşığı alıyorum.Bu doğanın nimetinden herkes yararlansın,çocuklara vermekte sakınca olduğunu daha işitmedim,sonuçta işlem görmemiş bir besin,arı bunu yavrusuna yedirmek için topluyor.

  Hepinize sağlıklı bir ömür dilerim.

 134. Hüseyin says

  Yanlış anlaşılmaması için ekliyorum,arı sütü,polen ve bal karışımı..

 135. filiz says

  emre bey selamlar sürekli boğazı ve kulağı enfeksiyon kapıp hastalanan 5 yaşındaki kızım için taze polen arıyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum

 136. onur says

  ewt arkadaslar bn 3 haftadır kullanıyorum ve 3 haftada 5 kilo aldım cok faydası var bnce kulllanmanızı tavsiye ederim

 137. gültekin says

  ben arıcılıkla uğraşan emekli biriyim isteyen polen yeda orjinal bal temini için beni arayabilir şifa arayana yardımcı olmak elbette sevaptır değerinden fazla ücret talep etmem.

 138. tekin says

  kesinlikle orjinal bal ve polen ilgilenenler bingöl balı ve poleni

 139. abdurrahman says

  merhaba kilosu nekadar acaba görüşebilirmiyiz

 140. zac says

  hüseyin bey nerden aldığınızı yazabilirmisiniz arı sütü ve poleni aktarlardan alabilirmiyiz

 141. m.can says

  herkese merhaba k.maraşta 25 senedir arıcılıkla uğraşmaktayız. polen ve arısütü isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.bana mail yoluyla ulaşabilirler.teşekkür ederim

 142. alikemal dursun says

  selam arkadaslar.bende yıllardır arıcılık yapıyorum.bizler sadece bal uretmek için uğrastık.polen ve propoisin faydalarını yeni öğreniyoruz.fakat arı sutu bambaska.benim oğlan kuccukken zturreye yakalandı tedavi gördü.bide okulda ası yapmışlar yapılmmaması gerekiyormuş.doktor ameliyat yapılması gerekiyor demişti.akciğerde kis oluşmuş.taze arı sutu ve balı karıştırıp 1 ay kullandırdık.akciğer temizlendi 24 yasına girdi lisanslı futbolcu bu çocuk.arı sütünü taze ve sağlam kullanılabilirse çok seyi temizliyor

 143. FATİH AKÇA says

  Değerli dostlar;
  Ben Gıda Mühendisiyim.Aynı zamanda Beslenme öğretmenliği yaptım .Polenle ilgili sorularınızı yanıtlarım.En kaliteli poleni nereden bulabileceğinizide söylerim iletişim 05056406481 fatihakca14@gmail.com

 144. FATİH AKÇA says

  nEŞE HANIM ARI POLENİ,PROPOLİS VE ARI SÜTÜNÜ 6 AY DÜZENLİ OLARAK KULLANACAKSINIZ..

 145. FATİH AKÇA says

  Fatih çetinkaya bey;
  kan değerleinizin yükselmesi için düzenli olarak polen ve arı sütü kullanın..

  Polenin en belirgin ve yaygın özelliği kan yapıcı olmasıdır.

  Tedavilerde önemli olan, bileşiminde tüm cevherleri taşıyan bir kan sağlamak ve hasta bölgeye ulaştırmaktır.

  Gerisini vücut halleder…

  Nasıl bir otomobile, bozuk bir yakıt konduğunda çalışmasında aksaklık meydana gelirse; İnsan vücudunun yakıtı da ona gerekli tüm cevherleri bünyesinde bulunduran sağlıklı bir kandır.

  Kandaki cevherlerin bir veya birkaçının eksikliğine Kansızlık yani Anemi denir.

  Kansızlık her tür sağlık sorununa neden olan başlıca etkendir.

  Ülkemizde yapılan araştırmalar halkımızın %60-70′inin kansızlık sorunu olduğunu ortaya koymuştur.

  Düzenli kullanılan kürler sonucu;

  Polen: Kanı temizler, Kanı filtre eder, Kan yapar, Direnci arttırır, Alyuvar sayısını %30 oranında arttırdığı Bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır.

  Lakin sağlıklı polen bulmak ve kullanmak ayrı bir konu. Onaylarına dikkat edin ve uzman bir kişiden bilgi alın.

