Grip Tedavisi Bitkisel

Grip Nasıl Geçer? Doğal Ürünlerle İlaçsız Grip Tedavisi. Ateş, öksürük, baş ağrısı, halsizlik ve kas ağrıları ile seyreden akut bir virüs hastalığı olan gripten korunmak için neler yapmalıyız?

Ekinezya

Ekinezya grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucu ve iyileşmeyi hızlandırıcı bir bitkidir. Ekinezya bitkisinin bağışıklık sistemi üzerine olan etkisi ilk olarak alman araştırmacılar tarafından tespit edilmiştir. Ekinezyanın bağışıklık üzerindeki etkisinin görülebilmesi için en az 2-3 hafta kullanılması gerekiyor.

Bağışıklık sistemini olumlu yönde desteklemesiyle tanınan ekinezya bitkisinin T hücrelerinin üremesini artırdığı, akyuvarları güçlendirdiğini gösteren çalışmalar yapılmıştır. Almanya`da soğuk algınlığına yönelik olarak yılda 2 milyondan fazla ekinezya ilacı reçete edilmektedir.

Antiviral Research ‘da yayınlanan  bir araştırma sonucuna göre, ekinezyanın  bağışıklık güçlendirici özelliğinin yanında influenza virüsünün meydana getirdiği iltihaplanmaya karşı da etkinliği tespit edilmiştir.

Kullanım dozu yetişkinlerde günde 3 kez 300 mg standardize ekstredir. Şurupları kullanırken bir iki dakika ağızda gargara yapıldıktan sonra içilmesi tavsiye edilmektedir. Ekinezya bitkisi en fazla 8 hafta kullanılmalıdır.

Altınmühür (Hydrastis canadensis)

Soğuk algınlığı ve gribe karşı genellikle ekinezya bitkisi ile kombine edilerek kullanılmaktadır.

Beta-Glukan

Ekmek mayasından üretilen Beta Glukan, bağışıklık sistemini destekleyen doğal bir maddedir. Beta glukan sürekli grip veya soğuk algınlığına yakalananlar için kullanılabilecek doğal bir bağışıklık güçlendiricisidir. Bağışıklığa yönelik etkisi  vücudun kendi savunma elemanlarının uyarılması yoluyla olmaktadır.

Bağışıklık sistemi yetersizliğiyle ilgili rahatsızlığı olanlar doktor önermedikçe kullanmamaları gerekir.

Beta-Glukan ürünleri eczanelerde satılmaktadır. Günlük kullanım dozu 10-20 mg dır.

Elderberry (Mürver)

Bazı önklinik çalışmalar mürverin siyah meyvelerinden hazırlanan özütün influenza A ve B üzerinde etkili olduğunu göstermiştir. Mürverin meyvelerinde yer alan flavonoitlerin influenza H1N1 virüsü üzerine yapışarak etkisini gösterdiği saptanmıştır.

Mürver özütüyle ilgili yapılan bir çalışmada bu bitkinin grip süresini 3 gün azaltabileceğini göstermiştir.

Tedavi amaçlı olarak özel şekilde hazırlanan mürver özütü kullanılır. Mürverin siyah meyveleri siyanogenetik glikozitler içerir ve fazla oranda alımı özellikle çocuklarda zehirlenmelere sebebiyet verebilir.

Afrika Sardunyası Damlası (Umka)

Bu bitkiyle ilgili araştırmalar soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonlarında faydalı olduğunu göstermiştir. Bağışıklık sistemini güçlendirici ve de soğuk algınlığı enfeksiyonlarına neden olan mikroorganizmalar üzerinde antibiyotik benzeri etkisi vardır.

Güney Afrika Sardunyası (umckaloaba) bağışıklık sistemini uyararak virüslere karşı etki gösterirken bir taraftan da soğuk algınlığında vücuda yerleşen fırsatçı bakterilere karşı orta kuvvette etkinliğe sahip.

Yetişkin insanlarda günde 3 defa 30 damla olarak kullanılmaktadır. Damlalar su veya meyve suyuna katılarak da alınabilir.

Afrika sardunyasının köklerinden üretilmiş olan damla umka adıyla da eczanelerde satılmaktadır.

Astragulus

Bağışıklık sistemini artırıcı olarak Çin tıbbında yaygın şekilde kullanılan bir bitkidir. Antiviral ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Anekdot niteliğinde kanıtlar bu bitkinin gribe karşı yararlı olduğunu göstermektedir.

---------

Yukarıda yeralan metin haber ve bilgi amaçlı hazırlanmış olup, hekimin uygulayacağı teşhis ve tedavisinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi sürecine başlamadan önce mutlaka sağlık uzmanının görüş ve onayı alınmalıdır.

Share on:

“Grip Tedavisi Bitkisel” üzerine bir yorum

  1. Grip yada soğuk algınlığına en iyi gelen Zencefil Macun Hem Ucuz Hemde Heryerde var kesin çözüm kısaca biz daha yeni keşfediyoruz bilineni binlerce yıldır zaten kullanıyormuş biz hep kimyasal şeyler kullanmışız bunda zaman yada kullandırılmış bize

Yorum yapın

css.php