Basura Ne İyi Gelir?

Basura Ne İyi Gelir? Basura İyi Gelen Bitkiler Hangileridir? Cadıfındığı yaprağı ve kabuğu : Büzücü etkisiyle, hemoroidin kanamasını azaltır, şişkinliğe karşı faydalı olur. Taze ya da kurutulmuş yapraklar veya kurutulmuş gövde ve dal kabukları kullanılarak üretilmiş ekstre ya da su buharı destilatı içeren krem ve merhemler basura karşı etkilidir.

Ekstreler büzücü maddeler içerirken, su buharı destilatı ise uçucu yağ içerir. Her ikiside iltihaba bağlı reaksiyonu giderici özelliktedir ancak ayrı etki fonksiyonuna sahiptirler ve 2’şer gün dönüşümlü olarak kullanılmaları önerilmektedir.

At Kestanesi:  Damarlardaki zayıf kan dolaşımında, veya kronik venöz yetmezliğinde kullanılan bir bitkidir. Damar esnekliğini arttıran at kestanesi özü içerisinde aescin adlı ve kılcal damar kanamalarını durduran bir bitkisel enzim yeralmaktadır.

At kestanesi, çay veya kapsül olarak tüketilebilir ve haricen kompres olarak da kullanılabilir.

Ham tohumu, çiçeği, yaprağı ve dal kabuğu, zehirli olduğundan dolayı yalnızca tohumlardan üretilmiş hazır preparatlar kullanılır.

Kasap Süpürgesi: Latinca adı Ruscus aculeatus olan bu bitki basura yönelik kullanımıyla bilinir. Çay veya kapsül olarak kullanılır. Bir tatlı kaşığı bitki kaynar suda 10-15 dakika demlendikten sonra içilir. Tadı acı olduğundan balla tadlandırılabilir. Yağ veya kompres biçiminde haricen kullanıldığında da yararlı olmaktadır.

Kasap süpürgesi bitkisi, yüksek tansiyon, benign prostat hiperplazi gebe ve emziren kadınlara, veya alfa bloker kullanıcıları ve MAO inhibitörleri kullananlara önerilmemektedir.

Papatya: 1 litre sıcak suya 50 gr kıyılmış papatya eklenir ve üzeri kapalı olacak biçimde 15 dakika demlendikten sonra banyo suyuna eklenir, papatya tentüründen 10-20 ml konularak günde bir defa tam banyo yapılır.

Biyoflavonoidler: Biyoflavonoidlerin iltihabı azaltmak yoluyla kan damarlarını stabilize edip güçlendirdiği düşünülmektedir. Akut hemoroid krizinde anal rahatsızlığı, ağrıyı ve anal akıntıyı azalttığı tespit edilmiştir.

Lifli Besinler: Sebze, meyve ve tam tahıllardan zengin bir beslenme bağırsakların normal çalışmasını kolaylaştırarak basura yol açan zorlanmaları engeller.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Basura Ne İyi Gelir?” üzerine bir yorum

  1. Artik basura cok ciddi cozemler bukunmus ben bi arkadasimdan bir urun getirdim yeni olursa basur memelerini ayni gun icinde yok ediyir daha buyuklerini ise 3 gun icinde tamamen yok ediyor

Yorum yapın

css.php