 146. FATİH AKÇA says

  Dragan bey;
  Gastrit için polenle birlikte propoliste kullanmanınız gerekir.o zaman etkisini görürüsünüz.05056406481

 147. FATİH AKÇA says

  Hacer hanım çocuk sahibi olamayanlara faydası var polenin .birde arı sütü kullanacaksınız..iletişim 0505+406481 temin edebiliriz..

 148. yaşar says

  arı polenini adana kozan dan kg 100 tl den alabilirsin irtibat:05375756099

 149. barış says

  faydalı olur bide balla tadına baksan eminimki kilo alırsın

 150. barış says

  @songül: tabiki aldırır kendini ona bırak ve kulanmaya devam edebilirsin teşekürler

 151. mecnun says

  @achilles: bir kere arı poleni başlı başına bir gıda takviyesidir. polen yemeye başladınız andan itibaren vucudun bütün ihtiyacını karşılamış olursunuz.poleni suyla eritip içebilirsiniz ben ballaeritip bal şurubunu içmenizi tavsiye ederim çünkü polen tatsız tadı yoktur bal ona tat veriyor

 152. pınar says

  arkadaşlar ben 17 yaşındayım ve haftada 5 gün yüzüyorum ama çok zayıfım kilo almam için günde kaç kaşık yemem gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim…

 153. Dermojin Polen says

  Kilo alamayanların ortak şikayetleri nelerdir?
  • İştah problemi yaşarlar. Canları yemek yemek istemez.
  • Ağız bölgesinde ve deride zayıflığın bağışıklık sistemine verdiği zarardan dolayı yaralar çıkabilir.
  • Aşırı halsizlik hissederler
  • Sürekli üşürler.
  • Gün içerisinde sanki uykudan uyanamamış gibi hissedip daha çok uyumak isterler.
  • Zayıflıktan dolayı üzerine uygun kıyafet bulmakta ve kendilerine yakıştırmakta zorlanırlar.

  Dermojin POLEN; bitkisel formülü ile size sağlıklı kilo almanın yolunu sunuyor!.

 154. ezgi says

  oglum 2yaşında astım hastası arı sütü veya arı poleni kullana bilirmiyiz kullanırsak miktarı ne olur yada başka önerecegniz bitki var mı?

 155. ersan says

  ben 1 ocak 2011 de kullanmaya başladım benim sorunum aşırı yorgunluk halsizlik sinir stres saç dökülmesi ve içine kapanıklık..3 ay kadar kullandım ve hala da kullanmaya devam ediyorum inanın ki insanda bi enerji deposu sinirlenizi yatştırıyor ve saçlarım dökülmesi durdu ve yeni yeni tüyler çıkmaya başladı kilo sorununa gelince aç karnına yedinmi bişey olmaz tok karna yedinmi kilo aldırır..ama düzenli olacak 3 gün kullanıp 2 gün kullanmadınmı hiç bi faydası olmuoyr.. sabah aç karna 1 çay kaşığı akşam yatarken 1 ça kaşığı…sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.. ha polen kaliteli olacak tanıdık yerden alırsanaız iyi olur..

 156. ibrahim says

  @özlem: kesınlıkle olmaz çok faydalı olur zaten polen tüm vicutun dengeleyicısi

 157. ahmet biricik says

  @melek: bak kardeş polen aç karnına yenildiğinde kilo verirsin tok karnına bi tatlı kaşığı kullanırsın kilo alırsın…. tamam bn kullanıyorum çok iyi geliyo aynı şekilde keçi boynuzu pekmezide öyle kilo almak isteyenler içinkeçiboynuzu pekmezini tavsiye ederim aynı şekilde zayıflamak isteyenlerde keçi boynuzu pekmezini kullansınlar çok faydalı ben faytdasını gördüm iyi günler..

 158. osmanlı says

  merhaba.Ben osman OĞUL.Şu an arı poleni üretmeye yeni başladım.çok harika bir şey.Hakkında yazan her şey doğru olduğunu düşünüyorum.Sabahları açken alındığında müthiş bir rahatlama ve enerji veriyor.Üretmeye devam edeceğim.Daha sonra blogdan pazarlamayı düşünüyorum.Hobi olrak yapıyorum.Kaynağı,kalitesi ve hijyen çok önemlidir.Selamlar.

