Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana Çorbası Diyeti ve Lahana Kürü. Çorba diyeti, yağ yakma esasına dayanan, önemsiz miktarda kalori içeren lahanadan oluşur. Ne kadar fazla miktarda çorbadan tüketirseniz o kadar zayıflamanız olasılığı vardır. Diyet, uygulayıcılarının istedikleri kadar çorba içebilmeleri esasına dayanır. Bu da rejimde olanların hoşlarına gider, çünkü rejimde olan insanlar limitsiz miktarlarda besin tüketebileceklerini ve hala kilo kaybedeceklerini duymaktan hoşnut olurlar.

Diyet, ilginç besin kombinasyonları oluşturarak, uygulayıcıyı açlık sınırına getirme esasına dayalıdır. Bol su ve sınırsız lahana çorbasının yanı sıra oldukça sınırlanmış başka gıdalar da tüketilir.

Lahana çorbası diyeti, kısa vadede ani kilo kayıpları için etkilidir. Ama besleyici bir diyet olmadığından, uzun süre uygulanması sakıncalıdır.

5  soğan
2 adet taze domates
1 büyük beyaz lahana
2 tane dolmalık biber
1 demet kereviz sapı

Sebzeler ufak ufak doğradıktan sonra çorba olacak şekilde su ilave edilerek pişirilir.

7 Günlük Lahana Çorbası Diyeti

1. Gün

İstediğiniz kadar, muz dışında arzu ettiğiniz bir meyve, şekersiz çay, sade kahve, su, dilediğiniz kadar çorba.

2. Gün

Tercih ettiğiniz çiğ ya da haşlanmış sebze. Kuru bakliyat, bezelye ve mısırdan kaçının. Akşam yemeğinde kendinizi büyük bir tereyağlı kumpir patatesle ödüllendirin. İstediğiniz kadar çorba için, ama bugün meyve yok.

3. Gün

1. ve 2. günün karışımı; dilediğiniz kadar sebze, meyve ve çorba, ama patates yok.

4. Gün

Bugün çorbayla birlikte 8 taneye kadar muz ve dilediğiniz kadar kaymaksız süt. Bu gün tatlı ihtiyacınızı karşılamaya yönelik.

5. Gün

300 – 500 gr arası et yiyebilirsiniz. 6 adete kadar domates hakkınız var. 6 -8 bardak arası su içerek bedeninizde birikmiş ürik asitten kurtulacaksınız. Çorbanızı için, etin yerine göğüs tavuk ya da balık tercih edebilirsiniz.

6. Gün

Bugün et ve sebze yiyebilirsiniz. Hatta bir iki dilim biftek, haşlanmış sebze ya da salata. Patates yok. En az bir kez çorba.

7. Gün

İstediğiniz kadar esmer pirinç, şekersiz meyve suyu ve sebze. Mutlaka çorbadan içmelisiniz. Ekmek yok, alkol yok, gazlı içecekler yok, diyet soda bile yok.

 

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

Yorum yapın

css.php