 159. ali says

  ben arı polenine yeni yemeye başladım fakat yedikten sonra gögüsünde hafif bir ağrı hissetim.sanki biraz sıkışma gibi birşey acaba bir sorun olabilirmi

 160. ali kemal says

  @bernaca: merhaba arı ürünleri seven dostlarım; yaklaşık 25 yıllık arıcıyım.şeffaf üretim yapmaktayım.arı ürünlerine ihtiyacı olan arkadaşlar ararlarsa yardımcı olurum.saygılarımla…
  0 541 637 42 76

 161. samet says

  selam arkadaslar ben de kılo problemı yasıyorum ancak 2 aydır saf arı polen kullanıyorum ve 7 kılo aldım tavsıye ederım

 162. bukey says

  hiç bir zararı
  olmaz bende hamile iken kullandım bebeğim erken doğmasına rağmen kilosu ve boyu gayet iyiydi

 163. Murat Kaya says

  @emre: Emre bey oğlum için doğal polen arıyorum yardımcı olursanız eğer elinizde varsa almak istiyorum bursada oturuyorum bu adresten irtibata gecerseniz kargo yoluyla temin edebilirim sanırım.iyi günler

 164. Kamil says

  Arı poleni üretimi yapmaktayım. Polen üretimi ve arıcılık faaliyetlerimi linkden izleyebilirsiniz.

 165. sude says

  Arkadaşlar bu arı poleninin çok faydalı olduğunu bende bir çok kaynaktan tespit ettim ve şimdi kullanıyorum. Yüzdeyüz doğal arı poleni bir çok derde deva oluyor

 166. berkay says

  ben 12 yaşındayım ve sizin kadar beçeriksiz değilim bu hapı bir su ile içe bilirsiniz çok faydalı bir haptır .

 167. seçil says

  polen gerçekten çok kilo aldırıyor polen arısütü karışımını sabah akşam tahta kaşıkla yedim lokman hekimlerden aldım bir ayda 5 kilo aldım inanınki çok zayıftım normal kilodayım ve çok mutluyum
  @hatice:

 168. antepli says

  2011-nisan mayıs dönemi taze polen bulunur %100 doğal kendi arılarımdan ayrıca bir faydayıda özellikle belirteyim.kızımda aşırı kansızlık ve zayıflık var idi kan değer (5.6) kilosu 48 idi boy 1.68– 2 ay kesintisiz günde 15 gr polen tüketerek şu anki bugun saydırdım.12 kandeğeri kilosu 60 cıktı. kesinlikle zayıf olanlar ve kilolu olanlar hamile olanlar gönül rahatlığı ile kullana bilirler kesinlikle yan tesiri olmyan ALLAH ın bir lütfü dur.benden isteyen olursa kargo ile yollarım yoksa siz mutlaka arıcı olanlardan temin edin ve kullanın.100 gramı 10 tl dir.doğal bal henüz yok temmuzdan sonra bal olur telefonum 5372986686

 169. emrah says

  ben 1 tatlı kaşığı poleni bardakda iyice ezdiriyorum sonra 2 tatlı kaşığı ve ılık sütü ekliyorum iyice karıştırıp içiyorum çok faydasını görüyorum.

 170. ilyas says

  2011 yılı polen almaya başladık %100 doğal ve çeşidi bol geç yaşlı herkese tavsiye ederim düzenli rir şekilde kullanın eminim faydasını göreceksiniz yalcin_84_4@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz 0535 7999632

 171. Ahmet Selcuk says

  @ÇİĞDEM:

  Herşeyi polenden beklemek yanlış bir durum. Elbette polen ve arı sütü mucizevi birer arı ürünüdür.

  Ben kendim arıcılık yapmakta ve polen üretmekteyim. Elbette polenin faydaları yabana atılmayacak kadar fazla. Fakat dediğim gibi polen size yardımcı olacağından şüpheniz olmasın ama sizin de ona yardımcı olmanız kaydı ile ;)

 172. melek says

  Benim 20 aylık bir oglum var anne sütünü fazla içmedigi için arı polenine başlamak istiyorum ama kücük oldugu için nasıl ve ne kadar vercegimi bilmiyorum bu konuda yardımcı olur musunuz?
  Teşekkürler…

 173. Zehra says

  arakadslar benım babam arı işleri ile ugrasıyor tabıkı de bızde bu kouda bilgilendık polen gercekden cokk yarrlı bısey ınternet üzrınde sats yapmaya baslıycam yakın bı zamnda taze polenler elımızde suan tabıkı bu devırde kımse kımseye güvenemıyor ALLAHA EMANET OLUN görsmek dilegıyle

 174. yusuf says

  Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim ben arıcılık yapmaktayım , arı gibi mucizevi bir hayvanın mükemmel ürünlerini elde etmekten büyük keyif alıyorum . Bildiğim kadarıyla şunları belirtmek isterim en azından biraz siz arkadaşlara ışık tutmak istedim , polen fazla tüketilmediği sürece kesinlikle hiç bir zararı olmayan mucizevi bir üründür uzmanlar tarafından ön qörülen miktar qünde 30-35 qr civarındadır . Bir de şunu anlamıyorum tadını beğenmiyen arkadaşlara qülüyorum :-) ya hem şifa arıyorsunuz hem tadına kötü diyorsunuz direk tüketemiyorsanız balla karıştırın ;-)

 175. eda says

  öncelkle bu 35 gr ne kadara tekabül ediyo günde 2 tatlı kaşığı almak fazla olmaz sanırım
  ben arı sütü polen bal karşımını göz altı çukurluğundan rahatsz olan bir bayanın kullandığını ve 15 gn sonunda iyi sonuç aldığını okudum göz altı çukurluğuyla tam ilgi kuramadm ama verdiği vitamnlerden olablr diye düşünüyorum ?

 176. özlem says

  15 aylık oğlum var. iştahı yok. arı poleni kullanabilir miyim? ne kadar kullanabilirim?

 177. SAF ARI POLENİ says

  SAF ARI POLENİ BULABİLECEĞİNİZ ADRES

  Kendi arılarımızın doğal olarak derlediği saf arı poleni

  İletişim bilgileri sahibinden.com da bulunmaktadır.

  Tel:0554 640 85 55
  Ahmet Selcuk

 178. tugba says

  doğu anadolunun tamamen doğal katkısız karakovan balına ve saf arı polenine kuşcuoğlu organik urunlerden kargoyla kapıdan ödeme sistemiyle sahip olabilirsiniz…. % 100 doğal… tugbakuscuoğlu@gmail.com adresinden urun bilgilerine ulasabilirsiniz…

 179. mehmet says

  merhaba ben gezginci arıcılık yapmaktayım ve 26 yıldır hakiki bal üretmekteyim.Size şunu söylemeliyim ki kesinlikle doğaldır.Hatta şeker hastaları gelip benden bal almaktadır.Hakiki bal veya polen yemek istiyorsanız şu numarayı arayabilirsiniz.05427316972.HAYIRLI RAMAZANLAR

 180. selo says

  arı poleni bulunur amasyada isteyene kargo ile gönderilir tel 05359733415

 181. muhammed says

  1968 beri arıcıkla ugraşmaktayız 31 yıldır hakkari yüksekovaya arı götürüyoruz konakladığız yer 2840 rakımlı alan binlerc çicek var polende çıkarıyoruz balımız ve polenimiz saftır beğenmiyen olursa iade alırız garantili hayat dörtyolda ikamet ediyoruz istiyen olursa tel 05445074995 kargoyla yallarız

 182. Kenan says

  Bu polen balının bayanlar için çoçuk yapmaya faydası neler

 183. bilge says

  babam dün polen almış annem onu bana balla karıstırıpta veriyor gercekten cok guzel oluyor bence balla karıstırır ac karna sabahları(1 kasık)için ve aksam yatarken icin

 184. kadir says

  Kilo alamıyorum ve bi kac kisi ari poleni sayesinde kısa zamanda kilo alabileceğimi söyledi.bilen varsa bu konuda beni aydınlatabilır mi acaba?

 185. ayşe says

  arkadaşlar eğer polenin tadını beğenmiyorsanız size bi tavsiyem var poleni dilinize yerleştirin hap gibi suyla yutun ben hep öyle yapıyorum

 186. muhammed says

  polen bir insan için gerekli ölçü 35 gr dır günlük doz balla karıştırıpta veya bal süt polen karışımda çok faydalı ölçüsü ise 1 yemek kaşığı kabarık deyil 12 gr dır yani günlük 3 yemek kaşığı 35 gr takabül ediyo yanlız günlük.sabah öğlen akşam olarak aç karnına yenir B1B2B12E vitamin ve bütün vitaminler vardır bütün ilaçların ham maddesi de diyebiliz mucize bir besindir aşagıda yazmıştım 30 ağustosda ama poleniz bitmek üzere 2860 rakımda yüksekovada hasat ediyoz iyi günler

 187. tezcan says

  Polen toplandigi cok onemli her polen ayni faydayi saglamiyor tarlalarin fazla olmadigi organik ciceklerden toplanmasi gerekiyor.ben yaklasik iki haftadir kullaniyorum. Kendimi daha dinc hissediyorum baya faydali kullanmanizi tavsiye ederim

 188. hasan says

  tamamne doğal polen kullnamk isityorum diyorsanız ve arı ürünleri ne işe yarra faydaları nelerdir hangi sağlık sorununda kullanmam gerek.bu soruların cevabı için h_forever07@hotmail.com 05052311872 veya bu %100 doğal ürünlerin onlıne siparişi için hasansaglik.flptr.com

 189. hasan antalya says

  % 100 doğal polen bizde .polen ve aarı ürünleri nedir faydalrı nedir diorsan ttp://hasansaglik.flptr.com 0505 231 18 72

 190. hasan antalya says

  polen -propoolis arı sütü nedir faydaları nelerdir.hangi sağlık sornlarıda kullanırız ttp://hasansaglik.flptr.com

 191. yalçın says

  merhabalar mersinde 40 kovan arımız var baharla birlikte mis gibi polenleri toplamaya başladım öz suyunu kaybetmemiş ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmak isterim tlfn: 0506 907 8610 şifalı günler diliyorum

 192. aynur says

  yaçın bey polen ıcın yardımcı olabılırmısınız nasıl temın edebılırız

 193. MEHMET HATUN says

  Merhaba. Polen, Arızehri, Propolis, Karakovan Balı temin edilmektedir. Yöre: ERZİNCAN – KEMALİYE 0532 440 13 71 Kendi üretimimizdir.

 194. erdogan says

  baharla birlikte doganın bize bahşettigi şifa kaynagı renkli taze yeni mahsul polenim mevcuttur 05334247351

 195. orhan sürmeli says

  petek gözeneklerinden alınmış. sınıfında ilk ve tek tecrit arı poleni. polendöken arıcılık fafkıyla.
  iletişim : 0539 693 83 04

 196. özgür says

  arı süt ve polen vardır almak isdeyene yardımcı oluruk tel 05073934560

 197. A.f. Yazici says

  Poleni 3 4 aylık bebeğe mamaya karıştırıp verebilirmiyiz? Verebilirsek ölcüsü ne olmalıdır. 6 yaşindaki erkek cocuğa yedirelimmi

 198. esbal says

  haiki arı sutu bal polen için inernet sitemizden bağlantıya geçiniz.

 199. murat yetik says

  hakiki bal polen bulunur kendi ürünümüzdır tel,05336395306

 200. Dr.Veli CİCİMEN says

  Bir miktar arı zehi kendi arılarımdan aldım ve yurt dışında merhemler yapılıyor.Yardımlı amaçla kullanılan hastalıklar ise lokomotor sistemine,sinir sistemine,…………………………………

 201. yurdalan says

  arı sütü polen propolis ürünlerimiz vardır.tel 02327827113 ürünlerimiz doğaldır

 202. FLP ŞERİF says

  POLLEN ,PROPOLİS VE ARI SÜTÜNE ULAŞMAK İSTEYENLER.0541 458 30 80

 203. Orxan Sariyev says

  Selam arkadawlar ben azerbaycanliyim. Bizim buralarda herkes ari bakiyor benim babamda arici biz de polen var kilolarla bende sabah akwam tukediyorum ama ne kadar tukedeceyimi bilmiyorum benim 16 yawim var ve boyum 1,70 acaba polen tukederek boyum uzarmi?? Wimdiden tewekkur ederim.

 204. ahmet tufan says

  organik bal ve polen bulunur ihtiyacı olanlara yardımcı oılabiliriz müracat tel:05432909779

 205. polex arı ekmeği says

  doğada ki tüm canlılar güne polenle başlar ya siz ?..
  siz bir yenilik yapın ve güne polex arı ekmeği ile başlayarak fark atın !..
  türkiye’nin ilk ve tek tescilli ve patentli arı ekmeği üreticisinden
  polendoken.com

 206. emre says

  Ben babamla birlikte bakıyorum 70 80 kovanda bizde var şimdi hocam 3 gündür geceli gündüzli yiyorum akşamları yatmadan önce bi tasa bi miktar bal koyuyorum bazen kestane balı bazen çicek balı oluyo 3 buçuk kaşık çay kaşıgı ile atıyom bala 2 tane bıldırşın yumurtası üstüne 2 avuş can fıstıgı yiyorum sabah kalkdgmda da 2 kaçık polen 1 avuç can fıstıgı geceleri kendi çapımda da spor yapıyorum . Yaptıgım tüketim iyimi kötümü sizce ?

 207. ilke says

  arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar. benim annem bağırsak iltihabı var ve aşırı derecede vücudu vitaminsiz 2011 yılında kars kağızmandan az polen geldi 1 çay kaşığı iltihabı söküp almıştı ama devamı gelmeyince sonuca ulaşamadık. bende yedim o polenden öyle etkiliydiki görme yeteneğimde arta oldu etkisi 6 ay gitmedi yani o derece ama 3 senedir o poleni bulamadık anzerlerden karslardan almadığımız dökmediğimiz para kalmadı gerçek polen yiyen veya nerden temin edebileceğimi bilen varsa mesaj atmasını rica ediyorum . eğer polen pekmez etkisinde ise hiç mesaj atmasına gerek yok gerçek poleni yiyen benim ne demek istediğimi bilir . iletişim 05392114530

 208. ali meriç says

  arı poleni almak isteyenlere kendi imalatim 15 kg mevcut olup kg 100 tl dir ayrıca hakıkı çiçek balım 3000kg mevcut olup kg 15 tl dir 370 kovan arım vardır sandıksız 220tl dir ali meriç 05437410414 tekirdağ

 209. Erhan Huseyinoglu says

  Hakiki polen kullanmak isteyenlütfen 542 542 17 09 numaradan bilgi alınız Ayrıca kilo almak ve kilo almak isteyen sağlıklı olmak isteyen lütfen irtibata geçiniz

 210. Erhan Huseyinoglu says

  sayın ilke bu konuda size yardımcı olabilirim 542 542 17 09 numaradan bana ulaşabilir . Siz ve anneniz için yardımcı olabilirim

 211. Ahmet08 says

  Arkadaşlar Merhaba;
  2015 Yılı için %100 doğal (karadenizliyiz bizde yanlış olmaz zaten) süzme çiçek balı, süzme kestane balı, hakiki karakovan balı, dondurulmuş yada kurutulmuş polen sipariş vermek isteyenler (acoskun08@gmail.com) mail.ile iletişim kurabiliriz. Artvin de ikamet etmekteyiz, ürünlerimiz Artvinin eşsiz florasından elde edilmektedir. Arılarımız kafkas arısı ırkı olup dil uzunluğundan dolayı diğer arı ırkların farklı olarak çiçeklerden nektar alırken çok daha derinden alabilmektedir. O da balda ki kaliteyi arttırmaktadır(bu benim şahsi görüşüm). Arkadaşlar okuduğum yorumlardan, önerilerden ve şikayetlerden çıkardığım sonuç; insanlık sanırım günden güne insanlığını kaybediyor. Hiçkimsenin kimseye güveni kalmamış, 3 kuruşluk menfaatler için yalanlar dolanlar zirve yapmış, maalesef çok üzücü bir durumdayız. Neyse sözü uzattım galiba. Diyeceğim o ki arı ürünlerimden satın almak isteyenler olursa ve en ufak bir güven problemi olursa yol masraflarını ben karşılayacağım, gelsin memleketime (misafir edeyim) bu bahsettiğim ürünleri beraber hasat edelim. İstediği yere istediği laboratuara tahlile gönderelim. Eğer tahlil sonuçlarında doğal olmayan bir şey çıkarsa bütün masrafları benden. Güvenilir polen için yukarıda bir yorumda okudum, ”bilinen firmalardan alın” alın diyorlar. Benden bal alın yada almayın, ama tüketeceğiniz gıda ürünlerini bence gerçek üreticiden alın, ben evime marketten tereyağı almam, giderim köyden alırım, zeytinyağını bursadan tanıdıklardan getirtirim. Bal zaten benden. :::) Çok gevezelik ettim. Maillerinizi bekliyorum, hepiniz Allaha emanet olun, baldan polenden vs. şifa bekleyen bütün hasta sahiplerine Allahım acil şifalar versin inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir